İçeriğe git

Resim
- - - - -

Firelands'a Gelen Nerf Hakkında Bilgi...

• Please log in to reply
Bu konuya 33 yanıt gönderildi

#21 Cursex

Cursex

Senior Sergeant

• Members
  • 106 İleti

Yazma tarihi: 25 Eylül 2011 - 11:39 ÖÖ

Raidin kolaylaştırılmasına neden bu kadar üzülünüyor ki ?
"Biz nerfden önce başarmıştık zaten bunları." diyemeyeceğiniz için mi ?
Yoksa raidin zevki 100 kere wipe yiyerek mi çıkıyor ?
Yoksa "Bizim işimiz imkansızı başarmak, nerfliyi nooblar başarır." havasında mısınız ?

Baklavayı tadını çıkararak, lezzetini tadarak yemek varken; ağzına 3 tane birden baklava atmak niye ? :)

Edit : Yorumlara bakılırsa forumdaki böyle üyeler, Turkule 'nin bahsettiği %20 lik kısmı oluşturuyor.

Aga sende zamanında alysrazor ve ragnarosu kesmeye çalışsaydın anlardın neler hissettiğimizi :) bu 2 bossu zandalari gearı olanlarla ve taktik bilmeyenlerle kestik birde, düşün artık ne kadar wipe yediğimizi...Birde şunu demişsin "Yoksa raidin zevki 100 kere wipe yiyerek mi çıkıyor ?" aynen kardeşim; tahmin ediyorum ki sen bir guild ortamında bir bossu kesmek için 100 kere wipe yememişsin, ilk denemelerde daha fighta başladıktan 40sn sonra wipe yenirdi ama her geçen gün dahada iyiye gidildiğini bilirsin ve beklenen gün geldiğinde, o bossu kesersin guild arkadaşlarınla birlikte ve o boss indiğinde herkesin (bende dahil) vent ten hayvansı çığlıklar atması, bu oyunda bana en çok keyif veren şeydir, ki genelde bu tür zor bosslar kesildiğinde raidde 3 kişi filan yaşıyor olur ve boss indiğinde yenilen 100 ü aşkın wipedan sonra yerde yatan adamlara mass ress atmanın verdiği zevkte bir ayrıdır buda bir gerçek :) bilmiyorum hiç düşündün mü bütün bosslara 1shot atarsan oyundan ne zevk alırsın ki...Ha pugla 1shot iyidir ama guild ortamı çok başkadır, özellikle aynı dili konuşuyorsanız daha da bir kardeşlik bağı oluşur aranızda...Yani tavsiye ederim 100 wipe yemek iyidir ^^
  • 1

#22 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 25 Eylül 2011 - 04:59 ÖS

Haklısınız katılıyorum.
En azından HC modları nerflenmemeliydi. Çünkü zoru sevenlerin hoşuna giden HC modu kolaylaştırılmış olsa gerek.
Guild runn ile yapılan pek çok şey, oyunda gerçekten zevk alarak yapılan şeylerdir. Guild halinde Black Temple 'a gitmek bile o guilddeki pek çok kişinin guilde önem ve destek verdiğini gösterir.
Yine de ben oyuna harcadığım zamanı 100 kere wipe yiyerek mahvedemem. Gider farm yaparım daha iyi.
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#23 Keari

Keari

Knight Lieutenant

• Members
  • 597 İleti

Yazma tarihi: 25 Eylül 2011 - 05:15 ÖS

Şuan tek zor boss maalesef Ragnaros heroic kaldı,o da inmek üzere.. 1 heroic kesip tıkanan guildlerin hepsi 6/7 oldu benim realm de,bu kadar da nerflenmez arkadaş..

100 kere wipe yemek.. Sonuçta raid yapmanın bir parçası wipe yemek ve wipe yemek bile eğlencelidir eğer sevdiğiniz bir ortamdaysanız.Eski guildim ile 97 kez normal Ragnarosta wipeladım ilk 2-3 hafta boyunca hiç de zaman kaybı olarak görmedim, aksine kestikten sonra ki mutluluk ayrı birşey^^

Not: Heroic nerflerin asıl amacı zaten herkesi Deathwing raidine hazır hala getirmek.t11 raidlerinin zor olmasından dolayı çoğu kişide gear yoktu mesela hala 359larla dolaşılıyordu,bu yüzden Firelands'i daha kolay yaptılar.Şimdide Deathwing için hazırlıyorlar.

Konu Keari tarafından 25 Eylül 2011 - 05:17 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

#24 Cursex

Cursex

Senior Sergeant

• Members
  • 106 İleti

Yazma tarihi: 25 Eylül 2011 - 05:49 ÖS

Şuan tek zor boss maalesef Ragnaros heroic kaldı,o da inmek üzere.. 1 heroic kesip tıkanan guildlerin hepsi 6/7 oldu benim realm de,bu kadar da nerflenmez arkadaş..

100 kere wipe yemek.. Sonuçta raid yapmanın bir parçası wipe yemek ve wipe yemek bile eğlencelidir eğer sevdiğiniz bir ortamdaysanız.Eski guildim ile 97 kez normal Ragnarosta wipeladım ilk 2-3 hafta boyunca hiç de zaman kaybı olarak görmedim, aksine kestikten sonra ki mutluluk ayrı birşey^^

Not: Heroic nerflerin asıl amacı zaten herkesi Deathwing raidine hazır hala getirmek.t11 raidlerinin zor olmasından dolayı çoğu kişide gear yoktu mesela hala 359larla dolaşılıyordu,bu yüzden Firelands'i daha kolay yaptılar.Şimdide Deathwing için hazırlıyorlar.

aynen bizim realm de bu şekilde 6/7 HC FL progresleriyle doldu, nerften önce 6/7 HC yapan 4-5 guild 7/7 yapanda 1 guild var diye biliyorum, şimdi baya 6/7 HC var ve tahmin ediyorum ki bütün realmler bu şekildedir. Baleroc, lord, bethi, shannox HC fightları çocuk oyuncağı artık (tamam çok abarttım :) )...alysrazor ve majo kastırabilir belki ama yapılmayacak iş değil nerften önce 7/7 yapan guildler için...
  • 0

#25 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 25 Eylül 2011 - 10:06 ÖS

Bence wipe yemek hiç eğlenceli değil. Üstüne bir de sürekli saçma sapan ve tekrar eden hatalarla wipe yeniyorsa giden zamana mı yanarsın repair parasına mı? Nerflendikten sonra herkes kesmiş olacağından ben pve yapsam ve vasat bir yerde değilsem üzülürdüm. Zaten 25 adam piksel yığını bir yapay zekayla uğraşıyorsunuz, bir de sonunda övgü hak edemeyecekseniz ya da hava atamayacaksanız niye yapasınız ki? :D Tabii kişiden kişiye göre değişir ama aşırı casual oynamayan insanlar da öyle bir şeyi eğlenceli bulmayacaklardır diye düşünüyorum. O yüzden pvp diyorum! Pvp! :D

#26 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 26 Eylül 2011 - 08:40 ÖÖ

Aynen abicim aynen valla. Tamam insanın kendi guildi ile wipe yemesi bile zevklidir ama ben şahsen, guildin hatırına (guildin hiç mi hatrı yok ? Dostluk üzerine kurulu guild ise elbette hatırı var. Hatta çiğ tavuk bile yerim :D ) bile en fazla 10-15 wipea tahammül ederim.
Aramızdaki fark şu : Siz raide boss fight için giriyosunuz. Ben sadece valor point ve gear kasmak için...
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#27 fat1hxxx

fat1hxxx

Legionare

• Members
  • 634 İleti

Yazma tarihi: 26 Eylül 2011 - 02:10 ÖS

Ben destekliyorum bunu.Hala firelands e adımımı atmışlığım olmasa da.PvE yapmak için guilde çok da bağımlı değil artık kimse.İlk 1-2 ay nerflemiyolar ki hardcore guildler world 1st , 2 , 3 yapsın , kassın achievementları yapsın.Sonra diğer oyuncular da kessin diye.World top 500 de olmayan guildlerin havasını söndürmek için gayet güzel oldu 10 tane aklı selim oyuncu pug kurarak da lore u raidlerde de content zamanında yaşayabilecek..Deathwing raidlerine girebilmek için değil bu.Deathwing i de 1-2 ay sonra nerflicekler.Kasım aralık gibi yeni patch cıksa şubat-mart gibi deathwinge de nerfler yağmaya başlıcak.Seneye sonbahar-kışın da yeni expansion gelicek.

Guildlere olan bağımlılığı azalttı diye seviniyorum çünkü adam gibi bir PvE guildine bağımlı olup o gün o saatte oyunda online olmak zorunda kalmıcak kimse.
  • 0

#28 Cursex

Cursex

Senior Sergeant

• Members
  • 106 İleti

Yazma tarihi: 26 Eylül 2011 - 05:33 ÖS

şöyle ağız tadıyla wipe yememişsiniz ondan anlatsamda boş yani yaşamanız lazım ama birkaç arkadaş guildlere deyinmiş, %100 katılıyorum arkadaşa, adam gibi pve guildi olmayan bütün oyuncular hala BOT, BWD kesmekle uğraşıyor, hani gördükçe üzlüyorum cidden serverın %20 sinde filan FL gearı vardı adam gibi gerisi 359 ları dizmiş FL ye hazır ama o adamlara liderlik edecek bir guildleri olmadığı için boş boş bekliyorlardı...Çoğu guildde sıfırdan adam yetiştirmek yerine, direk achisi olan oyuncuları almayı tecrih ediyorlar, yada bizim gibi real den tanıdığı arkadaşlarını wowa başlatıp adamları yetiştiriyorlar, 2 aylık wow oyuncusuna ragnaros kestiriyoduk...Tabi çok saçma hatalar yapıyorlar bu tip oyuncular ama empati yapmak burda çok işe yarıyor, ben wowa başladıktan 2 ay sonra, nerfsız son bossa progress giremedim, giremezdimde yani :D bu nerf hardcore olamayıp FL de boss almak isteyenler için çok iyi oldu...
  • 0

#29 Keari

Keari

Knight Lieutenant

• Members
  • 597 İleti

Yazma tarihi: 26 Eylül 2011 - 05:39 ÖS

Lore u normal mod.larda yaşatabilirlerdi, tier 11'e yaptıkları gibi.Ki Firelands ilk çıktığı gün o kadar guildin temizlediği,normal mod.ları undertuned denilecek bir seviyedeydi.Umarım Deathwing'i de yerin dibine sokmazlar çıktıktan 1-2 ay sonra.
  • 0

#30 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 26 Eylül 2011 - 06:02 ÖS

Nerf olayı tartışılır onları kesen gibi kesemeyende var daha değişik bişey düşünüle bilirdi bence
  • 0

#31 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 26 Eylül 2011 - 06:48 ÖS

Nerf olayını 'kesememekten dolayı' şeklinde değerlendirmek hata oluyor bana kalırsa. Çünkü LK zamanını hatırlayacak olursanız kaç hafta ICC raidine girildi ama LKya kadar gidebilen nadir guild oldu. Neden peki? Çünkü zordu. Zamana yayıldı da kesilebildi. Ama DW öyle olmuyor. Patchler çok hızlı geliyor ve millet itemsiz kalıyor. Haliyle de raidleri nerfleyerek adamların işini kolaylaştırıyorlar.

Demin baktım armoryden, yarım yamalak ICC yapmış olmama ragmen yaklaşık 19 hafta girmişim ICC'ye. Şu anı bilmiyorum ama en çok raid yapan adamlar söylesin kaç hafta girdiniz yeni gelen raidlere. HC olanlarıyla birlikte söylemeyin ama.

Yani demek istediğim patchler hızlı geliyor, insanların disipli kasmaları mümkün olmadığı içinde geri kalıyorlar ve gearlar ilerlemeye yeterli olmuyor ama habire yeni raidler geliyor ve görülüyor ki milletin üstünde yeterli kıyafet yok "Dur raidi kolaylaştıralım da bir girmede 2 boss değil de 5 boss gitsinler" deniyor.

Bence bu hızla gidiyorlarsa düzenli oynayanların nefretlerini kazanmamak adına da raidleri zor yapmamalılar.

Giyinme sorununa girmişken şu arkadaş da bişey diyordu..

Konu Nem. tarafından 26 Eylül 2011 - 06:50 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#32 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 26 Eylül 2011 - 10:18 ÖS

Lore u normal mod.larda yaşatabilirlerdi, tier 11'e yaptıkları gibi.Ki Firelands ilk çıktığı gün o kadar guildin temizlediği,normal mod.ları undertuned denilecek bir seviyedeydi.Umarım Deathwing'i de yerin dibine sokmazlar çıktıktan 1-2 ay sonra.

deathwingi de yerin dibine sokarlar merak etme.wotlk sonunda jenkinsten çok kingslayerlar dolanıyodu ortalarda.
  • 0

#33 Cursex

Cursex

Senior Sergeant

• Members
  • 106 İleti

Yazma tarihi: 27 Eylül 2011 - 03:19 ÖS

deathwingi de yerin dibine sokarlar merak etme.wotlk sonunda jenkinsten çok kingslayerlar dolanıyodu ortalarda.

duyumlarıma göre blizz HC Dw fightı için "yapabilceğimiz en pislik fightı yapmaya çalıştık, wow oynayan oyuncular ne kadar yetenekli bunu görmek istiyoruz." diye duymuştum ve şunuda eklemişler HC Dw indiğinde hot fix yapıp nerfliceklermiş...

Not:HC DW fightı hakkında az buz ip uçları verildi çoktandır , ilk fazda dw yi kovalıyoruz (zeplin ile) sanırım, 2. de zırhını söküyoruz. 3. de thrall adamı yere indiriyor ve normal şekilde bir boss fightı karşımıza çıkıyor...
HC ragnaros un bize verdiği sinyaller doğrultusunda HC DW fightının 15-20dk arası bir fight olmasını bekliyorlar (hatta çok daha uzun), ki bende öyle...yani gelmiş geçmiş en zor fight olucak oyundaki...

Konu Cursex tarafından 27 Eylül 2011 - 03:52 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#34 BloodandSand

BloodandSand

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 162 İleti

Yazma tarihi: 28 Eylül 2011 - 09:00 ÖÖ

Blizz efendi yeni oyunlarına daha fazla adam cekebilmek için artık nerfleri kısa sürelerde cıkartıyor,

Ben guildimle nerf öncesi %3 te bıraktım ragnarosu ve nerften haberdar olmadıgımız için gear up olsun diye milleti 25 man raide götürdük. 5-6 hafta 25 te vakit harcarken kişilerle uğraşırken ragnarosa vakit ayırmadık.

Nerf gelecek dendiğinde 3 günümüz kalmıştı ve cok iyi bilmiyorduk kombatı 3 gün denedik en kötü combatımızda %8 den dönen bossu nerfli kesmek zorunda kaldık.

Nerf iyidir kötüdür bilmeme ( ki ben sevmiyorum nerfli boss kesmeyi ), bu kadar hızlı nerfin tek sebebi wow artık bitiyor diye düşünüyorum, Diablo III ü oynayacak adam lazım dimi ...

Vs bunca şey yazılır çizilir , 4.3 için bizde guild olarak nerften faydalanmak ve Gear up yapmak için nerfli merfli hc kesecek

hayırlısı bakalım...

Konu BloodandSand tarafından 28 Eylül 2011 - 09:01 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı