İçeriğe git


Resim
- - - - -

Rp Guide: Troll Rolleri,zorlukları


 • Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 Ga'jin

Ga'jin

  Member

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 13 İleti

Yazma tarihi: 15 Ağustos 2011 - 04:19 ÖS

Merhabalar arkadaşlar. Öncelikle söylemek istiyorum ki bu benim ilk yazım dolayısıyla bazı hataların olabileceğini seziyorum. Bunun için şimdiden özür dilerim.Resmi ekleyen

GİRİŞ

Demek bir troll olmak istiyorsun,mon. Troller az oynanmasına,seçilmesine rağmen köklü şamanistik geçmişlere sahiplerdir.Unutmayın ki her troll-insan karşılaşması "laylaylom" geçmek yerine birbirlerini kesmeye çalışan iki tiplemenin bulunduğu bir ortama açılan bir kapıdır. Dolayısıyla rol yaparken biri size insan öldürmüşçesine bakar,sizden şüphenelirse şaşırmayınız. Ayrıca trollerin aksanı mükemmel derecede zor olduğundan taklit etmesi en zor ırk denilebilir.Çünkü:Diğer yaratıklardan farklı olarak trollerin ağzından çıkan koskoca dişler olduğundan kendi aksanınızı kendi dudak yapınıza,diş yapınıza göre yaratmanız gerekmektedir.Resmi ekleyen

TROLL İSİMLERİ

Troll isimleri ikiye ayrılır özelliklere göre ve kültüre göre.Kültüre göre ayrılanlarda troll kelimeleri öne çıkar örnek olarak verebileceğimiz insanlar Zalazane gibidir.Fakat özellik isimleri daha farklıdır çünkü: Troll'ün özelliğini yansıtır.Bu isimler aynı orkların soyadları gibidir (Bloodeye,Hellscream,Doomhammer) kişinin özelliklerini nitelerler. Örnek olarak Silver Tusk gibi bir isim koyulabilir.

Önemli not: Adınızın sonunda 'jin varsa bu bir kabilenin lideri olduğunuz anlamına gelir. Örnek: Vol'jin of Darkspear


Resmi ekleyen

CLASS Rehberi (Rol için)


Warrior:Troller genelde Warrior olmak için eğitirler. Darkspear döneminde medeniyetten iyice uzaklaşarak kabilede ki yerlerini haketmek için barbarlaşmışlardı. Kendi insanlarını korumak için her şeyi feda edebilirlerdi. Şu anki Warriorların profilinde onur önde gitmektedir. Bu Classta oynaamk istiyorsanız eğitiminizi büyük olasılıkla Darkspeardan almışsınızdır.

Rogue:Rogue troller daha atik ve çeviktir ayrıcada daha kurnaz ve zekidirler Troll rogueları tarafından tercih edilen silahlar bıçak kısa kılıç veya küçük baltalardır böylece kimseyi rahatsız etmeden onları öldürebilirler (:

Hunter: Roguelar gibi Hunterlar'da hızlarına güvenirler fark olarak ok ve yayı tercih ederler Troll ödül avcıları,izcileri,gözcüleri hunterlardan oluşan elit bir takımdır. Hunterlar aynı zamanda mükemmel bir biçimde balta-mızrak fırlatabilmektedirler.

Shaman: Troll shamanları toplumda önemli bir yer almaktadır çünkü: Trollerin Loa ismini verdikleri mistik bir gücü farketmiş ve onu çekip çıkarmışlardır. Böylelikle Witch Doctor,Hexer gibi sınıfların doğmasına yol açmışlardır. Aynı şekilde Shadow Hunter adını verdiğimiz seçkin avcılar (ROKHAN gibi [Kendisi Vol'jin'in ŞAMPİYONUDUR])da Loa'dan faydalanarak Hex ve çeşitli büyülerde ustalaşabilirler.

Priest:Priestlarda aynı Shamanlar gibi Loa'nın gücünü kullanarak kişileri iyileştirme gücüne sahiptir. Fakat kullandıkları Loa Shamanlardan farklıdır.

Mage:Priestlar ve Shamanların aksine troll mageleri pek sevilmez,sayılmazlar. Çünkü onların atalarının mezarının üstüne yapılmış olan şehir (Quel'thalas) elfler tarafından kontrol edilmektedir ve elfler büyü bağımlısıdır.Troll mageleri loa yerine aynı elfler gibi Maelstrom'dan gelen gücü kullandıkları için bazen güçlerinin kontrolü zorlaşabilir. Rolünüzü buna göre şekillendirmeniz iyi olacaktır.

Druid: Troll druidler druidizm'i uzun süredir zaten çalışmaktaydılar. Fakat kullanma vakitleri olmamıştı. Zalazane'i yenip ülkelerini geri alınca druidizm ile ülkelerini yeniden şekillendirerek daha iyi bir ülke kurdular. Aynı zamanda Taurenlerle de arkadaşlık kurdular.Dolayısıyla Troll druid de başlangıç için iyi bir seçim gibi gözüküyor.

Warlock:Troller Horde'a katılırken bazı şeylere göz yummuşlardı. Örneğin yamyamlık ve kana susamışlık onlar için pek sorun olmamıştı,bunları zaten yapıyorlardı fakat Garrosh'un koyduğu kurallar doğrultusunda Warlocklar son günlerde görülen tarafından avlanıyor. Dolayısıyla pek iyi bir seçim değil (:Resmi ekleyen
Troll Kültürü

İnanış:Trollerin inanışına göre Loa'lar üstün ruhlardır. Shadow Hunter gibi sınıflarda bu güçlerini Loa'lardan alır her Loa'ya ayrı ayrı tapılmalıdır. Ne zamanki Loa sizi kabul ederse o zaman loa'nın güçlerini kullanabilir pozisyona gelirsiniz.Çoğu troll Bwonsamdi isimli ölüm loasına tapar böylece düşmanlarını daha kolay öldüreceklerine inanırlar. Savaş büyücüleri ise Ogaun yani lanet büyülerinin loasına tapmaktadırlar.

Onur!

Troller savaşta onura pek az önem veren cinslerdendir. Tam bir canavarlardır önlerine gelen herkesi terreddüt etmeden öldürebilecek zekaya-kuvvete sahiplerdir.Dolayısıyla onurunuza hakaret edildiğinde o kadar bozulmanızı gerektirecek bir durum yoktur fakat kişiliğe hakarette troller feci derecede bozulur.

Irkçılık ve Sexism

Trollerde seksizm yoktur yani cinsiyet ayrımı yapılmaz. Fakat ırkçılık konusunda:

Taurenler trolleri sürekli olarak voodoo ve yamyamlık gibi konularda eleştirerek onları dışlamaya çalışırlar aynı şekilde Çoğu ork sadece orkları horde'a layık gördüğünden trolleri dışlayabilir.Fakat Thrall ile Vol'jin'in yakın arkadaşlığı sonucu bu trollerin sayısı düşmüştür. Orclar ve troller Troll Adası adı verilen bölgeyi almak için beraber dövüştüğünden beri ise bu sayı yok denecek kadar azaldı. Ama eğer bir eleştiri ve ya dışlanma görürseniz orklara dönüp söyleyeceğiniz cümle sabit olacaktır:

"Bizi kurtarmış olabilirsin ama bu seni dövmeyeceğim anlamına gelmez,mon"

Resmi ekleyen

"Harekette Bereket"

Troller adil dövüşmezler. Her türlü özelliklerini kullanarak rakiplerini ezmeye çalışırlar. Silah olarak Orklar ne kadar karışık silah yaparlarsa trollerde o kadar basit silah yapar arkadaşlar dolayısıyla el baltaları,asalar,mızraklar,kılıçlar gibi basit silahlar işlerini görür. Yayları da silaha tercih ettikleri görülmüştür.Resmi ekleyen
Karakter Kalıpları

Arkadaşlar burada Troll ile başlayabileceğiniz basit karakter kalıpları verilecektir. Hepsi troll kültürüne uygundur takılabilirsiniz.

Mercenary (Paralı asker)

Bazen işi bitirmek için katı kalpli olmanız gerekir.Mercenary kalıbında sürekli olarak ilan tahtalarından aranan suçluları bularak onlara cezalarını vererek para kazanacaksınız. Başlangıç için en basit kalıplardan biridir. Daha önce hiç rol yapmadıysanız ve troll ile başlamak istiyorsanız bu kalıp mükemmel olacaktır Önerilen Sınıflar:Rogue,Warrior,Hunter

Witch-Doctor

Herbalism yeteneğini profosyonelleştirip,Sen'jin village'a yerleşin. Sağlıkların gücünü yükseltecek,ölmek üzere olanı hayata döndürecek iksirler yapın. Önerilen sınıflar:Shaman,Priest

Potion Doctor:
Düşmanlarınıza karşı kendinizi güçlendirecek iksirler yaparak Mercenary gibi çalışabilirsiniz,fakat Potion Doc'un bedeli ağır olacaktır. Sürekli iksirlerinizi yapmanız,saklamanız,her savaştan önce içmeniz gerekecektir. Ayrıca iksirlere bağımlılığınızda yükselecektir. Önerilen Sınıflar:Priest (İksirlerde iyi oldukları için)

Horde Warrior:
Horde'un bir savaşçısı olup Ork müttefiklerinizle beraber Horde'un cesaretini ve haklılığını defalaraca kanıtlayabilirsiniz. Raventusk,Darkspear gibi kabileler size uygun olacaktır.Önerilen Sınıflar:Hepsi

Treasure Hunter:
Başka bir basit kalıp olan Treasure hunterda yapmanız gereken şey Kalimdor ve Azerothda gezerek gömülü hazineleri açığa çıkarmaktır.Önerilen Sınıf:Hepsi

Berserker:
Bu katı yürekli troll canileri sadece savaşı ve hayatta kalmayı düşünürler. Her tarafında kabilenin işaretleri boyanmış olan bu kişiler öldürmeye programlanmış troll efsanesinin yayıcısıdır.Orklarla kardeş gibi gözükmelerinin sebebi bu cesur trollerin yaptığı savaşlar ve acımasızlıklardır.Bu troller hem uzak hem yakın saldırıda çok iyi olup normal trollerden daha gelişmiş kaslara sahiplerdir. Tam bir savaş makinasıda diyebiliriz.

Resmi ekleyen

KAPANIŞ

Eveet,sizinle büyük bir yazı geçirdik arkadaşlar. Umarım hepinizi troll gibi güzel bir karakterin rolünü yapmaya yönlendirebilmişimdir.Ama ne yazık ki bu makalemde sizlere pek troll kültürünü veremedim.Bir sonraki yazımda bir Ork rolünün önemini kavratmaya çalışacağım. O zamana kadar esen kalın,efenim.


 • 6

#2 Skateboarding

Skateboarding

  First Sergeant

 • Members
 • 211 İleti
 • LocationAnkara-Konya

Yazma tarihi: 15 Ağustos 2011 - 06:52 ÖS

Çok güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık :D
 • 0
lol tank?

#3 Ga'jin

Ga'jin

  Member

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 13 İleti

Yazma tarihi: 15 Ağustos 2011 - 06:58 ÖS

Çok güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık :D


Çok teşekkür ediyorum bir daha ki yazı da inşaallah orkları yazacağım ama istek de alıyorum arkadaşlar umarım,beğenilir ve okunur diye düşünüyorum. Çoğu rol yapan zaten ingilizce'yi acaip biliyor fakat hiç biri WoWpedia gibi kaynaklara girip çevirmeye uğraşmıyor.Kısaca bunu arkadaşlar için yapıyorum. Umarım hoşunuza gitmiştir. (:
 • 0

#4 disaj

disaj

  Scout

 • Members
 • 54 İleti

Yazma tarihi: 15 Ağustos 2011 - 07:07 ÖS

ga'jin trollük yapmışsın :D ellerine sağlık. diğer ırklar konusunda da beklenti var
 • 0

#5 Ga'jin

Ga'jin

  Member

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 13 İleti

Yazma tarihi: 15 Ağustos 2011 - 07:18 ÖS

ga'jin trollük yapmışsın :D ellerine sağlık. diğer ırklar konusunda da beklenti var


Bir sonraki Irk'ın ne olacağına tam olarak karar veremedim ama ork olmasını düşünüyorum. Ne dersiniz?
 • 0

#6 Reyizz

Reyizz

  Corporal

 • Members
 • 25 İleti

Yazma tarihi: 15 Ağustos 2011 - 09:46 ÖS

Goblin!
Nedense bana acınan bir ırk olarak geliyor :D
 • 0

#7 SoulSlay

SoulSlay

  Scout

 • Members
 • 246 İleti

Yazma tarihi: 16 Ağustos 2011 - 08:17 ÖÖ

çok iyi ellerine sağlık.
bir sonra ki ırk Forsaken olsunnnnn
büyük acılar çekip acımasız olmamak elde değil:):D
 • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#8 Cloudblood

Cloudblood

  Centurion

 • Members
 • 858 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2011 - 09:02 ÖÖ

Ellerine sağlık. Çok güzel ve bilgilendirici bir çalışma olmuş. Troller çok farklı bir yapıya sahipler. Belki Vol'jin ile Garrosh arasındaki kavagyı da kullanabiliriz.
 • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#9 wookiee

wookiee

  Champion

 • Members
 • 1.433 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2011 - 10:41 ÖÖ

Sizleri bilmem ancak RP si en zor ırk troll gibime geliyor. benim favori ırkımdır troller. ancak rp de oynamak zor gibi. Benim rppvp server bir dişi hunter trollüm var. Ve hunterim karakteri gereği dilsiz. Konuşmalarını düzgün yapamam diye dilsiz yaptım charımı ;) Ama adı Femjin şimdi jin kabile liderlerine verilen bir takı olduğundan buna uygun bir hikaye yapmam lazım. mesela bir köyün reisinin kızı ve ally akınında köy yıkıma uğruyor bu da işkence görüyor jin ordan kalsın. dilsizliği de allylere esirken hakaretler ettiğinden dilini kesmişler olsun. hmm olabilir bak bu. nasıl olsa daha lvl 25 şimdi daha bi şekillendi olay. rehber için çok sağol.
 • 0
WOW' da mevzu bahis Shaman ise gerisi teferruattır :)

#10 DooMBolt61

DooMBolt61

  Legionare

 • Members
 • 458 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2011 - 05:59 ÖS

http://www.wow-turk....artisma-mekani/ Burdan devam edersen daha faydalı olabilir
 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı