İçeriğe git


Resim
- - - - -

17 Yıllık Yasağın Sonu!


  • Please log in to reply
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 defensive

defensive

    Senior Sergeant

  • Members
  • 170 İleti

Yazma tarihi: 08 Eylül 2011 - 03:25 ÖS

Resmi ekleyen

Efsane oyun, 17 yıl sonra serbest!

Tam 17 yıl önce yasaklanan efsane oyun, en sonunda özgürlüğüne kavuştu! İşte o oyun ve hikayesi…

Almanya, oyuncular ve oyun yapımcıları tarafından hep kötü anılan bir ülke olmuştur zira oyunlara getirdiği yasaklar yadsınamaz seviyededir.

Bundan tam 17 yıl önce efsanevi seri olan Doom’a getirilmiş olan yasaksa, artık kalkmış durumda. 1994 yılında ilk oyuna direkt olarak pornografi damgası vuran Alman hükümeti, Doom ve devamındaki oyunları sadece yetiştin dükkanlarında satılmasına izin veriyordu. Alınan bu yeni kararlaysa Almanya’daki oyun severler artık dış dünyaya sadist gibi gözükmeden bu oyunu satın alabilecekler.

Almanya’nın Gençlere Zarar Veren Federal Medya Departmanı (Bundesprufstelle) tarafından masaya bir kez daha yatırılan Doom serisi için, artık sadece oyun içi vahşet ile ilgili tarihi bir materyal olduğu kararı alındı.

Bu büyük karar oyunun yapımcısı olan id Studios tarafından yapılan bir başvuru ile yeniden gündeme geldi. Yaptıkları başvuruda; günümüzdeki modern oyunların birçoğunda Doom’a göre çok daha aşırı korku ve şiddet öğesi olduğuna değindiler.

Öyle görünüyor ki Almanya oyunlar ve şiddet konusunda ufak da olsa olumlu yönde adımlar atmaya başladı. Fakat yine de serinin bir versiyonunda bulunan Nazi sembollü bölüm, oyunda yer almayacak.

Kaynak: http://www.blokla.co...k-yasagin-sonu/
  • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı