İçeriğe git


Resim
- - - - -

Google’Dan Dünyanın En Hızlı Interneti!


  • Please log in to reply
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 defensive

defensive

    Senior Sergeant

  • Members
  • 170 İleti

Yazma tarihi: 29 Ağustos 2011 - 05:03 ÖÖ

Resmi ekleyen

Google’dan 20 kat hızlı internet.

Google’ın Fiber Projesi kapsamında geliştiren altyapı ABD’de denendi.

Dünyanın bir numaralı arama motoru Google, ABD’de bulunan Stanford Üniversitesi kampüsünün güneyindeki yerleşim alanına dünyanın en hızlı internetini sağladı. Yüzlerce bölge sakini, dünyanın en hızlı internetini kullanma şansını ücretsiz olarak elde etti. CBS televizyonu tarafından test edilen ultra-hızlı internetin, ülkede kullanılan en hızlı internetten 20 kat daha hızlı olduğu belirlendi. Ultra-hızlı internette indirme hızı saniyede 300 Mbps’ye ulaşırken, yükleme hızı 150 Mbps oldu.

Proje 1.5 yıl önce başladı
Google’dan sonra kullanılan en hızlı internette ise indirme hızının saniyede 13.05 Mbps, yükleme hızının 6.21 Mbps olduğu belirtildi. Google, bir buçuk yıl önce 500 bin ABD’liye dünyanın en hızlı internetini ücretsiz olarak sağlama amacıyla oluşturduğu Google Fiber Projesi’ni açıklamıştı. Proje kapsamında ultra-hızlı internete ilk kavuşan şehir Kansas City olmuştu. Projenin, büyük bir ağın parçası haline gelen yarım milyon insanın hayatının nasıl değişeceğini deneyimleme fikriyle yola çıktığı söyleniyor.

Jet hızıyla indiriliyor
Google Fiber’la 95 megabayt büyüklüğündeki bir film fragmanı 9 saniyede indiriliyor. Uygulamadan önce 40 saniyede iniyordu. Google Fiber, ABD’deki en hızlı internetten 20 kat daha hızlı. ABD’deki herhangi bir Sturbucks’taki indirme hızı Google Fiber’a göre 1000 kat daha yavaş.

Kaynak: http://www.blokla.co...izli-interneti/
  • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı