İçeriğe git

Resim
- - - - -

sizce kaç kişi bu oyunu oynuyor?

• Please log in to reply
Bu konuya 35 yanıt gönderildi

#21 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2011 - 08:59 ÖS

Oyunda avhievement diye kocaman bi sistem var. General, quest, explore, PvP, PvE, rep, meslek, festival vs. vs.
"Bunları yapmak için hayalimdeki classı 85 yapmam lazım." diye bi sıkıntı da yok artık. Çünkü artık heirloomsuz bile olsa char kasmak çok kolay. 1-58 arası solo quest leweling, TBC ve WOTLK levelinglerinden çok daha keyifli üstelik.
Zaten Classic levelingin yeni baştan dizayn edilmesi hem char kasma zevkini, hem char kasma kolaylığını beraberinde getirdi.

10 tane class arasında haftalarca, aylarca kararsız kalacak kadar "sap" değildir heralde hiç kimse. Elbet er ya da geç herkesin el atacağı bi class olur.

Bunca avantaja ve koskoca achiev sistemine rağmen birisi bu oyunu bırakabiliyorsa demek ki oyundan gerçekten sıkılmış ve bu monontonluk sayesinde oyunla arasındaki organik bağı, elinde olmadan kopmuştur.

Oyunda ırk sayısını arttırmaya ve çeşitlendirmeye kafası çalışan Blizz 'in; class sayısını da 12'ye 13'e (en azından) çıkartmaya kafasını çalıştırmalı.

Uzun lafın kısası, hep aynı classların bufflarıyla bufflanmak, aynı classlar tarafından PvPde yenilmek, hep aynı classları kesmek, aynı aynı classların efektlerini izlemek, aynı aynı classların orda burda kasılmalarına tanıklık etmek........
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#22 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2011 - 10:02 ÖS

Gerçekten senin kafanda olabilmek için neler vermezdim :D

Not:Sadece bu mesaj için değil genel anlamda :D

Ne istediğine dikkat et aman diyeyim:D
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#23 peace

peace

Knight Lieutenant

• Members
  • 573 İleti

Yazma tarihi: 26 Mayıs 2011 - 07:22 ÖS

Bende bu raid yapanları anlamış deilim raid yapanları es geçsede pvp ye yatırım yapsa çok süper olur pvp yi yetersiz görüyorum dahada gelişmeli.

wat??
  • 0

#24 kankapower

kankapower

Scout

• Members
  • 144 İleti

Yazma tarihi: 26 Mayıs 2011 - 08:16 ÖS

Bende bu raid yapanları anlamış deilim raid yapanları es geçsede pvp ye yatırım yapsa çok süper olur pvp yi yetersiz görüyorum dahada gelişmeli.

Dışarı çık bi dolan gel,hava al.
  • 0

#25 fat1hxxx

fat1hxxx

Legionare

• Members
  • 634 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 07:27 ÖS

Ne kadar doğru bilmiyorum ama benim romanyalı bir arkadasım zamanında blizzardda da calısmıstı.Neye göre bu rakamları veriyolar diye öyle konu acılmıstı.Adamın dediğine göre bu trial + trial olmayan son 3 ay içerisinde oyuna en az bir kere de log in olan account sayısı demişti.Bir aylık game card alıp onun süresi bittiğinde bir daha almasam bile önümüzdeki iki ay boyunca aktif oyuncu olarak görüleceğimi söylemisti.Ben elemanın yalancısıyım.

12 milyonu bırakın 3 milyon olsa bile çok büyük rakam.Ne kadar şişiriyolar rakamı bilemem tabi.Daha bunun çinde korede amerikada heryerde oynayanı var.
  • 0

#26 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 07:46 ÖS

Ne kadar doğru bilmiyorum ama benim romanyalı bir arkadasım zamanında blizzardda da calısmıstı.Neye göre bu rakamları veriyolar diye öyle konu acılmıstı.Adamın dediğine göre bu trial + trial olmayan son 3 ay içerisinde oyuna en az bir kere de log in olan account sayısı demişti.Bir aylık game card alıp onun süresi bittiğinde bir daha almasam bile önümüzdeki iki ay boyunca aktif oyuncu olarak görüleceğimi söylemisti.Ben elemanın yalancısıyım.

12 milyonu bırakın 3 milyon olsa bile çok büyük rakam.Ne kadar şişiriyolar rakamı bilemem tabi.Daha bunun çinde korede amerikada heryerde oynayanı var.

çok kısa yazmışın, bir sorun mu var.. derdin varsa paylaş rahatlarsın.. endişelendim bak şimdi =)
  • 0

#27 Juiceking

Juiceking

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 11 İleti
  • LocationED!RNE

Yazma tarihi: 26 Eylül 2011 - 08:50 ÖS

Wowu bence dünyada 100 milyon kişi oynuo belkide daha fazla......
  • 0

#28 ustumegelme

ustumegelme

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 32 İleti

Yazma tarihi: 03 Kasım 2011 - 05:22 ÖS

Valla arkadaşlar catalysm 'e ısınamadım ben 85 yaptım charlarımı sonra cok az aralıklarla accountumu actım..

Arthas öldu bence buyu bozuldu..Oyundan resmen soğudum..Elemental ortamına alışamadım bir türlü..Mistik WotLK ortamını bulamadımmmm özlüyorum o WotLK günlerini :P

Su saatten sonra pandaren miş yok efendim nagalarmıss isterse gökten sembille Arthası indirsinler soğudumm

Konu ustumegelme tarafından 03 Kasım 2011 - 05:23 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#29 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 03 Kasım 2011 - 06:35 ÖS

Yanlış konuya yazdın galiba :P
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#30 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 03 Kasım 2011 - 07:24 ÖS

aktif oyuncu sayısındaki 600binlik düşüş, 600bin kişi bıraktı demek değildir ki. bu açıdan baktığınızda eskiden artmakta olan aktif oyuncu sayısı grafigi şimdi düşüşe geçiyor. Hem de hala yeni başlayan yüzlerce kişiye rağmen. Bu da bir yerde eski oyuncuların oyunu bırakmaya başladığını gösterir ve bu kişilerin sayısı 600binden çok daha fazladır diye düşünüyorum
  • 0

Resmi ekleyen

#31 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 03 Kasım 2011 - 08:31 ÖS

Wowun patlamasına az kaldı maalesef ben hala zevkle oynuyorum ama böyle giderse ya oyun free düşer yada kapanır
  • 0

#32 fat1hxxx

fat1hxxx

Legionare

• Members
  • 634 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2011 - 02:29 ÖÖ

Blizzard gold satmaya da başladığına göre bayağı bi oyuncu kaybetmiş :D golddan kastım guardian cub petini AH de satabilmeniz.ilk 24 saat boe ymiş sadece öyle duydum.O bile yeter.

12 milyondan kasıt "son 3 ay içerisinde log in olunmuş trial ve trial olmayan accountlar"Ama haftada en az bir kere log in olan,subscription u sürekli yenilenen 3 bucuk 4 milyon account vardır bence.

Aslında bu oyun o kadar güzel ki.Başka mmorpg lerin vaat edemeyeceği şeyler var.Ama birgün bu oyunu bırakırsam nedeni de bu nerf/buff saçmalığı olur tıpkı çoğu oyuncunun bırakma nedeni olduğu gibi.Kralmıyım güçsüzmüyüm ortalama mıyım benim classım ne kadar işe yarıyo diye kendi kendine sorup cevabını bulana kadar yeni expansion geliyo zaten :P

çok kısa yazmışın, bir sorun mu var.. derdin varsa paylaş rahatlarsın.. endişelendim bak şimdi =)

muhtemelen acelem vardı yoksa örerdim yine sağlam bi duvar :D
  • 0

#33 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2011 - 03:58 ÖÖ

Wowun patlamasına az kaldı maalesef ben hala zevkle oynuyorum ama böyle giderse ya oyun free düşer yada kapanır

Titans hakkında söylentiler var. Her yeni gelen pakette de ouynu bırakmış da olsa oyuncuların bu sefer neler olmuş merakıyla tekrar oyuna başlamaları (sonra yine bırakıyolar gerçi ama olsun ) ve her yeni paketle daha çok kişiye ulaşıcak olması oyunu Titans gelene kadar ayakta tutar bence. ama kalite ne olur orası tartışılır. Yani eğleniyosan buna devam et (=
  • 0

Resmi ekleyen

#34 BunuYazanTosun

BunuYazanTosun

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 04 Haziran 2012 - 04:57 ÖS

hay bu konuyu! bi girdim siteye dolaştım http://www.chip.com....yunlar_426.html bir girdim çıkmadım hepsine bakamadım gerçi ama http://www.chip.com....ar_426_264.html te bıraktım...
  • 0
Resmi ekleyen

#35 palmiye

palmiye

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 24 Temmuz 2012 - 02:35 ÖS

Şahsım ve birlikte 4 yıl oynadığım pek çok arkadaş adına söyleyeyim. Wotlk çok zevkliydi, final bossun bir anlamı vardı ve raidlerdeki boss çeşitliliği bayağı tatmin ediciydi. Her bossun gerçekten kendine özgü ve eğlenceli taktiği vardı ancak cata malesef bunu veremedi. Cata ile beraber eski dungeon ve bossları oyuna tekrar kazandırma düşüncesi oluştuki buda wow tarihinde bir ilk ve blizzardın yavaş yavaş kısır döngüye girmesinin göstergesidir. Cata geldiğinde ne kadar heveslensemde DW beni LK kadar asla heyecanlandırmadı! Oyunu neden bıraktım sorusunun benim açımdan ilk cevabı budur.

Başka bir konuda raid yapısının değişmesi. 10m raidler ilk başta social takılan oyunculara çekici geldi, pek çok guild dağıldı ve yeni yeni küçük guildler kuruldu 10m için. Ancak wow gibi oyunlar BİRLİKTELİK duygusu ile oynanan oyunlardır. Guild denen yapının sosyal bir boyutu vardır. 10m guildlerde ve raidlerde ise bu ortam sayısal yetersizlik yüzünden bozuldu, kaba tabirle eski muhabbet ortamı kalmadı.

Başka bir noktada oyunun kolaylaşması. Nasıl kolaylaştı? İtem almak artık çocuk oyuncağı gibi oldu. Heryerden zebil gibi valor düşüyor ve istediğiniz itemi alabiliyorsunuz. Raider oyuncu olmanın pek bir avantajı kalmadı. Sizin raidlerde wipe manyağı olup binbir emekle kazandığınız bir itemin eşdeğerini raid dışı yollardan başka bir oyuncu rahat rahat elde edebiliyor.

Netice itibariyle wowu bıraktım çünkü artık bana yeni birşeyler sunmuyor, heyecanlandırmıyor, kendimi saatlerce video ve taktik izlemek ve okumak zorunda hissetmiyorum. Uğruna yüzlerce wipe gözealabileceğim bir item yok çünkü benzer itemi raid dışında başka yollardan elde edebiliyorum.

Wow çok güzel bir oyun, bu alanda belkide gelmiş geçmiş en başarılı oyun ancak eskisi gibi değil artık. Pek çok konuda sıradanlaştı ve yeni birşeyler üretemiyor. Ne zamanki wotlk gibi bir paket gelir oyuna işte o zaman dönerim oyuna. Bugün itibariyle wowun insanları oyuna çekmesi çok zor görünüyor!
  • 0

#36 Demaemiainseroj

Demaemiainseroj

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 28 Nisan 2013 - 07:03 ÖS

frierfilk xaikalitag temeabserry iziananatt Adjupttaituix http://gussannghor.com Urbabbith
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı