İçeriğe git

Resim
- - - - -

Yönetime açık mektup

• Please log in to reply
Bu konuya 150 yanıt gönderildi

#1 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 06:08 ÖS

en son silinen başlıkta (çinde yaşanan world of warcraft köleliği ile alakalı olan) cevap yazma aşamasındayken konunun silindiğini gördüm..

yazmakta olduğum cevap, ancientsign ile karşılıklı bir konuşma niteliğindeydi, genel olarak hak versemde, başklarınında söylemek istediklerinin olabileceğinden bahsediyordum, fakat bu konuda, biryerde elimin kolunun bağlı oldugu hissine kapılmadığımı söylesem yalan olur.

şöyle ki, forumun son haline , gelişi güzel, araştırmadan, arama yapmadan ve bazen mantık sınırlarını zorlayan başlıkların türemesi üzerine forum ahalisinin (bazen benimde) takındığı tavır konusunda bir değerlendirmenin gerekliliğinden bahsetmek istiyordum.. yapıcı ve yıkıcı eleştirilerin foruma neler katıp katmadığını sormak istedim..

bunun dışında wow-turk yönetimininde bu konuda iyileştirici uygulamalar içinde olması gerektiğinden bahsedicektim. şimdi düşününce, yeni jenerasyondan ilk forum deneyimi wow-turk olan bir sürü üye var, bu durumda belki biraz hoşgörünün yanında kesinlikle işin eğrisini doğrusunu göstericek (belki ince bir serzeniş, ve haklı konumunu sürdürebilecek nitelikte bir atar) bir tavırın daha yararlı olabileceği şeklinde bir fikrim vardı, bunları yazıcaktım ki..

her zaman ki gibi, hiç bir sonuca bağlanmadan yönetim tarafından konu silindi.. ve görüyorum ki, forumun son halinde bu zihniyetinde çok bariz payı var..

eğer yönetim olarak, yaptığınız tek şey konu silmek ise bu durum biraz düşündürücü..
  • 0

#2 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 06:18 ÖS

Konuyu silen olarak konuşayım. Öncelikle ilk sayfada konuyu açan kişi konusunun silinmesini talep etmiş. Ayrıca konu bazı mesajlarla da saptırılıp saygısız konuşmalar içermeye başlıyordu. Ben de en son ancientsign'ın resmini koyup saygısızca bir şeyler yazan Wrath'a uyarı verip konuyu sildim.

#3 ancientsign

ancientsign

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.012 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 06:22 ÖS

Benim forumu sadece okuduğum dönemde de,yetkili olduğum dönemde de hatırlarsan malkavianım yetkili kişi sayısı çok fazlaydı...Olaylara hemen müdahale edilebiliyordu..O zamanlar da açılan mantıksız ve gereksiz başlıklar vardı ama hemen müdahale edildiği için şimdiki gibi dallanıp budaklanmıyordu konu..

Kağıt üzerinde tamamen yönetim basiretsizliği olsa da yönetimden kimseyi suçlayamıyorum çünkü insanların mesleği değil,ailesi değil..Hobi olarak yaptıkları birşey,oynarken zevk aldıkları oyunla bir ilgili forum..İşi yüzünden,ailesi ile zaman geçirdiğinden,sınavları yüzünden giremeyen yetkililer kadar doğal ne olabilir? Lakin geçenlerde bir başlıkta Rebellsporun dediği gibi asıl Dammit ve oHo(ki sanırım Dammit gerçekten bir mit) hiç uğramadığından da kaynaklı sorunlar var..Tamam aynı durumlar onlar için de geçerli..Zaman,meslek,sorumluluk...Lakin geçirdikleri zaman koca bir sıfır eğer karşılaştırırsak diğer yetkililere göre...Anlayışla karşılıyoruz ama yetki de vermiyorlar ki..Ara da bulasın...

İnan ömrümde bir insana şuradaki gibi atar power davranmadım :D Ki dediğim gibi o sinir de değil,sadece dalga geçme,ironi ve dikkat çektirme amaçlı...

Asıl sorun ne biliyor musun?

Aileler..

İnsanlar bu kadar tembel olmamalı..
Bu kadar aymaz olmamalı...

İnternet sansürü ve içki satış yasasının iptali de aynı mantık..
İnsanın en önemli zamanı olan çocukluğunda,evde geçirdiği zamanda iyiyi kötüyü veremezsen ne yaparsan yap ne farkeder?

Foruma üye olanların %99'unun kuralları okuduğuna inanmıyorum...İşin kötüsü zeytinyağı olma durumu da hiç az yaşanmadı bu forumda..

Al işte geçen gene benim tepkimle başlayıp artan bir başlıkta adamın(veya çocuğun)biri ana avrat küfretti sonra banlandı...

Maalesef biz demir yumruktan anlıyoruz..Olayın içler acısı noktası budur..

Edit;

Malkavianım geçen hani bana değdirdiğiniz bir başlık vardı Volcano ile ilgili :D
Misal işte..Kesin bildiğimiz ve büyük bilgimiz olan birşeyi niye esirgeyelim? Kim esirgesin?

Yahu biri vardı 20 yaşında galiba,özel mesajla epey yardım etmiştim onu arayıp bulacağım şu forumda gördüğüm en eli yüzü düzgün konudan biri...Yeni başlamış,yeni öğreniyor ama ne yapıyor? Odun gibi atlamıyor,okuyor sonra aklında olanları çok güzel bir Türkçe ile tane tane sorup paşa paşa cevabını alıyor...

Konu ancientsign tarafından 27 Mayıs 2011 - 06:28 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#4 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 06:26 ÖS

@ezekeel; o mesajı görmedim fakat mesajın kendisinin hatta başlıktaki o kişiye ait tüm mesajların kaldırılmasının ve üstüne uyarı verilmesi, başlık silmekten daha yararlı bir uygulama olabilirdi.

ek olarak, konu içinde yönetime dair uyarılar ve düzeltmeler içeren mesajların varlığı, bir başlığın tamamen ortadan kaldırılmasından daha yararlıdır. diğer türlü yönetim sıfatını kaldırıp, topic eraser şeklinde bir title kullanılması daha manidar olabilir.. 'Siz batırın, biz arada gelir başlıkları siler gideriz' uygulaması ne kadar mantıklı? ... ya da silinen başlıklar, yönetimin müdahale ettiği ve uyarılarda bulunduğu şekliyle olduğu yerde kalsa, yine yönetimin yazdığı fakat forumun yüzde 99 unun okumadığı "forum kuralları" zımbırtısından çok daha başarılı olmaz mı?

@ancientsign; dediklerine katılıyorum, eyvallah.. fakat benim derdim ne yapılabilir şeklinde, demir yumruğunda bi b*ka yaramadığı aşikar.. ve evet, biliyorum ben seni, ve bahsettiğin başlıklarıda biliyorum, ben hiç unutmam girdiğim bir başlıkta yazdığım cevap, konunun ilk mesajı hakkında 'çerçeve yaptırılıp foruma asılası' türündeydi.. ama işte çerçeve lazım, içini doldurmak lazım..

Konu Malkavian tarafından 27 Mayıs 2011 - 06:37 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#5 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 06:41 ÖS

Öncelikle dediğim gibi konunun sahibi zaten konunun silinmesini istemişti. Yoksa zaten biz de yeni moderatörlere de konu yararlıysa tamamının silinmemesinin daha doğru olduğunu söylüyoruz. Karşılıklı konuşmanıza özelden devam edebilirsiniz, eğer istersen o kısımları konudan çıkartıp verebilirim :D

#6 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 06:46 ÖS

yok özellik bir durum yok, bak zaten açık mektup =)

şimdilik zaten fazla ekleyeceğim birşeyde yok. amaç sadece bu konuya biraz dikkat çekmek yönünde..
  • 0

#7 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 09:20 ÖS

yönetici sıkıntısı varsa malkavian mod olsun kampanyası başlatıyorum.
  • 0

#8 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 09:42 ÖS

Evet evet oyum Malkavian'a:D

Şaka bir yana (oyum her zaman sana Malkavian onda şaka yok yani) şuanda bir iki başlığa baktım ve ... hani ne desem bilemiyorum. Bize "ne vanilla vanilla diye tutturuyorsunuz ne vardı oyunda vanilla zamanında" diyenler galiba artık "ne eski forum eski forum diyorsunuz eskiden ne vardı" diyecekler galiba. Forumun gidiş hattından memnun olan var mıdır acaba!?
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#9 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 09:55 ÖS

statükoya hayır. yıllarca kemikleşmiş üyeler sömürdü forumu. herşeyden aslan payını aldılar. yeni yazarlara karşı açık değilsiniz. yeni üyelere karşı açık değilsiniz. artık yeter. wow oynayan yurdumun genci. ses ver.
  • 0

#10 yusufahmet16

yusufahmet16

Senior Sergeant

• Members
  • 256 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 10:05 ÖS

"Seees." Biliyorum yaptığım şey aptalca =)
  • 0
Satılık Worgen Dk-Ravencrest
-

Hotdoq

#11 Rebell

Rebell

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.737 İleti
  • LocationViyana

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 10:14 ÖS

Resmi ekleyen
  • 0

#12 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 10:14 ÖS

Demir yumruk yöntemi, internetteki pek çok forum sitesinde geleneksel bir alışkanlık.

Yöneticilerin de hallerinden anlamak lazım ne de olsa. Bulundukları durum; belediye otobüsünde kolunu pencereden dışarı sarkıtan çingene bebelerine kızan, ikaz eden otobüs şoförü ile aynı durum.

Bu da demir yumruk için yeterli bi sebep...
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#13 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 10:22 ÖS

beni geçen olur mu dedim salvatore geçti. teşekkürler salvatore.

arkadaşlar salvatore mod olsun.
  • 0

#14 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 10:26 ÖS

Rebell 'in koyduğu resim süper valla :D

Stormtrooper başvuruları ne zaman ?
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#15 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 10:29 ÖS

salvatore mod olsun. ciddiyim. demir yumruğa alternatif olacakmış.
  • 0

#16 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 11:52 ÖS

çok optimist yaklaşmışım olaya, ben sözlerimi geri aldım.. hatta ancientsign mod olsun.. aynı gün içerisinde iki ayrı model çıktı karşıma, hiç durmadım, kendimi tutamadım, vurdum kendimi dark side a..

olucak iş değil yemin ederim..
  • 0

#17 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 11:54 ÖS

biraz daha aç bizim iq muz düşük anlayamıyoruz.
  • 0

#18 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2011 - 11:56 ÖS

işte bende onu farkettim, hepimizin iq yerlerde sürünüyormuş..
  • 0

#19 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 12:02 ÖÖ

seninde mi?
  • 0

#20 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 12:03 ÖÖ

o değilde yeni mesajlara basıp skimming yapmaktan bıktım.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı