İçeriğe git

Resim
- - - - -

25Man Donma Sorunu

• Please log in to reply
Bu konuya 11 yanıt gönderildi

#1 Mehmet can

Mehmet can

Scout

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2011 - 09:01 ÖÖ

Casper markalı bir laptop'um var(kimseye tavsiye etmiyorum bu markayı btw) sistem olarak İntel Core i7 1.6 ghz 4gb ddr3 ram Nvidia Geforce Gt 335m 2gb(1gb sisteme ayrılmış) bir sistemim var ama görüntü ayarlarımda fair-low oynamama ragmen 10mande fazla sorun olmayan bilgisayarım 25mande çok kasıyor ısınma problemi var evet ama sogutucu aldım yine de bana mısın demiyor servise göndersem bişey yaptıkları yok sadece 1 ay rehin alıyorlar bilg 20 iş günü geçmeden yapmasalar da pat diye yolluyorlar...Benim anlamadıım sorun tam olarak neden kaynaklı fikri olan veya yardım edebilecek cevapları bekliyorum, teşekkür ederim

Saygılar...

Tip:Ms 70-80 arası(latency fix kullanıorm lag konusunda bi problem yok) Fps 60 oluyor addon memory 5.3mb
  • 0

#2 inflameous

inflameous

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 392 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2011 - 08:32 ÖÖ

10 mande ve 25 mandeki fpsin mi 60?
  • 0

#3 Batlemon

Batlemon

First Sergeant

• Members
  • 241 İleti
  • LocationZonguldak

Yazma tarihi: 20 Haziran 2012 - 02:19 ÖÖ

Dostum aynı sistemi kullanan bi arkadaşım vardı şu adımları yaptık artık kasmıyor umarım sendede işe yarar

1) Açıksa Nvdıa control panelden Physx'i kapat

2) Ekran kartını güncelle
3) oyunun grafiklerini kıs shadows'u disable yap.
4) ve oyuna girmeden önce görev yöneticisini aç ve ordaki işine yaramayan tüm işlemleri sonlandır bu sayede raminde problem çıkmayacaktır.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana lütfen durumla ilgili beni bilgilendir. :)

• 0

Twisting nether is full     Position in queue : 1200
Estimated time : 56 mins Şaka yapıyor heralde?

#4 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 20 Haziran 2012 - 06:16 ÖÖ

Dostum aynı sistemi kullanan bi arkadaşım vardı şu adımları yaptık artık kasmıyor umarım sendede işe yarar

1) Açıksa Nvdıa control panelden Physx'i kapat

2) Ekran kartını güncelle
3) oyunun grafiklerini kıs shadows'u disable yap.
4) ve oyuna girmeden önce görev yöneticisini aç ve ordaki işine yaramayan tüm işlemleri sonlandır bu sayede raminde problem çıkmayacaktır.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana lütfen durumla ilgili beni bilgilendir. :)

Arsivi arayip mi buldun buraya yazmak icin?
09.eylul.2011 de yazilmis en son!!!!

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#5 Batlemon

Batlemon

First Sergeant

• Members
  • 241 İleti
  • LocationZonguldak

Yazma tarihi: 20 Haziran 2012 - 12:40 ÖS

Öyle dolaşıyodum baktım böyle bir sıkıntısı var arkadaşın kendi yöntemimi söylüyüm dedim tarihe bakmamışım kusura bakmayın
  • 0

#6 Arborvitae

Arborvitae

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 89 İleti

Yazma tarihi: 20 Haziran 2012 - 01:24 ÖS

Sisteminin 25mde sorun çıkarmaması gerekli ancak sıkıntılı tasarımlı laptoplar malesef çabuk ısınma yada toz vb zararlı maddleri sisteme anakartta toplanmasını sağlayarak oksitlenme ye kadar götürebilir durumu.senin durumunla ilgili olmasada bilgilendirme amaçlı söyledim. Ayrıca Casper ların anakartları herzaman çok kötü seçilmiştir. i7 işlemci ile (ekran kartının ramini karıştırma.Bilgisayarının ram i yetmediğinde devreye girer . 4gb ram i wow kullanmayacağı için ayrılmış 1gb deil ramdac hızı ve bit i senin için önemli olan.) kesinlikle donanımsal bir sorun yaşamaman lazım driver ın guncellıgı dısında.Ekran kartının çipi ile ilgilide bir sıkıntı olabilir.
Özellikleri low da oynayacaksan o sisteme neden sahipsin. En verimli şekilde çalıştırabilmen için,önce battlemon un dediklerini uygula yoksa servisin ellerinden öper.

Konu Arborvitae tarafından 20 Haziran 2012 - 01:25 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#7 xxl325

xxl325

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 34 İleti

Yazma tarihi: 06 Eylül 2012 - 08:38 ÖS

Bilgisayar animasyonlarını kapat.alttaki bar gibi.arkadaşların söylediklerine ek olarak bi tek bu geldi aklıma.online olmayan iyi sistem gerektiren başka oyunlara da bak.Sorun olmuyorsa,internet hızından kaynaklanıyor olabilir.Casper kullanma :D ek çözüm tabi mümkünse.tarihe bakmamıştım tüh...

Konu xxl325 tarafından 06 Eylül 2012 - 08:41 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#8 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2012 - 09:24 ÖÖ

Arkadaşlar söyledikleriniz de haklısınız ama sorunun bir çözümü daha var. Yüksek çekirdekli işlemcide ( i7) sanal çekirdekleri kapatarak bu sorunu çözebiliyoruz.

Nasa gibi bilgisayarım olmasına rağmen wow a girdiğimde bende fps düşüşü yaşıyorum. Ama sanal çekirdekleri kapatınca olay çözülüyor. Aynısı diablo 3 te başıma geldi.

ÇÖZÜM :

1. World of Warcraft ı normal bir şekilde aç ve oyuna gir.
2. CTRL + ALT + DEL tuşlarına bas.
3. Çıkan menüde Görev Yöneticisinie bas.
4. ss1 de gözüken işlemler menüsüne geç.
5. ss2 de İşlemler Menüsünde gözüken wow.exe(64 yada 32 clientine göre ) yi bul ve mouse'nin sağ tuşuna tıkla.
6.ss3 de gözüktüğü gibi tüm işlemcilerde CPU0 - CPU1 - CPU2 açık bırak ve oyuna dön.

http://c1209.hizlire.../11/b/cv90m.jpg (ss1 )
http://c1209.hizlire.../11/b/cv90f.png (ss 2)
http://c1209.hizlire.../11/b/cv8yq.png (ss 3)
  • 0

#9 Batlemon

Batlemon

First Sergeant

• Members
  • 241 İleti
  • LocationZonguldak

Yazma tarihi: 13 Eylül 2012 - 03:20 ÖÖ

Arkadaşlar söyledikleriniz de haklısınız ama sorunun bir çözümü daha var. Yüksek çekirdekli işlemcide ( i7) sanal çekirdekleri kapatarak bu sorunu çözebiliyoruz.

Nasa gibi bilgisayarım olmasına rağmen wow a girdiğimde bende fps düşüşü yaşıyorum. Ama sanal çekirdekleri kapatınca olay çözülüyor. Aynısı diablo 3 te başıma geldi.

ÇÖZÜM :

1. World of Warcraft ı normal bir şekilde aç ve oyuna gir.
2. CTRL + ALT + DEL tuşlarına bas.
3. Çıkan menüde Görev Yöneticisinie bas.
4. ss1 de gözüken işlemler menüsüne geç.
5. ss2 de İşlemler Menüsünde gözüken wow.exe(64 yada 32 clientine göre ) yi bul ve mouse'nin sağ tuşuna tıkla.
6.ss3 de gözüktüğü gibi tüm işlemcilerde CPU0 - CPU1 - CPU2 açık bırak ve oyuna dön.

http://c1209.hizlire.../11/b/cv90m.jpg (ss1 )
http://c1209.hizlire.../11/b/cv90f.png (ss 2)
http://c1209.hizlire.../11/b/cv8yq.png (ss 3)

SC 2 de yararmı 20 tane void ray basıp gittiğimde baya sorun oluyoda :D
  • 0

#10 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 13 Eylül 2012 - 09:16 ÖÖ

Laptop ile oynuyorsan yarar. Ama en fazla high özelliğe al. Ben dün marine arenada paket oldum ultrada :))
  • 0

#11 Batlemon

Batlemon

First Sergeant

• Members
  • 241 İleti
  • LocationZonguldak

Yazma tarihi: 14 Eylül 2012 - 01:26 ÖÖ

^^ silverdan çıkmaya çalışıyourm bende lig sıfırlandı ya :D
  • 0

#12 mesort

mesort

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 34 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2013 - 11:27 ÖS

^^ silverdan çıkmaya çalışıyourm bende lig sıfırlandı ya :D

sıkıntı :D
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı