İçeriğe git

Resim
- - - - -

Heirloom Seçimi Hk.

• Please log in to reply
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1 Jrc

Jrc

Corporal

• Members
  • 25 İleti

Yazma tarihi: 02 Ağustos 2011 - 08:33 ÖÖ

Selam arkadaşlar;
Benim sizlere sormak istediğim bir konu var. İki çeşit heirloom var malum birisi Honor ile diğeri Justice Point ile alınıyor. Anladığım kadarı ile Honor ile alınanlar Pvp için Justice ile alınanlar Pve için doğru mudur? ve Yeni bir karakter kasarken alıcak olsak Pve Heirloom mu almalıyız? Diğer konu ise toplam alınabilevek Heirloom sayısı kaç tane, Back ve Head Guild den alınıyor, Chest Shoulder ve silahlar vendordan peki leg,arms,waist türü geri kalanlar için Heirloom yok mudur?
  • 0

#2 lcoyn

lcoyn

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 02 Ağustos 2011 - 09:45 ÖÖ

Selam arkadaşlar;
Benim sizlere sormak istediğim bir konu var. İki çeşit heirloom var malum birisi Honor ile diğeri Justice Point ile alınıyor. Anladığım kadarı ile Honor ile alınanlar Pvp için Justice ile alınanlar Pve için doğru mudur? ve Yeni bir karakter kasarken alıcak olsak Pve Heirloom mu almalıyız? Diğer konu ise toplam alınabilevek Heirloom sayısı kaç tane, Back ve Head Guild den alınıyor, Chest Shoulder ve silahlar vendordan peki leg,arms,waist türü geri kalanlar için Heirloom yok mudur?

Selamlar, çoğu slot için heirloom item mevcut oyunda. Bileklik, relic, eldiven, kolye, ayakkabı slotları hariç tüm slotlara heirloom bulabilirsin.

Hızlı level atlamak istiyorsan experiance bonus veren heirloomları kullanmalısın. Honorla ve ya justice ile aldıklarını kullanabilirsin experiance bonusu aldığın sürece hiç bir önemi yok aslında. Exp bonus veren heirloomları slotlara göre aşağıdaki şekilde yazdım.

Başlık

Ana karakterinle alabilmen için guildinin level 20 ve üzeri olması lazım. Ayrıca satın alacak karakterin guildde honored ve ya üstü repuya sahip olması lazım. %10 exp bonus verir level 85'e kadar.

Omuzluk

Justice ve ya Honorla alabilirsin, ikisi de level 80'e kadar %10 experiance bonus verir. Level 80 olduğun an bonus vermeyi bırakır.

Cloak

Ana karakterinle alabilmen için guildinin level 10 ve üzeri olması lazım. Ayrıca satın alacak karakterin guildde honored ve ya üstü repuya sahip olması lazım. %5 exp bonus verir level 85'e kadar.

Chest

Justice ile alabilirsin, level 80'e kadar %10 experiance bonus verir. Level 80 olduğun an bonus vermeyi bırakır.

Yüzük

Cumartesileri yapılan Kalu'ak Fishing Derby'i kazanırsan ödül olarak %5 exp bonus veren yüzüğü alabilirsin. Level 80 olduğun an bonus vermeyi bırakır.

Yani 5 heirloom artı guild bonus ile level 80'e kadar 4 tane %10 2 tane %5'lik bonus sahibi olursun. Bunlar çarpılarak hesaplanır.

şu şekilde. 1,1*1,1*1,1*1,1*1,05*1,05*100 = 161,42. yani 100 experiance alacağın yerde 161,42 experiance alırsın, level 80'e kadar.

80-85 arası omuzluk, chest ve yüzük çalışmaz.

o zaman 1,1*1,05*1,1*100 = 127,05. yani 100 experiance alacağın yerde 127,05 experiance alırsın.
  • 0

#3 Jrc

Jrc

Corporal

• Members
  • 25 İleti

Yazma tarihi: 02 Ağustos 2011 - 10:02 ÖÖ

Çok teşekkür ediyorum çok açıklayıcı oldu. Madem konu üzerinde bilgin çok bir kaç şey daha sormak isterim. Birincisi Heirloomlara ana karakterden enc basıp alt karaktere gönderdiğimizde siliniyor mu? İkincisi ise dediğin gibi exp veren ve hem Honor hemde Justice vendorunda satılan Heirloom ların özellikleri bazen aynı olmuyor mesela Honor dan alınan genellikle sadece karakterin ana statını ve resil veriyor ancak Justice hem ana stat hem stam veriyor tabi resi yerine crit hit özellikleri veriyor yani düşüncem o ki Justice vendordan alınanlar daha yararlı gibi yanılıyor muyum?
  • 0

#4 miitoo

miitoo

Corporal

• Members
  • 142 İleti
  • Locationankara

Yazma tarihi: 02 Ağustos 2011 - 11:12 ÖÖ

Çok teşekkür ediyorum çok açıklayıcı oldu. Madem konu üzerinde bilgin çok bir kaç şey daha sormak isterim. Birincisi Heirloomlara ana karakterden enc basıp alt karaktere gönderdiğimizde siliniyor mu? İkincisi ise dediğin gibi exp veren ve hem Honor hemde Justice vendorunda satılan Heirloom ların özellikleri bazen aynı olmuyor mesela Honor dan alınan genellikle sadece karakterin ana statını ve resil veriyor ancak Justice hem ana stat hem stam veriyor tabi resi yerine crit hit özellikleri veriyor yani düşüncem o ki Justice vendordan alınanlar daha yararlı gibi yanılıyor muyum?

ona göre düzenlenmiş zaten honor ile alınan yani pvp puanı ile alındığına göre zaten açılacak karaktere de pvp özellikleri sunacaktır
justice pointle alınan da tam tersi pve ağırlıklı olacaktır ..
  • 0
HUNTERWOLF

#5 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 02 Ağustos 2011 - 01:38 ÖS

Basılan encler silinmez ama belli level isteyen enclerde basılmaz. Misal daggera gidipte landslide basamazsın ama +15 agi basabilirsin. Verdikleri statlar o kadarda önemli değil, önemli olan +exp vermeleri. Tabi silahlar hariç, onlara önemli olan damageleri.
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı