İçeriğe git

Resim
- - - - -

Yaşlı Şaman Khazthor'un Anıları 1

• Please log in to reply
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1 Algerdon

Algerdon

Sergeant

• Members
  • 83 İleti

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2011 - 10:16 ÖÖ

Sıcak bir yaz günüydü ork çoçukları koşturup oyunlar oynulardı çadırların içinden pişen et kokuları öle bir güzel geliyordu'ki çoçuklar oyunu bırakıp yemek yemeye giderlerdi. Yaşlı şaman khazthor çadırında oturmuş elinde bir yaprak ve bir külle bir şeyler mırıldırıyordu. Bir çoçuk geyik postundan yapılmış perdeyi araladı ve merakla izlemeye başladı bunu hisseden şaman sakin bir tona

-Otur evleadım.Niye evine gitmedin.

çoçuk yutkunurak doğruyu söler.

-Ne yaptınızı merak ettim.
Yaşlı şaman hafif gülerek cevap verir.

-Bu şamanıizim evladım Bu elementler evrenin dengesini sağlar Su,Toprak.Ateş.hava ve herşeyi barındaran Vahşi doğanın ruhu bu elementler evrenin dengesini bozar evladım gel yanıma sana bir hikaye anlatıyım.

Çoçuk oturup onu dinlemeye başlar.

-Günlerden bir gün ben kurt'um olan gümüş gözle dolaşıyordumn hocam beni bir eğitime yollamıştı eğitim sonuydu sanırsam vahşi doğanın ruhunu anlamaya yollamışıtı ben yanıma bir kaç parça yiyicek alıp yola çıkmıştım iki ay süren bu eğitimde en önemli sınavımı vermiştim bir yamaç'dan geçiyorduk gümüşgöz patisini yanlış yere bastı ve biz aşaya çökezlerniyoruz o an sadece ölücem demiştim ama ölmedim hocamın dediklerini hatırladım ve gözlermi kapatıp EYY TOPRAĞIN GÜCÜ BENİ VE KURTUMU BAĞIŞLA VE BENDE SANA GEREKTİĞİN SAYGIYI ÖMÜR BOYU GÖSTEREYİM. Dedim sonra beynime bir ses duydum ve sırtım yumşak bir zemine temaz etti o an bir oh! çektim ama etrafıma baktağımımda Gümüşgöz yoktu hemen kalkıp aramaya başladım ve onun cesedini buldum o an bir öfke hissetim ve dizlerimin üstüne çöküp ona sarılıp ağladım bir süre sonra aklamdan bir ses geldi. EYY GENÇ ŞAMAN VAHŞİ DOĞANIN GÜCÜDÜR BU BİR CANLI DOĞAR BÜYÜR VE ÖLÜR SENİN ONU ONURLARDIRMANLAZIM O ZAMAN VAHŞİ DOĞANIN RUHUNU KAPSARSIN. Dedi ve ben cebimdeki hançarı çıkartım ve derisini yüzdüm ondan bir kürk yaptım ve kışı onla geçirdim etin'den yemek ve o güzel yeşil gözlerini ömür boyu saklayımca söz verdim. Evet bu bir günlük hikaye idi çoçuk hadi yemeğin soğmasın.

Umarım beğenirsiniz...

Bu hikayeyi başka bir forumda yazmıştım birde burada yazayım dedim...
  • -1

#2 Cloudblood

Cloudblood

Centurion

• Members
  • 858 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2011 - 09:32 ÖÖ

Ellerine sağlık. Güzel bir yazı olmuş.
  • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı