İçeriğe git

Resim
- - - - -

Karakter Analizleri

• Please log in to reply
Bu konuya 25 yanıt gönderildi

#1 Khellix

Khellix

Senior Sergeant

• Members
  • 157 İleti

Yazma tarihi: 07 Mart 2011 - 07:12 ÖÖ

Karakteristlik Ayrımlar ve Tanımlar;

Resmi ekleyen

Rpg,frp'lerde karşımız sıkça çıkan temel ayrımları burda açıklamaya çalışacağım.İngilizce kaynaktan Wow'da karakterleri incelerken ve kuruluşlarda bu ifadeleri sıklıkla gördüğünüze eminim,çoğunkukla anlamından anlaşıldığı gibi diye düşünsek de,kazın ayağı öyle değil,biraz daha grift bir konu. Yazının amacı bilgiden ziyade bu seferlik eğlence kısmı ağır basıyor.Yazıya giriş yaparsak

İyi ve Kötü Ayrımının Kategorize edilmesi

İyi ve kötünün pek çok katmanı vardır,ve bunların arasında kaotik(düzensiz) olanlar ve lawful(kurallara bağlı) karakterler yer alır.Bu taraf belirleme olayı,bireyleri seri üretim,tipleştirilmiş insan modellerine sokmaya zorlamaz,çünkü herkezin kendi hayat tecrübeleri,hareketleri ve özgünlüğü vardır.Yasalara bağlı bir paladinin,komutanına karşı kafa tutması mümkündür veya kaotik kötü barbarın,soğuk kış günü kendini yanlız hissederek hoş bir sohbete katılması da ihtimal dahilindedir.Taraf belirleme işlemi sadece bireysel karakterlerin ağır basan yönlerinin kategorilendirilmesi faaliyetidir.
Horde ve Alliance arasındaki düşmanlık,ırkları hatta iyi yasalara bağlı karakterleri birbirin boğazına yapışmasına neden olmaktadır.Şamanistik gelenekle büyüyen bir ork,pozitif enerjisini yönlendirmeyi öğrenere bir şifacı olabilir ve Thrallı izleyerek onun dini kurallarını kanun hükmünde kabul edebilir fakat yinede yasalara bağlı,iyi paladini öldürmekten pişmanlık duymaz veya tam tersi paladin içinde geçerlidir,orklar ailesini öldürdüğü için kin gütmektedirç vs. İyi bir mizaca sahip karakterin,hiç kötü iş yapmayacağı anlamına gelmez veya kötü karakterdekilerin bir araya gelerek,ulvi bir amaç için mücadele etmeleri de gözlemlenebilir.

Bu yüzden bu ayrıma birde her zaman,genelde,sıklıkla gibi ifadeler eklenir mesela Scourge her zaman kaotik kötüdür gibi. Her zamanda-%1'lik sapma payı varsa,Genelde %10-20,Sıklıklada ise %20-60 arası sapma görülebilir.

Lawful-Yasalara,Kurallara veya kaidelere bağlı mizaçda olanlar.
Good-İyi mizaçta olanlar
Evil-Şeytani,kötü mizaçta olanlar
Chotic-Kaotik,düzenden yana olmayanlar,kanunsuz,kuralsız
Neutral-Tarafsız,Nötr.
True-Bu yazı bakımından Tam,Saf yada güzel bir ifadeyle Gerçek anlamda gibi anlamak gerekir.True Neutral,tam anlamyıla tarafsız gibi.

Lawful Good

Resmi ekleyen

en iyinin en iyisi,bu tarzdaki karakterler iyilerin tarafındadır,doğruluk ve düzen adamlarıdır.Lord olan bir savaşçı,kendini zavalıları iyileştirmeye adamış bir şifacı...başkalarının acı çekmesine tahammül edemeyen herhangi biri olabilir.Kötüleri dünyanın sonuna kadar izler ve yakalarlar,tipik örneği Argent Dawn.

Lawful Neutral

Resmi ekleyen

Kaos'dan nefret edenler,bu karakterdekilerdir,yasalara bağlıdırlar,bu yasalar kişinin kendi düsturları olabileceği gibi,kralınkilerde olabilir veya dinin.Bu karakterler,kaosu en az şeytan kadar tiksindirici bulurlar,bu nedenle başkasına yardım etmek sonuç olarak kaosu beraberinde getirecekse, kendi prensiplerini esnetmezler.Tipik örnekleri;Titanlar pek çok zaman bu karakterde hareket eder,aynen Kirin Tor gibi.

Lawful Evil

Resmi ekleyen

Metod olarak diğerlerini yokederek güç kazanan kişiler bu karakterdedir.Güç düzenden gelir fakat düzen gerektiriyorsa masumlar kesilebilir.iyilik değil,Gelenekler önemlidir.Tipik örnekleri, Scarlet Crusade ve Cult of the Damned'dir

Neutral Good

Resmi ekleyen

Nihai olarak bahşedici karakterde olanlardır,bu karakterdekiler başkalarına yardım edebildikleri kadar ederler,yasal düzlemde veya koasla çalışabilirler fakat nihai olarak karar verirken kendi düşünceleriyle hareket ederler.Tipik örnekleri; Order of Trisfal ve Explorers' Guild'dir.

True Neutral

Resmi ekleyen

Ilımlı politika izleyen karakterde olanlardır.Bu karakterdekiler diğer kategorilere girmekte ayır edicilik bakımından zorlananlar olmuşlardır.Onlar ne güzel bir fikir olarak görünürse onu yaparlar,ister bu yasal ister kaos dan olsun veya ister iyi olsun ister kötü olsun.Pek çok Trade prince bu türdedir.

Neutral Evil

Resmi ekleyen

Bu karakterdekiler sadece kendi amaçlarına ve ihtiyaçlarına hizmet ederler,yasaya göre hareket etmezler ama kaos doğruda hareketlenmezler.İstediklerine bağlı olarak çalabilir ve öldürebilirler.Tipik örnekler, Venture Co. ve Defias Brotherhood'dur.

Chatoic Good

Resmi ekleyen

Bu karakterdekiler yasaları önemsemez sadece doğru olanı yapmaya çalışırlar.Eğer yasayı çiğnemek başkalarına yardım etmeyi içeriyorsa,pişmanlık duymadan yasayı çiğneyebilirler.Fakir bir aileyi doyurmak için çalabilirler veya kendi efendilerine dikleneyerek haksız yere suçlanan hizmetkarları koruyabilirler.Tipik örneği The Cenarion Circle'dır.

Chaotic Neutral

Resmi ekleyen

Bu karakterdekilerde,bireyselcilik ön plandadır.Özgürlüklerine herşeyden daha çok önem verirler.İyi veya kötüyle aralarında bir bağ olsun istemezler,kendi yolları nereye uygunsa o şekilde hareket ederler,genelde bu karakterdekilerin bir çoğu organize olmuş insani birliklere sıcak bakmazlar,bağlılık göstermezler tek önemsedikleri kendileridir.Özgür davranma ve bireyselcilik karakteristliğin belirleyici unsurudur.Tipik örneği,Element Lordları.

Chotic Evil

Resmi ekleyen

Nefretin saf hale gelmiş halidir,amaçları doğrultusunda herşeyi yapabilirler,ne yasalar la bağldırlar ne de merhametleri vardır.Sokakda koşarak,kıllarını bile kıpırdatmadan büyük bir soğuk kanlılıkla masumları kesebilir ve bundan pişmanlık duymazlar.Tipik örnekleri:Scourge ve Burning Legion'dır.

Konu Khellix tarafından 09 Mart 2011 - 06:31 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

#2 Khellix

Khellix

Senior Sergeant

• Members
  • 157 İleti

Yazma tarihi: 07 Mart 2011 - 07:12 ÖÖ

İyiler;
Lawful good
Neutral good
Chaotic good

Kötüler;

Lawful evil
Neutral evil
Chaotic evil

Tarafsızlar;
Lawful neutral
Neutral good
True Neutral
Neutral evil
Chaotic neutral
Kuralcılar;
Lawful good
Lawful neutral
Lawful evil
Kaotikler;
Chaotic good
Chaotic neutral
Chaotic evil

-------------------------------------
Lawful kelimesi-[Buna kısaca karakter için kullanırken,adil sıfatı şeklinde kullanmak zor niyesine gelince Pozitif Hukuk,Doğal Hukuk tartışmasına girmek lazım,gerek yok.Yani yasal olan her şey aynı zamanda adilmidir,adelet yasalardan bağımsızmıdır,bağımsızsa kaynağı nedir?Akıl,Tanrı....Sokratese,sofistlere kadar uzar bu tartışma hiç girmeyelim.]Yerine göre farklı anlam kazanır lawful kelimesi o yüzden bu yazıya uygun çeviri bence Kuralcı'dır.

-Bu kadar Geyiğe müsait başka bir lore konusu olamaz tahminim,bu arada lawful evil'ı yazarken aklıma nedense r.t.e geldi :D şaka ediyorum,politik amaçlı postlar yollamayın aman,konu sapmasın.

Ben çoğunlukla neutral good ara sırada chotic netural olabiliyorum... Tabi bu çok basit indirgenmiş bir ayrım ama kendinizi tanımlarda bir yere az çok koyabiliyorsunuz.Amacımız eğlence tabiki de,insanı ne 8,ne 88 kategoriye sokamazsın.

Gereksiz ek bilgi:[[Psikoanalizci Jung'un sınıflandırmalarından yol çıkarak hazırlanan karakter analizi ile ilgili testlerden birini denemek isterseniz Personality test based on Jung and Briggs Myers typology /ingilizce- 4 harfli bir rakam çıkacak,her rakam oransal olarak sizin baskın tarafınız gösteriyor ve wikipedia vs den ilgili harf kombinasyonundan kendizin karakterini ,size uygun meslekleri,bu bağlamda sevgilinizin size uygunluğunu,ünlü tarihi kişiliklerden kimlerin bu kategoride olduğunu vs okuyabilirsiniz ve hemen hemen doğru çıkıyor veya bu siteden bakabilirsiniz Personality Test and Types (Jungian Psychological Typology) mesela 16 karakter ayrımı var benim INFJ çıktı yani counselor,toplumda benim gibi cins bir tipin görülme aralığı %1-3'lik dilime geliyor.

Resmi ekleyen

(netural gooda yakın bir tanımı var,kendimi tanımış olmam güzel oldu,test doğruladı :(. Karikatür bazlı bir tane daha şeçmiştim hangisi diye yine INFJ çıktı ve detaylı açıklamaları var özellikle meslek seçmede kararsız olanların faydalanmasına elverişli ve oldukça eğlenceli siz de deniyebilirsiniz.detay için Personality type - Wikipedia, the free encyclopedia veya Myers-Briggs Type Indicator - Wikipedia, the free encyclopedia

Bu arada sevgili seçiminde mesela benim örneğimden yola çıkarsak INFJs: Mystic Writers(aka C..) INFPs: Idealistic Philosophers(Aka healer)'la anlaşması oranı çok yüksek %70 mesela(anlaşma ve uyuşma oranı) benim için uygun seçim oluyor,işte tavlamak için xx şeyleri yaparsanız etkilenir gibi...bu arada ya tank seçicem ya healer, anlaşıldı bizim oğlan dps olur bu gidişle lol LoveTypes INFP Love Tips tabi bunlara hep bir bilimsel fal gözüyle bakın,çok ciddiye almayın--Sevgilinizi bir karakter ayrımı için bırakmayın aman diyorum >.< ]]]

Peki Siz Hangi Taraftasınız ?

Konu Khellix tarafından 09 Mart 2011 - 06:32 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#3 emosyon

emosyon

Knight Lieutenant

• Members
  • 588 İleti

Yazma tarihi: 07 Mart 2011 - 03:27 ÖS

çok iyi bi konu, teşekkürler.

kesinlikle chaotic good tarafındayım.
  • 0

#4 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 07 Mart 2011 - 04:36 ÖS

Ben Kasımpaşalıyım.

İngilizce yetersizliği sebebiyle yapamadım testi.
  • 0

#5 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 07 Mart 2011 - 04:51 ÖS

Chatoic Good diyorum başkada birşey demiyorum. Her zaman her oyunda, başınızı belaya sokmak için birebir:D:D
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#6 Nakavt

Nakavt

Knight Lieutenant

• Members
  • 561 İleti

Yazma tarihi: 07 Mart 2011 - 04:54 ÖS

Neutral Evil Tarafındayım ben.
Kafama göre hareket ederim İllidan,arthas,king vrynn,argent,garrosh alayına gider :P
  • 0

#7 Khellix

Khellix

Senior Sergeant

• Members
  • 157 İleti

Yazma tarihi: 07 Mart 2011 - 07:43 ÖS

Hotfile.com: One click file hosting: Testtt.rtf

Testi yapamayan arkadaşlar icin 10-15dk da soruları türkçleştirdim benden kasımpaşaya gitsin :P
  • 0

#8 keshia

keshia

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 17 İleti
  • Locationistanbul

Yazma tarihi: 07 Mart 2011 - 09:16 ÖS

testte INFP çıktım..tahmin ediyordum ben de, içedönük,sezgisi yüksek,duyarlı çıkacağımı :P :)

lawful good olabilirim..başkaları acı çekmesin diye kendi acı çeken (şimdilerde buna enayilik deniyor gerçi :) )
  • 0

#9 Cloudblood

Cloudblood

Centurion

• Members
  • 858 İleti

Yazma tarihi: 08 Mart 2011 - 11:37 ÖÖ

Ben de lawful good yani kuralcı iyiyimdir. Ama bazen kurallara uymadığım da olur.
  • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#10 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 08 Mart 2011 - 11:39 ÖÖ

İşyerinden şeyedemiyorum. Dün akşam da Fener imin maçı vardı farketmemişim. Bu akşam bir bakayım. Sanırım halis mulis biri çıkarım ben.
  • 0

#11 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 08 Mart 2011 - 12:00 ÖS

İşyerinden şeyedemiyorum. Dün akşam da Fener imin maçı vardı farketmemişim. Bu akşam bir bakayım. Sanırım halis mulis biri çıkarım ben.

sen halis mulis biri çık, .....
  • 0

#12 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 08 Mart 2011 - 03:32 ÖS

Çok yannış tanımışsın beni, çooookkk...

Bak misal ilksoruyu anlamıştım, randevularıma hep vaktinde giderim. Bazen gecikme olailiyor ama, geneli bozmaz.
  • 0

#13 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 08 Mart 2011 - 09:32 ÖS

infj çıktım. İyi mi kötü mü aceba?
Ağırlıklı j %56 i%38 f %25 i%6

slightly expressed introvert

moderately expressed intuitive personality

moderately expressed feeling personality

moderately expressed judging personality

Şunu da bir çeviretebilirsek, bilmiş mi bakalım.
  • 0

#14 Khellix

Khellix

Senior Sergeant

• Members
  • 157 İleti

Yazma tarihi: 09 Mart 2011 - 07:20 ÖÖ

infj çıktım. İyi mi kötü mü aceba?
Ağırlıklı j %56 i%38 f %25 i%6

slightly expressed introvert

moderately expressed intuitive personality

moderately expressed feeling personality

moderately expressed judging personality

Şunu da bir çeviretebilirsek, bilmiş mi bakalım.

Test iyi,kötü ayrımı yapmıyor sadece seni kategorize ediyor,nasıl bir yapıdasın vs.

Tahmini;
Psikoloji,felsefe,mistisizm ilgi duyuyorsun
iyi bir dinleyicisin
tutukulusun
genelde sessizsin
aşırı derecede inatçılık örnekleri sergileyebiliyorsun
yazmaktan ve okumaktan hoşlanıyorsun

Counselor (role variant) - Wikipedia, the free encyclopedia

Benimkiyle aynı çıkmışsın,oranlar farklı olsada ben kendimi örnek vererek ilk postda anlatdım biraz. ben sana özet geçiyim biraz değişik sitelerden vs.nedir diye

Counselors(Avukat,Danışman,Rehber...)-INFJ . Jung'un dahil olduğu sınıf,Gandi vs

Başkalarının çatışmalarına katkı sağlamayı çok istisnai olarak arzu duyarlar,insanlarla iletişime geçmede kendilerine olan katkının büyük olduğunu düşünürler,insanların kişisel gelişimlerini sürekli beslerler,onlara rehberlik ederek gerçek potansiyellere ulaşmalarını sağlamaya çalışırlar.

Counselorlar,bireysel ve grup çalışmalarında oldukça iyidirler,ama grup çalışmasından sonra bir süre yanlız kalmaları ve kendilerini yenileme ihtiyacı hissederler.İyi dinleyiclerdir,insanların kişisel sorunlarını dinlemek ve yardım etmek doğalarında vardır.Genelde görünen liderler değillerdir.Kendilerine yakın olanlarla yoğun bir şekilde çalışmayı tercih ederler,özelikle bire bir durumlarda.Genelde etkilerini sahne arkasından göstermeye çalışırlar
Counselorların sayısı genel nüfusa oranla çok azdır genelde %1 max %3 arası ve diğer kategoriler bakımından da en nadir olanlarıdır,bu insanları tanımak zordur,çünkü içlerindeki güçlü ve karmaşık duyguları en yakınlarına hatta sevdiklerine bile pek belli etmezler,eşi dostu arkadaşı yani yıllarca beraber olduğu insanlar her an yeni bir süprizle karşılaşabilirler,bu councelorların aklı bir karış havada ve iç dünyası dağınık olduğu şeklinde algılnamamalıdır,onlar dürüstlüğe,bütünlüğe çok önem verirler ama iç dünyaları bakımından gizemlidirler.

Canlı hayallerle kutsanmışlardır.Tüm tiplerin belki de en şiirselidir.Günlük konuşma dillerinde şiirsel imgeleri(görüntüleri) çok sık kullanırlar.En büyük yetenekleri yazma ve konuşmada ortaya çıkar,özellikle insanlarla doğrudan iletişme geçtiklerinde,yeteneklerinin kişseleştirmesiyle(spesifik duruma uygulama) tavan yapar.Counselorlar oldukça sezgiseldir bu nedenler karşı tarafın niyetini ve duygularını çok iyi analiz ederler,iyi mi kötü mü,hatta bunu yaparken karşısındaki çoğu zaman farketmez ya da anlamaz.Bu karakter okuma işini nasıl yaptığını da çok nadiren hevesle anlatır.

Buralar salt çeviri karışık hızlıca çevirdim bozuk ifade olabliir,mazur gör

Buda benim yorumlarım;
Bu arada 1 2 arkadaşıma yaptırdım testi haberi yok şu soruları cevapla ama cevaplamadan önce sana şunu söylüyorum dedim sen inventorsun sen de mastermind çıkacaksın ,bilince de aref muamelesi yaptılar :) bazen kendimden bile korkuyorum 2dk'da bir kadınla tanışdım ayak üstü,dedim bu kadın kocasından çok ağır dayak yiyior bak 2 güne kadar çıkar bak buraya yazdım,dediğim çıktı...bir dolu örneği var bazen insan davranışları o kadar bağırıyor ki istediği kadar aksini idda etsin görmemek mümkün olmuyor

---------------------------

Extraversion (E) -(I) Introversion DışadönükVs İçedönük
Sensing (S) - (N) Intuition Hissetme Vs Sezgi
Thinking (T) - (F) Feeling Düşünme Vs Hissetme
Judgment (J) - (P) Perception Yargılama Vs Algılama

Harfleri bunlar belirliyor 4 müsabaka var,1 i galip çıkıyor yani karga örneğinde İçedönük,Sezgi,Hissetme,Yargılama baskın

------

Resmi ekleyen

Bu da toplumdaki grupların dağılımı

---------------
Notlar;
Crafter,Composer,Insp,Prot...İçe Dönük
Promoter,Peformer.......Dışa dönük
hızlandırma,doğaçlama falanda-entülektüel zekda tavan yapan durumlar ortadaki
(çok hızlı çevirdim gene üşendim herşeyi yazmaya)

Zanaatkarlar, gözlemci ve pragmatikler,teşvik ve ustalık arıyorlar,etki bıralabilmek genel kaygıları,en güçlü yanları taktikler.Çeviklik,aletleri ve ekipmanları iyi kullanma,onarım
Operatörler düznlyici.zantkar + hızlandırma Crafterlar ve Promoterlar
Şovmen dest.zanatkar + doğaçlama Composers ve Peformers

Koruyucular,
gözlemleyici , güvenlik ve ait olam duygusu arıyorlar,görev ve sorumluluk genel dertleri.Lojistik en büyük güçleri.Organize etme,kontrol etme ve desteklemede iyiler.
Yöneticiler düzenlici koruyucu, +düzenleme Inspector Supervisiors
Koruyucular bilgilendirici koruyucu, +destekleme Protectors Providers

İdealistler

+Diplomasi en büyük yetenekleri ,birleştirme,ilham verme,bireyseleştirme,açıklama+
Akıl Hocası-yönlendirici idealistler. +Geliştirme. Counselorlar ve Teacherlar
Avukatlar-bilgendirici idealistler. +Meditasyon. Healerlar ve Championlar

Rasyoneller,
içe dönük ve pragmatik(faydacı),Ustalaşmak ve kendini kontrol aradıkları şeyler,kendi yetenekleri ve güçleri hakkında endişelenirler,En büyük güçleri stratejidir.Mantıksal araştırmanın olduğu herhangi bir işte başarılı olabilirler,mühendislik,teorisyen,kordinatör..
Kordinatörler yönlendirici rasyoneller. +ayarlama . Masterminds ve Fielmarshals
Mühendisler bilgilendirici rasyoneller. +kurmak,inşa etmek . Architects,Inventors(Mucitler)

Konu Khellix tarafından 09 Mart 2011 - 09:10 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#15 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 09 Mart 2011 - 10:12 ÖÖ

hımmm, bildiğin terazi burcu oldu bu yahu.
Ayıptır söylemesi yükselen dahil teraziyimdir de...
  • 0

#16 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 09 Mart 2011 - 01:45 ÖS

Hmm çok ilginç ve güzel bir konu olmuş, teşekkürler :) Lawful neutralım bence ben :) Testte de INTJ(mastermind) çıktım :B beklediğim şekilde çıktı(içedönüklük vs.) :)

*moderately expressed introvert
*moderately expressed intuitive personality
*very expressed thinking personality
*moderately expressed judging personality

#17 Khellix

Khellix

Senior Sergeant

• Members
  • 157 İleti

Yazma tarihi: 09 Mart 2011 - 01:56 ÖS

hımmm, bildiğin terazi burcu oldu bu yahu.
Ayıptır söylemesi yükselen dahil teraziyimdir de...

bak burç da tutuyor benle karga , korkuyorum biraz daha zorlarsan akraba çıkacağız :) yükseleni mi bilmiyorum da burçlara pek inanmam gerçi
  • 0

#18 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 09 Mart 2011 - 02:39 ÖS

Bir şey sorabilir miyim?
Bu ikinci sıradaki Dugusal mantıklı olabilir mi?
Verdiğim cevaplara göre mantıklının bana daha yakın olduğunu düşünüyorum.
Bak bunu ciddi yazdım. İngilizce bildiğimden değil de, birbirinden farklı kelimelerin farklı anlamlar içereceğini düşündüm. Yani sezgilerim bana bir terslik olduğunu söyledi mantığım da doğrusu budur dedi.
  • 0

#19 Khellix

Khellix

Senior Sergeant

• Members
  • 157 İleti

Yazma tarihi: 10 Mart 2011 - 12:33 ÖÖ

Bir şey sorabilir miyim?
Bu ikinci sıradaki Dugusal mantıklı olabilir mi?
Verdiğim cevaplara göre mantıklının bana daha yakın olduğunu düşünüyorum.
Bak bunu ciddi yazdım. İngilizce bildiğimden değil de, birbirinden farklı kelimelerin farklı anlamlar içereceğini düşündüm. Yani sezgilerim bana bir terslik olduğunu söyledi mantığım da doğrusu budur dedi.

abi teste çok takılma bence , 3.harf için diyorsun sanırım düşünme Vs hissiyat kısmına ... sonuçta ağırlıklı gösteriyor,bütün anti emotinal şeyleri seçsen bile diğerlerine verdiğin yanıtlar önemli hepsini değerlendiriyor sonuçta ben diyorsun emo(duygusal) değilim rasyonelim desende testin soruları algılama şekli farklı.Ve senin mantıksız karar vermeni de gerektirmiyor ne emo olduğunu göstermiyor, zaten her durumda salt mantıktan hareket edersen bir anlamda androidleşiyorsun ki şöyle de bir durum var başka sitelerde farklı sorularla mastermind çıktım mesela ama bu testin daha isabetli olduğunu düşünüyorum çünkü 2 3 farklı siteyle de doğruladım,ve beni daha iyi anlatıyor.

Birde insanı 16 farklı kategoriye sokamazsın,sinirlendiğinde farklı,neşeli olduğunda farklı mizaçta oluyor,mesela babam öldü 10 yıl boyunca 4 harften Baş harfim e'ken i'ye dönüştü vs.Özümde T'yim ama davranışa geldiği zaman içgüdüsel X'i yapıyorum ... Daha profesyönel şekilde hazırlanmış halleri var onlar paralı hiç girmedim,sırf eğlence olsun diye koydum,burçlar gibi bak biraz.400 soru soruyor adını yaşını vs bütün bilgilerini topluyor öğle değerlendiriyor tek tek şundan hoşlanırım bunu sevmem....(çok kapsamlı testler var)
  • 0

#20 Khellix

Khellix

Senior Sergeant

• Members
  • 157 İleti

Yazma tarihi: 21 Mart 2011 - 08:37 ÖS

Topiği hortlama amacım yoktu,ama zaman içinde bu başlığı okuyan olursa ve ek verdiğim karaktar analiz mevzuna takılan olursa off-topic olduğu için blog açtım bir tane

artık wow'la çok alakalı olmayan ilginç şeyleri oraya postlamaya karar verdim.

Jung'un analizi üstüne 1 2 bir şey yazdım,Tr dir .... teste vs gerek kalmadan karşıdaki insanı nasıl analiz edersin,ilerde daha detaylı anlatıcam hepsini tek tek
biraz araştırdım,okudum dışarda görünce direk kafadan bu şu tipten,böyle davranıym diyorum harbiden işe yarıyor veya hareketlerini garipsemiyorum,beklediğim davranışları yapıyor veya tepkiyi veriyor.

boş vaktıim oldukça ve diğer psikoloji alanlarınada kayabilirim,diğer sınaflandırmalar... felsefi yazılarda paylaşmayı düşünüyürum,amacım reklam yapmak değil,öle bir kaygımda yok...merak edenlere yardım edebilirsem ne mutlu bana, bilginize ^_^

Blog sayfam ; Analizler şu an çok yüzeysel,detaylı bir çalışma koyacağım ilerki günlerde
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı