İçeriğe git

Resim
- - - - -

Oyundaki En Çok Gold Yapan Meslek

• Please log in to reply
Bu konuya 22 yanıt gönderildi

#1 mcshadow

mcshadow

Scout

• Members
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 10:35 ÖÖ

arkadaslar ben 85 levelim daha meslek kasmadım.Bana gold kazandıracak bi meslek lazım.Hangi meslekleri seçeyim sizce class dk.
  • 0

#2 miitoo

miitoo

Corporal

• Members
  • 142 İleti
  • Locationankara

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 11:17 ÖÖ

arkadaslar ben 85 levelim daha meslek kasmadım.Bana gold kazandıracak bi meslek lazım.Hangi meslekleri seçeyim sizce class dk.

eğer hedefin paraysa mining skining ve herbal ...
eğer hedefin mesleklerin getirisi ise jc bs ench
  • 0
HUNTERWOLF

#3 sovalyem

sovalyem

Üye

• Members
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 11:43 ÖÖ

mining jc da iyi para var hem maden satabilirsin hem madenleri gemlere dönüstrürp satabilirsin ya da item basarsin kullanir ya da satarsin benim fikrim
  • 0

#4 Irony

Irony

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti
  • Locationbilkent

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 11:46 ÖÖ

sadce dailyler ile Resmi ekleyen :)
  • 0

#5 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 11:47 ÖÖ

Mesleği kasarken çok dolanırsın ama sonradan oturduğun yerden para su olur akar.

Enchanting ve Jewelcrafting ikisini kasmak için harcayacağın çaba inan epey seni zorlayacak ama sonrasında bir crafttan 50-200g almaya başladığında hazzın kralını alırsın.

Benim arkadaşım mage'ine kasmıştı bu meslekleri bütün gün şehrin belli bir köşesinde durur ve trade'e Enc/Jc ve Portal linkler dururdu. Günlük yaklaşık 500-800g kazanırdı.

Ama sen para için, bana göre her yol uygun diyorsan arkadaşın dediklerinin arasından Mining ve Herbalism yap. Bunları yaparken 85 mekanlarının dailyleri de aradan çıkar. Kasacağın günlük gold 1.5-2k golda yakın olur. Ama açık konuşayım usanırsın.

Kolay gelsin.
  • 0

#6 miitoo

miitoo

Corporal

• Members
  • 142 İleti
  • Locationankara

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 11:59 ÖÖ

para işi bu oyunda bir şekilde hallolur .. arkadaşlarda bilirler daily yaparak bile harcayağından fazla para kasarsın emin ol ...
ama meslek getirileri çok önemli ... engineering sırf zevk için kasılan bir meslek bu arada onu da belirteyim
  • 0
HUNTERWOLF

#7 sovalyem

sovalyem

Üye

• Members
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 11:59 ÖÖ

bu daily quest dedikleriniz nedir ben bilmiyordum bunu çok mu para veriyor
  • 0

#8 miitoo

miitoo

Corporal

• Members
  • 142 İleti
  • Locationankara

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 12:08 ÖS

mavi ? ile gösterilen görevler var yaptığında hem o bölgeye rep kasarsın hemde para alırsın ... illaki görmüşsündür .. tol barad uldum deepholm de vardır .. ayrıca cooking fishing jc gibi meslek daily leri de vardır .. günde toplam 25 taneye kadar yaparsın ...

Konu miitoo tarafından 14 Eylül 2011 - 12:16 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
HUNTERWOLF

#9 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 12:45 ÖS

engineer kasman tavsiyem eyer miningle birlikden engineer yaparsan hem zevk alırsın oyundan hemde para kasarsın
  • 0

#10 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 12:47 ÖS

engineer kasman tavsiyem eyer miningle birlikden engineer yaparsan hem zevk alırsın oyundan hemde para kasarsın

engineeringden para nasıl kazanılıyo bi anlatın biz de öğrenelim.
  • 0

#11 miitoo

miitoo

Corporal

• Members
  • 142 İleti
  • Locationankara

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 01:04 ÖS

bende şu anda kastığım karakterime engineering aldım ama para kazanmak bir yana sürekli para harcıyorum ... haa mining toplama işi zaten tamam cepte ona sözüm yok ... gel gelelim engineering daha öncede yazdım sadece zevk işi diye düşünüyorum yoksa yaptığının daha iyisi raidlerden filan düşüyor ... satılacağını sanmam ...
  • 0
HUNTERWOLF

#12 Irony

Irony

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti
  • Locationbilkent

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 01:30 ÖS

ne zevki be işkence :)
  • 0

#13 miitoo

miitoo

Corporal

• Members
  • 142 İleti
  • Locationankara

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 01:33 ÖS

ne zevki be işkence :)

parası filan yok ama gerçekten de zevk :D tabii mazoşistik bir yanı var :D
  • 0
HUNTERWOLF

#14 Irony

Irony

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti
  • Locationbilkent

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 01:39 ÖS

:) buarada arkadaşım engi den nası para kazancakmışız başkasının işine yarayan yapabılıdmız tek şey http://www.wowhead.com/item=71077 bu hunterlarda 2-3 fl trash girse lava bolt crossbow cıkıyo zaten :D
  • 0

#15 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 07:22 ÖS

Engineering PvP mesleği bana kalırsa. World PvP için (hani şu artık olmayan olay :)) süper bir eğlence olayı var. Tepelerden atla, rakip fazlalaşınca topukla, kaçan rakibe roket at, ya da kısa süreli de olsa invis ol vs vs. Ama para mı? Aklından bile geçirme. Hayır meslek bende var kazansam ben kazanırdım. Saklamaz paylaşırdım da şunu yapıyorum diye.

Ha tek bir getirisi var onuda söylemeden geçmeyim; bir item yapıyorsun sana miningde drop zenginliği veriyor. O da şans işi ha her zaman geçerli değil. Böle çantanda durması gereken bir item işte.
  • 0

#16 peace

peace

Knight Lieutenant

• Members
  • 573 İleti

Yazma tarihi: 14 Eylül 2011 - 07:45 ÖS

Minning ile dailyden daha fazla para yapabilirsin ki. Ben günde muhtemelen 1k gold farmlıyorum tabi 2-3 saat farm ile. :)
  • 0

#17 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 15 Eylül 2011 - 10:06 ÖS

hocam kullanmayı bilcen 50 golda aldığın şeyi 100 golda satma ihtimalin var engineer çok para kasmasa bile batırmaz sizi denilen kadar çok para yemiyo ayrıca ben pet bobmling yapıyorum 10 gl felan bi mazemeleri tutuyo tanede 150 gl da koyunca 2 saate çekiyolar sen para kazanmak isteyince para su gibi akıyo (eng den akmaz http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif )

ne zevki be işkence :D

o da doğru http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif taş düşürüyo insan kasarken

Konu DooMBolt61 tarafından 15 Eylül 2011 - 10:08 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#18 inflameous

inflameous

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 392 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2011 - 08:02 ÖÖ

önce bi high end matlerin ve itemların piyasa analizini yap. gold kasmaya fazla zaman ayırmak istemiyorsan jc alch kas, daily q ve xmutelarını yap, analizine göre seç itemlarını. zaman ayırabiliyorsan gathering skillerini öneriyorum. herb ins, günde 1-2 saat için, herb mining daha fazlası için uygun bir seçim olabilir bence.

Konu inflameous tarafından 16 Eylül 2011 - 08:03 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#19 SmexyEu

SmexyEu

Sergeant

• Members
  • 81 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 02 Ekim 2011 - 06:39 ÖS

Mining-Herbalism
  • 0

#20 everard

everard

Scout

• Members
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 03 Ekim 2011 - 09:51 ÖÖ

Mining-Herbalism güzel bi 2li.ama uzun soluklu değil.bi 70 levele kadar kasılabilir sonra 1 tanesi değiştirilmesi iyi olur.85 level olunca biyere kadar farm yapabiliyoruz insan bayıyor sonra.
benim tercihim enc+tailor. tailordan yaptıklarını enchant edersin zaten embesilk bag peynir ekmek gibi gidio.servera bağlı olarak bizim serverda ortalama 350gold tanesi.enc ta sermaye olduktan sonra maelstrom farmlamaya bile gerek yoq 60 70 gold civarı yeterli miktarda alıp power torent yada landside basıp %200e yakın bi kar yapabiliyoruz.ayrıca enchanta para harcamayınca getiriside aslında yüksek olmuş oluo.1 set bile olsa nerden baksanız 3k - 5k arasında enchanta gidio.

yada başka char varsa yada para varsa enc+jw de olabilir masrafı hat safada olsada getirisi çok aşırı olcaktır.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı