İçeriğe git


Resim
- - - - -

Tarama Özellikli Fare


 • Please log in to reply
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1 defensive

defensive

  Senior Sergeant

 • Members
 • 170 İleti

Yazma tarihi: 12 Eylül 2011 - 09:57 ÖÖ

Resmi ekleyen

Görüntü almayı daha da kolay hale getiren bu fare tarama yapıyor.

Tüketici elektroniği, mobil iletişim ve beyaz eşya sektörlerinin küresel lideri ve teknoloji öncüsü LG Electronics, 2-7 Eylül tarihleri arasında Berlin’de devam eden Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı “IFA 2011”de, görüntü almada yepyeni bir yol sunan yeni tarayıcı fare (Mouse) LSM-100’ü tanıttı.

LG’nin geliştirdiği yeni LSM-100’ün tarama fonksiyonu, klasik tarayıcılardan çok daha kullanışlı bir biçimde çalıştırılıyor. Kullanıcının farenin sol tarafındaki Akıllı Tarama tuşuna basarak tarayıcı özelliğini aktive etmesi ve fareyi taranacak materyalin üzerinden kaydırması yetiyor. Taranan görüntü daha sonra PNG, JPEG, TIFF, BMP, PDF, XLS ve DOC gibi çeşitli dosya türlerinde kaydedilebiliyor veya istenen uygulama-ya sürüklenerek bırakılabiliyor. LG Smart Scan yazılımı sayesinde taradığınız görüntü-yü istediğiniz takdirde çok kolay bir şekilde Twitter, Facebook, Flickr gibi sosyal ağlarda paylaşabilir veya istediğiniz bir kişiye elektronik posta olarak gönderebilirsiniz.

LSM-100 ayrıca, taranan metni kullanıcının istediğinde düzeltme ve değişiklikler yapabileceği bir Microsoft Word belgesine dönüştüren ve 200’ün üzerinde dili ve alfabeyi destekleyen LG Optik Karakter Tanıma teknolojisini de kullanıyor. Optik Karakter Okuyucu, metinleri basılı ortamdan ekrana yeniden girme gereğini ortadan kaldırarak, kullanıcılara zamandan büyük tasarruf sağlıyor.

LSM-100, çoğu klasik taşınabilir tarayıcının aksine, A3 boyutuna varan sayfaları tarayabiliyor. LSM-100 aynı zamanda birinci sınıf tasarımı ile ergonomik ve rahat bir tutuş da sağlıyor.

Kaynak: http://www.blokla.co...ozellikli-fare/
 • 0

#2 Ramullo

Ramullo

  Member

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 17 İleti

Yazma tarihi: 21 Şubat 2013 - 12:16 ÖÖ

Tarayıcı cepte artık mını yazıcılar beklıyoz artık :))
 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı