İçeriğe git


Resim
- - - - -

Avrupa’Dan Dört Kelepir Marka Aldı!


  • Please log in to reply
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 defensive

defensive

    Senior Sergeant

  • Members
  • 170 İleti

Yazma tarihi: 08 Eylül 2011 - 03:16 ÖS

Resmi ekleyen

Tüketici elektroniği fuarı IFA 2011 kapılarını ziyaretçilere açtı. En çok ilgiyi smart TV’lerin çektiği fuarda Vestel 4 yeni markasıyla gövde gösterisi yaptı.

Avrupa ekonomilerinin içinde bulunduğu darboğaz, Türk firmaları için yeni fırsatların kapısını açıyor. Avrupa’daki en büyük 10 beyaz eşya firmasından biri olan Vestel, kayyuma devredilen İtalyan beyaz eşya firması Antonio Merloni’den dört marka satın aldı.

İş hacmi yüzde 25 artacak
Servis, Electra, Atlantic ve New Pool markalarıyla İtalya, İspanya, İngiltere ve Fransa pazarlarına odaklanacaklarını vurgulayan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanvekili Turan Erdoğan, “Bu satın almalarla beyaz eşya ihracatımızı 3 yılda 750 milyon dolardan 1 milyar dolara taşıyacağız” dedi. Dünyanın en büyük elektronik ve beyaz eşya fuarlarından biri olan IFA dün Almanya’nın Berlin kentinde başladı. Fuarda Türkiye’den Vestel, Arçelik ve Beko gibi Avrupa pazarında ağırlığı olan Türk firmalar da boy gösterdi.

IFA 2011’de Türkiye’den gazetecilerle bir basın toplantısı yapan Turan Erdoğan, “Fırsat doğdu. Antonio Merloni firmasının dört markası Servis, Electra, Atlantic ve New Pool’u geçen ay normal zamana göre daha ucuza almış olduk. 4 yıllık iş planlarımızı yaptık. Bu markalarla Avrupa’daki iş hacmimizi yüzde 25 arttıracağız” diye konuştu. Erdoğan, satın aldıkları markalarla ilgili şu bilgileri verdi: “Aldığımız Servis markası İngiltere’de yerel bir marka. Yüzde 6 pazar payı var. İkinci markamız Electra. Bu markayı bütün Avrupa’da beyaz eşya, buzdolabı ve klimalarda kullanacağız. Üçüncü markamız Atlantic İtalya’da biliniyor. Philco’nun 1950’de kurduğu ikinci markası. New Pool ise İspanya’da üst sınıf bir marka. Dördünü de İtalya’da kayyuma devredilen Antonio Merloni’den aldık.”

Fuarın yıldızı smart TV ve tablet
2-7 Eylül arasında gerçekleşecek olan IFA’da bu yıl özellikle Sony, Toshiba, Samsung gibi dünya devlerinin 3D ile interneti birleştiren akıllı televizyonları (smart TV) ön plana çıkıyor. IFA 2011’e 230 binden fazla ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Ayrıca tabletlere de büyük ilgi var. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, 2011’de küresel tüketici elektroniği sektörü yüzde 7 büyümeyle 691 milyar euroya ulaşacak.

130 ülkeye ihracatı var
Bu yıl 17’nci kez katıldıkları IFA’da 600 ürün sergilediklerini kaydeden Erdoğan, “Ekimde kendi TV üretim rekorumuzu kıracağız. Rekorumuz bir ayda 1 milyon 160 bindi. Bunu 1 milyon 200 bin LCD TV’ye çıkaracağız” dedi. 130 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Erdoğan, “Bu yıl Moğolistan, Gambiya, Çad, Kongo’ya girdik. Yeni hedefimiz Brunei” dedi.

Kaynak: http://www.blokla.co...pir-marka-aldi/
  • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı