İçeriğe git


Resim
- - - - -

Saidan Dathrohan


 • Please log in to reply
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1 Vastiel

Vastiel

  Sergeant

 • Banned
 • 55 İleti

Yazma tarihi: 25 Haziran 2011 - 06:04 ÖÖ

Saidan Dathrohan - Grand Crusader of the Scarlet Crusade

Resmi ekleyen


Saidan Dathrohan ilk Gümüş El Şövalyelerinden biridir.Daha sonradan ise Scarlet Crusade'in komutanı haline gelecektir.Dread Lord Balnazzar tarafından öldürülmüş ve cesedi bir kılıf olarak kullanılmıştır.

Geçmişi

Saidan Dathrohan aslında Lordaeron'un şövalyelerinden biriydi.Ne varki sonradan ışığa olan inancı arttı ve yavaşça Işık Kilisesi'ne yakınlaştı.Alonsus Faol'un rehberliğinde öğrenim gördü.İkinci Savaşın başlarına doğru savaş alanında Cleric'ler yerlerini zırhlanmış paladinlere bırakacaktı.Saidan , Alonsus Faol'un ilk dört adayından biridir.( Diğerleri Tirion Fordring , Uther the Lightbringer , Turalyon). Böylece Gümüş El Şövalyeleri kurulmuş olur.Zamanla Saidan ve Tirion oldukça iyi arkadaş olur.

Saidan ikinci savaştan sonra Stratholme'a yerleşmiştir.Komutanlık ünvanını kazanmış ve Tirion Fordring'in üstü halindedir.Tirion ise o sıralar Hearthglen'i yönetmektedir.Bir gün Paladin Barthilas tarafından Hearthglen'e çağırılır.Bunun nedeni Tirion'un bir orka yardım ettiği yönündeki şüphe uyandıran iddialardır.Bölgeye gelen Saidan orku yakalamaya çalışırken Tirion ona engel olur.Bunun üzerine Saidan istemeyerekte olsa Tirion'u vatana ihanetten dolayı yakalar ve hapsetmek üzere Stratholme'a götürür.Burada onun yargılanışı sırasında Tirion'un aleyhine tanıklık yapar.Böylece Tirion'un tüm yetkileri alınıp sürgün edilir.

Üçüncü Savaş sırasında Uther'ın ölümüyle dağılmaya yüz tutumuş Gümüş El Şövalyerini bir arada tutmaya ve Scourge'a karşı savaşmaya çalışmıştır.Scourge kontrolündeki Stratholme'a yapılan saldırı sırasında ordusundan ayrılır ve bu sırada Dread Lord Balnazzar tarafından yakalanır.Yaptıkları savaşın ardından Balnazzar onu öldürür.Ancak bununla yetinmeyip cesedi sayesinde onun şekline bürünerek kılık değiştirir...

Resmi ekleyen
(Dread Lord Balnazzar)

Balnazzar bu haldeyken gizlice Alexandros Mograine'in oğlu, Renault Mograine'i karanlık yola saptırmaya çalışır.Bunun sonucunda Renault babasını öldürür.Onun ölümüyle Balnazzar yeni kurduğu düzenin (Scarlet Crusade) lideri haline gelir.(Diğer kurucular Isillien, Abbendises, ve Renault ). Scarlet Crusade'in bildiğimiz bu canice politikası birbakıma Saidan görüntüsündeki Balnazzar tarafından körüklenmiştir.

Buradan sonrası World of Warcarft'ta bulunmakta.Hepiniz bildiği gibi Stratholme içerisinde Scarlet Crusade'in kalesi bulunmaktadır.Saidan görüntüsündeki Balnazzar burada karşımıza çıkar.Fight'ın belli bir kısmından sonra gerçek formuna girer ve kahramanlar(playerlar) tarafından yenilgiye uğratılır.Tabiki bu kesin olarak Balnazzar'ın öldüğü anlamına gelmiyor.Sonuçta bir dread lord..

İlgilisine fazladan notlar ;

-Tirion'un yardım ettiği orkun adı Eitrigg ' dir.İsteyenler ikisi arasındaki olayları araştırabilir.
-Yukarıdan hatırlayacağınız gibi bir bakıma Tirion'u ispikleyen paladin Barthilas'ın ailesi ikinci savaş sırasında orklar tarafından öldürülmüştür.Bu nedenle onlara karşı derin bir nefret duymaktadır.

Evet arkadaşlar yazımın sonuna geldim okuduğunuz için teşekkür ederim.İlk çalışmam olduğu için mutlaka hatalarım vardır beğenirseniz devamını getirmeye çalışacağım.
 • 3

#2 Algerdon

Algerdon

  Sergeant

 • Members
 • 83 İleti

Yazma tarihi: 25 Haziran 2011 - 08:10 ÖÖ

Eline Sağlık Çok güzel olmuş
 • 0

#3 Itachi

Itachi

  Knight Lieutenant

 • Members
 • 839 İleti

Yazma tarihi: 25 Haziran 2011 - 11:31 ÖÖ

güzel bir konu
aslında bir ara eitrigg ile tirion arasındaki hikayeyi de düşmek lazım buraya, ben okuduğumda baya duygulanmıştım sonunda :)
 • 0

#4 Cloudblood

Cloudblood

  Centurion

 • Members
 • 858 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2011 - 02:25 ÖS

Ellerine sağlık. Çok güzel ve bilgilendirici bir çalışma olmuş.
 • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#5 Ashbender

Ashbender

  Sergeant

 • Members
 • 84 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2011 - 10:21 ÖÖ

ellerinize saglik
 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı