İçeriğe git

Resim
- - - - -

Genel Af

• Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya 50 yanıt gönderildi

#41 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 14 Mart 2012 - 05:45 ÖS

Forumlarda konu hortlamamak örf ve adetlerimiz gibi bir şey, yazılı olarak bir kuralı yok ama herkes bilir. Geçenlerde de bir üye ikinci hesabını almış, nedenini sorunca resmen azarladı. Öyle bir kural mı varmışmış, ona uyarı vermek ve tartışmak yerine işimizi yapalımmış vs. ki kurallarda da ilk maddedeydi, koydum. O zaman forum kurallarını daha geniş yazalım, üye olurken çıkan kurallar da yeni sistemde de gözükmüyor, sadece konu olan var.

#42 hepsinerede

hepsinerede

Sergeant

• Members
  • 144 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2012 - 01:16 ÖÖ

Forumlarda konu hortlamamak örf ve adetlerimiz gibi bir şey, yazılı olarak bir kuralı yok ama herkes bilir. Geçenlerde de bir üye ikinci hesabını almış, nedenini sorunca resmen azarladı. Öyle bir kural mı varmışmış, ona uyarı vermek ve tartışmak yerine işimizi yapalımmış vs. ki kurallarda da ilk maddedeydi, koydum. O zaman forum kurallarını daha geniş yazalım, üye olurken çıkan kurallar da yeni sistemde de gözükmüyor, sadece konu olan var.

yönetime açık mektup diye bir konu vardı
orda ikinci bir mesaj yazdığım için baya "hırpalanmıştım". aynı konuyu tekrar yazmanın mantıksız olduğu,site içi arama diye bir şey olduğu bildirilmişti.
karşı taraf haklıydı ikinci bir konu neden açılsınki.
hort latmak ne demek biri bana güzel ce açıklarsa sevinirim.
eğer yazdığım cevap hortlatmak (her ne demekse) türüne giriyorsa konu çöp kutusuna taşınabilirdi

kıssadan hisse
arama yaptığımda her hangi bir konu görüyorsam kendimce doğru bulduğum bir bilgi paylaşımında bulunmak isterim.bunuda yaptım.

Darth Benegesseritus alıntıdır

"Ancak, azıcık saksıyı çalıştır ve konuyu baştan bir daha oku. Bu tarz konular altına yıllarca cevap yazılabilecek konular değil"
"Ama bu sayede belki bazen "mantık" denen olguyu da kullanmayı öğrenirsin"

7. kural !!
7- Forumumuzda her yaş, cinsiyet, kültür ve eğitim seviyesinden üyelerin bulunduğunu unutmayınız. Diğer kullanıcılara karşı her zaman saygılı olunuz. Düşüncelerinizi başkalarına dikte etmemeye, başkalarının düşüncelerine saygılı olmaya ve düşünce farklılıkları nedeniyle kimseyi aşağılamamaya özen gösteriniz.
  • 0
yandex in google out.android in microsoft out.tesla in edison out.

#43 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2012 - 08:59 ÖÖ

Eğer konu WoW ile ilgiliyse ve konu soru niteliğinde değilse hortlatılabilir. Yani konunun geçerliliğini yitirmemiş olması lazım ama bu konu geçerlkiliğini yitireli çok olmuş, son mesaj da pek bir şey katmıyor konuya açıkçası. DB kendini savunur zaten ama "saksı" argoda "baş" demektir ve saygısız bir üslup değildir. "Argo" kaba sözcüklerden oluşan bir dil de değildir.

#44 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2012 - 09:38 ÖÖ

Israrlı bir şekilde kendini haklı çıkartmaya çalışıyorsun; doğrudur, normal, insan psikolojisi, olacak tabi. Ben de aynı şeyi yapmaya çalışmasam sana cevap vermezdim.

Alıntı yaptığın kuralları kimin eklediğine bakarsan yine benim adımı göreceksin. Merak etme, kurallara en fazla uyan kişilerden birisiyim. Hiç sinirlendiğim için, veya sırf karşımdakini sinir etmek için bilerek kural ihlali yaptığım olmadı mı, oldu, yalan değil. Ancak sana verdiğim cevapta Ezekeel'in dediği gibi ARGO var. Argo nedir bilmiyorsan aşağıdaki linke bakabilirsin. Hatta yazının sonunda kısa bir argo sözlüğü var, bak bakalım "saksı" ne anlama geliyormuş.

http://www.turkcecil...go-sozlugu.html

Ayrıca, sorun hala şurada: "arama yaptığımda her hangi bir konu görüyorsam kendimce doğru bulduğum bir bilgi paylaşımında bulunmak isterim.bunuda yaptım." İyi de konu "bilgi paylaşımı" ile ilgili değil dikkat ettiysen. Yönetimin tek taraflı olarak beyan ettiği bir "bilgilendirme" yazısı. Ve bunu yanlış yorumlayan bir arkadaşa verilen birkaç cevaptan ibaret. o anlık geçerliliği olan bir şey.

Aslında yapılması gereken, o bilgi başlığı yazıldıktan sonra yorumlara kapatılması, kişilerin soru ve sorunları varsa yetkililerle özel mesaj yoluyla iletişimde bulunmaları olmalıydı. Veya konu oyun ile ilgili olmadığı için bir süre sonra arşive kaldırılmalıydı.

Hortlatmak teriminin Hortlamaktan geldiğini, hortlamak teriminin ise kelime anlamı itibariyle "öldükten sonra tekrar dirilme" olduğunu; forum terminolojisinde ise "bulunduğun zamandan çok önce açılmış, uzun süre boyunca hiçbir şekilde mesaj atılmamış, an itibariyle hiç bir güncelliği bulunmayan konulara aylar, yıllar sonra mesaj atarak tekrar sıralamada üste taşımaktır" anlamında kullanıldığını az çok biliyorsundur. Ne anlamda kullanıldığını bildiğin bir terimi sormanın çok da anlamı yok; ancak yine de yazayım dedim. Ancak, geçerliliğini yitirdiği için bilmem kaç yüz sayfa geriye düşmüş bir konu, eğer içeriği itibariyle şu anı da ilgilendiriyorsa buna atılan mesaj hortlatma olarak sayılmaz; ancak senin 8 ay sonra mesaj attığın konu maalesef "hortlatma" tabirine tam olarak uymakta.

Konu Darth Benegesseritus tarafından 15 Mart 2012 - 09:39 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#45 GeceMavisi

GeceMavisi

Champion

• Members
  • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 21 Mart 2012 - 12:08 ÖÖ

Çayelinden öteye gidelim yali yali
Sirtindaki sepetin ben olayim hamali...

Beyin fırtınası yaşadım , dumur oldum ; hortlatmak , argo , saksı ve saksıların çalışma prensipleri , 8 ay sonra verilen cevap (pardon suçsuzmuşsunuz), iyi site şifreni unutmamışın mazallah uzun zaman geçmiş, insan kullanmassa adını bile unutur. Abi gidin dışarı çıkında bi hava alın , ne gerek var bu kadar açıklamaya? ilkokulmu burası?

Bu bir parodi değilse nedir? Kopmuş millet yahu...

Konu GeceMavisi tarafından 21 Mart 2012 - 12:10 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#46 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 21 Mart 2012 - 12:34 ÖÖ

Hoppaaaaa http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

Resmi ekleyen

#47 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 21 Mart 2012 - 09:07 ÖÖ

sevgili gecemoru, sen susabilirsin canım...
  • 0

#48 GeceMavisi

GeceMavisi

Champion

• Members
  • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 21 Mart 2012 - 03:58 ÖS

sevgili gecemoru, sen susabilirsin canım...

"sevgili, gecemoru, canım "bu ne samimiyet ? Hadi banada bir ton açıklama yap noooolursuuuuunnnn :lol:

Konu GeceMavisi tarafından 21 Mart 2012 - 04:00 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#49 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 21 Mart 2012 - 05:50 ÖS

"sevgili, gecemoru, canım "bu ne samimiyet ? Hadi banada bir ton açıklama yap noooolursuuuuunnnn :lol:

hahahahah, senin her tarafına açıklama yapsam ne yazar? Yeteri kadar açıklama yapıldı zaten forumda seninle ilgili.
  • 0

#50 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 21 Mart 2012 - 08:42 ÖS

Ne güzel gidiyodu forum, gecemavisi gelince yine başlık kilitlemeye başladık.
  • 0

#51 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 21 Mart 2012 - 10:26 ÖS

Ben demiştim http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor