İçeriğe git

Resim
- - - - -

Anlık FPS Düşüşleri Ve Takılmalar

• Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1 Palawra.

Palawra.

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 24 İleti

Yazma tarihi: 02 Mayıs 2011 - 04:24 ÖÖ

Merhabalar. 6 ay önce Sony VPCEB3Z1E laptop aldım. Ama WOW'a yeni geri döndüm. Bilgisayar özelliklerine baktığınızda sorun olmaması gerekiyor hiçbir şekilde ama ayarlar en lowda iken bile anlık FPS düşüşleri ve takılmalar yaşıyorum. Mesela Orgrimmar'da uçarken dakikada 3 4 kere 1 saniyelik, ya da quest item çantama düştüğünde, pvp yaparken... Mesela tol barad kazanıldığında 7-8 saniyelik donma oluyor vb. FPS maximumda gezerken ani takılmalar yaşıyorum. Sebebi nedir bir fikriniz var mı? Isınmayla ilgili hiçbir problemim yok belirteyim baştan. Speedfan 60- derece gösteriyoru her zaman.
  • 0

#2 levelmaster

levelmaster

Sergeant

• Members
  • 56 İleti

Yazma tarihi: 02 Mayıs 2011 - 06:21 ÖÖ

Büyük ihtimalle kullandığın bir addondan kaynaklanıyor bu sorun. Yeni yama ile birlikte Combat log ile ilişiği olan bir çok addon (damage meterlar), bu FPS düşüşlerine sebep olabiliyor. Henüz denemediysen oyunu bir de sıfır addon ile çalıştırmayı dene ve eğer açıksa video ayarlarından view distance ve shadow quality ayarlarını düşür, belki biraz yardımı olabilir.
  • 0
Resmi ekleyen

#3 Palawra.

Palawra.

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 24 İleti

Yazma tarihi: 02 Mayıs 2011 - 02:09 ÖS

Bütün addonları sildim ve repair yaptım. Addonlardan kaynaklandığını sanmıyorum hocam.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı