İçeriğe git

Resim
- - - - -

Firelands Ve Baleroc'un Kapısı

• Please log in to reply
Bu konuya 12 yanıt gönderildi

#1 BloodandSand

BloodandSand

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 162 İleti

Yazma tarihi: 06 Temmuz 2011 - 09:17 ÖÖ

Arkadaşlar bu Firelands taki Baleroc'un kapısının nasıl acıldığını söleyebilecek bir baba yiğit varmı. 4 boss kesmeden acılmaz diyenlerde oldu ama, o dahil 3 boss kesenler var , sanırım bir triki var işin bilenler yarım edebilirse sevinirim. Biz zili caldık evde yoktuda :)

Bloodandsand guild GM : Pénthesileia

Konu BloodandSand tarafından 06 Temmuz 2011 - 09:18 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 Ameth

Ameth

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 23 İleti

Yazma tarihi: 06 Temmuz 2011 - 09:34 ÖÖ

Beth'tilac
Lord Rhyolith
Alysrazor
Shannox
Baleroc

Hepsi ölecek.
  • 0

#3 menelaus

menelaus

Scout

• Members
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 06 Temmuz 2011 - 09:53 ÖÖ

Hayır boss kesilmesine gerek yok.Gerekli mobları kestiğin zaman çıkıyor.Biz guildce dün hiç bir boss kesmeden baleroc'a ulaştık.Gerekli mobları bilmiyorum ama Shannox spawn olduğu zaman o kapıda açılması gerekiyor.
  • 0

#4 BloodandSand

BloodandSand

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 162 İleti

Yazma tarihi: 06 Temmuz 2011 - 10:51 ÖÖ

Hayır boss kesilmesine gerek yok.Gerekli mobları kestiğin zaman çıkıyor.Biz guildce dün hiç bir boss kesmeden baleroc'a ulaştık.Gerekli mobları bilmiyorum ama Shannox spawn olduğu zaman o kapıda açılması gerekiyor.

teşekkür ediyorum sanırım o alandaki naga addleri temizlemek gerkeli. Bu akaşam deneyelim olmadı gezen herseyi keseriz ..

Ameth: dediğin gibi bizede sölendi fakat sadece shannox ve Beth'tilac ı kesip baneloc u kesen guildler oldugu için sanırım senin tezin çürüdü gibi geldi bana tabiki daha önceki killer bug değilse bu akşam herseyin cevabını alıp 3 cü killimizide alacağız. ilgi ve cevaplar için teşekkürler...
  • 0

#5 alagoz81

alagoz81

Knight Lieutenant

• Members
  • 651 İleti

Yazma tarihi: 06 Temmuz 2011 - 10:53 ÖÖ

balerocun kapısının gerisinde solda ve sağda fire elementale channel yapan addleri keserseniz açılıyor diye biliyorum.
  • 0

#6 BloodandSand

BloodandSand

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 162 İleti

Yazma tarihi: 06 Temmuz 2011 - 11:04 ÖÖ

balerocun kapısının gerisinde solda ve sağda fire elementale channel yapan addleri keserseniz açılıyor diye biliyorum.

sanırım onlar haricinde başka addte lazım onları kesince acmadı , herseyi kesecez artık elimizi add e bulamışken herseyi keselim garanti olsun :)
  • 0

#7 alagoz81

alagoz81

Knight Lieutenant

• Members
  • 651 İleti

Yazma tarihi: 06 Temmuz 2011 - 11:26 ÖÖ

yazmışken bossun taktiğide söyleyeyim, belki işinize yarar. Boss chimearondaki gibi mt normal damageleri alacak. offtank ise bossun vurduğu bi skill vardı hatırlamıyorum onda alacak. sonra gene mt alacak. yerde 2 tane shard çıkacak. bu shardların yanında mele ve rangeler sırayla duracak ve ölmeyecek şekilde debuff alacaklar. bu debuffı alanlara healerlar heal atacak ama rastgele bir heal değil. healerlar kendi aralarında tankları healleme sıralaması yapacak. İlk tanka heal atan healer tanka heal atarken diğer healerlar shardın yanında duran dpslere heal atıp heallerini artıran buff stacklayacaklar. bu dpslere heal attıkça buff stacklanacak, ben 110 dan sonra saymayı bırakmıştım. ilk healerdan sonraki healer tanklara döndüğünde heal attığında buffların stacklenmesi duracak ve 15 saniyelik bir buff açılacak ( bu buff , healerların stackladığı miktar kadar buffı aktif edip tanka heali artırıyor). bu healerda dayanabiliyorsa bu 15 saniyeden sonra tekrar tanka heal atıp bu 15 saniyelik buffı tekrar aktif yapıp devam ettirebilir. 15 saniyelik buffınız bitmeye yakın diğer healer geçip tankı healleyecek . diğer healerlar shardların yanında duran dpsleri healleyip stacklamaya devam edecek. kesinlikle sıranız gelmeden tanka heal atmayın. yoksa stackı durduran bu 15 saniyelik buff gelir ve 15 saniye boyunca stackleme yapamazsınız. fight başından sonuna kadar böyle gidecek. MT nin hpsinin artmasından korkmayın çünkü aldığınız stackler dolayısıyla attığınız heal çok olacak. 25 mande main tankın nin fight sonunda 3.2 milyon hpsi vardı. o nedenle stackleme ve sıralama çok önemli. boss nasıl vuruyor derseniz anlatmakla olmuyor görmeniz lazım:)

unutmadan söylim, healerlar bu shardlara yaklaşmayacak yoksa % 50 healing reduce debuff alırsınızki bu da wipe yaptırabilir. zamanlama ve sıralamalar düzgün yapılırsa çok kolay bi fight.

Konu alagoz81 tarafından 06 Temmuz 2011 - 11:27 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

#8 BloodandSand

BloodandSand

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 162 İleti

Yazma tarihi: 06 Temmuz 2011 - 12:08 ÖS

yazmışken bossun taktiğide söyleyeyim, belki işinize yarar. Boss chimearondaki gibi mt normal damageleri alacak. offtank ise bossun vurduğu bi skill vardı hatırlamıyorum onda alacak. sonra gene mt alacak. yerde 2 tane shard çıkacak. bu shardların yanında mele ve rangeler sırayla duracak ve ölmeyecek şekilde debuff alacaklar. bu debuffı alanlara healerlar heal atacak ama rastgele bir heal değil. healerlar kendi aralarında tankları healleme sıralaması yapacak. İlk tanka heal atan healer tanka heal atarken diğer healerlar shardın yanında duran dpslere heal atıp heallerini artıran buff stacklayacaklar. bu dpslere heal attıkça buff stacklanacak, ben 110 dan sonra saymayı bırakmıştım. ilk healerdan sonraki healer tanklara döndüğünde heal attığında buffların stacklenmesi duracak ve 15 saniyelik bir buff açılacak ( bu buff , healerların stackladığı miktar kadar buffı aktif edip tanka heali artırıyor). bu healerda dayanabiliyorsa bu 15 saniyeden sonra tekrar tanka heal atıp bu 15 saniyelik buffı tekrar aktif yapıp devam ettirebilir. 15 saniyelik buffınız bitmeye yakın diğer healer geçip tankı healleyecek . diğer healerlar shardların yanında duran dpsleri healleyip stacklamaya devam edecek. kesinlikle sıranız gelmeden tanka heal atmayın. yoksa stackı durduran bu 15 saniyelik buff gelir ve 15 saniye boyunca stackleme yapamazsınız. fight başından sonuna kadar böyle gidecek. MT nin hpsinin artmasından korkmayın çünkü aldığınız stackler dolayısıyla attığınız heal çok olacak. 25 mande main tankın nin fight sonunda 3.2 milyon hpsi vardı. o nedenle stackleme ve sıralama çok önemli. boss nasıl vuruyor derseniz anlatmakla olmuyor görmeniz lazım:)

unutmadan söylim, healerlar bu shardlara yaklaşmayacak yoksa % 50 healing reduce debuff alırsınızki bu da wipe yaptırabilir. zamanlama ve sıralamalar düzgün yapılırsa çok kolay bi fight.

çok teşekkürler paylaşım ve bilgi için
  • 0

#9 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 06 Temmuz 2011 - 12:54 ÖS

eksik bıraktığın kısmı da ben ekleyeyim
iki tank olucak bir tank sadece decimation blade fazında tanklayacak diğer tank inferno blade ve normal durumlarda tanklayacak
decimation blade tankı mutlaka tüm blaze of gloryleri almalı yoksa 250kdan az canı olduğu için tek yiyecektir
  • 0

#10 BloodandSand

BloodandSand

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 162 İleti

Yazma tarihi: 06 Temmuz 2011 - 02:12 ÖS

iki tank olucak bir tank sadece decimation blade fazında tanklayacak diğer tank inferno blade ve normal durumlarda tanklayacak
decimation blade tankı mutlaka tüm blaze of gloryleri almalı yoksa 250kdan az canı olduğu için tek yiyecektir

Teşekkürler, sanırım kapısının acılma konusunda addleri temizlemek gerekliliği konusunda mutabık olduk diye düşünüyorum...
  • 0

#11 Caylaq

Caylaq

Scout

• Members
  • 223 İleti

Yazma tarihi: 07 Temmuz 2011 - 11:09 ÖÖ

Yanlıs bilgi decimating blade minimum 250k vuruyor ama canın 250k dan fazla ise hp nin %90 ını vuruyor yanı blaze of glory leri off tank alırsa decimating blade de tutulması imkansız off tank hp sine göre fightın basında 2 veya 3 tane stack alacak ve canını 250k ustune cıkartacak 300k civarı decimating blade geldiginde boss u tauntluyacak boss decimating de 5 sn de 1 %90 can goturuyor damage aldıkdan sonra fullenecek hiçbir damage reduce dan etkilenmiyor min 250k vuruyor sadece dodge parry bu yuzden fight basında healerlar tutabilirlerse eger canı 300k ya cıkana kadar bi tane plate dps debuff alıp decimating blade de plate dps de tanklayabilir cunku aynı damage yi yiyor tankla, tankın avantajı sadece dodge parry ama dps in ki dps e ciddi katkısı var 10man de minimum 115k raid dps olursa enrage ile aynı anda kesilebiliyor daha az ise enrage ama herkese tek atmadıgından herkesi öldurene kadar ciddi bir sureniz var

Konu Caylaq tarafından 07 Temmuz 2011 - 11:11 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#12 BloodandSand

BloodandSand

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 162 İleti

Yazma tarihi: 07 Temmuz 2011 - 04:28 ÖS

Yanlıs bilgi decimating blade minimum 250k vuruyor ama canın 250k dan fazla ise hp nin %90 ını vuruyor yanı blaze of glory leri off tank alırsa decimating blade de tutulması imkansız off tank hp sine göre fightın basında 2 veya 3 tane stack alacak ve canını 250k ustune cıkartacak 300k civarı decimating blade geldiginde boss u tauntluyacak boss decimating de 5 sn de 1 %90 can goturuyor damage aldıkdan sonra fullenecek hiçbir damage reduce dan etkilenmiyor min 250k vuruyor sadece dodge parry bu yuzden fight basında healerlar tutabilirlerse eger canı 300k ya cıkana kadar bi tane plate dps debuff alıp decimating blade de plate dps de tanklayabilir cunku aynı damage yi yiyor tankla, tankın avantajı sadece dodge parry ama dps in ki dps e ciddi katkısı var 10man de minimum 115k raid dps olursa enrage ile aynı anda kesilebiliyor daha az ise enrage ama herkese tek atmadıgından herkesi öldurene kadar ciddi bir sureniz var

bir nevi chimeron gibi ilginç miş bakalım shannoxu kesip ona geçmeyi düşünüyoruz bu akşam ...
  • 0

#13 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 08 Temmuz 2011 - 10:23 ÖS

sanırım yanlış anlaşmışız, decimation bladeyi tanklayacak kişi yada dpsin ilk blaze of gloryleri alması zorunlu 250k aşılana kadar ama ondan sonraki glorylerin hangi tanka gittiği pek farketmez çünkü her türlü tankın alacağı damage bufflanıyor.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı