İçeriğe git

Resim
- - - - -

Hakan Günday

• Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 18 Ağustos 2011 - 09:46 ÖÖ

Kinyas : Voltalarıma başlıyorum. Uyuyamadığı için atom bombasını icat etmiştir , diyorum içimden, resmini yıllar önce bir

ansiklopedide gördüğüm adam. Ben de uyuyamadığım için yürüyorum odamın içinde. Pencereden kapıya. Beş adım. Pencerenin orada

dönüşümü yaparken rüzgarımdan perde havalanıyor. Kapının beyazı gözümü alıyor. Yürüyorum. Kilometreler gibi geliyor bana,

attığım her adım. Sanki dünyayı yürüyorum ufacık odada. Ben uyurgezerim, diyorum. Sayiri filmenam.

Hem hayal ederim, hem yürürüm. Ufacık bir odada volta atarken- ki dört volta sonrasında güzergahı ezberlediğimden kapatırım

gözlerimi- Meksika'dan Çin'e giderim. Oradan da cennete. Sonra Kanada'ya. Oradan da cehenneme. Bavula gerek yok. Kendimi

götürmem yeter. Tanımam yeter, gittiğim yerin insanlarından iğrenmem için. Benim ilacım böyle küçük odalardır. Böylesine

atılan voltalardır. Beş adımda aşılan denizler, beş adımda tırmanılan

dağlardır. Perdenin havalanışı okyanustaki kasırgadır. Kapının beyazı Alaska'nın karıdır. Sarı duvarlar Sahra Çölü'dür.

Kinyas'ı yanımda götürdükten sonra her yer aynıdır..

Kayra : Artık zamanı geldi. Artık acı zamanı. Şiddetin şiiri duyulmalı." Cash from Chaos" günlerindeki gibi. Kargaşa

başlamalı. İnsanlar ağlamalı. Dünya, üstündekileri kusturacak kadar hızlı dönmeli. Perde aralanıp içeriye kanın soğuk kokusu

yayılmalı. İftiralar, takipler, tahminler, tehditler, intikam yeminleri megafonlardan evlere sızmalı. Görünmez adamların

barbekü partilerinde Üçüncü Dünya ülkelerine biçtikleri kefen yırtılmalı.

"Arkasında hiçbir teşkilatlı güç bulunmayan parmak, tetiği çekip tek başına bir insanın sahip olabileceği bütün deliliği

göstermeli. Uyuyan halkların yataktan düşme zamanı geldi. Gözkapaklarının jiletlerle kesilmesinin zamanı. Ebedi uykusuzluk
zamanı."

Şimdi Suikast zamanı!

Yukarıdaki alıntılar Hakan Günday'ın Kinyas & Kayra isimli kitabındandır. Birden aklıma geldi ve alıntı ile tavsiyede bulunmak istedim.. Hakan Günday'ın kitaplarının hepsini okudum. Hep aynı tarzda gibi geliyor. Bazen saçmalamış bazende yazmak için kendini çok kasmış gibi geliyor. Sonra düşününce gerçekçi olduğunu farkediyorum.
Öyle çok etkilendim ki kitaplarından (özellikle Ziyan ve Kinyas & Kayra) kendi eleştirilerimi bile unutuyorum.

Bütün kitaplarınıda tavsiye ederim:)

Not: Aykırı ve Nihilist bir tavrı var. Bilgilerinize,

Konu SoulSlay tarafından 18 Ağustos 2011 - 09:49 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#2 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 18 Ağustos 2011 - 08:54 ÖS

şaka gibi, her tarafta karşıma çıkıyor bu adam.. daha geçen gece arkadaşım önerdi, al oku seversin diye. hali hazırda okuduğum kitap olduğu için erteledim fakat burada da karşıma çıktığına göre alıp okumam farz oldu..
  • 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#3 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 22 Ağustos 2011 - 09:39 ÖÖ

2 gün önce "Az" ı bitirdim.
Sıkıcı bir güzergahta bu ne lan dediğim anda yine etkiledi.
Fazla kaptırmamak şartıyla okunması gereken kitapların yazarı.

Ziyan'ı askerde okudum ve zaten psikoloijk olarak zor bir durumdayken beni daha da çok kışkırttı.
Bir askerin yaşadığı süreçlerden ve durumundan bahsediyor.

Kapak yazısı:

"Beyaz gövdeli zenci köpeklerimiz var. Adları da var. Ama onlar birer heykel. Çağırınca gelmiyorlar artık. Cennetin kapısını bekliyorlar. Karla karışık toprağa gömülebilmek için kulakları dik donuyorlar! Öyle bir cennet ki, paslı demirin bile ak sakalı var. Bizi saran tel örgüler beyaz angoradan örülmüş. Havası havlamayı bırakmış, ısırıyor. Beyaz ağzı etimizle dolu. Bu yüzden sessiz bir ayaz var. Saçaklarından sarkan mızrak dişleri ensemize saplanmış. Gazete kağıdı gibi buruşmuş derimizde mor diş izleri, bekliyoruz.

Cennetten kovulmayı. Bembeyazız. Soğuk. Donmak. Çözülmek. Tekrar donmak.

Daha fazla hiçbir şeye gerek yok. Fiilleri çekmeye bile. Herkes kalsın yerinde. Bıraksınlar yaslansın göğsüm sırtlarına, ılıklaşsın enseleri nefesimle. Yavaş yavaş sokayım dilimi derilerine. Aksın içlerine hayatımın zehri. Yirmi adet mermi. muhteşem! HEPİNİZİ GEBERTECEĞİM! AMA HEPİNİZİ!"

gibi :D

Ayrıca bu kitabın sonunda öyle bir sürpiz var ki, eğer okuyacaksan sakın internetten araştırma. Oku sonunu gör yüzünde bi gülümseme olucak.
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı