İçeriğe git

Resim
- - - - -

Blizzard Kendini Aştı

• Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#1 oculusmaker

oculusmaker

Senior Sergeant

• Members
  • 105 İleti
  • LocationAntalya-Ankara-Eskişehir

Yazma tarihi: 01 Ağustos 2011 - 04:25 ÖS

Blizzard Diablo 3'te gerçek parayla Auction House olacağını duyurdu.Açıklamaya göre her account sahibi her hafta belli miktarda eşyayı açık artırmaya koyarak gerçek para karşılığında satabileceği yazıyor :) Kazanılan paralar Blizzard'da açılan hesaba geçecekmiş ve harcamak istediğimizde Blizzard Store'da harcanabilecekmiş ayrıca paypal hesaplarımıza da aktarabilecekmişiz.(Blizzard'da komisyon alacak köşeyi dönecek).

Kısacası parayı veren düdüğü çalacak.Bu da sevenlerine gitsin.

• 1

#2 Vastiel

Vastiel

Sergeant

• Banned
  • 55 İleti

Yazma tarihi: 01 Ağustos 2011 - 04:28 ÖS

Şimdi mmo championdan gördün galiba oradaki yorumlara göre 2 grup var. Birincisi zaten D2 'de olan birşey legalleştirdiklerini ve bunun dupe gibi olayları engellediğini söylüyorlar.İkinci grupsa oyun pay to win olacak mantığıyla karşı çıkıyor.Tabiki blizz geri adım atmayacak o yüzden ne deseler boşa.
  • 0

#3 oculusmaker

oculusmaker

Senior Sergeant

• Members
  • 105 İleti

Yazma tarihi: 01 Ağustos 2011 - 04:33 ÖS

Bashiok açıklama yaptı bugun konu hakkında.Geri adım atmayı düşünmüyorlarmış.Aç gözlülükte kendini aştı Blizzard , sağlam bir oyun çıksa da ezse geçse şunları.Şu olaydan sonra artık D3'ten filan hayır gelmez.Aq şurda 2 dakika gerçek hayattan uzaklaşalım diye oyun oynuyoruz onda da gözümüze gözümüze sokuyorlar. http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

#4 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 01 Ağustos 2011 - 04:34 ÖS

Bence gayet güzel bir sistem. D2'de item satılması yok muydu ya da gold?? wow'da bile var bunlar. İşin blizzin elinde olması kazıklanma ihtimalini ortadan kaldırdığı gibi wow'u beleşe getirme ihtimalimiz de yok değil. Ayrıca illaki gerçek paraya satılacak diye bir şeyde yok. İsteyen gerçek parayla isteyen gold karşılığı ah'de istediğini satabilir. Parası olup zamanı olmayan için iyi parası olmayıp zamanı olan için dahada iyi bir olay bence.
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#5 oculusmaker

oculusmaker

Senior Sergeant

• Members
  • 105 İleti

Yazma tarihi: 01 Ağustos 2011 - 04:50 ÖS

Bence Blizzard'ın yaptığı en büyük hata.Neden diye sorarsan , şu durumdan sonra oyunda ciddiyet son derece azalmıştır.Benim Diablo serisini oynamamın en büyük nedeni oyundaki aylar süren level kasma ve late gamedeki item grindingti.Şimdi başlıcaz karakteri kasmaya lvl 60 olcaksın(1 ayda filan oluncak o da heralde).Sonra item toplamaya başlayacaksın.Uzun zaman eşya toplayıp gelceksin.(Parası olan adam gitcek bascak parayı komple üstüne eşyaları döşeyecek).Sonra gideceksin o adamla PVP yapcaksın.Kimse bana çıkıpta bunun oyunu daha iyi yapcağını söylemesin.Blizzard'ın kendi beceriksizliğini(oyunun ticarete kaymasını) kapatamayıp üstüne bu işte iyi para var deyip komisyonculuğa soyunmasını savunmak saçmalıktır.Oyun zevkini de piç edeceği aşikardır.
  • 0

#6 Razgal

Razgal

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 32 İleti

Yazma tarihi: 01 Ağustos 2011 - 04:58 ÖS

Bence Blizzard'ın yaptığı en büyük hata.Neden diye sorarsan , şu durumdan sonra oyunda ciddiyet son derece azalmıştır.Benim Diablo serisini oynamamın en büyük nedeni oyundaki aylar süren level kasma ve late gamedeki item grindingti.Şimdi başlıcaz karakteri kasmaya lvl 60 olcaksın(1 ayda filan oluncak o da heralde).Sonra item toplamaya başlayacaksın.Uzun zaman eşya toplayıp gelceksin.(Parası olan adam gitcek bascak parayı komple üstüne eşyaları döşeyecek).Sonra gideceksin o adamla PVP yapcaksın.Kimse bana çıkıpta bunun oyunu daha iyi yapcağını söylemesin.Blizzard'ın kendi beceriksizliğini(oyunun ticarete kaymasını) kapatamayıp üstüne bu işte iyi para var deyip komisyonculuğa soyunmasını savunmak saçmalıktır.Oyun zevkini de piç edeceği aşikardır.

Aynen katılıyorum Diablo da Knight Online gibi olacak :)
  • 0

#7 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 01 Ağustos 2011 - 05:28 ÖS

Yuh... Hatta YUHA... Durun bir oyun çıksın. Oyundaki pvp sistemini ya da leveling sistemini bilen gören oynayan var mı aranızda?? Ben mi yanlış biliyorum yoksa d3 çıktıda benim mi haberim yok!? Doğmamış çocuğa don biçmek neden?? Belki blizz pvp sisteminde lvl ve item seviyesini ekliyecek ya da pvp'de yetenek>item olacak ne biliyorsun?? Adam parayla item almış eee ne olmuş almışsa mmo değilki bu oyun. Belki o adamla anca ahirette karşılaşacaksın. Ahirette karşına çıkabilecek bir adam için bu ne ağlamadır bu ne karamsarlıktır!! Durun oyun çıksın, pvp sistemini görelim,inceleyelim sonra yorum yapmaya başlayalım. Zaten coop için etkisiz eleman olacak bu yeni ah sistemi.
  • -1
AMİNTOBELLO

#8 oculusmaker

oculusmaker

Senior Sergeant

• Members
  • 105 İleti

Yazma tarihi: 01 Ağustos 2011 - 05:40 ÖS

Yuh... Hatta YUHA... Durun bir oyun çıksın. Oyundaki pvp sistemini ya da leveling sistemini bilen gören oynayan var mı aranızda?? Ben mi yanlış biliyorum yoksa d3 çıktıda benim mi haberim yok!? Doğmamış çocuğa don biçmek neden?? Belki blizz pvp sisteminde lvl ve item seviyesini ekliyecek ya da pvp'de yetenek>item olacak ne biliyorsun?? Adam parayla item almış eee ne olmuş almışsa mmo değilki bu oyun. Belki o adamla anca ahirette karşılaşacaksın. Ahirette karşına çıkabilecek bir adam için bu ne ağlamadır bu ne karamsarlıktır!! Durun oyun çıksın, pvp sistemini görelim,inceleyelim sonra yorum yapmaya başlayalım. Zaten coop için etkisiz eleman olacak bu yeni ah sistemi.

Oyun hakkında yorum yapmak için oyunun çıkması mı gerekiyor?Blizzard'ın resmi açıklaması bu yönde.Oyun çıktıktan sonra yorum yapman çok da birşey farketmeyecek zaten oyun piç olmuş bir vaziyette çıkmış olacak.Oyun hakkında bilgi sahibi olmak için de oyunun çıkmasını beklemek gerekmiyor.Oyunun birçok dinamiğini de zaten Blizzard açıkladı.Bariz bir şekilde parayı bastıranın oyunda üstünlük kuracağı da bu sistemle gözüküyor.Görmek istemiyor olabilirsin ya da sistem hoşuna gitmiş olabilir ama şurda kendi düşüncelerimi aktarmaya çalışırken gereksiz bir şekilde ters çıkmanı da anlamadım.Katılırsın katılmazsın bunlar benim kendi görüşlerim.Hoşlanmadıysan da seviyeli bir şekilde neden karşı çıktığını açıklarsın.Saygılar.
  • 0

#9 Nakavt

Nakavt

Knight Lieutenant

• Members
  • 561 İleti

Yazma tarihi: 01 Ağustos 2011 - 06:13 ÖS

bırakın bu işleri gençlik. 8yıllık oyun kariyerimde hangi oyun olursa olsun parası olan adam her türlü istediğini alır ister legal ister illegal yoldan
hepimizin tanıdığı wow'u örnek alalım parayla neler yapabiliriz?

legal olarak :
in game mount alabiliriz pet alabiliriz.
TCG kartlarından çıkan çeşitli loot itemleri alabiliriz.

illegal olarak:
Power leveling yaptırabiliriz.
Pre-raid gear satın alabiliriz.
istediğimiz bir eşyayı para vererek alabiliriz (boe) yada farm'lata biliriz. (bop)
gold alabiliriz bu goldlarla istediğimiz itemi reserve ederek raid kurabiliriz.
Direk herşeyi yapılı istediğimiz özelliklerde bir account alabiliriz.
justine , honor , valor , conquest vs farmlatabiliriz.
Meslek kastırabiliriz.

yani parası olan adam wow'da hemen hemen herşeyi parasıyla yapabiliyor.

diablo'dada bu özellik olmasa bile gene isteyen parayla istediğini alabilir. Böyle sadece legal oluyor ve diğer oyuncularda oyundan para kazanabiliyor oyunu bedavaya getirmenizde söz konusu tabi.

Ama benim kafamı kurcalayan çinli diye tabir edilen oyuncular Ah yi ne hale getirir bilemem çünkü wow'da çoğu bi firmaya bağlı çalışıyor firma paralarını falan kesiyor bunlara öyle maaş veriyor fakat diabloda ne kastılarsa direk o para ceplerine girceği için oyuna akın edip piyasayı alt üst edebilirler gerçekten bot vs kullanmasalarda günde 18-20 saat non-stop grind yapcak tipler bunlar :)
  • 0

#10 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 01 Ağustos 2011 - 07:02 ÖS

Hakaret ne zaman "pozitif eleştiri" oldu... Ayrıca hala hakaret ediyorsun. Galiba hakareti süsleyeyince "pozitif eleştiri" oluyor. Bende sana eski dilde karşılık vereyim sevmem öyle "pozitif eleştiri" falan gibi sahte şeyleri.

Yavaşşşşşş...
  • 0
AMİNTOBELLO

#11 Nakavt

Nakavt

Knight Lieutenant

• Members
  • 561 İleti

Yazma tarihi: 01 Ağustos 2011 - 07:07 ÖS

Konu kişisel tartışmaya döndüğü için kilitliyorum.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı