İçeriğe git

Resim
- - - - -

sizce kaç kişi bu oyunu oynuyor?

• Please log in to reply
Bu konuya 35 yanıt gönderildi

#1 sad_o

sad_o

Scout

• Members
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 12 Mayıs 2011 - 10:15 ÖÖ

Efsane oyun hzla eriyor - Hrriyet Teknoloji

Haber özenli değil kabul ediyorum. Ama rakamlar gülümsetti beni. 12 milyon üyesi vardı; yok 11,4 milyon kaldı.... Blizzard bu rakamların yarısına göbek dansı yapar, oyunu 2023'e (!) kadar uzatmaya bakar :)

sizce kaç kişi oynuyor..?
  • 0

#2 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 12 Mayıs 2011 - 10:57 ÖÖ

12 milyondan 11,4 milyona düşüş, hızla eriyiş... Şaka gibi:D
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#3 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 12 Mayıs 2011 - 11:04 ÖÖ

sirf o 600 bin kişi bir mmo yu ne biçim yerlere taşır vay be
  • 0

#4 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 12 Mayıs 2011 - 08:15 ÖS

daha sık ek paket mi çıkaracaklarını söylemişler? iyi 1 yılda bi ek paketten parayı vurur bunlar o zaman. 2 yıl çok gelmiş adamlara. 2 ek paket sonra insanların canı milyon olacak komik be. bir oyunda bu kadar fark etmemeli herşey.(dps, hp, mana, vs.)
  • 0

#5 Le0xa

Le0xa

Sergeant

• Members
  • 65 İleti

Yazma tarihi: 12 Mayıs 2011 - 08:46 ÖS

Daha fazla ek paket çıkarırsa zaten o sayı yarıya düşer bunun yerine sık sık patch çıkarsa yada yeni ek paketlerde vay be diyebilceğimiz köklü değişiklikler yapsa çok daha iyi olur 3 4 heroic 1 yeni class ile olcak iş değil :)
  • 0

#6 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 12 Mayıs 2011 - 08:50 ÖS

haberin altındaki yorumlarda "arthas öldü büyü bozuldu" diyen arkadaşta bıraktıysa, ne ala..
  • 0

#7 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 12 Mayıs 2011 - 09:03 ÖS

@Malkavian sesli güldüm...
  • 0

#8 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 12 Mayıs 2011 - 09:59 ÖS

Arthas öldü, büyü bozuldu ++++++1111111111111111

Yeni başlayanlar için güzel oyun aslında ama insan birkaç ayda iyice sıkılabiliyor artık.
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#9 kankapower

kankapower

Scout

• Members
  • 144 İleti

Yazma tarihi: 13 Mayıs 2011 - 06:45 ÖÖ

Hala arthasın etkisinden çıkamayanlar var.

Cataclysm'e geçtik mi acaba.?
  • 0

#10 Necron

Necron

Champion

• Members
  • 1.144 İleti

Yazma tarihi: 13 Mayıs 2011 - 07:41 ÖÖ

12 milyondan 11,4 milyona düşüş, hızla eriyiş... Şaka gibi:D

Dün haberi okudugumda ben de aynı şeyi düşündüm, tam komedi :)

Adamlar 6 yılın sonunda 12 milyondan 600binini kaybetmiş... Gerçekten büyük başarısızlık... İşyerimde wow oynamayan arkadaşlar var, onlar bile "gitti senin oyun, kaparlar artık" diye dalga geçtiler rakamları görünce :) .
  • 0

#11 kwii

kwii

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 23 Mayıs 2011 - 10:41 ÖÖ

2005 den bu yana aktif wow playerıyım. Bu tür haberler her dönem üretilmiştir. 12 milyon playeri olan bir oyunun 6 yılda 600 bin player kaybetmesi nasıl hızlı bir erime olarak algılanmış şaşmamak mümkün değil.

Keza 3 ay önce rift online ıle wow biter dediler ben de dahil rifte başlayan tüm arkadaşlarımız 3 hafta sürmeden geri döndük. Wow başka bir şey sadece bir oyun gibi görmek yanlış olacaktır.Bu bırakan 600 bin kişi de acaba hangi tarz playerdı onuda irdelemek lasım.

Sonuç olarak wow herzaman yerini koruyacak ve oyunun sonu gelene kadar da zirvede olmaya devam edecektir.
  • 0

#12 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 23 Mayıs 2011 - 05:17 ÖS

Daha harcanacak renkler var. Kahverengi, yeşil, mavi ve turuncu kullanıldı :P Emerald Dream gelecekse daha doğal bir yeşil kullanırlar, geriye bir sürü renk var yani :)

#13 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 23 Mayıs 2011 - 06:49 ÖS

bence yeşil olmasın artık bir zul guruba girince zaten yeşil kusmaya başlıyorum heryer yeşil bosslar yeşil kusuyor öeh
  • 0

#14 alpi

alpi

Champion

• Members
  • 1.102 İleti

Yazma tarihi: 23 Mayıs 2011 - 10:53 ÖS

Arkadaslarimin cogu oyunu birakti,bidahaki sezonu bekleyenler,Wotlk pro arena serverlarinda olanlar vb.Sayisi artti.Bende bu ay biraktim gercekten wow cekiciligini cataclysmle iticilige cevirdi.Hesabimi satmayi dusunuyorum.Tbc,wotlk falan wowu oldurdu dedik.Ancak asil katil cataclysm oldu.
  • 0

#15 Scudea

Scudea

Sergeant

• Members
  • 87 İleti

Yazma tarihi: 24 Mayıs 2011 - 09:55 ÖÖ

yeni mesajları aratınca Account Satım ilanların aralarında kalan bir iki başlıktan bir tanesi de bu .
  • 0
"Anında wipe olduk,warriorlarımızın Heal ! Heal! çığlıkları hala rüyalarıma girer bazen."
Himmet Dayı

#16 alagoz81

alagoz81

Knight Lieutenant

• Members
  • 651 İleti

Yazma tarihi: 24 Mayıs 2011 - 11:54 ÖÖ

insanların oyunu bırakması veya sıkılmasının asıl sebebi 10 man ve 25 man raidlerden aynı itemlerin düşmesi. Çünkü 25 man de wipe yemekten, item savaşından vs sebebelerden dolayı millet guildlerinden çıkarak 10 man guild kurdular veya 10 man guildlere girdiler. burada da umduklarını bulamayınca ya guildden çıktılar ya da guild disband edildi. Böyle olunca da millet ortada kaldı. ne yapacam derken hadi pvpye yöneleyim dediler. pvp guild bulmak zor, rated bgye girmek zor, arena yapmak belli bir yere kadar, bglere yalnız girmekde sıkıcı gelmeye başlayınca yapacak bişey kalmadı. insanlar ya ara verdiler ya da oyunu bıraktılar ya da sosyal takılmaya başladılar. insanları bir arada tutan 25 man guildlerdi, onlarda dağılmaya başlayınca insanları ayakta tutacak fazla şey kalmadı. Catalysm güzel ama insanlar dağınık durumda. zevk olmaması normaldir. Blizz insanları oyunda tutmak istiyorsa 10 ve 25 man rai,dleri eski haline getirmeli. Hafta içi 25 man yaparsın hafta sonu 10 man raid yaparsın sıkılmaya vaktin olmaz. benim aklıma gelen bu:)
  • 0

#17 firedesire

firedesire

Sergeant

• Members
  • 112 İleti

Yazma tarihi: 24 Mayıs 2011 - 03:22 ÖS

Arkadaşın tedikleri son derecede doru birde benim anlamadğım bi raidi yapıyon atıyom Bot bide bunun hc si ne ayakle bole saçma bişe olurmu o dun yapmısa yapmışdır bırak hc koymayı sen koy onun yerine farklı yerler koy çokmu zor edemiyonmu Buffla mc yi buffla bwlyi bufffla AQ 20 - 40 nax daha sayıyımmı ben vanilla zamanından beri oynuyom nax göeremedım lich de askerdeydim mesela Bwl özledim mesela mc AQ20 -40 falan yaw bi yeri yapmışsan yapmısındır girip bide hc kesmek ne alaka saçmalık..
  • 0

#18 Nameless

Nameless

Üye

• Members
  • 106 İleti

Yazma tarihi: 24 Mayıs 2011 - 07:19 ÖS

Bende bu raid yapanları anlamış deilim raid yapanları es geçsede pvp ye yatırım yapsa çok süper olur pvp yi yetersiz görüyorum dahada gelişmeli.
  • 0

#19 Akşam Yıldızı

Akşam Yıldızı

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 19 İleti

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2011 - 12:31 ÖS

Blizzard'ın dördüncü ek paketi diğerlerinden biraz daha uzun sürede çıkartacağını duymuştum. Hatta kendi çalışanlarından biri "öyle olabilir" demişti. Yani iki yıldan biraz daha uzun... Fikir mi değiştirdiler?
  • 0

#20 ancientsign

ancientsign

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.012 İleti

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2011 - 06:12 ÖS

Bende bu raid yapanları anlamış deilim raid yapanları es geçsede pvp ye yatırım yapsa çok süper olur pvp yi yetersiz görüyorum dahada gelişmeli.

Gerçekten senin kafanda olabilmek için neler vermezdim :D

Not:Sadece bu mesaj için değil genel anlamda :D
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı