İçeriğe git


Resim
- - - - -

Trade Prince Gallywix


 • Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1 Khellix

Khellix

  Senior Sergeant

 • Members
 • 157 İleti

Yazma tarihi: 03 Mart 2011 - 03:19 ÖÖ

Trade Prince Gallywix

Resmi ekleyen


Kezandaki goblin ticaret loncalarının en güçlüsü Bilgewater Cartel'ın(Sintine suyu Kartelinin) habis lideridir.Önemsiz bir intikam duygusunun yol açtığı bir eylem ile halkına ihanet etmesine rağmen,tacir Prens mevkisini koruyarak Horde'un hizmetinde çalışmayı sürdürmektedir.

BiyografisiGallywix,Cataclysm'den önce,Tacir Prens mevkisini kaybetmenin eşiğine gelmiştir ve kahramanları kendisine rakip olarak görür.
Deathwing'in Kajaro Dağının patlamasına yol açtığı sıralarda,Kezandan dışarı çıkmak için gerekli olan tek gemi ona aitdir.

Böylece adadan gitmek isteyen herhangi biri ,kendisini tüm birikimleriyle bir bilet almak ve Gallywix'in kölesi olmak mecburiyetinde bulur.Geminin rotası Azsharaya doğrudur ve yol alır,gemi yol alırken Lost Isles'ın sahillerinin ötesinde kendini Alliance gemisiyle Horde gemisinin yaptığı deniz savaşın ortasında bulur ve çapraz ateşte kalan gemi,Alliance gemisinin ateşiyle batar.
Prensin,Alliance saldırısından sağ kalmayı ve ilk kurtarılan goblinler içinde yer almayı başarır.

Kahramanların,Thrallı kurtarmalarından sonra ve Lost Isle'ın sakinlerinin Foreman Dampwick'in roketini kullanıp diğer ayrık adaya gitmelerinde yaşanan olayların silsilesinde,Gallywix mekana ulaşarak oyunculara karşı intikama üzerine yemin eder.

Daha sonraları Kartel'in Üyelerini köleleştirir ve Onları madenlerde köle olarak kullanır.Bu noktada kahramanların eski arkadaşı Chip Endale'e dönmeyi başarır.Chip'in ölümünden sonra,Gallywix,Candy Cane ile çıkar.(Goblin erkek oyuncularının eski kız arkadaşı)

Olayların akabinde,Horde deniz birliğinden hayatda kalanlar ve kazadan sağ çıkan kartelin diğer goblinleri birlikte hareket ederek,hain Prensle yüzleşirler.Kahramanlar ve Trall,tacir prensi savaşarak yenerler.Gallywix teslim olur ve kartelin faaliyetlerinde reforma gideceği sözünü verir.Bunun üzerine

Thrall'da prensin Kartelin prensi olarak kalmasını uygun bulur ve kartelin yeni mekanın Azsharada kurulacağını bildirir ve katılımlarının sağlanağını söyler.Bunun üzerine Gallywix sadakatini Horde sunacağına yemin eder.

Bunca şeye rağmen ,Gallywix'in oyunculara karşı kötü tavrı ve tutumunun devam etdiği bilinmektedir..


Çeviri Notları;


Trade Prince; Ticaret Prensi gibi çevirmek ve kavramı bu şekilde kullanmak hoşuma gitmedi,Tacir prens olarak kullandım. Tüccar(Tacir kavramının coğulu)

Lost Isles;Kayıp Adalar

Alliance/Horde/Warchief/Deathwing-Artık Herkezce biliniyor İng ve Tr.

Bilgewater Cartel(Kartel diye kısaltdım yazıda); Sintine Suyu Karteli Şeklinde çevirdim ,orjinalini de bir kere kullanmayı tercih ettim. Sintine anlam olarak basitce geminin alt bölümü,sintine suyuda geminin atık suları ile ilgili bir kavram.

Cartel-Kartel ise ilgili pazardaki teşebbüslerin bir araya gelerek tekelleşmesidir.(ek bilgi :Mesela Türk Hukukunda kartelleşmek yasaktır,çünkü pazardaki diğer rakipleri devre dışı bırakılması rekabeti ortadan kaldırır. -bknz 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun)


-----------------------------------------------------------------

Hakkında spekülasyon harici daha fazla bir bilgi wowwikide mevcut değil,oyunu oynamadığımdan ve comic vs takip edemediğimden şu an için fazla bir bilgim de yok acıkcası.Bir kişi ısrarla istemiş istek bölümünde ,siteye girip görünce dayadım , hızlıca çevirmeye çalıştım umarım isteğinizi yerine getirebilmişimdir.

Konu Khellix tarafından 03 Mart 2011 - 03:30 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#2 Cloudblood

Cloudblood

  Centurion

 • Members
 • 858 İleti

Yazma tarihi: 03 Mart 2011 - 10:56 ÖÖ

Ellerine sağlık. Çok güzel ve bilgilendirici bir çalışma olmuş. Bence bu goblin lider vasıflarına sahip değil. Blizzard goblinlere farklı bir lider verseydi keşke.
 • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#3 DjOmeR

DjOmeR

  Scout

 • Members
 • 336 İleti

Yazma tarihi: 04 Mart 2011 - 09:59 ÖS

Eline saglik.
Cevirileri biraktigindan beri Lore bolumu sogumustu.
 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı