İçeriğe git


Resim
- - - - -

Genn Greymane


 • Please log in to reply
Bu konuya 5 yanıt gönderildi

#1 Khellix

Khellix

  Senior Sergeant

 • Members
 • 157 İleti

Yazma tarihi: 07 Mart 2011 - 01:05 ÖÖ

Genn Greymane

Resmi ekleyen

Lord Genn Greymane(bazen Graymane olarak da telafuz edilir) Gilneas Kralığının ve ulusunun kralıdır.Geniş ve kalın sakalları olan şekilli, siyah ve gri zırha sahiptir.Bu kaslı savaşcı,70 yaşlarındadır ve gilneası on yıllarca yönetmiştir.2.savaş Sonrasında Gilneas ile gümüş çam ormanı arasına,kuzey sınırına Greymane Seddini yaptırdığı bilinmektedi.rBiyografisi;

Lordaeron ittifakının ,konsey üyelerinden bir olan Genn Greymane,bu birliğe katılmakta terrüdütler eşliğinde girmiştir ve birliği kabulündeki tutumu içtenlik uzaktır.

İkinci savaş sonrası,Gilneas'ı, Alliance'dan çeker bunu yapmasında Prestor ailesinin de derin nüfuzu etkili olmuştur.Prestor o zamanlar aslında Deathwing'in insan formundaki halidir.
Alterac'ın hanedanlığı silindiğinde,gözlerinin onların topraklarına diker ama bunu yapmaya hiç hakkı yoktur.Bu nedenle,Tahta Aiden Perenolde'un yiğenin geçmesini destekler.Lord Genn Greymane,aslında Lordaeron İttifakını 2.savaş boyunca hiç desteklemez.

İkinci savaşta,Alliance tarafında savaşa katılsa da bu göstermelik olmuştur.Bunun sonucunda,Alliance'dan ayrılma süreci başlamıştır.Yönetici olarak,insan uluslarının en güçlülerinden biri olan Genn,Lord Lothar'ın birleşme arzularını geri çevirir,herhangi bir tehdit oluştuğunda kendi ordularının tek başına bu olguları bertaraf edeceğine olan inancı tamdır.Alliance'ı sallamayan tavırları bir kenara bıraklırsa,Gilneas sakinleri, orklara ve onların müteffiklerine karşı da herhangi bir yakınlık duymamış,hatta gördükleri yerde kılıç kılıca mücadeleye girmişlerdir.

3.savaş zamanında,ufak bir grup asker,Gineas Brigade diye de bilinir Insanların seferine katılarak,Jaina Proudmoore tarafından yönetilir,pek muhtemel dir ki,bu gilneas birlikleri Genn tarafından gönderilmemiştir.Çünkü Gilneas kendini 2.savaştan bu yana,dünyadan izole etmiş ve inzivaya çekilmiştir.
3.savaş zamanı,Genn Greymane,baş büyücüsü Arugal'a ,Scourge karşı worgenleri salmasını emreder...

Resmi ekleyen

Cataclysm

''Alliance halkları, Gilneas'ın çelik gibi iradeye sahip,gurulu ve kibirli kralını hatırlıyor.O ve Ordusu,2.savaş boyunca Alliance'ın yanında yer alsada sonrasında ortaya çıkan tabloda Alliance'ın Gilnesa olan ihtiyacı,gilneasın Alliance olan ihtiyacından fazla olduğu ortaya çıkmıştır.Onun emriyle Greymane seddi inşa edilerek,dışarıdan gelenlere Gilneas kapatılır,dış dünyadan ve onun çatışmalarından soyutlanır.Fakat Kader,krala tevazu dersini öğretmeye niyetlidir.Duvarlar Gilnesa'ı dünyanın geri kalanında izole etse de,krallığının kapalığı halkının lanetli olmasınada etkisini gösterir ve krala dersini verir.Worgen laneti,bir ulusun kaderini etkilemiş ve önlenememiştir,Sonunda Greymane kendini , halkının insanlığına karşı mücadele içinde bulur.''

Greymane,Wow'da,worgen oyuncularının ilk uğradıkları kişilerin başında gelir.Oyuncu dönüşüm geçirdikten sonra,Greymane oyuncuyu celladın kılıcından kurtarmak için,kendilerini kontrol edebilecek serumu enjekte eder,bu arada Genn'in kendisi de lanetten etkilenmiştir ama buna rağmen zamanın büyük çoğunluğunda insan biçiminde kalmayı tercih eder.

Gilneas'ın düşüşünden kısa bir zaman dilimi sonra(Worgenliğin başlama deneyiminden ),Greymane,Darnassus'da gilneas kurtulana kadar bekler ve daha sonra Stormwind Şehrine yolculuk yapar ve kralın taht odasında,onun yanında kalır.

Oyundaki Greymane ile Hikayelerde anlatılan karakter, mizaç olarak çok farklıdır,huysuz ve sabırsız Greymane yerine anlayışlı ve nazik yönetici gelmiştir.
------
Çeviri Notları

Gilneas Brigade-Gilneas Tugayı
Greymane Wall- Chinese Wall'a benzedeği için Greymane Seddi diye çevirdim.
 • 0

#2 Cloudblood

Cloudblood

  Centurion

 • Members
 • 858 İleti

Yazma tarihi: 07 Mart 2011 - 10:36 ÖÖ

Ellerine sağlık. Çok güzel ve bilgilendirici bir çalışma olmuş. Blizzard galiba oyunculara bu damı sevdirmeye çalışıyor. Eskiden yaptıklarını unutturmaya çalışıyor.
 • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#3 oGGy

oGGy

  Scout

 • Members
 • 490 İleti

Yazma tarihi: 07 Mart 2011 - 10:54 ÖÖ

Merak ettiğim biriydi ellerine sağlık:)
 • 0

#4 Karga

Karga

  Saygın Uye

 • Saygın Uye
 • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 07 Mart 2011 - 11:04 ÖÖ

İnsan karakteri değişmez. Kişi yedisinde neyse yetmişinde de o olur.
Fakat bazen insan hayatın da o kadar büyük yıkımlar olur ki, bunlar karakteri tamamen değiştirebilir.

Ari ırk ılarak düşündüğü halkının worgen vebası, oğlunu kaybetmek bir kral için oldukça büyük yıkımdır.

Bir u dönüşüne neden olabilir.

ha bu arada güzel bir çalışma daha.
 • 0

#5 emosyon

emosyon

  Knight Lieutenant

 • Members
 • 588 İleti

Yazma tarihi: 07 Mart 2011 - 03:19 ÖS

güzel çalışma teşekkürler.
 • 0

#6 Ashbender

Ashbender

  Sergeant

 • Members
 • 84 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2011 - 10:22 ÖÖ

calisma icin cok tesekkurler
 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı