İçeriğe git

Resim
* - - - - 1 Oy Kullanılmış

Pc Resetleniyor

• Please log in to reply
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#1 Espinado

Espinado

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 18 Ağustos 2011 - 05:56 ÖS

herkese meraba,dün oyundayken bir anda ekran kapandı ve pc kendini resetledi sebebini anlayamadım.tekrar girdim ve bir süre sonra yine aynı şey oldu arkadaş Rivatuner diye bi program önerdi kurdum ama sorun hala devam ediyor.. oyunu açmadıkça problem yok ama :/ bi yardım edebilirseniz..
  • -1

#2 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 18 Ağustos 2011 - 06:30 ÖS

Resetlenmenin nedenlerinden biri ısıdır. Oyunu açmadığın sürece alet zorlanmaz, ısıda üretmez ama oyunu açtığın vakit ısı üretimi artar. Artan ısı düşürülmezse bir süre sonra bileşenleri yakacağından alet kendisine reset atar. Eğer yapabilirsen aleti aç, soğutma sistemi bileşenlerinde çalışmayan var mı kontrol et, içine SOĞUK hava tut (saç kurutma makinesini icat eden kişinin gözlerinden öperim), gerekirse uygun boyutlarda boya fırçası ile işlemcinin soğutucu bloğunu çıkarmadan temizle. Tabi garanti süresi kapsamındaysa bunları kendin yapma.
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#3 Espinado

Espinado

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 18 Ağustos 2011 - 10:46 ÖS

CPU thermometerla ölçtüm normalde 44 falanken oyunda 55 oluyor ama 55 derece çok mu ki?
  • 0

#4 Espinado

Espinado

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 18 Ağustos 2011 - 11:49 ÖS

Resetlenmenin nedenlerinden biri ısıdır. Oyunu açmadığın sürece alet zorlanmaz, ısıda üretmez ama oyunu açtığın vakit ısı üretimi artar. Artan ısı düşürülmezse bir süre sonra bileşenleri yakacağından alet kendisine reset atar. Eğer yapabilirsen aleti aç, soğutma sistemi bileşenlerinde çalışmayan var mı kontrol et, içine SOĞUK hava tut (saç kurutma makinesini icat eden kişinin gözlerinden öperim), gerekirse uygun boyutlarda boya fırçası ile işlemcinin soğutucu bloğunu çıkarmadan temizle. Tabi garanti süresi kapsamındaysa bunları kendin yapma.

tüm bunları yaptım sıcaklık biraz düştü.mis gibi dungeon yapıyorken yine aynı şey oldu garip sesler çıkardı hem de pc bu kez.ekran kartından mı kaynaklı acaba,yok mu bi yardım eden Resmi ekleyen
  • 0

#5 Baylarx

Baylarx

First Sergeant

• Members
  • 475 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2011 - 12:17 ÖÖ

Ana çözüm bilgisayarın altına takılan fanlardan al. Gerçekten çok işe yarıyor
  • 0
Steam Account: Manodin (Ekleyiniz)

#6 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2011 - 12:37 ÖÖ

Garip sesler derken??
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#7 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2011 - 08:53 ÖS

Fazla zorlama bilgisayarını yakabilirsin. Muhtemelen fanlardan biri bozulmuştur. Eğer anlamıyorsan bir bilgisayarcıya götür tamir ettir.
  • 0

Resmi ekleyen

#8 Coorai

Coorai

Scout

• Members
  • 116 İleti
  • LocationTerliklerimin içindeyim

Yazma tarihi: 30 Ağustos 2011 - 04:11 ÖS

Birkaç neden yazıcam check et sistemini dostum.

1.Bilgisayar reset atması ısıdan olur. Bilgisayar neden ısınır ? Haddinden fazla çalışıyorsa yada fazla voltaj ile çalışıyorsa bilgisayar ısınır ve otomatik reset atar.
2.Virüslenmişsindir bu da belkide fazla voltaj veriyordur pc parçalarına pc reset atar.
3.Ram yetmez grafikler ağır gelir ve bilgisayar zorlandığı yerde reset atar. Grafikleri düşür.
4.Fanlarından birisi balans yapmış olabilir.
5.Power Supply yetersizdir. Sen bir uygulama açınca güç dağılımını düzgün yapamıyordur reset atar.
6.Reset tuşuna basarsın reset atar. :D

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
  • 0
For da Horde !

Beni öldürmeyen herşey güçlendirir. / Friedrich Nietzsche

#9 Espinado

Espinado

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 02 Eylül 2011 - 07:36 ÖS

sorunumun gidişatı değişti.. kasa çalışmaya devam ederken ekran kapanıyor <no signal> hatası veriyor.oyun dışındayken de yapıyor bunu.
  • 0

#10 inflameous

inflameous

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 392 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2011 - 08:35 ÖÖ

rivatunerla fan hızını ayarladın mı? kasanı açıp ekran kartını iyice sabitleyebilir misin yerine no signalın iyi huylusu genelde yerine tam oturmadığı için oluyor.
  • 0

#11 xxl325

xxl325

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 34 İleti

Yazma tarihi: 28 Ekim 2011 - 09:11 ÖS

Bilgisayar toplama mı ya da sonradan parça ekledin mi?
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı