İçeriğe git

Resim
- - - - -

Fps problemi!

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 hsnszr

hsnszr

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 47 İleti

Yazma tarihi: 10 Mart 2011 - 04:44 ÖS

Merhaba.Ben öncelikle bilgisayar parçalarından pek anlayan birisi değilim :) .500 mb civarı bi ekran kartım , 4gb ram ,Windows 7 ultimate,Intel® Core™2 Quard Cpu Q8200 @ 2.33GHz 2.34 GHz,32 bit işletim sistemi var(Casper marka) oyun grafiklerini ancak lowda oynayabiliyorum bu sorun zaten hep vardı ama bikac gündür gittigim raid ve dungeonlarda low ve fairda fps 2 ye düşüyo yürümek bile mümkün olmuyo

Stormwind'de Fps değerleri :

Low:37-38 fps
Fair:16 fps
Good:11-12-13 fps
High:9-8 fps
Ultra:6 fps

Bana ne önerebilirsiniz ??
  • 0
Gücüne güç katmaya geldiik ,formanda ter olmaya geldik BEŞİKTAŞ seninle ölmeye geldik BEŞİKTAAAŞ !!

#2 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 10 Mart 2011 - 07:50 ÖS

ekran kartının kaç ram olduğundan ziyade modelinin ismini verirsen yardımcı olabilirim yada en azından durumun normal mi anormalmi olduğunu söyleyebilirim..

hali hazırda işlemci ve ram in oyun için oldukca yeterli.. hangi model olduğunu bilmiyorum fakat büyük ihtimal ekran kartı ile ilgili sıkıntın var..

ama aklıma takılan stormwindde low ayarlarda 30+ fps alan sistem raid ve dungeonlarda 20nin altına kolay kolay düşmez..
  • 0

#3 hsnszr

hsnszr

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 47 İleti

Yazma tarihi: 12 Mart 2011 - 05:49 ÖS

100,0Mb/sn Bayt: 7.449.442 civarı TTNET ,Modemi yeni almıştım phillips
  • 0
Gücüne güç katmaya geldiik ,formanda ter olmaya geldik BEŞİKTAŞ seninle ölmeye geldik BEŞİKTAAAŞ !!

#4 Wowprepaid

Wowprepaid

Scout

• Members
  • 422 İleti

Yazma tarihi: 13 Mart 2011 - 01:42 ÖS

Bu işlerde çok profesyonel degilim, ama büyük ihtimalle sorunun ekran kartında.
Ben de aynı işlemciden kullanıyorum, ram olarak da aynıyız, sadece işletim sistemim 64bit ve ekran kartım 1gb ddr3. Ayar olarak High veya ultrada rahat oynayabiliyorum ama Good a çekince tabi ki daha stabil oluyor.
Senin de sorununun ekran kartında oldugunu düşündüm o yüzden.
Sana tavsiyem bi tane ekran kartı al, süper bi şey olmasa bile ortalama bir şey olsun.
500 mb civarı ekran kartım var dedigine göre senin kartın on-board bile olabilir, ki onlar yeterli olmazlar...

Konu Mementovitae tarafından 13 Mart 2011 - 03:45 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı