İçeriğe git

Resim
- - - - -

Diablo&Hellfire

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 ancientsign

ancientsign

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.012 İleti

Yazma tarihi: 02 Haziran 2011 - 04:14 ÖS

Atmosferiyle olsun,oynanışıyla olsun özellikle de efsanevi müzikleriyle olsun oyun dünyasının gelmiş geçmiş en güzel oyunu olan Diablo'nun tekrar ziyaret edilme vakti gelmişti..Hem de yancıları Na-Krul ve Defiler ile birlikte..Seneler sonra el atmak gerekti bu işlere :D Grafikse grafik,kaliteyse kalite arkadaş!

Tüyü bitmemiş,yeni yetme acemi warrior Hanua'nın maceralarına hoşgeldiniz..
Nerf üzerine nerf yemekten sıkılmış olan,çok değil birazcık 2-handed mace/axe ile pvp yapmayı isteyen ama umduğunu bulamayan bu deli oğlan eski sevdiceğine döner gibi Tristram yollarını arşınladı Orgrimmar'dan kalkarak..Purge yok,windfury totem yok ama cesaretim var..Aklından geçen bu düşünceler nice yiğidin son düşünceleri olmuştu lakin o Hanua'ydı...Yılmaz,yıkılmaz gerekirse kalkanını takar gene atara başvururdu...

Resmi ekleyen

Karşısında tekrar tanıdık bir yüz gören köy ahalisinin verdiği tepkiye bakın bir inanılmaz!

Duygusal ve inandığı tarafından aldatılan,tek ele mahkum olan kahramanımız içinde yanan arzu ve ateşi dindiremeyerek,olması gereken yere çağrıldığı yere doğru yol alır..Ve onu görür;

Resmi ekleyen

Yıllar evvel bıraktığımız dayı hala yaşamaktadır..Bunun sebebini düşünüp bulamayan kahramanımız seneler geçmesinden dolayı adını unuttuğu sorumluyu bulup cezalandırmak için zar zor konuşan,ölmek üzere olan big_warcraft'ı konuşturur ve adını öğrenir..Yolculuğumuz burada başlar...

Resmi ekleyen

Hanua,herşeyi eskisi gibi bulduğu için kendini şanslı hisseder...İki üç skeleton ve scavenger öldürdükten sonra karşısına sıcak havada hızıyla daha da terleten zombie güruhu gelir ve onların da vuruşlarını kalkanıyla engelledikten sonra %2 hit veren mavi renkli kılıcıyla elinden geldiğince mouse'un sol tuşunun içine etmeden ne yapabiliyorsa yapar..Ama dedik ya bulduğunu düşünür ama herşey öyle değildir..Seneler çabuk geçmiş zaten zekası fazla olmayan Hanua çoğu şeyi unutmuştur..Hellfire'da daha erken yüksek seviye karakterlerin gelmesi gibi gerçekleri..Ve rotting carcass grubu havadaki üzgün insan eti kokusunu alır...Hanua'ya ağız burun girerler ama gene de kahramanımız ayakta kalmayı bilir..Yukarıda gördüğümüz gibi düşen ganimeti de toplar..İşte karşısınızda Hanua,birazdan efsanevi Butcher'ın karşısına dikelecek!

Resmi ekleyen
  • 0

#2 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 02 Haziran 2011 - 04:29 ÖS

Sandalyeden düştüm desem:D

Neler yaşadım merakla bekliyorum:D
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#3 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 02 Haziran 2011 - 04:39 ÖS

'Seneler çabuk geçmiş zaten zekası fazla olmayan Hanua çoğu şeyi unutmuştur.' buna gülmekten öldüm asdfasdfasdf :D :D :D
  • 0

#4 ancientsign

ancientsign

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.012 İleti

Yazma tarihi: 03 Haziran 2011 - 06:54 ÖS

"Seneler sonra aynı mekanda bulunmanın,aynı insanlara yardım etmenin sevincinin yanında içim alev alev yanıyordu..Bunların hepsi masum insanlardı..Müthiş bir soundtrack sahibi kasabaları olsa da Diablo 2 gelene kadar onları korumak ile ben yükümlüydüm.."

"Karanlıktan gelen sesler,işkenceye maruz kalan insanların inlemeleri..Köşe başlarındaki kemik gıcırtıları ve yürüyen ölülerin arasından işte bulunduğum yere geldim..Kalp atışlarım çok hızlanmıştı..Seneler sonra tekrar onu görecektim..."

Resmi ekleyen

Fresh Meat!

7/24 sol tuşu spamlamayı unutan Hanua için bu savaş gerçekten de kolay olmadı...Kalkanı kırıldı..Çift elli baltasını kullanamazdı çünkü gelen atağı karşılayamadığı müddetçe kati bir ölüme mahkumdu bu efsanevi kasap karşısında..Butcher'dan kaçarken parmaklıklı bir yere gelir ve kendisinden daha düşük zekaya sahip rakibini diğer tarafta bırakıp şehre geri dönüp kalkanını tamir ettirerek geri gelir...Ve tekrar kırılmaya yakınken kalkanı,şehirden aldığı bol iksir yardımıyla-parasız kalsa da-bu savaştan galip çıkmayı başarır ve o meşhur kesere tekrar sahip olur..

Resmi ekleyen

Ve bir sonraki kat ilk unique düşman ile karşılaşır Hanua..Skeleton Archer Skullfire..Scavengerların arasından süzülen oklardan kaçmaya çalışarak,kah açılan yarasına tuz banarak kah da iksir içerek rakibini köşeye sıkıştırır..Elindeki kemiğin ilacı olan Warhammer yardımıyla tuzla buz eder onu..İşte Hanua'nın etine aç olanların kameramıza yansıyan görüntüleri ve düşürdükleri ganimetler..

Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen

Dakikalar geçtikçe,her biçtiği yaratık ayaklarının önüne düştükçe kontrolünü kaybeden,gaza gelen Hanua havada beklenmedik bir koku hisseder..Karanlıktan gelen küfün,çürümüş insan etinin,yenilmiş beyinlerin kokusur bu...Yıllar sonra Tristram'ın zindanları onun karşısına her zorluğu çıkartacaktır..King Leoric bile olsa...Butcher kadar sert ve hızlı olmadığından kahramanımız,Butcher'dan düşen keserini alır omzuna ve yola çıkar...Hedef zindan içindeki zindan,iskeletlerin doğduğu yer olan,onları durmadan dirilten Leoric'in mekanıdır..Ve kaçınılmaz son onu da bulur..

Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen

Ve bütün bu günün yorgunluğunun ardından yaralarını sarmak ve dinlenmek için beklemeye karar veren Hanua,zindanın bir alt katına inmek için yapılmış merdivenlerin yakınında uyumaya hazırlanırken...Evet...Oyun tarihinin en iyi seslerinden biri tarafından seslendirilmiş o kitabı bulur...

Resmi ekleyen

"All praises to Diablo-Lord of Terror and Survivor of the Dark Exile.When he awakened from his long slumber,my Lord and Master spoke to me of secrets that few mortals know.He told me the Kingdoms of the High Heavens and the Pits of the Burning Hells engage in an eternal war.He revealed the powers that have brought this discord to the realms of man.My Lord has named the battle for this world and all who exist here the Sin War."

Beyninde hissettiği ses tüylerini diken diken etmiş,tozlanmış sayfalardan dökülen böcekler onu korkutmuştu..Ama içindeki kin,öfke,2-hand mağduriyeti tüm duygularından daha baskındı...Ve böylece uyumayı başardı Hanua...
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı