İçeriğe git

Resim
- - - - -

Artık Cataclysm Yerine Oturdu.. O Zaman Yorumları Alalım Cataclysm'in Pvp Canavarı Hangi Class?

• Please log in to reply
Bu konuya 22 yanıt gönderildi

#1 painkonan

painkonan

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 03:09 ÖÖ

Ever arkadaşlar başlık gayet açık. Güzel bir tartışma konusu olacağını umuyorum.

Sizce Cataclysm'in PVP canavarı hangi classtır ? Neden ?
  • 0

#2 Skateboarding

Skateboarding

First Sergeant

• Members
  • 211 İleti
  • LocationAnkara-Konya

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 03:43 ÖÖ

Shaman,mage ve rogue diyorum.
  • 0
lol tank?

#3 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 04:37 ÖÖ

Yerine oturdu derken?? Daha dur bunun 4.3'ü var 4.4'ü var hatta 4.5 var, aradakiler var...
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#4 Irony

Irony

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti
  • Locationbilkent

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 09:19 ÖÖ

iyi oynuyosa rogue rogue rogue :D
  • 0

#5 4strongarph

4strongarph

Knight Lieutenant

• Members
  • 708 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 10:32 ÖÖ

cataclysm = melee pvp de butun melee classlar iyi casterlardanda warlock iyi gerisini at çöpe gitsin
  • 0

#6 yibidiyeğ

yibidiyeğ

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 11:02 ÖÖ

warlock warlock ve warlock,3s konusunda.Bi classın bu kadar güçlü olması ayıp yani.

Konu yibidiyeğ tarafından 24 Ağustos 2011 - 11:03 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#7 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 12:22 ÖS

cataclysm = melee pvp de butun melee classlar iyi casterlardanda

Şunu diyorsunuz ya az insaflı olun.

http://eu.battle.net/wow/en/pvp/

2v2, 3v3 ve 5v5'te ilk üçünde 4 rogue harici melee var mı?? "balance"ın ayarlandığı 3v3'te ilk 10'da bir takım hariç her takımda ya rogue var ya onun çakması feral. Oyundaki melee klaslar sadece bunlar mı?? 3v3'te ilk 50'de 7 warrior, 3 dk (her talentten birer tane), 1 enh şaman var. melee>caster olayı cata başında geçerliydi ama şimdi olay değişti. Şuan melee olacaksan ya rogue olacaksın ya feral.

Not: 1v1'de sizi kesen her klas iyidir kuralı geçerli değildir.

Not2: frost mageden bahseden yok mu??
  • 0
AMİNTOBELLO

#8 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 01:06 ÖS

mod olsam başlığı... bu class beni çok pis şamar oğlanı yapıyor, sizi şamar oğlanı yapan kim? şeklinde değiştirirdim..

hayır yarın bi patch gelir, dengeler değişir.

ayrıca gerçi birkaç aydan beri oyuna uzağım ama.. bu ne bu? bu ne? ne bu?

warlock warlock ve warlock,3s konusunda.Bi classın bu kadar güçlü olması ayıp yani.

cataclysm = melee pvp de butun melee classlar iyi casterlardanda warlock iyi gerisini at çöpe gitsin

vayy en iyi caster warlock olmuş.. =) hayır en son, afflic build ile 3v3 5v5 yapıyorduk, ondada gayet ezik bir oyun tarzı vardı. dot fear koştur dur. zaten ondan bıraktım.. neyse..

Konu Malkavian tarafından 24 Ağustos 2011 - 01:07 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#9 4strongarph

4strongarph

Knight Lieutenant

• Members
  • 708 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 01:41 ÖS

2v2, 3v3 ve 5v5'te ilk üçünde 4 rogue harici melee var mı?? "balance"ın ayarlandığı 3v3'te ilk 10'da bir takım hariç her takımda ya rogue var ya onun çakması feral. Oyundaki melee klaslar sadece bunlar mı?? 3v3'te ilk 50'de 7 warrior, 3 dk (her talentten birer tane), 1 enh şaman var. melee>caster olayı cata başında geçerliydi ama şimdi olay değişti. Şuan melee olacaksan ya rogue olacaksın ya feral.

Not: 1v1'de sizi kesen her klas iyidir kuralı geçerli değildir.

Not2: frost mageden bahseden yok mu??

warrior-dk bi dunya var hocam blizzcon da nerdeyse dksız-locksuz takım yoktu. Zaten onlar alcagını aldı tsg ile en mal adamı koysan 2k yı geciyordu.Tsg nin turevleride baya iş yapıyor. Kendim bi enh shamanla fazla karsılasmadım..Digerleri gayet iyi..casterların iyi olması icin hunter-eleshaman-boomkin-sp(shadow cleave haric) bunların iyi olması lazım ama nerde onlar? caster nasıl iyi oluyor onu mrk ediyorum..Mage iyi warlock ise super ötesi bunlar iyi diye casterlar iyi olamaz.Melee de ksra bakma ama osursan stun-silence-interrupt var yani

Konu 4strongarph tarafından 24 Ağustos 2011 - 01:42 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#10 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 02:08 ÖS

spri'ye katılmıyorum, gayet iyiler ve üst sıralardalar (3v3'te ikinci takımda spri var). Elemental şaman daha doğrusu şamanları tamamı için, hadi biraz dürüst olalım, bende enh şamanım ama pvp restonun işi resmen. Yiğidi öldür hakkını yeme, tamam 2k'nın üzerini görürsün ama o kadar. Blizz wolk'tan beri şamanı resto yaptı olay bu kadar basit. Bak bu hafta av haftası ve ben resto için pvp set tamamlayacağım ki benim için şaman demek melee demektir. Aynı durum druid içinde geçerli, arkamdaki odunu yanımdaki tavuğa ya da pisiye tercih ederim ki benimde druidim var. Dersenki bana tavuk mu pisi mi, pisiyi seçerim (melee hastası birisi olarak bu durum gayet normal). Hunter... aslında söylenecek şey çok onlara, blizz ne yaptığını bilmiyor bence. Bir bakıyorsun itin bir tarafına sokuyor bir bakıyorsun tepemize çıkarıyor.

Şimdi gelelim caster mı melee sorusuna. Şuan için bence caster (mage-lock-spri), melee olmak pek mantıklı değil ama olacaksan feral ya da rogue. Aslında pvp yapacaksan healer olacaksın, resto şaman ya da resto druid.
  • 0
AMİNTOBELLO

#11 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 03:13 ÖS

resto shaman pvpde aşırı güçlü
bu kadar op olmaktan ben rahatsız oluyorum cidden :D
  • 0

#12 yibidiyeğ

yibidiyeğ

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 06:02 ÖS

4strongarph ın son cümlesine bittim heheh. Yalnız resto druid şuan pvp de pek iyi değil,bi switch ile ölmesi çok muhtemel.

Shadow priest talbadar zaten blizzard amerika finalinde 50k mind blast vurdu,resto shaman desen her takıma lazım.

Wow da 3s de bile denge olmasını beklemiyorum artık,her patch bi class önde olur,biraz daha fazla heal-dmg yapar anlarım,yalnız şuan classlar arasında çok büyük fark var.Rakip affliction sa dispel bile atamıyosun.

Konu yibidiyeğ tarafından 24 Ağustos 2011 - 06:06 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#13 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2011 - 09:14 ÖS

Bir gemi düşünün. Bu gemi karaya oturduğunda daha fazla ilerlerse daha fazla yerine yerleşir ve daha fazla hasar alır. Aldığı hasar artık onarılamayacak duruma gelince de batar. İşte Cataclsym bu gemi gibi. Sırtında ise kendinden önceki paketlerde dahil olmak üzere tüm WoW'u taşıyor. Cataclsym şu an karaya oturdu ve yerine de iyice yerleşti -tıpkı başlıkta yazdığı gibi-. Fakat gemi hala ilerliyor ve daha fazla yerleşiyor ve daha fazla yara alıyor. Depo bölümü sular altında kaldı. Depodaki ürün yani WoW denizin o tuzlu suyunda çürümeye başladı. WoW'da oyuncunun değil class ın en iyisi tartışılıyor...
  • 0

Resmi ekleyen

#14 Juiceking

Juiceking

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 11 İleti
  • LocationED!RNE

Yazma tarihi: 26 Eylül 2011 - 08:53 ÖS

warrior veya hunter ! bence en iyi klasslar onlar pvp ler de en iyi onlar olur
  • -1

#15 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 26 Eylül 2011 - 08:59 ÖS

neler yaşıyosunuz
  • 0

#16 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 26 Eylül 2011 - 08:59 ÖS

frost DK üstüne adam tanımam 3-4 kişiyi tek alırsın DK ile ama buzun yavaşlatma etkilerini iyi kullanmak lazım oyuncuya bağlı tabi yoksa hepsi çöp

Konu DooMBolt61 tarafından 26 Eylül 2011 - 09:01 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#17 aLCuiN

aLCuiN

First Sergeant

• Members
  • 403 İleti

Yazma tarihi: 28 Eylül 2011 - 03:11 ÖS

Bu soruyu hic bir zaman benimseyemedim :D en iyi classlari yazan arkadaslarda inaniyorumki en cok ezildikleri classlari yaziyorlar :D bu yillardir boyle :D
  • 0
Only my will...

#18 fat1hxxx

fat1hxxx

Legionare

• Members
  • 634 İleti

Yazma tarihi: 28 Eylül 2011 - 04:26 ÖS

frost mage , feral druid ve rogue bence.Doğrudur mage ve feral druid beni öpen classlar ama sadece beni değil bütün classları öpüyo frost mage ve feral druid :D ama rogue da iyi oynandığında her türlü özelliği olan bir class rogue çoğu classa karşı OP değil ama hepsine %50 şansı var.Hep söylüyorum catada en çok oyunculuk gerektiren class rogue.85 yaptım bi tane pvp yapmaya da başladım wotlk deki arms warriordan beri hiç bu kadar keyif almamıştım oyunun pvpsinden.

WoW'da oyuncunun değil class ın en iyisi tartışılıyor...

Hala beni anlayanlar warmış :D bir MMORPG de sanki "PES'te en iyi takım kim" sorusunu sorar gibi "pvp de en güçlü class hangisi" diye sorulması blizzin sucu :D PES te FIFA da gerçeğe hemen hemen uygun olarak yapılır.Ama gerçekçiliği olmayan fantastik dünyadaki bir oyunda bu tarz soruları sorduran zihniyetin ben....
  • 0

#19 Cursex

Cursex

Senior Sergeant

• Members
  • 106 İleti

Yazma tarihi: 29 Eylül 2011 - 03:30 ÖS

"wow da en iyi pvp ci benim" cümlesi "pvp de en iyi class kim" sorusu kadar göreceli olurdu heralde :D , pvp ye genel olarak bakamazsınız hiç bir zaman... 1vs1 de çok iyi olan bir class 3vs3 de hiçbir halta yaramaya bilir, yada tam tersi 1vs1 de çok zayıf olan bir class 3vs3 de ağlatabilir herkesi... ya da arenaların hiçbirinde bi halta yaramayan bir class RBG lerde "killing machine" e dönebilir... Kime göre imba? Neye göre imba? Bunu sormak lazım ilk önce ^^
  • 0

#20 DeRReg_

DeRReg_

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 14 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 03 Aralık 2011 - 12:32 ÖÖ

ya rogue var ya onun çakması feral.

kardeşim o söylediğin wotlk'ta falan gçerliydi.
artık rogue feralın çakması.
blizzard çok büyük bir gayretle inekleri rogue yapmaya çalışıyor :)

Onun dışında soru yanlış, şu klas iyi bu kötü diy bir şey yoktur,sadece her classın hiç acımadığı ve de hiç yenemediği classlar var.
Yani mesela sen 3v3 te 3 tane frost mage karşısını 3 tane fury warr çıkarırsan hiç bi manası olmaz. Ama o warriorlara 1 tane disc pri 1 tane arms warr 1 tane ench sham verirsen kapışırlar (warriorlar ölür tabi ama hiç diilse karşılarındakini zorlarlar, magelere dokunamıyorlar.)

Ama onun dışında hakkaten daha kendisini yenen bir class göremediğim affli lock öneriyorum. Frost magele aynı. Bu da 4 tuşlu. Coruuption,bane of agony,unstable affliction dotları bırak, zaten bu dotlardan swifty bile sağ çıkamaz, sonra örnek belirtilen swifty sana bir kamyon gibi dalcağı için drain life vs. kullan fearla adamı arada bir soul swap.Fotlar karşındaki öldürmek için yeterli olcaktır sen sadece bu dota biraz daha dmg ekle,1-2 tane shadowboltla falan yani kısaca.Warlock inanılmaz bufflandı. Affli zaten bufflıydı şimdi ise görmek istemiyorum.
Onun dışında bm hunter oynamasını bilirsen çok op.Mesela bm hunter warriorlara hiç acımaz, mm hunterlara hiç acımaz, karşıma en iyi mm hunterı koyun ezer geçerim asla yenilmem mm ye. Ama onun dışında bmnin roguelara karşı (rogue=sub) hiç şanso yok tabi rogue oynamayı biliyosa. Buna itiraz edeceksiniz ama sizin o çıtır çıtır yediğiniz rogueların hepsi ya salak ya da panikleyen tipler. İyi oynayan bir roguea karşı hiç şansınız yoktur ölmeyi bekleyebilirsiniz kısaca. Ama ferallara karşı biraz daha iydir arada bir yendiği olur. Onun dışında iyi oynayan değil ama iyi gearlı bir ret palayı asla yenemezsiniz. Ench shamanlara hiç acımaz çok nadiren pro olanlar çıkıyor onları da hiö kimse yenemiyor( bu kadar çok nerfe rağmen) Onun dışında artık frost mge devri kapandı diyorum, pvplerde çok aşırı oranlarda fire mage görüyorsanız hiç şaşırmayın çünkü living bomb inanılmaz bufflandı artık korkunç bir şey oldu.
Şimdilik hepsi bu. Ama kesin bir şey varki o da üstün class diye bir şey yok wotlk mı lan burası :)

mod olsam başlığı... bu class beni çok pis şamar oğlanı yapıyor, sizi şamar oğlanı yapan kim? şeklinde değiştirirdim..

hayır yarın bi patch gelir, dengeler değişir.

ayrıca gerçi birkaç aydan beri oyuna uzağım ama.. bu ne bu? bu ne? ne bu?

vayy en iyi caster warlock olmuş.. =) hayır en son, afflic build ile 3v3 5v5 yapıyorduk, ondada gayet ezik bir oyun tarzı vardı. dot fear koştur dur. zaten ondan bıraktım.. neyse..

çok doğru. Warlock hak etmediği kadar buff yedi. Evet catadan itibaren bufflanması gerkiyodu çünkü dmg değerleri wrathla aynıydı ama blizz her zamanki gibi saçmalayıp bu buffı çok aşırıya kaçırdı. Onun dışında magein neden vanilladan beri sürekli bufflandığını hakkaten bilmiyorum. Bence diğer classlar mage e yetişebilmeleri için bufflanıyorlar.

Konu Ezekeel tarafından 03 Aralık 2011 - 01:06 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir
Üst üste alıntıları temizledim. O.o

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı