İçeriğe git


Resim
- - - - -

"janjin The Red"


 • Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 Ga'jin

Ga'jin

  Member

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 13 İleti

Yazma tarihi: 16 Ağustos 2011 - 12:50 ÖS

BU HİKAYE ÇOK SATAN VİDEO OYUNU WORLD OF WARCRAFTTAN ESİNLENMİŞTİR KONU YORUMA AÇIKTIR

GİRİŞ

Güneş Zuldazar ormanlarına yeni yeni doğmaya başlamışken Kawchottine kabilesinin ufak bir çadırında Shiekana bağırarak doğum yapmaya çalışıyordu.Ağlama sesleri yükselirken diğer troller sürekli Shiekana'ya susmasını bağırıyorlardı. Kawchottine kabilesinin Doktor'u olan (Witch-Doctor) Zelzala ne yapıcağını kestirememekteydi Ga'jin adı verilen bebek çok büyüktü ve çıkmakta zorlanıyordu. Tek yol bebeği kurtarmak için Shiekana'yı kesmek olabilirdi. Zelzala'nın düşüncesine göre bu yanlıştı fakat emredilen doğrultusunda yapması gereken bu olacaksa olmak zorundaydı.Zelzala içine insan ve troll anatomilerini çizdiği kitabını açtı ve Shiekana'yı nerden kesmesi gerektiğini buldu.
Shiekana durumu anlamıştı. Uzanarak Zelzala'nın kolunu tuttu. Zelzala onu engelleyeceğinden korkmaktaydı ki Shiekana tek bir cümle söyleyebildi.

"Ga'jin'e iyi bak"

Ga'jin yavaş yavaş serpilerek büyümekteydi. Zelzala'nın gözetimi altında olan Ga'jin'in babası Troll savaşlarında hayatını kaybetmişti. Zelzala her ne kadar Ga'jin'e doktor olmasını tembih etmeye çalışsada Ga'jin ileride kabilenin lideri olacağını bildiğinden dolayı sürekli olarak tanrılara tapınıyor onlardan güç istiyordu. Bir gün ölümün ve mezarlıkların tanrısı olan Samedi'yi rüyasında gördüğünded daha yeni uykuya dalmıştı.Samedi'nin güçlerini ona bahşetmesi de bu gece olmuştu.Artık Ga'jin ölümü çağırabiliyor,iskeletleri yerden kaldırabiliyordu. Bu güç Ga'jin'in çok hoşuna gitmişti.O kadar hoşuna gitmişti ki bunu saklayacaktı. Bunu kimse bilmeyecekti. Bunu öğrenmemeliydiler. Bu sadece kendisinin olmalıydı.Kawchottine kabilesinin düsturu tam bir troll'e uygun şekildeydi.Aynı klasik kabilelerde olduğu gibi,Ga'jin'e isim verme faslının başlamasına çok yoktu. Ga'jin ileri çıkarak bu kabilenin en güçlüsü olduğunu göstermek zorundaydı. Ga'jin sağ elini kaldırarak Samedi'ye dualarına başladı. Herkes bu unuttuğu eski dilin,dua dilinin, korkutucu tınısıyla titremekteydi. Zelzala onu durdurmasaydı Ga'jin çoktan tanrıyı yanına çağırmış olabilirdi.Bundan sonra Ga'jin'e tanrıları çağırma yetisine ve onların gücünü kullanma yetisine sahip olan türün ismini verdiler.

"Gölge Avcısı Ga'jin" (Ga'jin the Shadow-Hunter)

-Ga'jin sen nerdeydin,mon!?
Zelzala'nın sesi endişeliydi.
-Biliyorsun güçlerimi kullanabilmek için tapınakta uzun süre geçiriyorum doktor.
-Ga'jin biliyorsun kendini daha fazla tehlikeye atmamalısın. Sonra---
-Sonra ne?!
-Çok ünlü biri gibi olabilirsin.
-O da kim?
-Anlatmam doğru olmayacaktır kendisi bunu istemezdi.
-Hadi doktor,anlatabileceğini biliyorum.
-Tamam ama dikkatli dinlemelisin.

Kendisinin adı Jan'jin the Red bir lanetleyici sen nasıl Samedi'ye tapıyorsan o da Ogaun'un sadık bir duacısıydı. Tapınaktan çıkmazdı diyebilirim.En sonunda güç onu çıldırttı troll savaşlarında asasının tek dokunuşuyla yüz insanı kurbağaya çevirdi.Tabii ki Kirin-tor ve Lordareon büyüyü geri almak için çok uğraştılar,mon. Ama Jan'jin'in gücü tanrılardandı. Asla geri çevrilemediler. O adamlar her ne kadar troll öldürselerde,mon çoğu ailesine kurbağa olarak verilmek zorunda değildi.Jan'jin'in büyüsü o kadar güçlüydü ki kendisi Kawchottine'den çıkartıldı

-Ne,ne?! Jan'jin bizim kabileden miydi?

-Evet ama öleli çok oluyor evlat,kimileri troll savaşlarında öldüğünü ve Samedi'nin bile onu kurtaramayaccağını anlatıyor.

"Ga'jin'in duası."

Günün sonunda bir troll hızlı adımlarla tapınağa doğru yürüyordu.Tek kolunun olduğu yerde bir atkı sallanmaktaydı. Boynuna bağlı mor atkının ucunun oraya sarktığı ve korkunç bir yarayı kapattığını herkes anlayabilirdi.

Ga'jin hızla ilerleyerek tapınaktan ayrılmaya çalışıyordu. Hava kapalı ve yağmurluydu. Trollerin bile içini karartacak bu gecede n'apması gerektiğini düşünürken hızla karşı yönden gelen bir başka troll'e çarptı.

Troll kendisinden acaip derecede iriydi. Ga'jin kendisine çarptığında kafasını yavaşça aşağı doğru çevirdi ve Ga'jin in kolunu tek koluyla tuttu.

"Seni arıyordum Ga'jin"

Ga'jin çok güçlü bir büyü tarafından çekilerek Kawchottine kabilesinden-ana vatanından-ayrılırken gözlerini kapayarak bayıldı.

DEVAMI AKŞAMA (Humanlar hakkında yazıma başlamalıyım)


Konu Ga'jin tarafından 16 Ağustos 2011 - 12:52 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#2 Darking32

Darking32

  Moderatör

 • Moderators
 • 66 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2011 - 04:42 ÖS

Çok güzel olmuş,eline sağlık.
 • 0

#3 Xelbelsel

Xelbelsel

  Scout

 • Members
 • 650 İleti

Yazma tarihi: 02 Eylül 2011 - 12:59 ÖÖ

Ellerine sağlık :D
 • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#4 Cloudblood

Cloudblood

  Centurion

 • Members
 • 858 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2011 - 08:44 ÖÖ

Ellerine sağlık. Çok güzel bir yazı olmuş.
 • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı