İçeriğe git

Resim
- - - - -

Yeni Başlayanlar Için "meslekler Ve Özellikleri Nelerdir? "

• Please log in to reply
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#1 Azaap

Azaap

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 05:27 ÖS

Merhabalar arkadaşlar. ben wow a başlayalı yaklaşık 25 gün felan oldu. indirdim, keyleri yükledim ve oynamaya baladım. sadece görevler, dungeonlar ve dungeon görevleri yaparak kastım. su an 75 lvl mage m var. oyunu henüz kayrayabilmiş değilim maalesef.

Özellikle meslekler onların özellikleri felan baya karışık bi durum. biraz araştırma yaptım ama maalesef forumlarda yazan arkadaşlar paylaştıklarını karşıdaki bi şeyler biliyo hesab ederek paylaştığı için ben pek bi şey anlayamıyorum.

benim sorularım sunlar. bu konuda yardımcı olursanız cok memnun kalırım. yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

1. meslekler ve özellikleri nelerdir.
2. en fazla heralde 2 meslek seciliyo. Bi de bi meslek sectiğinizde altta 4 alt meslek mi diyim yan meslek mi artık adı neyse onlar cıkıyo. (mesela ben herbalism sedctim benim mage de altta archeology, fishing,cooking,ve first aid cıktı.) bu alt meslekler ne işe yarar.
3.meslek kasmak nedir ve nasıl kasılır. (ben herbalism sectim ot mu toplayacam napacam pek anlayamadım. herhangi bi bitki görsem tıklıyorum ama maalesefd meslek puanı istiyo o puanı nasıl yapacam örneklerle acıklarsanız sevinirim.)
4. Yeni başladıığım için para sıkıntım cok fazla :) bu konuda beni ihya edebilecek meslek (yalnız cok masraflı olmasın sermayede yok maalsef) hangisi olabilir.
  • 1

#2 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.063 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 05:36 ÖS

1-Mesleklerin getirisi para ve ek özelliklerdir. Sınıfına göre seçebileceğin ideal mesleklerin yanında para kasma amacıyla yönelebileceğin meslekler ve pvp/pve için tercih edilen meslekler vardır. Bazı meslekler her bakımdan ideal görünebilir.
2-Ana mesleklerden iki tane ve yan mesleklerin de tamamını öğrenebilirsin. Yan mesleklerin hiçbirini öğrenmesen de pek zorluk çekmeden oynayabilirsin. Yan mesleklerin de çeşitli getirileri var.
3-Örneğin herbalism çiçek toplayarak yapılır. Öncelikle en düşük level bölgelerde bulunan çiçeklerle başlaman lazım. Meslekleri en hızlı kasmak için internette rehberler mevcut. Örneğin Google'da "herbalism guide" yazarsan bir sürü rehber bulabilirsin, forumda da çeşitli meslek rehberleri var(güncellikleri kalmamış olabilir).
4-En kolay para toplama mesleklerindedir, harcadığın zamana karşılık direkt paranı kazanırsın. Üç tane toplama mesleği var; herbalism, skinning ve mining. Bu üç mesleği getirilerine göre sıralarsak mining başta, skinning sonda olur diyebiliriz.

Konuyu taşıyorum.

#3 Azaap

Azaap

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 06:03 ÖS

çok çok teşekkürler bilgilendirme için. ben de herbalism ve mining sececem de son bi soru. yan meslekleri secebiliyormuyuz yoksa onlar otomatik mi geliyo bize?
  • 0

#4 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.063 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 06:19 ÖS

İstersen öğreniyorsun.

#5 Azaap

Azaap

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 06:48 ÖS

son bi sorum olacak . bi arkadaşın dediğini şöle. eğer herbalysm secersen 2. olarak alchemy secki herbalysm den topladıklarını alchemy ile pot felan yaparsın dedi. yada enchanter sec yanında da minig le topladıklarını erchanter ile item yaparsın dedi böle bi seçim olabilir mi.
  • 0

#6 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 07:24 ÖS

o güzelde genelde topladikalrin yetmio cokdaha fazla zaman ayirman gerekiyor
  • 1

#7 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.063 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 07:26 ÖS

Ench-mining değil de herb-alch ikilisi doğru. Topladığın çiçekleri alchemy ya da inscription mesleklerinde kullanabilirsin. Enchanting yanına özellikle cloth kullanan bir sınıfsan tailoring alabilirsin, istersen daha çok paran olması ve enchantingi kolay kasmak için(bir yerden sonra bayağı zorluyor) bir toplama mesleği alabilirsin. Toplama mesleğinin parasını yanında malzemeleri kullanacağın bir mesleğin olursa başta göremeyebilirsin.

Edit: Evet, dediğim şeyi podaydr söylemiş.

#8 Stewen Leo

Stewen Leo

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 09:02 ÖS

Ben blacksmith olmak istiyorum ve madenci bunlar iyi para veriyormu..
  • 0

#9 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.063 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 09:22 ÖS

Blacksmith sınıfına göre yararlı olur ama level kasarken tüm madenlerini tüketeceğinden para kazanmanı engeller.

#10 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2011 - 10:37 ÖS

Para sıkıntısı çok fazla olanlar için herb + skinning hatta yorulmayacaksanız fishing-cooking iyi gelir. Mining herb ve skinninge göre daha zahmetli sayılır.
Craft mesleklerinden para kasmak için ilk önce farm mesleklerinden sermaye kazanmak gerekir.
6bin golda item satmak madalyonun parlayan yüzü olsa da, o itemin 4-5bin golda üretilmesi madalyonun görünmeyen yüzüdür.
Craft mesleklerinden kastettiğim Enchanting, jewel (JC), blacksmihting (BS), inscription, alchemy, engineering, Leatherworking (LW) ve Tailoring.
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#11 Caylaq

Caylaq

Scout

• Members
  • 223 İleti

Yazma tarihi: 27 Haziran 2011 - 01:08 ÖÖ

herb cicek toplar para kasmak için zaman kaybı
alchemy ve inscription ı destekler. Alchemy flask potion yapar pve de aktif olarak bunlar kullanılır o her zaman bunlara ihtiyac vardır modası hi. geçmez ama hiçbir zaman en iyi para getiren meslek olmaz buff ı ise flasklar elixirler normal surenin 2 katı gider ve sana daha fazla verir ictigin flask a elixir e göre. inscription glyph yapar darkmoon trinketlerini yapar. harcadıgın sureye göre para getirisi artar. omuzluk enchantini kendine yapabilirsin repu ile alınandan daha fazla verir bi nevi bedava gibidir.

Mining maden toplar para kasmak için zaman kaybı bence
Jewelcraft ve blacksmith icin lazımdır. Jewelcraft oyundaki gemleri yapar en fazla para kazandıran en cok secenegi olan meslekdir buff ı 3 tane özel gem kendine takabilirsin. pve için en iyisidir. Blacksmith plate item ve weapon yapar para kazanma yontemi Ebonsteelbelt buckle dır buff ı eldivene socket acar. PVe icin en iyi ilk 3 meslekden biridir bence.

Skinning Leatherworking için deri toplar para kasmak icin zaman kaybı. LEatherworking derilerden mail ve leather itemler yapar para kazanma yontemi legs enchantleridir. Buff ı pve için wrist e yuksek enchant oyunda olan 50 agility Lw ler 140 agility basabiliyorlar buda oyundaki en iyi 3 pve mesleginden birisidir. LEgs enchantini kendine cok az maliyetle yapar.

Tailor clothlardan cloth item yapar para kasma yontemi casterlar için olan legs enchantleridir buff ı Cloak a özel enchant ve legs enchantini kendine cok ufak maliyetle yapar.
Yanında enchanting varsa getirisi artsa bile para olarak kasılabilecek bir meslek deildir.

Enchanting oyundaki itemleri kırıp içinden dust essence gibi maddeler cıkartarak belli slot itemlere extra özellikler basmasınızı saglayan meslekdir. Buff ı ringlere enchant basmanızı saglar tek basına para kazandıran bir meslek deildir ama yanında jewelcraft varsa birlikte oyunda en iyi parayı kazandıran meslek olurlar.

Engineering genelde pvp için tercih edilen bir meslekdir cesit cesit özel enchantleri turlu turlu bombalar felan vardır biraz detaylı ve eglenceli bir meslekdir buff ı gloves a özel enchant. Pvp de getirileri waist e absorb shield enchanti sonra kısa sureligine hızlandıran bot enchanti adını unuttum cloak a parasut bir dunya bomba target ı stun eden felan cesit cesit trinketler ve extra olarak kendine yapabildigin 359 head. HErb mining skinning gibi mesleklerle birlikte aynı charda bulundugunda extradan cicegin madenin ve derinin yanında volatile air gelmesini de saglar.

Fishing balık tutmak için zaman öldurmek için nefis bir meslek balıklardan yemek yapıldıgından satarak az miktarda para kazandırır. balık tutarken volatile water da buna katkı yapar.

Cooking yemek yapar getirisi yok denecek kadar azdır ama her chara bence lazımdır.

First aid clothlardan bandage yapıp kendini belli surede belli oranda iyilestirmeni saglarlar bu meslek de her chara lazımdır bence.

GEce gece duzensiz olduysa atladıklarım olduysa kusura bakmayın

Para kasmak için en iyi yol action house u iyi kullanabilmektir bunun yanında meslekleri iyi kullanabilmekde iyi para getirisi saglar tabi birde farm var zamanın cok sıkılmayan birisi isen herb mine ve skinning lede belli oranda para kasarsın ama bence zaman kaybı
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı