İçeriğe git

Resim
- - - - -

Oyun Şirketi Kurmak

• Please log in to reply
Bu konuya 14 yanıt gönderildi

#1 Nakavt

Nakavt

Knight Lieutenant

• Members
  • 532 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2011 - 06:08 ÖS

Selam arkadaşlar ben bir oyun şirketi ve bir online oyun kurmak istiyorum :P.

Merak ettiğim şeyler var belki anlayan arkadaşlar çıkarsa yardımcı olabilir. Genelde oyunlar Kore versiyonlarından alınıyor ben ilk başlarda çok bilinmeyen korelilerden ucuza alabileceğim bir oyun bakıcam büyük ihtimal
. Dil olarakta ingilizceye çeviri yaptırırım daha ucuz olur. Onun dışında vergilendirme vs nasıl oluyor bi fikrim yok. Ne kadar tutar bazı arkadaşlarım milyon dolarlardan bahsetti. Gidip wow'un hissesine ortak olurum milyon dolarım olsa :) kendi halinde kimsenin bilmediği bi oyunu koreli yapımcılardan alıp ingilizceye çevirip türk oyuncularına hizmete açıcam ama gerçekten fiyatlar bu kadar uçuk olurmu?

Oyun içi support event halkla ilişkiler kısmını kendimiz yapabiliriz. Ekstradan 1adet bilgisayar programcısı getireceğimiz patchler için yeterli olur sanırım birde webmaster.
  • 0

#2 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.779 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2011 - 06:18 ÖS

Olm tabi yaa, bizim aklimiza niye gelmedi bu :@
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#3 idid

idid

Sergeant

• Members
  • 54 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2011 - 06:27 ÖS

tabiki türk mensehirli bi oyun olsa bizde tercih ederiz. İşallah dediğin olur dostum.

Konu idid tarafından 14 Temmuz 2011 - 06:27 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#4 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2011 - 06:47 ÖS

Bir ara araştırmıştım. Yapımcı şirket senin her sattığın şeyden pay alıyordu. Misal sen 10 liraya uçan bir binek satıyorsan sallıyorum 3 lirasını yapımcı şirkete ödüyordun. Bu işlemin süresi yok tabi oyun için istenilen bedelde baya düşüyordu. Ama şimdi sistem nasıldır bilmiyorum.

Not: wow mu Nakavt mı dersen seni seçerim ama diablo mu Nakavt mı dersen hiç şansın yok http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/blush.gif Şimdiden kusura bakma.
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#5 skuee

skuee

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 23 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2011 - 07:05 ÖS

Oyun şirketi kurman konusunda yardımcı olamam ama online oyun kurmak konusunda yardımcı olabilirim. Hangi oyunu kurmak istediğini söyle, bir de hard diskinde nekadar yer var, hallederiz.

Allah interneti yaratmış, kulları da Google diye bir arama motoru yapmış. Kullanalım, kullandıralım, kullanmayanın karşısında, kullananın yanında olalım.
  • 0

#6 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.756 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2011 - 07:27 ÖS

big_warcraft ve Gecemavisi arkandaysa sonuna kadar destek veririm yoksa ı ıh yani http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

Resmi ekleyen

#7 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.204 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2011 - 07:47 ÖS

Benim de yapmak istediğim şeylerden birisi. 5 yıl sonra beni de alın aranıza; oyuniçi destek, programlama, arayüz tasarımı, forumdan destek dahil her şeyde yardımcı olurum. Şimdi de şeederim de daha bilgisayar mühendisi olmadım :P

#8 Nakavt

Nakavt

Knight Lieutenant

• Members
  • 532 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2011 - 07:57 ÖS

Oyun şirketi kurman konusunda yardımcı olamam ama online oyun kurmak konusunda yardımcı olabilirim. Hangi oyunu kurmak istediğini söyle, bir de hard diskinde nekadar yer var, hallederiz.

Allah interneti yaratmış, kulları da Google diye bir arama motoru yapmış. Kullanalım, kullandıralım, kullanmayanın karşısında, kullananın yanında olalım.

private server vs. deil yalnız :P bildiğimiz online oyun 0dan kimsenin bilmediği öyle grafikleride on numara olmasına gerek yok zaten onlar para tutar grafikleri metin2 gibi olsa bile yeter öyle bi oyunla girsek bu sektöre her türlü bişeyler yapılır :)
  • 0

#9 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2011 - 08:34 ÖS

Resmi ekleyen
  • 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#10 Met

Met

Knight Lieutenant

• Members
  • 764 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2011 - 08:55 ÖS

Öncelike bu tür işi sen kendin yapmazsan ve Türkiye içinde birine yaptırırsan çok para harcayacağına emin olmalısın. Kore'deki oyunların bütçesi çok azdır. Çünkü orda bu işi yapan adamlar sürüyle. Mesela şöyle bir örnek vereyim, ben çizgifilm yapan bir şirkette çalışıyorum. Burda "Maya" adlı programdan karakter tasarlayan arkadaş 3 Bin TL maaş alırken, Kore'de bu işler 500 600 Dolar arası değişiyor. Bu nedenledir ki Avatar (Çizgifilm), Assassin's creed yada bu türlü büyüt çaptaki işlerin karakter çizimleri gibi işler Kore'lilerin elinde. Nedeni işçi hayal edemeyeceğin kadar fazla buna görede vereceğin para çok az.

Bu nedenledir ki Kore yada uzak doğudan çıkan oyunlar hep düşük bütçelidir, ama grafikler fena sayılmayacak derecede iyidir, Silkroad örneği buna doğru olur.

Umarım birazcık aydınlatabilmişimdir bu işin bütçeyle ilgili olan kısmını.
  • 0

Hasta La Victoria Siempre

#11 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 15 Temmuz 2011 - 12:07 ÖÖ

Ben de ülke kurucam şöyle güzel bi arazi varsa haber verin a dostlar

güney sudan felan derken iyice heves ettim ben bu işe. bi başbakan atarım gerekli şeyleri yapmak için de
  • -1

#12 Nakavt

Nakavt

Knight Lieutenant

• Members
  • 532 İleti

Yazma tarihi: 15 Temmuz 2011 - 12:42 ÖÖ

millet oyun açıp başı boş bırakıyor. Adam milyon dolar vericek sonra oyunu öyle bi kenara atıcak aklı hayali almıyor insanın.
Mesela sonsuz macera (runes of magic) oyuna gm girmez sitesine bile en son 3-5 ay önce bi yazı eklemişler oyunu oynayan en az 400-500kişi var ama forumda ağlıyolar muhatab bulabilmek için gerçekten yazık. Grafikleride güzel oynanış sistemide wow çakması güzel bir oyun türkçede yapmışlar gerçi yaptıkları çeviri tartışılır. Amaç koreli bi oyun firmasıyla anlaşmak çünkü oynadığım ne kadar oyun varsa genelde esas versiyonu korece oluyor millet gelcek yenilikleri görmek için kore serverlarına girmeye falan çalışıyor misal. Çok iddialı olmayan bir oyun bulup ana firmasıyla sözleşmeyi yapıp o oyunu avrupa pazarında biyerlere getirebildinmi tamamdır. Ben demiyorumki 100.000 oyuncum olsun çok bomba gibi heryerde reklamım olsun vs.
  • 0

#13 Irony

Irony

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti
  • Locationbilkent

Yazma tarihi: 15 Temmuz 2011 - 11:00 ÖÖ

Resmi ekleyen

süpercan :):P:D
  • 0

#14 kazakazuuum