İçeriğe git

Resim
- - - - -

100 Mesajdan Az Mesaji Olanlar Artik Imza Kullanamayacak

• Please log in to reply
Bu konuya 44 yanıt gönderildi

#21 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 08:48 ÖS

hehe türkiyede iç savaş çıkıyor biz ne tartışıyoruz dünya garip azizim
  • 0

#22 Dammit

Dammit

Founder

• Executives
  • 1.053 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 08:49 ÖS

turkiyede ne zaman ic savas yoktu ki gfdg

#23 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 09:19 ÖS

Ne zaman adı konduki??
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#24 Dammit

Dammit

Founder

• Executives
  • 1.053 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 09:33 ÖS

ne zaman ayrismayi ve dusmanligi kalbimizde hissetmedik ki

#25 oHo

oHo

WoW-Turk.com CEO

• Saygın Uye
  • 782 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 10:41 ÖS

oho forumu okumadığını biliyorum da bari bu mesajlara sen cevap verme ezekeel falan cevap versin. herkes için daha iyi olur. nyie ezekeel. forumu takip ediyor. kim nasıl mesaj atar cevap verir biliyor. yine de senin siten istediğin gbi yönet.

daha da söylenecek bir şey yok. 2007de gelip hala senin siten diyorsan boşver hocam site benim kalsın. Dammit'in dediği gibi, üye olmadan site olmaz,admin olmadan olur. öpücükler.
  • 0

#26 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 17 Ağustos 2011 - 01:47 ÖÖ

Uzun zaman önce imza yüklemistim arada tekrar girip yeniliyorum. (neden kendiligden güncel kalmadıgını anlayamadım, wow signature zımbırtısını kullanıyorum) az önce tekrar denedigimde 68 mesajınız onaylanmadan yukleyemessiniz gibi bisey soyledi, ilginctir ki genelde forumda çok yazan bi kullanıcı olmadıgımın farkındayım ama değiştirme yetkisi olmayan kullanıcıların eski imzaları hala duruyor. Yani değiştiremiyorum ama imzam var silemiyorum bile o_O ben nası çıkıcam isin içinden anlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.( hayat memat meelesi mi? tabi ki deil ama sanırım obsesifim o.O)
  • 0

Resmi ekleyen

#27 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 17 Ağustos 2011 - 02:25 ÖÖ

Hmm sistem değiştirirken olan şeylerden birisi. İstersen imzanı silebilirim.

#28 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 17 Ağustos 2011 - 02:26 ÖÖ

Çok memnun olurum, ilginiz için teşekkürler =)
  • 0

Resmi ekleyen

#29 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 17 Ağustos 2011 - 08:05 ÖS

Kendimi protesto ediyorum

Posted Image

Konu Dead Finger tarafından 17 Ağustos 2011 - 08:05 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

#30 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 08:33 ÖÖ

Kimse sormamış neden diye :D Millet alışmış yöneticilerin sorgusuz sualsiz kafalarına göre kurallari kısıtlamalar, sansürler v.s koymalarına.. :) Tayyipkafa milleti :D

Neden?

Konu cernobia tarafından 24 Ağustos 2011 - 08:34 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#31 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 12:20 ÖS

Bunun için birkaç neden sayılabilir, birinci neden olarak ticaret yapanları gösterebiliriz. Özel mesaj atma izninin kısıtlanmasının nedenlerinden birisi de bu. Ticaret yapmak isteyenler foruma üye olup hemen konusunu açıp imzasına da reklamını koyduktan sonra özel mesajla işlerini halletmeye başlar ancak bu bizim işimize gelmiyor, yani sürekli üye sayısı ve ticaret artıyor ancak diğer bölümlerdeki trafik aynı kalıyor. Bu yüzden biz de ticaret için gelenleri bile diğer bölümlerde aktif tutmaya çalışıyoruz. Bu yüzden böyle, en azından bence.

#32 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 01:03 ÖS

Ezekeel'in yazdıkları doğru olmakla birlikte şu da var: Bir forumun devamlılığı üyelerinin aktifliği ile doğru orantılıdır. Ancak üye vardır üye vardır. Kimisi üye olur, bir soru sorar, cevabını alır veya alamaz, foruma bir daha uğramaz. Bakarsınız imza kısmında kocaman bir resim, link, yazı vb. koymuş gitmiş bir daha foruma uğramamış, veya uğramayacak. İmza ksımına konulan her resim sistem kaynaklarını biraz daha tüketmekte, sayfaların biraz daha yavaş açılmasına neden olmakta, bunu biliyorsunuz. Çözüm olarak imza kullanımı tamamen kaldırılabilirdi, ancak bu herkesi cezalandırmak gibi birşey olurdu. Yukarıda dedim ya hani, üye var üye var diye, aktif olarak forumda yer alan, katılan üyeleri bu kapsamın dışında tutmak istedik. Yine belirli sınırlar içinde de olsa onların imza kullanmalarını serbest bırakmak istedik. Bu yüzden belirli bir mesajın altındaki kişilerin imza kullanmalarını engelledik. Aktif olarak forumu kullanan, katılımcı üyeler ile yeni katılan, birkaç reklam amaçlı imza koyan, veya birkaç tartışmaya katılıp, bir iki soru sorup bir daha foruma uğramayanlar ile aralarında bir fark olsun istedik. Kötü mü yaptık, hayır bizce çok iyi yaptık.

Bu uygulama da, nedensiz, kendi kendimize aldığımız, kafamıza göre koyduğumuz kısıtlama, sansür vb. olarak adlandırabilecek olduğun nadide uygulamalarımızdan birisidir. Ama böyle düşünmeyenler olduğunu da biliyoruz; bu yüzden, yaptığımız bu uygulamadan dolayı herhangi bir rahatsızlık hissetmiyoruz.

Umarım sorunuza cevap olmuştur.
  • 0

#33 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 01:21 ÖS

Her ikinize de teşkkür ederim. Oldukça doyurucu cevaplar oldu. Teknik olarak yer kaplayan imzalardan şikayetçi olmak mantıklı. Ama üyeleri daha aktif yapmanın tek yolu bence nitelikli konular açmaktır. Katılımı körükleyici tartışmalar, bilgiler, v.s ... Ödül vermek bile işe yaramıyor. Ödüllü yarışma aktifleşmede anlık artış sağlıyor o kadar. Sizin bu uygulamanız bir bakıma kısıtlama bir bakıma ödül ama aktivite arttırmayı başaracağına inanmıyorum. Çünkü sırf imza hakkı için niteliksiz mesaj kasmalar olacaktır. Umarım ben yanılırım ....
  • 0

#34 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 09:08 ÖS

Aslına bakarsan ne ödüllü yarışmalar, ne de başka birşey forumdaki artışa katkı sağlamıyor. Daha önce forumda yapılan bir çok yenilikte yeniliklerin altına imzasını atanlardan biriydim. Düzenlediğimiz yarışmaların birinde soruları ben bizzat hazırladım. Kontrolünü oHo ile bizzat yaptım. Katılımcı sayısını açıklamayacağım fakat beklediğimizin çok çok altındaydı. Üyeler için radyo açtık. İlk başlarda fena gitmiyordu, fakat daha sonra kendi kendime yayın yapmaya başladım. Diğer dj arkadaşlar da aynı şekilde. Chat kısmı olsun denildi, açtık ara sıra yöneticiler girdi başka kimsecikler uğramadı.

Yani biz yönetim olarak insanların ilgisini çekmek için bir çok şey yaptık. Her defasında eleştirilmemize rağmen yinede uğraştık. Ama forumda ilgiyi belirleyen maalesef bunlar olmuyor. WoW gerçekten artık bitti. Hızla kan kaybediyor. İnsanlar yıllardır aynı şeyleri yapmaktan sıkıldı. Eskiden hep yeni birşeyler gelirdi. Artık aynı şeyleri tekrarlayan bir hal aldı wow. Onyxia üç kere öldürüldü. Artık insanlar aynı bossları tekrar kesiyorlar. Artık bıktılar. Bu nedenle de wowdan sıkılmaya başladılar. Tabi bu da wow u oynamak dışında forumlarda takılan insan sayısını azalttı. Kendi adıma şu an hala wow oynuyor olsaydım bir çok foruma bakmaz ve casual takılırdım. World Top 100'e baktığınızda eskiden orada olan bir çok guildin artık olmadığını farkedeceksiniz. Çünkü insanlar wow u bırakıyor.

Blizzard biran önce Diablo II'yi çıkarsın :D
  • 0

Resmi ekleyen

#35 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 09:44 ÖS

Blizzard biran önce Diablo II'yi çıkarsın :D

Çaktırma ama onu çıkartmadı mı :)
  • 0
AMİNTOBELLO

#36 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 09:47 ÖS

Çaktırma ama onu çıkartmadı mı :D

Üç kere bastım sanmışım :) İşten geleli 2 dakika olmuştu mesaj atalı idare et http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif asldkhalkad
  • 0

Resmi ekleyen

#37 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 10:18 ÖS

O zaman bu sana gelsin.

http://eu.battle.net/d3/en/

Şimdi aklımdaki soru şu; d3'ten sonra burada mıyız yoksa yeni bir isimle yeni bir foruma mı göç ederiz??
  • 0
AMİNTOBELLO

#38 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 10:49 ÖS

Henüz o konu hakkında birşey diyemem, diyemeyiz. Fakat bu konuyu yönetim olarak tartışmaya hemen şu anda yönetim forumlarında açıyorum http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

Resmi ekleyen

#39 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 11:23 ÖS

WoW yalan ya wow pert. D3 gelsin hepimiz kaldıgımız yerden devam.
  • 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

#40 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2011 - 09:29 ÖÖ

Valla kendi adıma wow bitti , öldü, oynanmaz laflarını çok okudum, duydum.. Bu arada ben de bıraktım ama wow kötü olduğu için değil.. Neyse yanılıyorsam düzeltin ciddi bir artış var wow oynayan insan sayısında.. Wow Türk forum u gerilediyse bunu sadece oyunamı bağlamak lazım bilinmez. Ama bazı diğer wow forumlarında katılımcı sayısının yükseldiği görülmekte.. Bu forumda çok samimi söylüyorum ticaret yapılmasaydı sadece oyunla ilgi kaliteli zengin içerik olsaydı, yöneticilerde ticaret bölümü yerine ( işin çoğu orada anladığım kadarıyla)
wow konularına yoğunlaşsaydı forum reklam, sponsor gelirleri çok daha artar çok daha kalabalık olurdu.. Kaliteli içerik, anlayış, güncelleme, eşitlik, sıfır kısıtlama(hakaret,küfür v.s hariç tabi), iyi altyapı bunlar zaten işi alır götürür.. Olması gerkenler az, olmaması gerekenler çok olunca...

Yanlış anlaşılmasın 3 seneye yakın zamandır aktif/pasif forumu takip etmekteyim..Atıp tutuyor denmesin.. Wow la ilgi olsun olmasın 4-5 sene boyunca aktif katkı sağlayan modları olan forumlar var yahu...Adamlar küsüp gitmiyor, oyunu bıraksa da yada o konuyla ilgili aktivitesi bitse de foruma hizmete devam ediyor. Forum bölümünün sadece ticaret bölümüne insan toplamaya yarayan alan olarak görülmesi forum bölümünün kalitesine da zamanla yansıdı bence.. Güzelim Lore bölümünde yaprak kıpırdamıyor ya.. en çok tartışma, konu, fikir yürütme, v.s olması gereken alan sonuçta..

Geçmişte buna benzer konulara benzer yorumlar yaptığım zaman tehdite varan çok sert eleştiriler, tepkiler , forum düşmanı iftiraları v.s ile karşılaşmıştım. Bu gün onları söyleyenlerin bazıları yoklar gittiler, ben hala forumu okumaya devam ediyorum..

Konu cernobia tarafından 25 Ağustos 2011 - 09:30 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı