İçeriğe git

Resim
- - - - -

Yönetime açık mektup

• Please log in to reply
Bu konuya 150 yanıt gönderildi

#41 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 01:42 ÖS

yusufahmet16 mod olsun arkadaşlar.
  • 0

#42 ancientsign

ancientsign

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.012 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 01:51 ÖS

yusufahmet16 mod olsun arkadaşlar.

Şaka maka sana hak vermemek elde değil kadim atar dostum...

Lakin günlerdir sakin olmamdaki tek sebep senin avatarındır bunu bilesin..

MJ'yi çok sevip saymamdan daha ötesi gerçekten korkmamdır...

Korkuyorum..
  • 0

#43 lord_unique

lord_unique

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 02:07 ÖS

4 yıldır takip edip (ara vermişliğimde var) daha gecen aylarda mesaj atmaya başladığım bu forumdan çok memnunum. emeğinize sağlık...

not: bu mesajı atarken tepki göreceğim hissi belirdi içimde. sanki birisi sen kimsin de buraya mesaj atıyorsun diyecek gibi :D
  • 0

#44 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 02:10 ÖS

lord_unique mod olsun o zaman lan kimse takmıyo beni. adam 4 yıldır gördüğü şeye ilk defa mesaj atıyor sabır abidesi lütfen.

ançıantsayn senin ki daha korkutucu. saurfang.
  • 0

#45 Siwolk

Siwolk

Legionare

• Members
  • 479 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 02:11 ÖS

O hissi baska konularda hissedersin :D
  • 0

#46 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 02:12 ÖS

bu kadar kişiden bir mod cıkartamoyz mu siwolk mod olsun
  • 0

#47 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 02:26 ÖS

Hiç unutmam, askerliğin ilk dakikası, hani kapıdan gireli 30 saniye ya olmuş ya olmamış, bütün saflığım üstümdeyken emaneten verildiğim çavuşun lafını bütün askerliğimin rahat geçmesini sağladı "bak hoca ne kadar rahat kafa istiyorsan o kadar az sorumluluk al"
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#48 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 02:35 ÖS

podaydr ona buna mod ol diyosun sen ol bence...
  • 0

#49 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 02:37 ÖS

noluo ona buna indir o elini. indir dedim. put your hands down
  • 0

#50 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 03:19 ÖS

14 Ocak 2008
Dammit
Founder

Konu: benegesseritus

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaş buradaki başlıkta güzel bir çalışma yapmış. Başka çalışmaları da olacakmış öyle diyor.

Sizce yetki verelim mi? Nasıl bir yetki, fikirleriniz arkadaşlar?

Birde eski mesajları burada kişinin bir bakın isterseniz.
WoW-Turk.com Forumları - Arama Sonuçları

Yani tepeden gelmedim, modluk da istemedim, ama çalışmalarım o zamanki yönetim tarafından beğenildiği için mod olarak göreve geldim. (Yukarıdaki mesajın devamında o zamanki yetkililer eldora ve wormerin de mesajları bulunmakta ve hatta wormer forumla çok ilgilenmediğim ile ilgili bir mesaj atmış). Yine bu tarihlerde veya hemen öncesinde de olabilir, tam emin değilim, sadece meslekler bölümü ile ilgili olarak (o dönemde mod alımı yapılacağına dair ilan vardı) Rebell'e bir mesaj atmıştım. İlgileneceğini söylemişti, ancak ilgilenemeden forumdan ayrıldı. Sonra bir şekilde mod oldum, sonrasında s.mod'da oldum, admin de.

Bir mesajda çok sayıda mod göreve getirilip çok sayıda modun görevden ayrıldığı yazıyordu. Evet, bir bölüme yetkili ihtiyacı varsa o bölüme yetkili alınması kadar doğal birşey yoktur. Çok az sayıdaki modu (ki bir elin parmak sayısını geçtiğini sanmıyorum) biz kendi inisiyatifimizle görevinden aldık. Bunu sadece üyeleer karşı gerçekten sert bir uslubu varsa, gerçekten bölümü ile ilgili hiç bir bilgiye sahip değilse ve öğrenmek için de çaba göstermiyorsa kullandık. Diğer ayrılan modların heme nhemen hepsi kendi istekleriyle ayrıldılar. Kimisi gerçekten işi olduğu için samimi bir şekilde ayrıldı, kimisi bize veya forum sahiplerine kızdığı için ayrıldı, kimisi genel durumdan hoşnut olmadığı için ayrıldı. Ancak sonuç itibariyle ayrılma isteklerini gerek özel mesaj ile gerekse mod zone'ye yazarak bildirdiler.

Ayrılanların içinde gerçekten ayrılmasını istemediklerimiz olduğu gibi ayrılmasından hiçbir şekilde rahatsızlık duymadıklarımız da oldu. Hoş, hisler karşılıklıdır.

Ama yukarıda ilk mesajımda yazdığım tekliflerim halen geçerlidir, bilginize.
  • 0

#51 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 03:26 ÖS

noluo ona buna indir o elini. indir dedim. put your hands down

boyum kısa diye beni şey sanma ummadık taş baş yarar aslanım ona göre...
  • 0

#52 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 03:41 ÖS

Ben foruma üye olalı 6 ay falan oldu. Bu süre içerisinde silindiğini gördüğüm konu sayısı bir elin parmağını geçmez. Gözümden kaçanlar olabilir ona bişey diyemem. Açıkçası yönetimden de memnunum bence ellerinden geleni yapıyolar... yönetim derken ezekeel,lowelj ve benegesseritus dan bahsediyorum
  • 0

#53 oHo

oHo

WoW-Turk.com CEO

• Saygın Uye
  • 782 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 06:35 ÖS

Selamlar,

bu kadar yazıldı, bu kadar çizildi, her dönem başı binlerce mesaj atıldı.. insanlara sorduk ne istersiniz ? cevap aldık, cevapları uygulamaya çalıştık.şu an bildiğim kadarıyla ticaret mesajlarının gözükmesi sorunu, tema sorunu baş göstermekte (forum mekaniğiyle alakalı), yönetimin pasif (!) olma olayı da ek bir durumda.

-60,000 üyeli bir forumun üyelik kapatmasının bir sebebi olduğunu düşünmüyorsanız zaten burdan sonra yazacağım şeyleri dikkate almayınız.
-IPB ye geçişi gündemde forumun, bu da yaklaşık 500MB bir sql dosyasının geçirilmesi demek. Converter lar v.s yardımıya bu geçişi yapsak bile kullanılan yaklaşı 1.5 milyon karakterin 400,000 e yakını türkçe karakter. bu karakterlerin düzeltilmesi iyi bir bilgisayar ve programla bile harf başı 5 gün almaktadır.
-Dammit ve oHo olarak bizim söylediğimiz çok basit ve eski bir cümle vardır;"bizden daha iyisini yapana forumun sahipliğini, domaini üzerine geçirelim." böyle bir açık çek vermemize, 80 defa eski adminlerimize geri dönüş yapıp, gelin size bırakalım, kendi kadronuzu kurun, sisteminizi getirin dedik, kimse yanaşmadı.
-Bizi (şu an bulunan ismail abi ve ozan hariç diyorum) yönetim durumundan başarısız gören dostlar varsa, bir admin olmak üzere tüm forum yönetim kadrosunu ismen getirsin, yetkilerini verelim.

Bütün bu yazdıklarımı okuduysanız teşekkürlerimi borç bilirim. Dışarıdan bunu böyle yapın şunu şöyle yapın demekle olmaz bu işler, herkes elini taşın altına sokacak. Yönetimde olan KARGA'yı yoğun eleştiri yüzünden kaçıran sizsiniz,yönetim yok diyen sizsiniz. Biz bu işi bildiğimiz kadarıyla, yapabildiğimiz kadarıyla yapıyoruz. tekrar ediyorum, daha iyi yaparım diyen varsa buyursun gelsin, desteğini versin ama ben etliye sütlüye karışmayacağım diyorsanız maalesef elimizden gelen budur.

Saygılarımla
Orsen SENGÜL

Herhangi bir görüş v.s iletmek isterseniz 0 535 263 51 69 kişisel numaram, iletişebiliriz.
  • 0

#54 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 06:43 ÖS

oho ya o ticareti kaldırsanız süper olucak. gözükmezse.
writted by yüzeysel adam.
  • 0

#55 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 07:35 ÖS

Ben foruma üye olalı 6 ay falan oldu. Bu süre içerisinde silindiğini gördüğüm konu sayısı bir elin parmağını geçmez. Gözümden kaçanlar olabilir ona bişey diyemem. Açıkçası yönetimden de memnunum bence ellerinden geleni yapıyolar... yönetim derken ezekeel,lowelj ve benegesseritus dan bahsediyorum

Yoksam beni beğenmiyor musun :D
  • 0

Resmi ekleyen

#56 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 07:48 ÖS

Aslında bu konuya cevap yazmayacaktım. Hatta aslına bakarsanız bu tarz tartışma konularından hiçbirine cevap yazmayı düşünmüyordum artık. Aslında yazmak istediklerimin çoğunu Orsen yazmış. Bir kaç eklemede bulunmak istiyorum bende. Daha önce benzer bir konuda benzer bir cevap vermiştim.

WoW-Turk'de ben ilk mod olduğum günden itibaren hep birşeyleri beğenmeyen birileri oldu. Örnek veriyim. Tema tema tema dediniz. Tema yapıldı şimdide biz eski temayı istiyoruz diyenler var.
Ticaret yasaklansın dediniz. Ticaret kısıtlandı paralı yapıldı, "ya biz ticaret istiyoruz" dediniz. Ticaret tekrar açıldı bu defa da yine ticaret yasaklansın kapatılsın istiyorsunuz.
Birileri ölünce değer kazanır ya WoW-Turk üyeleride aynı şekilde. Yönetimde o an olanlar eleştiriliyor, onlar yönetimden çıkarsa da yüceltiliyor.

Kısaca, arkadaşlar evet burası bir oyun forumu ama burada bu işi sadece zevk için yapan yöneticilerle artık oynamayın.

Okuduğunuz için teşekkürler.
  • 0

Resmi ekleyen

#57 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 08:02 ÖS

Yoksam beni beğenmiyor musun :D

yok beğenmemek değilde aktif yönetici olarak şeyettim :D
  • 0

#58 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 09:55 ÖS

Dedim ben; yöneticilerin hallerinden anlayın, onlarda insan evladı.
"Kraldan çok kralcıyım" diyen üyeler! modlara kral gözüyle değil, fedakar gözüyle bakın. Oho ve gleo 'nun postlarını okuyunca hak vereceksiniz.

Topicin amacından sapmasında bi payım varsa Malkavian 'dan özür dilerim...
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#59 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2011 - 10:51 ÖS

daha önce dediğimiz gibi, bu topicte yorum yazan çoğu kişi-senin kraldan cok kralcı dediğin- zaten eskiden moddu.
  • 0

#60 St-Ghost

St-Ghost

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 116 İleti

Yazma tarihi: 29 Mayıs 2011 - 12:41 ÖÖ

Bizimki de böyle bir ortam işte.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı