İçeriğe git


Resim
- - - - -

Azerothdaki Irklarının Yaşam Süreleri


 • Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1 Khellix

Khellix

  Senior Sergeant

 • Members
 • 157 İleti

Yazma tarihi: 09 Mart 2011 - 07:46 ÖÖ

Immortals(Ölümsüzler)

Resmi ekleyen


Bu ırklar ölümsüzdür,zamana bağlı olarak yaşlanmazlar

Abomination
Ancient Protector (Kadim Koruyucular)
Eredar ve Draenei (Velen 25.000 yıl yaşamış ve halen yaşıyor. Diğer dreneilerde Argusdaki yaşamlarından bahsediyorlar açık olmamakla beraber ölümsüz kabul edilebilir.
Dryad
Dragon (Ejerhalar)
Keeper of the grove (Korunun Koruyucuları)
Mountain giant(Dağ Devleri)


Büyüyle yaşam süresini uzatanlar;

İstisnai olmakla beraber,Medivh'in annesi Aegwynn

Resmi ekleyen

Diğer Irklar;

Masaüstü frplerde sıkça karşımıza çıkan 6,10,12,20'lik zarlarla belirlenen ve bunun orantısıyla bulunmuştur.(ek bilgi:d6,d10 gibi ifadeler oyunlardaki atılan zarlaru ifade eder,bilmeyenler için mesela silahın hasarı = 1 d10 yazar bazı oyunlarda silahın hasarı 1 kere 10 luk zar atılır demek o 2d6 2 kere 6 lık zar atılır)

Tablodaki değerler sırasıyla;

Ortalama bir birey genel,saygıdeğer yaşlılık dönemine ulaşmadan yaşlılıktan ölebilir.Bu tablo her zaman lore bire bir uygunluk göstermez .Bu tablo genel durumu yansıtır.Her kuralın bir ististinası olacağı gibi her istisnanın da bir müstesnası vardır.

IRK- Yetişkinlik - Orta yaş - Yaşlı - Saygıdeğer yaşlılık - Maksimum Hayat süresi

tablodaki diğer ifdeler; none-yok, or-veya, rarely over-nadiren yukarısında

Resmi ekleyen

-----
Nightelf ve Dreneilerin durumları spekülatif belirsizlikler var.

Spekülasyonlar

Gece elfleri ölümsüzleri kaybetdikden sonra belkide bir 650 yıl daha yaşlılıktan ölmeyebilirler,bazıları bir kaç bin sene daha yaşayabilir.
Drenei hayat süresi,Işıkla olan bağlantıları nedeniyle artmış olabilir,Işığın yenileyici gücü sayesinde.Holy Light kullanıcılarının Paladin ve Priestlerin hayat süreleri diğerlerine göre fazla olabilir.Sürekli Holy light kullandıklarından ötürü... belirsizlikten öteye gidebilecek somut bir şey yok doğru düzgün.

Warcraft 3 el kitapçığına göre İllidan 15,032 yaşında,Tyrande 13,836 yaşında,3.savaş kadimler savaşından 10.000 yıl sonra olduğundan,Kadimler savaşında Malfurion ve İlidan 5.000 yaşında,Tyrande ise 3,800 yaşında olduğu bilinmekte.War of Ancient 3 lemesinde 3'de aynı yaşda diye ifadeler var,bu da bir tartışma konusu.

Nagalar noktasında ise,elflerle benzer belirsizlikler var.

Blizzard Maksium yaş sınırı dışında,yaşlanmayla ilgili bir bilgi vermiyor O nedenle yaşlanmayla ilgili zar sistemi tamamen ondan bağımsız bu yönüyle ama türetilmesi bakımında zar sistemi devreye giriyor,gençlik yaşılık gibi.

Dipnotlar;

Forsakenlar zaten ölü oldukları için yaşlanmazlar ve hayat sürelerinin olması mantıksızdır,o nedenle teknik olarak ölümsüzler,buna rağmen Forsakenların bir kısmı yaşlılık belirtisi gösterebilmekte,kim olduklarını unutma,zamanla çürüme ve güçten düşme gibi.Akıl sağlıklarını Scourge'a karşı yititip beyinsiz zombilere dönüşmeleride mümkün.Tüm forsakenlar bu süreçte bundan korkuyorlar yani tekrar kontrol edilebilir hale gelmekten.
2.Yazılan lore derlemelerinde yarım kan elflere ilişkin,Ebeveyininden gelen uzun yaşamın eksikliğini çekmekte,20'lerinde kemale eriyor ve ortalama 2 ve 3.yüzyıl yaşabiliyorlar
3-Lore kaynaklarının iddasına göre; Yarım kan orklar,ailelerinden fazla yaşıyorlar ve insanlarla eşit yaşam süresine ulaşıyorlar.
4-Lore kaynaklarının iddasına göre;High Elfler yetişkinliğe 110 yaşında basıyorlar,bir kaç yüzyıl yaşlılıktan ölmeden yaşayabiliyorlar
5-Eğer bir Hobgoblin 30 yaşına basarsa,Kadim statüsüne geçiyor
6-Uzun yaşam sürelerine rağmen,nagalar mutasyon uğramaları dolayısıla yaşam süreleri uzayabiliyor.Hatta ölümsüzleğe ulaştıkları söyleniyor(Bu kesin değil)
7-Eski lore kaynakları,elflerin 110 yaşında yetişkin olduğunu ve 2. bin yılı görebildiklerini söylesede.Warcraft Ansiklobedisi şöyle diyor ''tüm elfler ölümsüzdür,ve karşılaştırmalı yaşam süreleri,bir kaç bin yüzyıla kadar uzayabilir.''
8-Eski lore kaynakları orkların kısa yaşam süreleri olduğundan bahseder ,18 lerde olgunluğa ulaştıklar ve çok nadiren 75 yaşın üstüne çıktıklarını anlatır.ve 3 yaşında yetkişkin olduklarını...İçtikleri demon kanı yüzünden,büyünün etkisiyle bu sürenin artdığına da işaret ederler.
10-Quilboarlar hiç bir zaman maksimum yaşlarına ulaşamazlar Çünkü zayıfladıklarında intihar ritueli gerçekleştirirler.
11-Satyrler ölümsüzdür ve yaşlılıktan ölmez ve yaşlanmazlar.
12-Eski lore kaynakları,taurenlerin de kısa yaşam süresi olduğuna işaret eder,yetişkinlik 15 ve çok nadiren 100 yaşına kadar yaşadıklarını söyler.
 • 1

#2 Cloudblood

Cloudblood

  Centurion

 • Members
 • 858 İleti

Yazma tarihi: 09 Mart 2011 - 01:01 ÖS

Ellerine sağlık. Çok güzel, bilgilendirici ve farklı bir çalışma olmuş. Bu yaşam süreleri çok karmaşık mesela şu andaki liderlerin kaç yaşında oldukları belli mi?
 • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#3 Fasmodey

Fasmodey

  Advanced Member

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 30 İleti

Yazma tarihi: 30 Ekim 2011 - 09:44 ÖS

Draeneilerin ölümsüz olduğu hakkında bazı spekülasyonlar var. Mesela Velen, Kil'jaeden ve Archimonde'la birlikte 25.000 yıl önceki Argus dönemlerini hatırlıyor. Ve diğer draeneiler de Argus'taki yaşamları hakkında konuşuyor(muş)... Draenei ölümsüzse Eredar'da ölümsüzdür düz mantık ilerlersek. ;) Bir de ölümsüz değil de çok çok uzun bir yaşama da sahip olabilirler. Bu konu çok kafa karıştırıcı. :(

Edit: Ben Draenei spekülasyonunu nasıl görmemişim? :) İntihar sebebi.

Konu Fasmodey tarafından 01 Kasım 2011 - 08:40 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı