İçeriğe git


Resim
- - - - -

Gilneas-2. Bölüm.


 • Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 fartboy

fartboy

  Üye

 • Members
 • 303 İleti

Yazma tarihi: 14 Mayıs 2011 - 11:17 ÖS

Greymane Seddi ve Üçüncü Savaş

İkinci savaşın sona ermesinden kısa bir süre sonra Genn Greymane,Gilneas yarım adasını Lordaeron’dan ayıran ‘’Greymane Seddi’’ ni inşa ettirdi.Amacı ‘’kendi halkını sonsuza dek diğerlerinin sorunlarından uzak tutmaktı.’’Ve Sed ile bunu uzun bir süre başardı.İçeri hiç bir insanın girişine veya çıkışına izin verilmedi.Scourge işgalinden kaçan insan mültecilerin yalvarmaları bile göz önüne alınmadı ve Gilneas’ın kapıları işgal sırasında kapalı kaldı.(İşgal sonrasına bakılırsa Greymane’in çok da iyi yaptığı söylenebilir.).

Resmi ekleyen

Greymane Seddi.


Scourge’u topraklarından uzak tutmak adına,Lord Greymane,kendisine bağlı olan ‘’Başbüyücü Arugal’’a , Scourge’e karşı geliştirdiği gizli silahı salması için emir verdi.Ve işte bu silah,Worgen vebasının Gilneas’a yayılmasının asıl sebebi oldu.’’Worgen’’ denen yaratıklar,ilk başlarda Scourge’e karşı gerçekten çok başarılı bir şekilde etkili oldu.Fakat bir sorun biterken diğeri başladı.Bu yaratıkların iradesi zamanla kontrolsüz bir şekilde Arugal’ın elinden çıkmaya başladı.

Resmi ekleyen

Worgen'ın ilk kez ortaya çıktığı inanılan yer,Shadowfang Kalesi.


Gilneas’ın Koruyucuları Worgenlar,Silverpine Ormanında bulunan insanları ve Gilneas askerlerini katletmeye başladılar.

Çok geçmeden ızdırap,efsanevi seddin arkasına geçti ve Gilneas halkını sömürmeye başladı.

Olaylardan sonra yavaş yavaş Halk arasında insanın insana karşı savaşı başlayacaktı.Bunu tetikleyen ilk hareket,Gilneas’ın en asil ailelerinden birinin lideri olan Lord Darius Crowley’nin ‘’Gilneas Garnizonu’’ adındaki bir birliği Jaina Proudmoore’a göndermesi oldu.

Resmi ekleyen

Darius Crowley, Worgen iken.


İç Savaş

Gilneas’ı belkide en çok yıpratmış olan durumdur.

Asil Lord Darius Crowley,Greymane’in kendini soyutlama polikitasına karşılık Northgate Ayaklanmasını,ardından Gilneas İç Savaşını başlattı.Neredeyse bir kaç ay süren çatışmalardan sonra Lord Crowley yakalandı ve mahkum edildi.Bir şekilde Lord Crowley,Vahşi Worgenlar Gilneas’a yayılıp,büyük zarar verirken,şehirdeki halkı tahliye edip,Kal’dorei’nin ülkesine göndermeye çalışan Genn Greymane’e yardım etmek isteyen Gilneas’lı maceracılar tarafından kurtarıldı . (Yani bizler).Lord Crowley,Greymane’e halkı alıp uzaklaşmasını söyler.Fakat Vebalılar her yerdedir.Çareyi onları bir noktaya çekerek son bir direniş gerçekleştirmede bulur,ve Lord Crowley,aklı başında Gilneas’lılar ve onu kurtaran maceracılar ile,şehrin ilahiyat noktası olan ‘’Işık Şafağı Kathedrali’nde’’ son bir direniş gerçekleştirir.Direniş maalesef başarısız olur.Lord Crowley ve yoldaşları birer ‘’Worgen’’ a dönüşürler.

Resmi ekleyen


Lord Crowley,Işık Şafağı Kathedrali'nde direnişte iken.Resmi ekleyen

Işık Şafağı Kathedrali.

Cataclysm...Her şeyin değiştiği zamanlar...

Kara Ejderha Neltharion’un gazabı,Gilneas duvarlarınıda aştı.Ve Savaşşefi Garrosh Hellscream’in emri altında olan Forsaken ve Güruh birlikleri,Savaşşefi’nin emri ile Gilneas Krallığına saldırdı.Kral Greymane,büyük bir umutsuzluk durumu içinde Lord Crowley’den yardım istedi.Crowley,asil bir Gilneas soylusu olan Lord Vincent Godfrey’in emri altına savaşmalıydı.Bir soylu bir soyludan asla emir alamazdı,kendine yediremezdi. Lord Godfrey’nin emri altına giremedi.Bu emirin reddi,Kral Greymane’de ortaya bir ‘’Worgen’’ olarak ortaya çıkıncaya kadar sürdü.

Lord Crowley,aynı zamanda Gilneas Kurtuluş Muharebesi’ni yönetti.Amaç Sylvanas’ın kuvvetlerini sedden uzaklaştırarak ,tehlikeli Silverpine Ormanına geri püskürtmek idi.İlk kez ‘’Denizaltı’’ kullanan,başarılı bir İttifak kuvveti olan ‘’7’inci Lejyon’’un yardımı ile , Gilneas tekrar ittifağın eline geçti.İlk zafer kazanılmıştı.Sylvanas bir o kadar daha hırslanmıştı.

Esrarengiz Gürüh ajanları,7’inci Lejyon’un ve Gilneas’ın bir çok ağır silahını ve deniz altısını yok etmiş,ani bir baskın ile İttifak güçlerine büyük zararlar vermiş idi.Bu sırada,kendi efendisininde bir Worgen olduğunu öğrenen Lord Godfrey,anlam verilemez bir biçimde (ilk gördüğümde kısaca LoL demiştim.) uçurumdan atlayıp intihar etti..Fakat Sylvanas ve Val’kry tarafından tekrar Forsaken olarak hayata döndürüldü,bir süre Sylvanas’ın emri altında bulunduktan sonra Godfrey,yanındaki bir kaç aynı durumda kişi ile ‘’Sylvanas’a ihanet eder ve önu öldürdü..’’.Fakat Lady Sylvanas Windrunner tekrar hayata döndürüldü ve,Dalaran Rekorlar Kitabı’na ‘’en fazla hayata döndürülen’’ kişi olarak girmeye hak kazandı.(Sadece bir şaka).

Sylvanas şu anda Undercity’de kendi gücünü tekrar toplamaya çalışmaktadır.Bu sayede Gilneas,tekrar İttifak’ın eline geçmiştir.


Aradan nerede ise yüz yıl geçmesine rağmen,barış hala Lordaeron'da bulunan en zor şeylerden biri.Ve belli bir süre olmamaya devam edecek.

Sürç-i nisa etti isek affola.

Konu Varadien tarafından 14 Mayıs 2011 - 11:24 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Eklenti

 • 0

#2 keshia

keshia

  Scout

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 17 İleti
 • Locationistanbul

Yazma tarihi: 17 Mayıs 2011 - 11:05 ÖÖ

ellerine sağlık
 • 0
Get busy living or get busy dying

#3 Cloudblood

Cloudblood

  Centurion

 • Members
 • 858 İleti

Yazma tarihi: 17 Mayıs 2011 - 04:30 ÖS

Ellerine sağlık. Çok güzel ve bilgilendirici bir çalışma olmuş. Benim merak ettiğim bir şey var. 3. Savaş'tan beri Gilneas worgen laneti altında mıydı?
 • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#4 Zadak

Zadak

  Knight

 • Members
 • 310 İleti

Yazma tarihi: 20 Mayıs 2011 - 01:59 ÖS

"aradan nerdeyse 100 yıl geçmesine rağmen barış hala lordaeron da bulunan en zor şeylerden biriydi ve olmamaya devam edicek"

Cennetin Krallığı adlı filmin son sahnesinde geçiyodu benzer bir cümle? :P
 • 0
Eğer Cataclysmic Superrior/Epic achv almak için trinketların yada ringlerin yerlerini değiştiriyorsan kesinlikle TÜRKsün
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı