İçeriğe git


Resim
- - - - -

Gilneas-1 Bölüm.


 • Please log in to reply
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1 fartboy

fartboy

  Üye

 • Members
 • 303 İleti

Yazma tarihi: 14 Mayıs 2011 - 11:12 ÖS

Resmi ekleyen

Gilneas Krallığı ve Halkı

Gilneas,Lordaeron kıtasındaki Silverpine Ormanının güney batı tarafında bulunmakta olan Gilneas yarım adası üzerine kurulmuş bir millet topluluğu ve krallıktır.Krallığın kuruluşu , zamanında Arathor İmparatorluğunun ,Lordaeron topraklarının üzerinde düzen oluşması için asiller ile beraber yaptığı toprak paylaşımına varmaktadır.Krallık şu anda ‘’Greymane Hanedanlığı’’ tarafından yönetilmektedir.Krallık ,ayrıca sınırları içerisinde Zul’Dare adasınıda içinde barındırır.

Resmi ekleyen

Gilneas'tan bir görüntü.


Resmi ekleyen

Gilneas Haritası

Greymane Hanedanlığı

Resmi ekleyen

Greymane Malikanesi.Greymane Hanedanlığı'nın asiller asili evi.


Greymane Hanedanlığı,Gilneas’ın en asil ailesi ve yöneticisidir.Şu anki lideri saygıdeğer ‘’Kral Genn Greymane’’dir.Hanedanlığın diğer üyeleri kısaca

Liam Greymane

Mia Greymane

Tess Greymane’dir

Genn Greymane: (Khellix’e teşekkürler bu arada)http://forum.wow-tur...n-greymane.html

Liam Greymane:Genn Greymane’in tek ve öz oğludur.Bu saygıdeğer ve vatansever prens,işgal altında olan şehri ‘’Gilneas’’ için dişi ve tırnağı ile savaşmış,fakat Forsaken’ın yegane kraliçesi ‘’Sylvanas Windrunner’’ tarafından zehirli bir oka,hain bir şekil ile kurban gitmiştir.Kendisi hakkında daha çok şey bilmek isteyen varsa lütfen tembellik etmesin ve 1’den 10 levela kadar olan Worgen görevlerini yapsın.Kendisi şehre saldırmadan önce halkını cesaretlendirmek için muhteşem bir konuşma yapmıştır.(Şahsen tüylerim diken diken oldu diyebilirim.)

Resmi ekleyen

Prens Liam Greymane,at sırtında

Mia Greymane:Kral Genn Greymane’in müstakbel eşi ve Gilneas’ın kraliçesidir.Prens Liam’dan sonra sözü geçen ilk kişi dememe gerek yoktur herhalde.Kendisi sık sık oyunculara,Kral Greymane’in inatçılığı hakkında konuşur.

Resmi ekleyen

Kraliçe Mia Greymane,Malikane'de iken.

Tess Greymane:Mia ve Genn Greymane’in öz kızıdır.Görevlerde annesinin dizinin dibinden ayrılmadığını görüyoruz.Kendisinin vebayı alıp almadığı hakkında bir bilgi yoktur.Aynı durum annesi olan Kraliçe Mia Greymane için de geçerlidir.

Resmi ekleyen

Prenses Mia Greymane.


Lordaeron’un batısındaki denizin üzerinde bulunan büyük Gilneas Yarımadasının kuzeydoğu tarafında Silverpine Ormanları yayılmaktadır ve tekrar aynı denizden güneye doğru giderseniz ‘’Kul’Tiras’’ karşılar sizleri kısa bir süre sonra.
Nedense,Lord Genn Greymane,büyük ‘’İkinci Savaşta’’ Lordaeron İttifağı’na en küçük bir destekte ne kendisi bulunmuş ne de kendisi herhangi bir destek almıştır.Uygulamış olduğu bu politikanın,o zamanda içinde bulunduğu ruhsal durum veya ailevi sorunlar olduğu düşünülmektedir.Hali hazırda bir durum varki,halkı arasında ve yönetimde normal bir huzum ortamı bulumadıktan sonra hiçbir lider veya kral,halkını bırakıp desteğe gitmek istemez herhalde.

Savaşın sona erişi ile beraber,Kral Greymane’nin aklına nasıl bir fikir geldi ise kendisi,artık hikayelere ve masallara konu olmaya başlayan ‘’Greymane Seddi’’ni inşa ettirmiştir.Sed,Gilneas’ın kuzey sınırını tamamen kapamaktadır.Ve şu ana kadar Azeroth ve Lordaeron üzerinde görülmüş , bir varlık eli ile yapılmış şeylerde üst sıralarda bulunmaktadır.(En azından , İttifağın başkenti Stormwind şehrinin ak duvarları bu kadar kalın ve uzun değildir.)Bu sed sayesinde Gilneas Krallığı,kendisini tamamen dış dünyaya ve Lorderon üzerindeki diğer halklara kapamıştır.Gilneas’a kimsenin girmesine ve çıkmasına izin verilmemiştir.Ve İkinci Savaşın bitişinden beri kimse,duvarların arkasında neler olup bittiğini ne duymuş,ne görmüş,ne de anlamıştır.

Ve sonrası var tabii ki.....

Sonrasında ortaya çıkan ‘’Worgen Vebası’’ tüm Gilneas halkı üzerine hızlıca,sinsice ve merhametsizce yayılmaya başladı.Vebayı kapanlar anlam verilemeyen,bir kurtu andıran garip,vahşi,merhametsiz ve acımasız varlıklara dönüşüyorlardı.Kısa bir süre sonra,her nasıl oldu ise,Gilneas sakinleri arasında bir ‘’iç savaş’’ çıktı.(Bu noktadan itibaren olay biraz klasik kurt adam hikayelerine kaçaçaktır.Fakat Worgen’ın ortaya çıkmasındaki asıl amaçlardan biride budur.)Bu iç savaş nasıl oldu ? Kısaca şu şekilde anlatmaya çalışayım;

Zaman ile anlam verilemez bir şekilde veba ilk taşıyıcılırını buldu.Tabi,bu başta çok büyük bir sorun olarak görülmemişti.Kendi güvenliklerinin sağlam olduğundan oldukça emindiler.Vebayı kapanların bir kaçı öldürüldü,bir kaçı yakalandı.Ancak birilerinde bu veba mutlaka vardı.Vebayı almış olanlar kurtlara benzer bir hal alıyor,yüksek yerlere zıplayabiliyor,duvarlarda koşabiliyor,güçleniyorlar idi.Bir süre vebayı kapanlara herhangi bir isim takılmadı.

Ve zaman ile vebayı alanların hepsi teker teker öldürüldü.Bir Vebalının öldürülmesi nerede ise beş askere mal olmaya başlamıştı ne yazıkki.

Vebanın tekrar ortaya çıkmasında temel sebep,Vebayı kapmış olan kişinin dönüşümünün kontrolsüz bir şekilde sadece ‘’dolunay’’ı gördüğü zaman gerçekleşmesiydi.(Ay’ı görünce dönşüm geçirmeleri,Kal’dorei inancı ile bağlantılı olabileceği için Worgen vebasının,Druidik bir oluşum veya emir olabileceği de düşünülmüştür.Bu düşüncenin varlığı, arkasında Arugal gibi bir çok teorinin var olmasıdır.Fakat Arugal’ın worgenlarında ‘’çifte irade’’ denen şey söz konusu değildir.Çifte irade denen şeyi,kısa bir zaman sonra paylaşacağım ‘’Worgen ile Rol Oyunu’’ adlı postumda bulabilirsiniz.).Bu sepeb ile vebalı kişiler,gündüzleri şehirde ve kırlarda rahatça,sağlık statülerini belli etmeden dolaşabiliyordı.

Biliyorlardı aileler kızlarının,oğullarının vebalı olduklarını.Ama onların böyle bir sebep yüzünden öldürülmelerine göz yumamadı Gilneas halkı.Ve vebalı olan akrabalarını,sırf yaşatmak amacı ile karanlık,uzak depolara,sığnaklara ve odalara kapamışlardı.Fakat hastalık genleşti,evrim geçirdi.Artık vebalılar günün her saati aynı şekilde idiler.Medeniyetten ve merhametten uzak birer yerli gibi.

Sylvanas geldi , ‘’Lordaeron artık Forsaken’ındır’’ diyerek.Ve aileler,akrabalarına bakamayacakları için onları ölüme terk edemedi ve serbest bırakmak zorunda kaldılar.

Kısa süre şehir ayaklandı,sesler ,gürültüler,çığlıklar,anneleri için ağlayan çocuklar,bir yudum su için yalvaran yaşlılar...

Ah birde o veba yokmu...

Fazlasını anlatmaya dilim varmaz...yarası hala taze.


Neltharion’un Azeroth’u harap etmeye başlaması ve Forsaken’ın başladığı işgal hareketleri neticesi ile,Kral Greymane inatçılığını bırakıp ‘’Stormwind İttifağına’’ katıldı.Ve böylece ittifak,yeni ve güçlü bir Lordaeron müttefiği daha kazanmış oldu.Gilneas’ın aralarına katılması ile kendisi adına Lordaeron’u geri alma hayallerine giren Kral Varian Wyrnn’ın hayalleri maalesef kısa sürdü.Çünkü Gilneas’ın kötü durumu ortada idi.

Yakın Tarih

İkinci Savaş

Troller’e karşı gerçekleştirdiği savaştan büyük bir zafer ile dönen Arathor İmparatorluğu,kısa süre içinde büyüme ve yenileşme dönemine girdi.Kral Thoradin’in ölümünden sonra İmparatorluk tam olarak (Vahşi Gilneas’ında dahil olduğu) yedi kent krallığına bölündü.
Kentler (aynı zamanda özgür krallıkları olarak bilinirler):

Dalaran

Alterac

Gilneas

Arathor (Sonradan ‘’Stormgarde’’olarak bilinecek)

Azeroth (Sonradan ‘’Stormwind’’ olarak bilinecek)

Kul’Tiras

Lordaeron

Her bir şehir kısa bir süreç içerisinde büyüdü,gelişti ve zenginleşti.Gilneas ve Alterac bilgili,görmüş,bulundukları yeri araştırmış güçlü ordulara sahiptiler.Zamanla,Gilneas’ta dahil olmak üzere diğer krallıklarında gücü azaldı.Neticede diğerleri de kendi inançlarını ve kültürlerini benimseyip geliştirdiler ve Arathor İmparatorluğu,yerini yavaş yavaş,kısmen, tamamen bağımısız kent krallıklarına bıraktı.Tabii aralarındaki bağ henüz tam olarak kopmuş değildi.

İkinci savaşın başlaması ile Gilneas,gerek maddi durumu gerek ise ordusunun güçlü oluşu nedeni ile savaşan en güçlü insan milleti haline geldi.Buna karşı ,Krallığın yegane lideri Genn Greymane,İttifağının iyi bir destekçisi olmayı tercih etmedi.Savaş sırasında Krallığının ve milletinin herhangi bir saldırı altında bulunabileceği düşüncesini göz önüne alarak savaşa katılmayacağını bildirdi.Buna rağmen,Gilneas Krallığı,Güruh’a karşı tarafsız kalmadı.Geçte olsa savaşa kısa bir süreliğine destek verdi.Greymane,savaşın başından sonuna kadar izlediği politikayı savunuyordu.Hiç bir zaman Lordaeron’a tam olarak yardım etmedi.Güruh’un alt edilmesinden kısa bir süre sonra tüm yardım birliklerini savaştan çekip tekrar Gilneas topraklarına gelmelerini sağladı.Askerlerini,orkları toplama kamplarında tutmak veya onlardan herhangi bir gelir veya kaynak elde etmek için kullandıramazdı.Bu onun için başlı başına bir sebep olabilirdi.

Greymane’in bu ‘’kendini soyutlama’’ politikasında,Alterac Tahtına çıkmaya çalışan ‘’Daval Prestor’’ (Neltharion’un insan hali)’dan gerçekten çok etkilenmişti.
 • 0

#2 Cloudblood

Cloudblood

  Centurion

 • Members
 • 858 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2011 - 01:48 ÖS

Ellerine sağlık. Çok güzel ve bilgilendirici bir çalışma olmuş. Bu arada worgen lanetinin elf druidlerden yayıldığı artık biliniyor. Bu arada worgenler ile terkedilenler(forsaken) arasındaki savaş ne oldu? Kim kazandı kim kaybetti?
 • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı