İçeriğe git

Resim
- - - - -

Dungeon & Heal Taktikleri

• Please log in to reply
Bu konuya 19 yanıt gönderildi

#1 ekrem71

ekrem71

Knight

• Members
  • 399 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2011 - 12:11 ÖÖ

Level Şubat Sayısı

Dungeon & Heal Taktikleri

Önceden WoW'u bırakma sebebim, oyunun çok kolaylaşmasıydı. Level 60 dediğimiz klasik zamanlardaki mücadele zorluğu, zamanla forumlarda ağlayan (QQ) oyuncular yüzünden iyice yıprandı ve oyun da zeka gerektirmeyen "yumoş" bir kıvama geldi. Ta ki arkadaşımın gazına gelip bir - iki ay oynama niyetiyle aldığım Cataclysm eklentisiyle gelen değişiklikleri görünce ağzım açık kalana kadar. Çünkü sırf ticari kaygılarından dolayı sürekli tribünlere oynadığını düşündüğüm Blizzard, bu sefer oyunu öylesine zorlaştırmıştı ki her şey değişmişti. Değişmeyen tek şey, salya sümük forumlarda ağlayan QQ'lar oldu. Evet, dungeon'lar zor ama oraya doğru zamanda ve doğru niteliklerde girerseniz, üstüne takım halinde oynarsanız, sandığınızdan daha da kolay olduğunu göreceksiniz.

İletişim

Hayatın her noktasında olduğu gibi, dungeon'larda da iletişim çok önemli. Blizzard, oyuncuların birbirleriyle taktik konuşmasını ve plan yapmasını istiyor. WotLK'de olduğu gibi, "önden Tank gider, ardından grup seyir eyler" zihniyeti artık işlemiyor. Random girdiğim dungeon'larda halen böyle tiplere rastlıyorum ve ölüp duruyoruz, iletişim konusu özellikle CC (Crowd Control) konusunda önem kazanıyor. Buna değinmeden evvel ne zaman dungeon ve heroic dungeon yapmaya hazır olursunuz, ona bakalım. İsteseniz de item level'ınız belli bir seviyeye gelmeden dungeon'lara giremezsiniz. Normal dungeon'larda sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum ama heroic'ler için minimum item level'ınız 333 olmalı ki bu da yetmiyor. Mesela; Holy Priest için mana regen combat içinde 3300 olmalı, yoksa OOM (Out of Mana) oluyorsunuz. Aynı kıstaslar mutlaka Tank'ların zırhı ve DPS'in hit'i için de geçerlidir ama ben Healer oynadığım için kıstasları bilmiyorum. Kısacası sınıfınızın neye ihtiyacı varsa araştırın ve o standartlara yükselmeden heroic'lere adım atmayın.

DPS (Damage Per Second)

Beni en çok çıldırtan kesim DPS oyuncuları oluyor; çünkü VVotLK'den kalan bir alışkanlıkla hasar verme yarışına girip CC yapmıyor ve oyunu takip etmiyorlar. Nedir bu CC? CC, bilgisayar kontrolünde olan yaratıkları yada diğer oyuncuları belli özelliklerinizle kontrol altında tutmaktır. Dungeon'larda gruplar halinde mob'lar göreceksiniz ve bunlardan bazıları diğerlerine göre daha tehlikeli oluyor. İşte o gruba dalmadan evvel kendi aranızda bunları işaretlemeli, hangilerine CC yapacağınızı kararlaştırmalısınız. CC yapmakla iş bitmez; çünkü her CC'nin belli bir süresi vardır. CC'yi yapan kişi mob'unu izlemeli ve süre dolmadan bunu tazelemelidir. Heroic'leri bitirememenizin en büyük sebebi, yanlış CC yapmanız veya CC yapmamanızdır. O kadar fazla yaratıkla savaşırken grubun aldığı hasarı Healer'ın iyileştirebilmesinin imkânı yoktur. (En azından oyunun başında)

DPS, ayrıca Tank hedefine saldırmalıdır. Bazı oyuncular, Tank hedefini bırakıp, kafasına göre başka bir hedefe saldırıp aklı sıra şov yapmaya çalışırlar. Hasar almaya başladıklarında, aynı anda fazladan alınan hasarı iyileştirmek yine Healer'a düşer. Unutmayın ki gereksiz yere alınan her hasar, Healer'ınızı OOM'a yaklaştırır. DPS, Tank agro'yu almadan yaratıklara saldırmamalıdır. Bu saydıklarımı yerine getirmeyen biri varsa hemen grubunuzdan atmanızı tavsiye ederim.

Tank

Genelde Tank ne kadar iyiyse Healer da o kadar rahat eder. Healer rahat ederse grup da rahat eder. Tank, doğası gereği grubun başını çektiği için dungeon ve raid taktiklerini bilmeli, mob'ları işaretlemelidir. Gelin görün ki çoğu Tank bunu yapmayıp Cüneyt Arkın naralarıyla gruba dalar, ölünce de neden heal gelmediğini sorar. (Alışın buna, hep Healer suçlanır.)

Blizzard, yaratıkların -en azından oyunun başında- aynı anda tank'lanmasını istemiyor, aklınızdan çıkarmayın. Tank'lar sabırsızdır, grubun azalan gücüne ya da Healer'ın manasına bakmadan hemen bir sonraki gruba dalarlar, ölünce yine Healer'a neden heal gelmediğini sorarlar. Aslında onları suçlayamıyorum; çünkü klasik dönemini bilmediklerinden ve WOTLK'de bu şekilde oynamaya alıştıklarından biraz aklı kullanmaya çalışmak zor geliyor.

Ayrıca grubunuzdaki Tank'ın eşyalarına mutlaka bakın. Bazısı renklere takıldığı için halen level 80 epikleriyle heroic'lere gelmektedir. Yeşil level 83-85 arası eşyalar, mor 80 epiklerinden iyidir. Bu dediklerimi olumsuz şekilde yerine getiren Tank varsa grubunuzdan atın, gitsin. İyi Tank bulduğunuz zamansa mutlaka onunla arkadaş olun, listenize ekleyin.

Healer

Yeni ek paketin günah keçileri. Bunun nedeni Blizz'in yeni healing sistemini getirmesi. Örneğin; artık Flash Heal Spam yapamıyorsunuz çünkü tanesini atmak yaklaşık 5.000 mana alıyor. Greater Heal aynı keza. Bu da oyuncuyu doğru anda doğru kişiyi iyileştirmeye zorluyor. Healer olarak en çok sıkıntısını çekeceğiniz şey mana tüketimi olacaktır. Mana sıkıntısı çekiyorsanız, sebepler muhtemelen şunlardır.

1) Grubunuz CC yapmıyordur ya da yanlış yapıyordur.
2) Tank'ınızın eşyaları iyi değildir ya da nabcake'tir.
3) Grup üyeleri hasar almaktan kaçınmıyorlardı.
4) Grup üyeleri iyi oynamıyordur (Mesela DPS'in az hasar vermesi.)
5) Siz Healer oynamayı beceremiyorsunuzdur. (Gerçekle yüzleşmeli.)

Healer oynadığım için biliyorum ki zaten hem oyunu izleyip, hem de milletin sağlık barını takip etmek zor. Üstüne üstelik ilk yapılan yanlışta siz suçlanacağınız için diğer oyuncuların hareketlerini de izleyip hatalarını düzeltmek zorunda kalıyorsunuz. Karakterinizi öğrenin. Mesela Priest ile oynarken mutlaka Chakra'yı kullanın, tek Greater Heal yerine, Heal Spam yapın. Gereksiz bir büyü gibi gözükse de Heal, Chakra ve Renew ile beraber kullanıldığında acil durumlar dışında yeterli iyileştirmeyi sağlar. Eşyalarınızı enchantment'larla mutlaka güçlendirin, illa ki epik düşmesini beklemeyin, paranızı harcayın. Cooldown'larınızı kullanmayı unutmayın. Eğer gereksiz yere hasar alan biri varsa onu kurtarmakla uğraşmayın, bırakın ölsün. Heal alınca şımarır, ölünce daha dikkatli oynamaya çalışır.

Nurettin Tan
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#2 Aysimla

Aysimla

Senior Sergeant

• Members
  • 172 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2011 - 11:18 ÖÖ

Kesinlikle katılıyorum 4 yıl priest oynamış biri olarak catada bıraktım bu nedenlerden siz ne kadar iyi olsanızda wipelerin sebebi hep nedense healer olur ve neden heal gelmedi denir.Tank Cüneyt Arkın sanır kendini ihale size kalır.Artık Lock olarak devam ediyorum Dps meterda yarışmak değil bişileri doğru yapmaya çalışarak..
  • 0

#3 arkash

arkash

Senior Sergeant

• Members
  • 173 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2011 - 06:57 ÖS

Eline sağlık güzel yazı olmuş.
  • 0

#4 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2011 - 08:20 ÖS

Eline sağlık.. Tank kasmaya başladım dpslerden sıkıntım çok healerlarda sorun yokta abi insan biraz akıllı olur ya markladığım adama değilde en zıttındaki adam cclenirmi veya skulla işaret ettiğim adama dalmazda gider elite olmayan moba dalmaz mı..
  • 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

#5 BigbadVodoo

BigbadVodoo

Knight Lieutenant

• Members
  • 608 İleti

Yazma tarihi: 27 Şubat 2011 - 11:20 ÖS

kısmen doğru; kısmen ama neden kısmen

ilk paragraf bana çok saçma geldi. Öncelikle QQ oyuncular daha çok bu 60 zamanı diye ağlayan tipler ben bu oyunda bukadar çok ağlayan bi güruh görmedim fena abartıyolar.

ikinci olarak blizzardın ticari kaygıları.. babasının hayrına iş yapmıyo ticari firma ticaretini düşünücek tabi nedemek ticari kaygılarını düşünüyoaaağğ açıkara QQ.

son olarak zeka meselesi. bu oyun rts yada herhangi bi zeka oyunu deil. pve based mmorpg yani? npclerle daha çok haşır neşir olursun ve npc ler orda? taktik aynı? yerleri aynı? hp leri aynı? lvlları aynı? bu oyun deneyim oyunudur zeka oyunu deil ha çok yakınan varsa maillesin blizzardı desin bi sistem oluşturun her dungeon yada raid girdiğinde taktikler geniş bi yelpazede değişsin? hangi guild pratik zeka ise o kessin? he yok denirse.. orda dediği gibi elemanın '' yumoş '' bi oyun olmaktan kurtulamaz bu oyun.

gerisi şuan olan doğru şeyler.
  • 0

#6 Obscuration

Obscuration

Sergeant

• Members
  • 82 İleti

Yazma tarihi: 28 Şubat 2011 - 09:44 ÖS

catayı bazı yönlerden çok tiksindirici bulsam da gerçekten dungeonların zorluğu takdir ettiğim bişi. ama şunu söylemek istiyorum ben dk ile 85 olduğum gün bütün hcleri tanklamıştım dps gearımla ve 333 civarında değildi. sakın tankınızın itemlarını küçümseyip aşşağılamaya çalışmayın çünkü doğru yerde skilleri kullanmak artık blizzardın gear yap sonra laylaylom sisteminden çok çok daha farklı artık tanklardan agro tutmaktan çok hayatta kalmaları beklenior bu da skilleri doğru kullanmaya yöneltiyor dk ya poor paper tank sıfatı yapıştırmışlar insanlar sizi gördüğünde mutsuz oluolar ve bunu yüzünüze söylemekten çekinmiyorlar çok aşşağılamışlardı beni ilk günümde dungeon sonunda ise yorumlar şuydu you are almost full blue (2-3 green item vardı üstümde) i tought you are epic tank. great tanking gibi yorumlar getirdiler. tank olmaktan hayatımda hiç bukadar keyif almamıştım bodozlama dalıyorum ne healer ne dps farketmiyor aklı başında low gearlı bi healer vampiric blood anti magic shield icebound fortitude kullanmaktan çekinmeyen bi tankla şahaneler yaratıo ve o takım cc ye ihtiyaç duymuo.healer olduğumda da keşfettiğim şey şuydu disco priest olarak oynadım yine gearlarım sağlam değildi yine arsızlık yapıp yeteneğime güvenerek girmiştim ve ilk dungeonımda şunu keşfettim 25k absorblanmayan zamanlardan bahsediorum renew heal prayer healing shield kullanmaya itiyordu blizzard discoları wotlk de dps oynadım healer olmak çok kolay diye artık healerım artık tankım çok keyif alıyorum. ama yine de catada de eleştirilecek çok şey var mesela paladin tank ile dk tankın skilleri paladin tankta ki skill görselliklerinin aynı olması bütün tanklarda kendini healleme mekanizması bütün healerlarda hot olması aoe heal olması ve heal spama zorlanmaları bütün dpslerde dot olması bunlar bütün classları tekdüze kılıo sadece race olarak tatmin oluosunuz cataclysm keyifli değil farklılık yaratmak güzel...
  • 0

#7 laz08

laz08

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2011 - 05:58 ÖS

Yazı mükemmel olmuş. catanın geleli 4-5 ay olmuş olmasına rahmen hala dungeonlarda bu tarz amele heriflerle karşılaşmak mümkün. özellikle bu iş yüksek gearlı dpslerde görünüyor. kendini kanıtlamak için random dg ye girip agrodan ölen bi ton dps gördüm sonra gel gelelimki suçlu kim? Tabiki "Healler". madem suçlular healler. Heallersız girin fightlara filan falan feşmekan...
  • 0

#8 bertuq

bertuq

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 28 Nisan 2011 - 10:10 ÖÖ

dps:tankı boşverin kafanıza göre takılın bossa ilk siz dalınki grup içinde havanız olsun her düşen iteme need diyin(itemleri satınca çok zengin oluyorsunuz ) dungeonlara çıplak girin kaslarınız ortaya çıksın bazı kadın moblar sizin yanınızda savaşıyor...
healer: neden insanları sürekli healliyorsunuz?mananız sürekli boşa gidiyor. o içtiğiniz içecekler bedavamı? sizin paranız ile alınıyor o içecekler aloo?!! saf olmayın bir tek kendinizi healliyin diğer oyuncuları boş verin.
tank:neden herzaman en önde siz savaşıyorsunuz? hep tehlike sizin yanınızda bırakın ağır silahlarınızı zırhlarınızı alın elinize bir sapan uzaktan vurun vurun kaçın emin olun o mob 1-2 saate ölür..

arkadaşlar ben bu taktiklerle oynayan kazanır.
  • 0

#9 cy-x

cy-x

Sergeant

• Members
  • 96 İleti

Yazma tarihi: 28 Nisan 2011 - 12:40 ÖS

lich kingde ilk cıktıgında dancınlarda ölüyoduk catadada durum aynı, suan pataküte hiçbişe yapmadan dancınlar rahat rahat temizleniyor 2 tane yeni gelen biraz zorluyor orada bi iki aya pataküte durumuna gelir. hc raidler dısında oyunculuk pek farketmiyo bi şekilde kesiyosun.
  • 0

#10 Le0xa

Le0xa

Sergeant

• Members
  • 65 İleti

Yazma tarihi: 29 Nisan 2011 - 10:59 ÖS

lich kingde ilk cıktıgında dancınlarda ölüyoduk catadada durum aynı, suan pataküte hiçbişe yapmadan dancınlar rahat rahat temizleniyor 2 tane yeni gelen biraz zorluyor orada bi iki aya pataküte durumuna gelir. hc raidler dısında oyunculuk pek farketmiyo bi şekilde kesiyosun.

bu yorum beni baya güldürdü lich king kafasıyla devam et sen pataküteymiş 5 ay oldu hala aynı zihniyet sen bi heroiclere başla bakalım :) dungeonlarda neden ölüyorsunuz hiç düşündünmü yada chat bölümünü hiç okudunmu senle ilgili neler yazmışlar diye :)
Suan heroicler çok kolaylaştı çünkü bu yorumu yazan arkadaş gibileri bile az bucuk taktik öğrenip giriyorlar hadi az bucuk gear dizdim burayı rahat bitirrim artık olayı kalktı bu iş class hakimiyeti - doğru cc - taktik başkada birşey değil bu yorumdan blizzard ın amacına ulaşamadığınıda anladım heroicleri dungeonları çok daha zor yapsa herkez elbet cc yapıp taktik öğrenir .
Heroicden yeni çıktım 5k dps çıkaran taktik bilmeyen bir dps in beni sinir etmesininde bu yorumda katkısı var biraz sinir patlaması yaşadım.
Hatamız olduysa affola.
  • 0

#11 cy-x

cy-x

Sergeant

• Members
  • 96 İleti

Yazma tarihi: 30 Nisan 2011 - 09:27 ÖÖ

birader hayvan gibi gear oldu artık sen ilk girdigin gibi sürdürüyosan o senin problemin iyi bi grupla yukarda yazdıklarımı yaparak kesebiliyosun maksat hızlıca bitirmek yok sen hala dandik gearla girdigindeki gibi davranıyosan oda bi seçim ama 15 dakikada bitirmek var 1 saatte bitirmek var.
  • 0

#12 Le0xa

Le0xa

Sergeant

• Members
  • 65 İleti

Yazma tarihi: 30 Nisan 2011 - 02:34 ÖS

Dankik gearla girdiğimdede çabucak bitiriyordum şimdi daha hızlı fakat artık lich king kafasında insanlarla girmekten sıkıldım aslında beni salak bir grupla heroic grim batol healerı olursan anlarsın ama dediğin kısmen doğru bazı heroicler geara baglı olarak pataküte olabilir tabi nerde ne yapacağını bilirsen.Öyle insanlar geliyorki altında çıkan alevden çıkmaya zahmet bile etmiyor biraz agır konuşmuşum ama ard arda böyle gruplar gelince oluyor bu kadar :)
  • 0

#13 cy-x

cy-x

Sergeant

• Members
  • 96 İleti

Yazma tarihi: 30 Nisan 2011 - 03:36 ÖS

bak burda anahtar cümle iyi bi grup yoksa ilk bosa kadar anlasılıyo zaten grubun nasıl oldugu dandik adamlar geldiyse direk cıkıyorum zaten.
  • 0

#14 DRACULA1907

DRACULA1907

Scout

• Members
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 05 Mayıs 2011 - 10:49 ÖÖ

yorumlarda herhangi bir wipe anında herkesin "Healer" lara yuklendiğini yazmış butun arkadaslar. ama goruyorum ki burada da dps lere yuklenılıyor....

sımdı soyler soyleyeyım bahsettıgınız gıbı sacma sapan hareketler yapan, healer var sıye damage den kacmayan CC bılmeyen bılse bıle rotasyonu bozmamak* için bunu uygulamayan kofti dps ler oldugu gibi.... heali sadece tanka ve dps lerden 1 veya 2 sıne harcayan yanı adam secen kofti healer larda var...

herkes kendıne yontmasın... gelın dps cılerın sayfaya bakın healer tank

tank sayfasına bakın healer dps

healer sayfasında tank dps...

bakın ben bunu hep soylerım bır grupta herkes kendının haklı oldugunu dusunuyorsa herkeste hata vardır...

Not: Heroic lere baslayalı 1 hafta oldu. 1000 valor poınt achi'sini daha dun aldım... belki bende sızın bahsettığiniz dps lerden bir olabilirim. ama gerçekten soruyorum...

" hakikatten bütün healer lar süper mi ??"

@cy-x

"bak burda anahtar cümle iyi bi grup yoksa ilk bosa kadar anlasılıyo zaten grubun nasıl oldugu dandik adamlar geldiyse direk cıkıyorum zaten."

bu senın en doğal ve tabii hakkın ama unutma ki sende bu heroic lere basladıgında "dandiktin" (lütfen darılma senın kelimeni kullandım) muhtemelen... sonucta kımse taktıklerı karakterı 85 yaptıgı anda trainerdan otomatık ogrenmıyor. sımdı dıyeceksınız videolar var izlesın bilmeyen diye... cok doğru ama şu da var, teori ile pratık arasındakı farklılık... bilirsiniz mutlaka... bılıyorsanız anlamışsınızdır zaten soylemek ıstedıgımı...

saygılar,

Konu DRACULA1907 tarafından 05 Mayıs 2011 - 11:02 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#15 cy-x

cy-x

Sergeant

• Members
  • 96 İleti

Yazma tarihi: 05 Mayıs 2011 - 11:12 ÖÖ

kardeş dandik adam dediklerim gearla alakası yok üstü mavi olup cok süper oynıyanda var ama yarısından cogu epic olup dandik oynıyanda var, karakterinin hakkını veren adam nadiren geliyo dancınlarda.
  • 0

#16 okyay67

okyay67

Scout

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 06 Mayıs 2011 - 02:06 ÖS

Alkış...
  • 0

#17 Le0xa

Le0xa

Sergeant

• Members
  • 65 İleti

Yazma tarihi: 08 Mayıs 2011 - 12:13 ÖÖ

'' heali sadece tanka ve dps lerden 1 veya 2 sıne harcayan yanı adam secen kofti healer larda var... ''

Bunu açıklamak isterim şimdi healer adam seçmez fakat şöyle düşünmek lazım aç bir dps cast bozmamak için altında açılan ateşten vs. kaçmıyor adamın düşüncesi genelde şudur healerın işi ne ben dps i yüksek tutarım birşey dersede dps meter linklerim böyle düşünen bir dps e kendi adıma heal atmam isterse wipe yiyelim farketmez bu adam bunu öğrenene kadar bunu uygularım sonra elbet oda etrafına dikkat eder ona göre oynar benim amacım adama gıcıklık olsun değil bunu öğrensin başkalarınıda aynı duruma düşürmesin. Seninde söylediğin gibi healerlar vardır belki ama healer neden onu öldürttü diye düşünmeli önce :o

Saygılar.
  • 0

#18 ygthn

ygthn

Corporal

• Members
  • 60 İleti

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2011 - 02:20 ÖÖ

gecen stoncore sololayan dk videosu gördüm hangi zorlukdan bahsediyorsunuz anlamadım wolk yönünde ilerliyoruz 2 paket sonra zincir pull yapılcak o dglere
  • 0

#19 Archanfel

Archanfel

Sergeant

• Members
  • 90 İleti

Yazma tarihi: 07 Haziran 2011 - 09:41 ÖÖ

Mevcut konuya biraz geç olsada bir el atayım istedim...

WoW'a Wotlk zamanında Feral Druid ile başlayan birisiyim. Arkasından Destro Lock oynadım. DPS yapmak için ateşte durmuşum, aggro almışım benim için önemli değildi. Gayet güzel DMG yapardım, gerisi tank ile healer ın sorunudur derdim.

Healer olmak nasıl bir duygu acaba? dedim. Hc lerden topladığım esyalarla enc./gem olmadan bir set dizdim druidime ve girdim HC ye. 3-4 skill ile tree formda deli gibi healliyordum. Bu muymuş dedim healer'lık gayet basit.

Sonra CATA geldi. Baktım sadece TANK değil herkes it gibi dmg yiyiyor, healerlar nefes alamıyor falan. Pre-Raid content'i 2 haftada tamamladım DPS olarak. Ama queue de DPS olarak sıra beklemek ve TANK/Healer kavgalarından gına gelmişti. Madem öyle "Pri kasıcam ulenn" dedim içimden.

Çünkü healer olmak kolay gibi kalmış aklımda. Oturdum Belf Primi 85'ledim. 84'e kadar Disc oynadım ve gayet rahattı. "Bu muymuş lan?" dedim. Adamların ağladıkları dungeon'larda birsey yapmıyorum olay bitiyor dedim.

85 lvle geldim, ilk cata hc'e girdim ilk thrash'te wipe yedik. "Noluyo lan?!" dedim bir an. Tank deli gibi dmg alıyor, DPS'ler desen tank'tan çok dmg alıyor.

işte o an anladım, tüm olay healerda tankta değil DPS'in mallığında/insanlığında bitiyor. Oyun geçmişim film şeridi gibi gözümün önünden geçti. Ve ufak bir pişmanlık kapladı içimi geçmişe dair.

Fire=BAD mekaniği geldi CATA da. Ya arkadaşım ateşte durma, tankın hedefine saldır, Add'ler öncelikli. Aslında CATA o kadar zor değil ama takım işi yok. bu saydıklarımdan 1 madde olmazsa sistem çöküyor. Blizz bunu getirdi, ama WoW oynayan yaş kesiminin düşmesi, Wotlk alışkanlıklarında olan oyuncular, embesil insanlar gibi nedenlerden dolayı wipe kaçınılmaz oluyor.

He kaliteli bi healer ya da tank ile bunlar olmadan yine kesilebilir. Ama oturduğum yerden terler akıtarak bu oyunu oynamak yerine, attım heal'lerin patlamalarını, verdiğim dmg miktarını izleyerek takım oyunu halinde oyunu bitirmeyi tercih ederim.

Healer oynamadan healer hakkında yorum yapanları kaale almam. Mesela Tank oynamadım bugune kadar ve tanklar hakkında da ahkam kesmem oynayana kadar. Ama yakındır o da....

Kısacası bir Role hakkında ahkam kesilecekse, önce onu tatmak gerek. Özellikle 85 Hc'lerinde.

Kimse alınmasın gücenmesin genel olarak içimdekileri döktüm. Pot/Gaf yaptıysak affola...
  • 0

#20 absinthe

absinthe

Senior Sergeant

• Members
  • 164 İleti

Yazma tarihi: 28 Haziran 2011 - 11:18 ÖÖ

eline sağlık
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı