İçeriğe git

Resim
- - - - -

Wow Türkçeleşiyor!

• Please log in to reply
Bu konuya 48 yanıt gönderildi

#21 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 30 Eylül 2011 - 10:21 ÖÖ

Vay arkadaş. Gerçi zaten site bazında bir çeviri bekleniyordu. Kim bilir, belki bir gün...bir gün belki de...günün birinde belki oyun da Türkçe olur.

Ezeekel'in yorumu q'lasaymışın daha iyi olurmuş hacı. Amaç neydi bu yorumu aynen almakta?
  • 0

#22 peace

peace

Knight Lieutenant

• Members
  • 573 İleti

Yazma tarihi: 30 Eylül 2011 - 10:27 ÖÖ

Ezeekel'in yorumu q'lasaymışın daha iyi olurmuş hacı. Amaç neydi bu yorumu aynen almakta?

Post kasmak.

:D :D

Konu peace tarafından 30 Eylül 2011 - 10:29 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#23 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 03 Ekim 2011 - 01:38 ÖS

artık çok geç.. ki bana hiç mantıklı gelmiyor, blizzard 2 sene sonra yeni mmorpg çıkartıp onun üstünde yoğunlaşıcak, yani wow a dil paketi eklemek gibi düşünceleri yoktur. sadece reklam, türkçe reklam.. free trail acc yerine gel gör ayağın alışsın durumu.

ayrıca hemen türk serverı olsa kaka olur geyikleri dönmeye başlamış bile, akıl fikir.. wow nöronlarınızı öldürüyor!

Konu Malkavian tarafından 03 Ekim 2011 - 01:51 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#24 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 04 Ekim 2011 - 07:38 ÖS

Yok hacım wow değil online oyun dünyasının Türk ayağındaki yaratıcılıksızlığı bizim nöronları bu konuya dil uzatmak için yeşertiyor. :D

Kaka olur demedik ayrıca teesüf ederim. ^^
  • 0

#25 selo_c4

selo_c4

Scout

• Members
  • 83 İleti

Yazma tarihi: 26 Ocak 2012 - 03:37 ÖS

Zaten kendine türk diyen şahsiyetlerden çok çekiyoruz oyundan...daha artmasını istemiyorum kaç kere baştan başlattılar oyuna
  • 0

#26 onurdmn

onurdmn

Senior Sergeant

• Members
  • 172 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 27 Ocak 2012 - 01:17 ÖS

Bırakın böyle kalsın. Ben memnunum. :)
  • 0

Psn onurdmn
EU - Twisting Nether Drumgol

Resmi ekleyen

Blizzard plz nerf rock. Paper is fine.
-Scissors

#27 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 30 Ocak 2012 - 01:06 ÖÖ

zaten türk severi var :) dunemaul ve burning legion türk serveri hakikaten şu 10 günlük aftan yararlandığımda o kadar şaşırdım ki herkes türk artık gavur mavur tanımadan selam hacı diye dalasım geldi önüme gelene ^^ zaten nick Frozentürk benim ötesi mi var-.- /w attığım adam rahat ol hacı diyor x)
  • 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#28 Deltaus

Deltaus

Moderatör

• Moderators
  • 523 İleti

Yazma tarihi: 12 Şubat 2012 - 01:46 ÖÖ

Yanlış anlaşılmasın. Biraz objektif olun. Ben şahsen türkçe bir server istemem olsada orada karakter acmam. Bkz. Burning legion Trade chat aksamlari tam lame muhabbetler dönüyor. Öyleki ana avrat küfürden gecilmiyor. Zaten oyunu satarda tekrar char acarsam yapacagim ilk sey en az türkün oldugu serveri arastirip orada char acmak :)

Her ne kadar ilk düşününce haklı olsanda
mesela bu gün team fortress 2'de ekşi sözlük sunucusu gördüm, normalde pek türklerle oynamazdım ama bi giriyim dedim ve gayet eğlenceliydi, insanlar güzeldi..

Yani o tam öyle dediğin/düşündüğün gibi olmuyo ya, mesela düşünce bu forumdaki insanlarda birlikte oynicağını, gayet normal hatta güzel olur..

E türkiyedeki online oyuncu kitleside aslında öyle, bu forumdaki gibi yani, metin2 knighttakiler bu kitlenin baya bi azını oluşturuyo aslında, başka bir noktaysa oralardaki oyuncuların çoğunun orda bir "geçiş döneminde" olduğu, yani hangimizde vakti zamanında metin2,knight,silkroad felan oynamadikki..Ama ordan buralara kadar geldik, ki buralarda kastım yani oyunlarla haşır neşir olan oyunlar hakkında fikirleri olan insanlar..

Dolayısıyla bana ilk söylence "orası ergen diye dolar" düşünürüm ama öte yandan gayet güzel ve eğlenceli olabilir, ayrıca bir noktada türkler yabancılardan daha sıcakkanlı bile olabiliyor
  • 0

#29 MaNFReD

MaNFReD

Sergeant

• Members
  • 59 İleti

Yazma tarihi: 16 Şubat 2012 - 07:01 ÖS

Valla Türkçeye garezim yok. Zaten arkadaşın konuşmasını üstüme alınmadım. İsimlere pek takılan bir insan değilim. Ayrıca Blizzard isimler konusunda gerekirse orjinalin dışına çıkarak belli oynamalar yapacaktır. Türkçe isimlerin komik gelen yanı sadece karşıdaki hayvanı tanımlar nitelikte isimlendirilmesinden dolayı oyunda komik duruma düşüyor. Yani şöyle ki gerçeklikle oyunu karşılaştıralım misal; sen kaplanın kaç türü olursa olsun gerçeklikte sadece kaplan dersin dimi? yani tutup beyaz kaplan, çizgili iri kaplan, yeşil benekli dağ kaplanı veya uzun dişli kaplan demezsin.

Ama oyunda bunlara tutup bu tür isimler veriyorlar. Bir de isimleri ufak ayrıntılarla süsleyip bir alt seviye hayvanı üst seviyeden ayırmaya çalışıyorlar. Bunun en tipik örneği Metin2 işte. Adam yazmış (öörnekler sallamasyon); beyaz kaplan (level 2-5), beyaz iri kaplan (level 5-8), beyaz uzun dişli iri kaplan (level 8-13), uzun dişli vahşi kaplan (level 13-17), vahşi aç kaplan (level 17-22)!(uzar gider...)

Örnekleri salladım yani isim olarak. Ama renkleri, ebatları, tipleri, attack şekilleri aynı olan hayvanlara böyle isimler vermekteki amaç nedir? Yaz abi hepsine 'Kaplan' nasılsa hepsi aynı tür ya. Sanki üniversite de tür ayrımıyla ilgili simülatördeyiz anasını satim. Gülerim tabii. Ama dikkatini çekerim, dilime gülmüyorum isimlendirmelere gülüyorum.

Beni anladığını biliyorum o yüzden bu yazıyı sırf yanlış anlaşılmamı engellemek için yazdım. Sevgiler. :D

Size bu durum komik gelebilir ama İngilizcede de Almancada da Fransızcada da o canavarların adları o biçimdedir. Bu, oyunun öyküsüyle ilgili bir durumdur. Oyunun %100 Türkçe olmasından yanayım ve sonuna kadar destekleyeceğim.

Konu MaNFReD tarafından 16 Şubat 2012 - 07:03 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#30 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2012 - 04:05 ÖÖ

hangimizde vakti zamanında metin2,knight,silkroad felan oynamadikki..

Ben oynamadım http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif lisede giderdim net cafeye millet knight oynarken ben dota atardım.
  • 0

Resmi ekleyen

#31 silentbullet

silentbullet

Scout

• Members
  • 209 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2012 - 02:06 ÖS

Zaten kendine türk diyen şahsiyetlerden çok çekiyoruz oyundan...daha artmasını istemiyorum kaç kere baştan başlattılar oyuna

Niye hocam, reset mi attılar?
  • 0

#32 heartbreak

heartbreak

Champion

• Members
  • 1.129 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2012 - 10:41 ÖÖ

http://www.mmo-champ...ts-Blizzard-Art
gördüğünüz gibi blizz türkçeleştirme işine girmiş benim anladığım bu
  • 0

#33 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 25 Şubat 2012 - 11:15 ÖÖ

Yıllar alabileceğini ve hala Türklerin online sayıları vs gibi şeyleri araştırdıklarını yazmışlar. Daha var daha. :mellow::D
  • 0

#34 katu53

katu53

Scout

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 18 Mart 2012 - 03:52 ÖS

Bu bir kac ay icerisinde birseyler gelecek gibi duruyo kendi adima konusayim.
  • 0

#35 emre329

emre329

Legionare

• Members
  • 578 İleti

Yazma tarihi: 20 Mart 2012 - 10:03 ÖÖ

diablo3 ün kurulum dosyalarının icinden cıkan hikaye bakın hangi diller var http://www.diablofan...launcher-story/

ve bunlardan biride Türkçe. Bakarsınız diablo 3 de türkçe gelir :D

Turkish

01 : Biraz kal ve kulak ver... Benim adım Deckard Cain. İnsanlığı Cehennem'in şeytani güçlerinden korumak için kurulan gizli Horadrim tarikatının sağ kalan son üyesiyim.
02 : Gel gör ki, yaşlandım ve bildiklerimi yeni nesillere aktarmak zorundayım. İnsanoğlu Cehennem'in Efendileri'ne karşı verdiğimiz mücadeleleri asla unutmamalı, zira bu ifritler her şeye egemen olmadan rahat etmeyecektir.
03 : Baş İblisler; Diablo, Baal ve Mephisto, Horadrim tarikatının kurulup da onların özlerini büyülü ruhtaşlarına koymasından evvel, dünyanın altını üstüne getiriyordu.
04 : Diablo'nun Tristram'ın altına gömülen ruhtaşı, nesiller boyunca gözlerden uzak kaldı... Ta ki içindeki iblisin serbest kaldığı ve kutsal katedralimizin Cehennem'e açılan bir geçide dönüştüğü o uğursuz güne kadar.
05 : Dehşetin Efendisi, iyiler iyisi kralımız Leoric'i delirtti ve küçük oğlu Albrecht'i ele geçirdi. Leoric'in aklı zehirlenip de Diablo'nun yardakçıları geceleri cirit atmaya başlayınca, Tristram kargaşa ve korkunun pençesine düştü.
06 : Tam umutsuzluğa teslim olup, pes etmek üzereydik ki... bir umut ışığı doğdu. Leoric'in büyük oğlu Aidan uzak diyarlardaki yolculuğundan döndü ve hayatlarımızı bitmek bilmez bir kâbusa çeviren habis iblisi alt etmeye yemin etti.
07 : Hışımla Tristram Katedrali'nin altındaki labirente daldı ve Dehşetin Efendisi'ni kendi elleriyle hakladı. İblisin lanetli derinliklerden yankılanarak yükselen ölüm feryadını hepimiz duyduk.
08 : Tristram kurtulmuştu ve sonunda huzura kavuşmuştuk. Ama bizim ızdırabımızın sonu, Aidan'ınkinin başlangıcı olmuştu. Dünyadan elini çekmişti... Omuzlarında sanki görünmez bir yük vardı. Sonra günün birinde, sırra kadem bastı.
09 : Ortadan kayboluşunun ardından, yeni bir iblis akını Tristram'ı kasıp kavurdu. Bizi koruyacak kimse kalmadığı için, kasaba yanıp kül oldu. Dostlarım....katledildi ve cesetleri diriltildi.
10 : Bir tek benim canıma kıyılmadı; bir kafese atıldım ve Tristram'ın yıkımını izlemeye zorlandım. Orada, yuvamın harabeleri arasında ölüp gideceğimi sanıyordum ama bir grup cesur kahraman yetişip, beni kurtardı.
11 : Bana doğuya doğru ilerleyen büyük bir karanlıktan bahsettikleri anda, bunun Aidan olduğunu anlamıştım. Bir zamanların bu yiğit adamı, artık Kara Gezgin olarak anılmaya başlamış ve kötülüğün kulu olmuştu...
12 : Diablo'yu yendikten sonra, Aidan iblis efendisinin özünü kendine almayı istemişti. Aidan'ın niyeti asil olsa da, Dehşetin Efendisi'ninbaskın iradesi onu boyunduruğu altına aldı.
13 : Yeni yoldaşlarım hızla Lut Gholein'e gittiler ve Gezgin'in, Yıkımın Efendisi olan Baal'i civardaki çöl kumlarının altındaki zindanından kurtarmayı planladığını öğrendiler. Lakin oraya çok geç varmışlardı...
14 : Adaletin baş meleği ve Cennet'i yöneten Angiris Meclisi'nin bir üyesi olan Tyrael geldiğinde, Baal'in mezarının boş olduğunu gördü. Diablo'nun doğuya ilerleyişini o da öğrenmişti.
15 : Tyrael, kahramanlardan, iki Baş İblisin peşinden Tapınak Kenti Travincal'a gitmelerini ve Nefretin Efendisi olan menfur kardeşleri Mephisto'yu serbest bırakmalarını önlemelerini rica etti.
16 : Faniler Tyrael'ın yolundan ilerlese de, iblis efendileri yine de kavuşmayı başardı. İşte o zaman, Diablo, Aidan'ın insanlığından kalan son kırıntıları da parçalayarak, gerçek şeytani suretine büründü.
17 : Gözü pek yoldaşlarım bundan yılmadı ve Mephisto'yu katlederek, onun ruhtaşını ele geçirdi. Sonra Diablo'nun peşinden, sadık şeytani yandaşlarını toplamaya başladığı Cehennem'e gittiler.
18 : Korkusuz cengâverler,daha önce hiçbir faninin ayak basmadığı bu alemde Dehşetin Efendisi'ni mağlup etti. Sonunda, Diablo ile Mephisto'nun ruhtaşlarını Cehennem Ocağı'nda yok ederek zaferlerini pekiştirdiler.
19 : Kahramanların kardeşleriyle meşgul olmasını fırsat bilen Baal, melun bir orduyla, muazzam Dünyataşı'nın bulunduğu Arreat Dağı'na yürüdü. Bu kutsal emaneti yozlaştırarak, insanlığın tamamını kötülük yoluna çekmeyi umut ediyordu.
20 : Yoldaşlarım, Yıkımın Efendisi'ni dağın zirvesinde güçbela yenmeyi başarsalar da, Baal'in Dünyataşı'nı lekelemesini önleyemediler. Artık insanlığın sonu kaçınılmaz görünüyordu...
21 : Tyrael sadece bir tek cüretkâr hareketin insanlığı bu lanetten kurtarabileceğine inanıyordu. Bu yüzden kristali parçalayarak, kıyamet misali bir patlamaya sebep olma pahasına, kılıcı El'druin'i Dünyataşı'na savurdu.
22 : Tyrael'ın bu yaptığının bedeli ne olacak diye meraka düşmeden edemiyorum. Dünyamızı kurtardı mı, yoksa onu korkunç ve görülmemiş bir kadere mi mahkûm etti?
23 : Baş İblislere karşı kazanılan zaferlere rağmen, bir karanlığın yaklaştığını hissediyorum. Geriye iki Cehennem Efendisi kaldı; Azmodan ile Belial ve onların Kıyamet'in habercisi olmalarından korkuyorum.
  • 0

#36 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 20 Mart 2012 - 10:24 ÖS

Türkçe çıkmayacağı kesin ama ileride türkçe olmayacağını kimse söylemiyor.
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#37 wowpiri

wowpiri

Senior Sergeant

• Members
  • 133 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2012 - 10:44 ÖS

Biz turkler toplu hareket etmedigimizden, baski kuramiyoruz. her kpnuda ayni bir program cikoyor 11 tane dil secenegi var adini sanini duymadigimimiz dillé bile var ama aralarinda turkce yok.
  • 0

#38 yasamkocu

yasamkocu

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 19 İleti

Yazma tarihi: 03 Nisan 2012 - 04:04 ÖS

ne güzel negüze
  • 0

#39 hanua

hanua