İçeriğe git

Resim
- - - - -

Firelands Raid Changes Incoming -By Blizzard Entertainment

• Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 BloodandSand

BloodandSand

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 162 İleti

Yazma tarihi: 15 Eylül 2011 - 01:46 ÖS

With the final showdown against Deathwing approaching, we’ve been keeping a close eye on players' progress through the current Firelands raid content. Before patch 4.3 is released, we want groups who are working on Heroic-difficulty content to be able to get as close to Ragnaros as possible, and we want players who are tackling normal progression to be able to experience as many of the encounters as they can. To achieve these goals, we’ll be toning down the difficulty of both normal and Heroic raids through hotfixes in the coming weeks. In general, we plan to reduce health and damage of all raid bosses in both normal and Heroic Firelands by around the same percentage we brought difficulty down for the original Cataclysm raids when Rage of the Firelands (patch 4.2) was released.

We're looking forward to seeing more groups of players face off against the firelord in the weeks ahead. However, before we make these changes, we want to give everyone a final shot at the bosses at their current difficulty level -- so this is a heads up that we’re planning to applying the difficulty hotfixes beginning the week of September 19.

Stay tuned to the Patch 4.2 Hotfixes blog for these and other live updates to the game as they happen.

Deathwing bossu yaklaşırken, mevcut Firelands raid içeriği ile oyuncuların gelişimlerini yakından takip ettik.patch 4.3 serbest kalmadan önce, heroicle uğraşan grupların mümkün olduğu kadar Ragnaros'a yakın olmasını istiyoruz. ve normal ilerleyen oyuncularında mümkün olduğu kadar fazla fight boss görerek tecrübelenmelerini istiyoruz. bunun için "ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA" patchlerle (hotfix) normal ve heroic raidlerin zorluğunda ayarlamalar olacak. 4.2 patchinde cata raidlerindeki bossların nerfi gibi hem hc hem de normal raidleri nerflicekler.

Biz önümüzdeki haftalarda Firelordla karşı karşıya gelen oyuncu sayısının artmasını istiyoruz. Bu nedenle bu hafta "19 EYLÜL" haftası başında yayınlanacak patchlerle bunu başlatmayı planlıyoruz. Ancak bu değişiklik yapmadan önce, biz herkesin mevcut zorluk seviyesinde bosslarla son bir combat yaşamalarını istiyoruz.

Bu nekadar gerçektir ???

Konu BloodandSand tarafından 15 Eylül 2011 - 01:46 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 miitoo

miitoo

Corporal

• Members
  • 142 İleti
  • Locationankara

Yazma tarihi: 15 Eylül 2011 - 02:25 ÖS

daha da olmadı bedava item dağıtılacak o da olmadı 85 lvl end-game full item char açma şansı tanınacak .. oyun gitgide god mod olmaya başladı :S
  • 0
HUNTERWOLF

#3 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 15 Eylül 2011 - 02:52 ÖS

daha da olmadı bedava item dağıtılacak o da olmadı 85 lvl end-game full item char açma şansı tanınacak .. oyun gitgide god mod olmaya başladı :S

Bence, oyunu daha genis kitlelere yaymak icin ugrasiyor billz, boylece kazancini arttiracak.
TITAN kod adli oyun ile de gercek wow kitlesini oraya aktarip, sonradan wow'a baslayan oyunculari wow da birakarak oyunu bir nebze canli tutmus olacak.
yani saglam oyunu mu ariyosunuz, TITAN ( kod adi oldugunu soylediler gerci oyunun tam yapisi bile mechul su anda ) gelin oynayin diyecek
daha (oynamasi ) kolay bi oyun mu ariyorsunu o zaman WOW tam size gore diyerek ticari acidan WOW'u oldurmeden ve genel anlamda oyuncu kaybi yasamadan oyunlari canli tutacak" diye dusundum yaziyi okuyunca...
Turkce oyun rehberi ve belkide Turkce oyunda bunu gostermektedir, kanimca :D

Konu H.L.L tarafından 15 Eylül 2011 - 02:53 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#4 miitoo

miitoo

Corporal

• Members
  • 142 İleti
  • Locationankara

Yazma tarihi: 15 Eylül 2011 - 03:01 ÖS

wow da staj yapın gelin titanda sonuçlarını test edelim ... olabilir aslında :D
  • 0
HUNTERWOLF

#5 uurx

uurx

Knight

• Members
  • 329 İleti

Yazma tarihi: 15 Eylül 2011 - 03:31 ÖS

nerf için erken ve heroic mode lara nerfin çok yanlış olduğunu düşünüyorum..fakat nitekim normal mode lara yapılacak nerfler en azından casual playerlarin oyunda biraz daha ilerlemeleri anlamına gelir..bu bakımdan blizzardı fazlada suçlamamak lazım.yaz arasından yeni dönenler zaten tam olarak raid yapamamış durumda(şahsen ilk firelands raidimi dün yaptım) ve haftaya gelicek nerflerle normal mode da biraz ilerlemeleri mümkün olur.

Konu uurx tarafından 15 Eylül 2011 - 03:32 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#6 spinaker

spinaker

Sergeant

• Members
  • 148 İleti

Yazma tarihi: 15 Eylül 2011 - 03:41 ÖS

Bu işin kısa özeti şu, forumlarda oyunu oynayanların yakınmalarına bakın.
- Bilmem kimin charı şu kadar vuruyor benim charım neden bu kadar vuramıyor.
- Bilmem kimin guildi hc farmlarken bizim guild bırak bossu trashları bile kesemiyor.
- Bilmem kim şu itemleri almış, ben neden alamıyorum.
bu liste benzer şekilde uzar gider.

Eeee blizz'de bu işten para kazanan bir şirket, müşteri temelli bir şirket, insanlar ne kadar çok ağlarsa o kadar çok şeyi serbet bırakıyorlar,

Örn. WoW ilk çıktığında, lvl 40'a kadar her yere yürüyerek giderdin, lvl 40 olupta bineği aldığımızda dünyalar bizim olurdu. Şimdi ise lvl 20'de binek alınıyor, lvl 40'da ikinci yani hızlı bineği alıyorsunuz.
- Cata dönemine kadar Azeroth'da uçamazken şimdi Azeroth'da uçar hale geldik.
- WotLK zamanında oynayanlar hatırlarlar belki, herkez LK'yı kesebilsin diye buff üzerie buff getirdiler önce %5 ie başladılar en son %30'a kadar artırdılar. Neden herkez LK'yı kesebilsin. Kardeşim kesmek istiyorsan uğraşacaksın, çaba harcayacaksın, emek sarfedeceksin. Kolay kolay para.
- Eskiden Tier setler oyunun en son elde edebildiğin setlerdi, onları elde etmek için (gerek Vanilla, gerek BC gerekse de WotLK'nın ilk dönemlerinde) düzgün bir guild bulacaksın, boss'un fight'ını adam gibi öğreneceksin, elinden gelenin en iyisini yapmak için çabalayacaksın. Ancak bu durumda 1-2 parça şanslı isen setin tamamını elde edebiliyordun. Şimdi ise random dungeon safsatası çıkardılar, haftada max. 980 VP topluyorsun, ayrıca haftada sınırsız JP toplamana izin veriyorlar, Dolayısı ile 4 hafta gibi bir sürece charına en az iki parça T12 ve yine iki parça T11 yapacak duruma geliyorsun. Açıkcası 10 günde hunterımı 367 item leveli yaptım girdiğim raid ve hc runlarda birinci sırayı kimselere kaptırmayacak duruma geldim. üzerimde 3 parça T11 ve 1 parça T12 var. Fireland dropu crossbow ve polearm'ı ile beraber.

Sonuç olarak, nereye gidiyoruz? item alması kolay olan, herşeye kolayca ulaşılabilen, günü kurtarmaya yönelik, Bana göre Blizz kendi altına yavaştan yavaştan dinamit yerleştiriyor bu şekilde. Kendi ipini kendi çekecek yakında. Tabi bunlar benim düşüncelerim. Kim nasıl düşünür onu bilemem. Benim düşüncelerimin aksini düşünen arkadaşlar için sadece şu iki soruyu araştırmalarını istiyorum.
1. Vanilla döneminde kaç tane Tier set çıkmış, BC döneminde, WotLK döneminde ve son olarak Cata döneminde?
2. Warrior, Paladin, DK gibi classların binbir zorlukla almaya çalıştıkları almak için sürüsüne bereket emek harcadıkları, Shadowmourne, Cata geldiğinde ona sahip olan oyuncuyu kaç lvl'e kadar idare edebildi? Yada kaç level'de görev yaparken o silahdan daha iyisini görevin ödülü olarak aldı?

Konu spinaker tarafından 15 Eylül 2011 - 08:15 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Dwarf,
Yes they are stubborn and prideful.
But when speaking of dwarf, there is really only one thing to remember;

"Dwarfs, quite simple, are born for BATTLE"
citation

#7 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 15 Eylül 2011 - 05:11 ÖS

Biri icc mi dedi?? Evet cata gerçekten çok farklı oldu...
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#8 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2011 - 10:22 ÖS

Direkt aklıma ICC geldi benim de. Atarlıyım zaten, neyse Titan nasıl olacak bakalım.

#9 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2011 - 10:35 ÖS

Titanın baştan beri wow'dan farklı olacağı söyleniyor. Gerçi diablo 3 varken titanı kim titler orasını bilmem ama ben titlemem http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#10 DeRReg_

DeRReg_

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 14 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 03 Aralık 2011 - 01:53 ÖÖ

Hatta 5.0 ın cd paketinin üzerinde 12+ değil de 6+ yazcak, çünkü oyun o kadar kolay ki herkes oynayabiliyor. Geçen bi video da gördüm 4 yaşında bi kız bwd raid lideri. 3 tane terim biliyo bol bol küfrediyor ve işi götürüyor...Rezillik diz boyu hanua arkadaşımıza katılıyorum.WoW'un gerileme dönemi bittiyor artık.Şu panda saçmalığı ile de wow çöküş deönemine girecek, hızla oyunvu kaybedip yokolcak, kısaca "son çırpınışlar". Blizzard ın anlaması gerekn bir şey var: Biz salak değiliz. Bi tane raidi zorlaştırarak alın size oyunu zorlaştırdım isteğiniz oldu diye yedieremezler. Oyunun zorlaştırdıkları doğru ama oyunu %30 oranında zorlaştırdılarsa misal, oyuncuları %60 oranında buffladılar yani. Kimi kandırıyorlar.

Bu işin kısa özeti şu, forumlarda oyunu oynayanların yakınmalarına bakın.
- Bilmem kimin charı şu kadar vuruyor benim charım neden bu kadar vuramıyor.
- Bilmem kimin guildi hc farmlarken bizim guild bırak bossu trashları bile kesemiyor.
- Bilmem kim şu itemleri almış, ben neden alamıyorum.
bu liste benzer şekilde uzar gider.

Eeee blizz'de bu işten para kazanan bir şirket, müşteri temelli bir şirket, insanlar ne kadar çok ağlarsa o kadar çok şeyi serbet bırakıyorlar,

Örn. WoW ilk çıktığında, lvl 40'a kadar her yere yürüyerek giderdin, lvl 40 olupta bineği aldığımızda dünyalar bizim olurdu. Şimdi ise lvl 20'de binek alınıyor, lvl 40'da ikinci yani hızlı bineği alıyorsunuz.
- Cata dönemine kadar Azeroth'da uçamazken şimdi Azeroth'da uçar hale geldik.
- WotLK zamanında oynayanlar hatırlarlar belki, herkez LK'yı kesebilsin diye buff üzerie buff getirdiler önce %5 ie başladılar en son %30'a kadar artırdılar. Neden herkez LK'yı kesebilsin. Kardeşim kesmek istiyorsan uğraşacaksın, çaba harcayacaksın, emek sarfedeceksin. Kolay kolay para.
- Eskiden Tier setler oyunun en son elde edebildiğin setlerdi, onları elde etmek için (gerek Vanilla, gerek BC gerekse de WotLK'nın ilk dönemlerinde) düzgün bir guild bulacaksın, boss'un fight'ını adam gibi öğreneceksin, elinden gelenin en iyisini yapmak için çabalayacaksın. Ancak bu durumda 1-2 parça şanslı isen setin tamamını elde edebiliyordun. Şimdi ise random dungeon safsatası çıkardılar, haftada max. 980 VP topluyorsun, ayrıca haftada sınırsız JP toplamana izin veriyorlar, Dolayısı ile 4 hafta gibi bir sürece charına en az iki parça T12 ve yine iki parça T11 yapacak duruma geliyorsun. Açıkcası 10 günde hunterımı 367 item leveli yaptım girdiğim raid ve hc runlarda birinci sırayı kimselere kaptırmayacak duruma geldim. üzerimde 3 parça T11 ve 1 parça T12 var. Fireland dropu crossbow ve polearm'ı ile beraber.

Sonuç olarak, nereye gidiyoruz? item alması kolay olan, herşeye kolayca ulaşılabilen, günü kurtarmaya yönelik, Bana göre Blizz kendi altına yavaştan yavaştan dinamit yerleştiriyor bu şekilde. Kendi ipini kendi çekecek yakında. Tabi bunlar benim düşüncelerim. Kim nasıl düşünür onu bilemem. Benim düşüncelerimin aksini düşünen arkadaşlar için sadece şu iki soruyu araştırmalarını istiyorum.
1. Vanilla döneminde kaç tane Tier set çıkmış, BC döneminde, WotLK döneminde ve son olarak Cata döneminde?
2. Warrior, Paladin, DK gibi classların binbir zorlukla almaya çalıştıkları almak için sürüsüne bereket emek harcadıkları, Shadowmourne, Cata geldiğinde ona sahip olan oyuncuyu kaç lvl'e kadar idare edebildi? Yada kaç level'de görev yaparken o silahdan daha iyisini görevin ödülü olarak aldı?

Bence blizzard kendi altına c4 leri yerleştiriyor. Fotlk (fall of the lich king) den itibaren başlayan bu süreç her gelen patchle hızlanıyor bence arkdaşım.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı