İçeriğe git


Resim
- - - - -

Google+’In 10 Büyük +’Sı!


  • Please log in to reply
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 defensive

defensive

    Senior Sergeant

  • Members
  • 170 İleti

Yazma tarihi: 29 Ağustos 2011 - 04:56 ÖÖ

Resmi ekleyen

Google+’ın daha iyi olduğu 10 alan!

“Google+’ın Facebook’dan ve diğerlerinden ne farkı var” diyorsanız, bu 10 maddeyi mutlaka okuyun!

Google+, 25 milyon kullanıcısıyla belki de en hızlı büyüyen sosyal ağ olmayı başardı. Ancak Google+’ın en popüler kullanıcılarına baktığınızda, Mark Zuckerberg, Sergey Brin ve ve Larry Page gibi teknolojik isimlerden oluştuğunu görüyorsunuz.

Peki sosyal ağların çoğaldığı günümüzde neden Google+’ı kullanalım? Bu sorunun cevabını vermek biraz zor. Zira Google+’ın bazı avantajları bulunsa da, temelde diğerlerine oldukça benziyor. CNN yaptığı küçük bir ankette Google+’ı avantajlı hale getirebilecek 10 özelliği araştırmış. Google+ kullanıcılarının hoşuna giden bu özellikleri sizlerle paylaşıyoruz:

1. Çevreler: Facebook’taki karşılıklı arkadaşlık yerine “Çevreler” ile “iş arkadaşları” “aile” gibi arkadaş grupları oluşturabiliyorsunuz. Paylaşımlarınızı istediğiniz gruplarla yapabiliyor ve akışı gruplara göre görüntüleyebiliyorsunuz.

2. Gizlilik: Google+ kullanıcıları, hizmetin gizlilik ayarlarının daha kolay kullanıldığını düşünüyor. Google+ profillerinin gizli olamadığını düşündüğümüzde bu şaşırtıcı olsa da Çevreler, gizlilik yönetimini oldukça kolay bir hale sokuyor.

3. Daha uzun ve anlamlı gönderiler: Twitter’ın cesur gönderilerle öne çıktığı bilinyor. Google+’ın yüksek karakter sınırlaması ise birkaç paragraflık yazıları yayınlamanıza izin veriyor.

4. Reklam yok: Facebook’un yıllardır reklam gösterdiği ve Twitter’ın reklamlarını artırdığı bir ortamda Google+ kullanıcıları, reklamsız bir hizmetten oldukça memnunlar.

5. Grup video sohbeti: 10 arkadaşınızla video sohbeti yapmak, Google+ ile sadece bir tık ötenizde. Facebook da video sohbeti destekliyor, ancak grup sohbeti şu an mümkün değil.

6. Farmville uyarıları yok: Google+, oyunları sinir bozucu olmaktan çıkarıyor. Akışınızda ilgisiz güncellemeler görüntülenmiyor.

7. Daha iyi fotoğraflar: Tam ekran fotoğraf galerileri ve bazı ünlü fotoğrafçıların katılımı ile Google+, bazı kullanıcılara göre fotoğraf paylaşımında lider olacak.

8. İyi destek: Google+ geliştiricileri, sorulara ve eleştirilere yenit veriyorlar.

9. Gereksiz şeyler yok: Google+ kullanıcılarına göre arayüz temiz ve estetik, dikkatinizi dağıtmıyor.

10. Google ürünleriyle entegre: Google+, Gmail, Google Calendar gibi birçok Google ürünüyle beraber çalışıyor.

Kaynak: http://www.blokla.co...in-10-buyuk-si/
  • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı