İçeriğe git

Resim
- - - - -

Klavye Ve Çay Ikilisi

• Please log in to reply
Bu konuya 25 yanıt gönderildi

#1 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2011 - 10:24 ÖS

Klavyeye bir miktar çay döktüm. Miktarı çok fazla değil diye pek endişelenmedim ve sildim ama oyunda karakterin sola çektiğini görünce a tuşunda problem olduğunu anladım ve tuşu çıkarıp sildim ama düzelmedi. Sonra çay dökülmeyen yerlerdeki bazı tuşların çalışmadığını fark ettim ve laptopı( evet, başta söylesem daha iyiydi lol) prizden çekip pilini çıkarıp ters çevirdim. Miktar az olduğundan anakarta bir şey olmadı ama klavye çalışmıyor. Klavye bildiğim sökme yoluyla çıkmıyor, ne yapayım? Arkasını açıp bakayım mı sizce, garantisi geçti zaten? Pfss...

#2 Baylarx

Baylarx

First Sergeant

• Members
  • 475 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2011 - 10:30 ÖS

Hmm süpürgenin güç ayarı varsa düşük güçte çekmeyi dene. Onun dışında biz küçükken saatimize su kaçınca kaloriferin üstünde bekletirdik sende dene derim.
  • 0
Steam Account: Manodin (Ekleyiniz)

#3 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2011 - 10:45 ÖS

Zarar da verebiliyormuş ısı ve sorun kalan sıvıdan değil bence, klavye altındaki seye etki etmiş ki alakasız tuşlar da çalışmıyor. :/

#4 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2011 - 11:41 ÖS

keşke dökülür dökülmez müdahale etseymişsin sadece silmeseymişsin
  • 0

#5 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2011 - 11:57 ÖS

Keşke, o zaman hiçbir şey olmazdı. Salaklığıma geldi, geç akıl ettim. :/ Bir oyun daha için nelerimi vermezdim ama artık çok geç. Sizin için geç değil, klavyeye çay dökmeyi bırakma hattımızı arayabilir veya ücretsiz... Adsasdf

#6 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2011 - 12:25 ÖÖ

Nedir bu çaydan çektiğimiz yahu :) milyonda bir sakarlık da olsa içimde hep panik oluşuyo "aman çay dökülmesin" diye.
1-2 ay önce bi ders kitabıma dökmüştüm çayı. ama elim çarpmıştı bi yere. daha sonra sayfalar sapsarı oldu.
Geçmiş olsun ne diyelim. Hasar klavyeden ibaret kalır inş.
Olmazsa yedek klavye takarsın masaüstü bilgisayarlardaki gibi.

Konu Salvatore tarafından 02 Temmuz 2011 - 12:27 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#7 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2011 - 12:31 ÖÖ

Karakter sola çekiyosa bi sanayiye götür balans ayarına

dizüstü bilgisayar içinse temizleme köpükleri var, klavyeye sıkıyosun içindeki herbişeyi dışarı çıkartıyo felan sonra da kendi kendine kuruyo. çay şekerliyse muhtemelen heryere yapışmıştır bu sayede düzeltirsin. eğer garanti için sabrın varsa ver düzeltsinler kullanıcı hatası demezlerse
  • 0

#8 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2011 - 12:37 ÖÖ

Garanti geçeli çok oldu zaten servise verirsem yazın sonuna doğru alırım adsdfdas. Sağol, aklıma yazdım bakarım ona.

#9 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2011 - 12:53 ÖÖ

Geçen bi klavyeyi temizleyeyim dedim ters çevirip bir iki çırpıştırdım aman Allahım oda ne? Resmen bi habitat kurulmuş klavyemde. Neler çıkmadıki tuşların arasından...

Konu büyülücüce tarafından 02 Temmuz 2011 - 12:54 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#10 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2011 - 12:54 ÖÖ

benimkinden geçen izzet altınmeşe çıktı, kalender adammış hiç sıkıntı çıkarmadı çay içtik
  • 1

#11 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2011 - 01:18 ÖÖ

Bende bir keresinde yaklaşık yarım bardak fanta dökmüştüm. Bana kalırsa klavyenin bozulduğundan değil şekerli bir şeyin oraya dökülmesinden dolayı bir aksilik meydana gelmiş. Ben masa üstü kullandıgımdan kaldırdım attım klavyeyi yenisini aldım. Ama bence sen açabiliyorsan (ki laptop biraz sinir işidir) aç ve temiz bir bezle klavye elektroniginin o baglı oldugu levhayı iyice sil derim. Ha yok açamazsan servis ellerinden öper. En fazla 2 saatlerini alır. (:

Bu arada ben fantayı döktükten 1 gün sonra bozuldu klavyem. (komik olanda bu işte) Temassızlık yarattı sanırım o şekerli yapışkan su.
  • 0

#12 Endlessly

Endlessly

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2011 - 09:16 ÖÖ

laptop klavyesini açmak inanılmaz sıkıntı verir insana. Klavyeyi çıkartırken "TAK TUK" diye kırılıyormuş gibi bir ses çıkarır ki paniklersiniz "Lan acaba klavyeyi köktenmi kopardım" diye. Servis değilde etrafındaki esnaf elektronikçilere falan götür. Onlar daha rahat açarlar. Ücrette 10 15 lirayı geçmez. Yani sen açma. Paniklersin iyi edersin laptopa.
  • 0

#13 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2011 - 09:07 ÖS

Hah buraya yazmayı unuttum, bir açıp bakayım dedim; kendiliğinden düzelmiş laptop. :B Tuşları yerine taktım, sorunsuz kullanıyorum.

#14 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2011 - 09:15 ÖS

Çay yaramış mı bari http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#15 wakawaka

wakawaka

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 05 Temmuz 2011 - 12:16 ÖÖ

Çayları bitki diplerine dökerler ya belki işe yaramıştır :)
  • 0

#16 ValiantS

ValiantS

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti
  • Locationistanbull

Yazma tarihi: 19 Ocak 2012 - 03:32 ÖS

Klavyelerin içinde hat gibi bir şeyler var kablo gibi uzayan. Bunlar su ile temas etiğinde paslanıyor ve iletkenliğini kaybediyor.Bir kere paslandıysa eğer yapılacak şey malesef klavye takımını değiştirmektir. Aynı şey tekrar başınıza gelirse su dökülür dökülmez makineyi kapatıp tuş takımını çıkarıp önce yumuşak bir bez ya da peçete ile hafifice ve narince silmek ve daha sonra fönü uzaktan tutarak ve en dülük ayarda makineye zarar veremden kurutmaktır.
  • 0

#17 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 20 Ocak 2012 - 08:58 ÖS

klavyede tuşlar arasındaki yapışkan sıvı
  • 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

#18 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 20 Ocak 2012 - 09:05 ÖS

deadhainbarnak ukraynadan kovulmuş http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#19 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 20 Ocak 2012 - 09:53 ÖS

Yakalandım abi sorma sınırı geçmemiştim halbuki çizgiden dikizliyodum. :D
  • 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

#20 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 20 Ocak 2012 - 10:31 ÖS

Çizgide olunca içeride sayılıyor ya, ondan oldu bence.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı