İçeriğe git

Resim
- - - - -

Mortal Online

• Please log in to reply
Bu konuya 5 yanıt gönderildi

#1 portalkal

portalkal

Senior Sergeant

• Members
  • 153 İleti

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2011 - 05:49 ÖS

evet selamlar arkadaşlar tekrardan,şimdi size tanıtacağım oyun,ultima online gibi sandbox tarzında bana göre çığır açmış bir oyun olan mortal online,darkfall'ı duyan arkadaşlar varsa işte o oyunun grafikleri unreal engine la yapılmış olanı diyeyim size de anlayın yani,oyunun özellikleri sandbox dedik ama anlamayan daha iyi anlasın

1 .skill sınırlaması var,1000 skill puanı ,eğer warriorsanız meslek seçemezsiniz,meslekçiyseniz warrior olamazsınız

2 .oyunda ölürseniz,don gömlek bankanızdaki item gear para hariç yeniden oyuna başlarsınız,herşeyinizi,petinizi,mountunuzu bile kaybetmiş olarak

3.oyunda gece gündüz döngüsü var 2saat gece 2 saat gündüz,ve sağolsun hırsızlar karanlıkta şehir dışındaysanız,donunuzu bile çalabilirler

4.oyun tamamen gerçek dünyadaki yapılan gerçek zamanlı işler üzerine kurulmuştur,örnek:balıkçılıkta,balık tutarken oltanın ipinin kopma ihtimali dağın başında gölden balık tutmaya giderken,insanı tedirgin etmiyo değil

5.oyunda her an her yerde ölebilirsiniz,pk lar yani katiller gibi diyim,herifler fellik fellik gariban adam arıyorlarD:

6.hatta o kadar gerçekçidir ki,batıdan güneş doğan oyunda,doğuda arkadaşınız varsa sordugunuzda aynı anda,orada halen güneş doğmamış oluyor genelde:D

7.auction house ve benzeri ecnebi sistemleri oyunda yok,yapabileceğiniz tek şey /yell yazarak satış yapmak veya npc lere satış yapmak

8.oyundaki housing sistemi:oyunda kendi evinizi alabiliyorsunuz,tabii para lazım buna ve politik mapte anlaşiabileceğiniz clanlara rüşvet vermenizi gerektirebilir

9.kurduğunuz evinizi yıkabilirler,bunun için bir koalisyona veya gruba katılmanız nefsi müdafaanız açısından 10 numaradır,

10.oyunda şehir kurabileceğiniz alanlar,etrafı surlu şekilde kale şeklinde yer alıyor,ve elinizden gidebilme ihtimali clanları devamlı 3.5 vaziyetinde tutar

11.wow,age of conan,warhammer,rift ve türevlerinde gördüğünüz pvp,pvp değildir mortal online ı denemeniz tavsiye edilir

12.pve de örnek veriyorum cooking mesleğinde recipe,formül ıvır zıvır yoktur,tamamen deneme yanılma yöntemiyle yemek yapabilirsiniz,örnek veriyorum tencereye,şeftali ve et attığınızda iğrenç tadlı şeftali yahnisi diye bir şey çıkabilir ve yemeye çalıştığınız da kusabilirsiniz.

13.oyunda görebileceğiniz her taşı,her madeni her ağacı,her yaratığı kesebilir veya tameliyebilirsiniz

14.sabır gerektirir,yoksa insanı hayatından bezdirir,ama MORTAL ONLİNE HAYATIN TA KENDİSİDİR....

resmi site

ve arkadaşlar videoları diğer postlarda atacağım şimdilik esen kalın,her şeyi hazır görmenizi istemiyorum biraz emekle ve offical forumları araştırarak oyun hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz

kasabada öldürülmüş bir atın resmi ve görüntü,low grafiktir:D

Resmi ekleyen
  • 1

#2 efyu

efyu

Knight Lieutenant

• Members
  • 655 İleti

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2011 - 07:35 ÖS

güzel oyuna benziyor bende bir araştırım.

Konu efyu tarafından 12 Temmuz 2011 - 07:39 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#3 Deltaus

Deltaus

Moderatör

• Moderators
  • 523 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2011 - 03:51 ÖS

Oyun idnrimesi şu anda bitti, 14 günlük bedava deneme hesabını oluşturuyorum..

Özellikle uzun zamandır özelemini duyduğum bi şeklide böyle güzel manzaralari sessiz sakin, biraz daha böyle aynı portakalında dediği gibi "hayatın ta kendisidir" hesabından sempati besledim..

Fakat youtubedan bi izliyim dedim, berbat animasyonlar ve berbat grafiklerle karşılaştım bi vidyo dışında.. o berbat olanların beta yada eski versyonlar olduğunu umuyorum ki şahsen portakalın koyduğu resim çok güzel..

Onun dışında elder scroll havası sezdim, özellikle first-person olması beni benden aldı

Daha detaylı bi fikir oyunu oyniyinca yazıcam.

Edit:Ayrıca hesabı facebookla bağlarsanız aylık 1.17 yuro bir indiriminin oluyo,oh ne güzel:)

Konu forsaken tarafından 23 Ağustos 2011 - 03:54 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#4 Deltaus

Deltaus

Moderatör

• Moderators
  • 523 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 06:11 ÖS

Yok böyle bir oyun O.O

Öncelikle karakter yaratma dış görnüş olarak gayet berbat, saç ve sakal dışında pek bi şeyle oyniyamıyosunuz.. Aslında oynuyosunuzda oynamak istemiyosunuz, 5-6 tane ayar var onlarıda zaten ufacık oynadığında iğrenç oluyo karakter, o konuda pek bi esneklik yok..

Neyse esas oyundan bahsedersek, portakalında anlattığı gibi bütün bunlar var, ama benim anlamadığım insanlar bu oyunda napıyo.. Yani ne bir zindan var ne bir savaş durumu.. Bu oyuna en yakın olan darkfall online mesela tamamen savaş üstüne kurlu nerdeyse, ki şu anda onu indiriyorum zaten..

Hele oyuna ilk başladığınızda "tutor npc"ler var, bu npclerden en basit skillerinizi toplayıp öyle oyuna başlamanız icap ediyo ama henüz oyuna yeni başliyipta 3ten fazla tutor npc bulan oyuncu görmedim :S neyse allahtan şöyle bi şeye rastladımda şimdi oyuna girip bütün tutor npcleri dolaşabilcem: http://www.mortalonl...ping-world.html

Onun dışnda gözüktüğü kadarıyla oyun çoğunlukla meslek yada pk üstüne kurulu, öyleki mesela diğer oyunlardan gelen bir alışkanlıkla başladığınız yerin hemen ilersinde en basit moblar bekliyosunuzdur..haha, tutor npcleri bulmak için başlangıç yerimin her tarafını gezdim, ve bi iki sincap dışında bi tane moba rastlamadım.. Sonra belki ilginç bi şeyler bulurum umuduyla kuzeye doğru gitmeye başladım ve uzunca bi süre düzlüklerden, çimenlerden ve görüş alanımdaki bi iki ormandan başka birşey yoktu, taki ufak bi player_evlerinin olduğu yere gelene kadar, o evleri geçtikten iki dakka sonra ilk domuzlarımı ve geyiklerimi bulabildim, hemen ilerdede büyük bi şehir vardı.. Sanırım ana şehiri buldum hevesiyle surları dolaşmaya başladım hiç bi kapı açık diğilde.. sonradan öğrendiğime göre orası henüz bitmemiş şehirmiş, yapımcılar o şehir üstünde çalışıyomuş hala..

Bende oyundan çıkıp o karakteri silip başka karakter açtım.. ondada tutor npc'leri bulamadım, aslına bakarsanız yani hiç bişey bulamadım, bi tağın tepesi gibi bi yerde başladım, bi tane magic tutor buldum.. sonra etrafta dolaştım felan..

Hayır yani tutorları bulsamda ne yapcam onuda anlamadımbi iki mob koyun yakınlara savaşak bari ya.. Ha bu arada oyunda questte yok.. Sadece bi tane task giver buldum o dağın başında olan şehirde, ondada bi tane kervan koruma görevi vardı, ama diğerm oyunculardan öğrendiğim kadarıyla oyuna o ara ara, az sıklıkla çıkan tasklar dışında hiç bi şekilde görev yok..

Sanırım tutorları bulunca mesleğe başlanıyo, baltayla odun toplanıyo, satılıyo, maden toplanıyo satılıyo felan.. Sonra tamerlık var hayvan tameliyosunuz, fishing var, bi sürü çeşit crafting var, ki bu saydıklarımın hepsi çok ayrıntılı mesela sırf 5 çeşit odun var, en az.. İşte bide free loot olayı var tabi, öldürdüğünün üstünde taşıdığı herşey senin oluyo..

Yani şimdi bi daha oynicam, bu sefer haritalar sayesinde en azından tutorları bulabilcem.. Ama sonra naapıcam bende bilmiyorum, yani aslında fikir çok güzel ve sırf o dünyanın parçası bile olmak çok müthiş hissettiriyor.. Ama en azından şehirlerin dışarısına zindan mindan keşfedilcek şeyler koyunda, atliyim atıma aliyim okumu dünyayı geziyim.. Nese işte fikir çok güzel ve heycan verici ama uygulamada sorun var diyebilirm belki.. Yinede bi darkfall online'ada bakmak şart, onda hiç olmazsa adam gibi görevler var..
  • 0

#5 portalkal

portalkal

Senior Sergeant

• Members
  • 153 İleti

Yazma tarihi: 27 Ağustos 2011 - 09:52 ÖS

aslında oyunda herşey varda herşeyi kendin keşfediyorsuni:D,sana tavsiyem de df ye hiç bulaşma verem eder direkt,tamam arayüzü mob ceşitliliği daha iyi ama üzülürsün :D pop da az galiba,ama mortal online ı bu ara bıraktım sebebide archeage adında cıkacak olan oyun,salt sandbox bu yaştan sonra üzüyor beni artık:D
  • 0

#6 Baylarx

Baylarx

First Sergeant

• Members
  • 475 İleti

Yazma tarihi: 31 Ağustos 2011 - 10:31 ÖÖ

aslında oyunda herşey varda herşeyi kendin keşfediyorsuni:D,sana tavsiyem de df ye hiç bulaşma verem eder direkt,tamam arayüzü mob ceşitliliği daha iyi ama üzülürsün :D pop da az galiba,ama mortal online ı bu ara bıraktım sebebide archeage adında cıkacak olan oyun,salt sandbox bu yaştan sonra üzüyor beni artık:D

Archeage'e baktımda bu tür Kore/Japon yapımı online oyunlar insanı hayattan soğutuyor. Zamanında Knight Online, Silk Road, Metin 2 oynamış olarak şu anda Kore'lilerin yaptığı her şeyden uzak duruyorum. Bir yere kadar eğlendiriyor ama mutlaka bir şeyler eksik oluyor oyunda...
  • 0
Steam Account: Manodin (Ekleyiniz)

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı