İçeriğe git

Resim
- - - - -

Rp Serbest Tartışma Mekanı

• Please log in to reply
Bu konuya 89 yanıt gönderildi

#21 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 05 Ekim 2011 - 05:25 ÖS

anladığım kadarıyla aegis of south şu an uyku modunda giren çıkan yok nemde burda bizi yiyo ulen ben 50 60 oldukdan sonra oyuna girmesin oyicam onu :D

kızma kanka şaka yapayruk

Konu DooMBolt61 tarafından 05 Ekim 2011 - 05:25 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#22 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 05 Ekim 2011 - 06:25 ÖS

anladığım kadarıyla aegis of south şu an uyku modunda giren çıkan yok nemde burda bizi yiyo ulen ben 50 60 oldukdan sonra oyuna girmesin oyicam onu :(

kızma kanka şaka yapayruk

Valla işin ilginç tarafı RP'cilerin hiç biri forumu ziyaret etmiyor. :D Bi' ben varım burda. Zaten Role Play bölümünü de son bir senedir en çok hareketlendiren de bendim. :(

Olmayacak böyle siz benim ipimle kuyuya inmeyin yeni oluşumlara imza atın ben sizi desteklerim. :(
  • 0

#23 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 06 Ekim 2011 - 09:45 ÖÖ

Dwarf paladin...

Aslında benim hikayem böyle değildi bir arkadaş otobiyografi yapmıştı hoşuma gitti günlüğe çevirdim bundan sonra yaşadıklarımı günlük şeklinde buraya yazıcam .Benim adamın adı Garuk Honorwing

Geçmişim...
Ben bir bakır madencisinden fazlası değildim.Hala daha fazlası olduğumdan emin değilim. Manevi abim dışında kimsem yoktu. O bir tüccardı ve gezileri sırasında 10 altın için öldürüldü. Mezarını stormwind e gömmüş arkadaşları ama ben oraya gidecek parayı bulamadığım için cenazeye katılamadım .Abimin ölümünden 1 ay kadar sonra köyümüzden savaştan yeni çıkmış bir tabur dinlenmek için uğradı liderleri Radulf Leder adında bir paladindi ve zırhı harikaydı.Bir akşam üstü onun yanına uğradım ve paladin olup olamayacağımı sordum o da bunun bir inanç meselesi olduğunu ve ışığın yolunda yürüyebileceğimi söyledi beni birkaç basit sınavdan geçirdi ve bana Honorwing soy adını taktı bir çekiç ve hafif bir zincir zırh verip kendi yolumu bulup kendimi geliştirmem gerektiğini söyledi. Bikaç hafta sonra ıronforge ye düştü yolum ve orda bir demirci ile karşılaştım . Gerçek bir dost oldu bana eskimiş zırhımın ve silahımın yerine bana yeni sağlam ekipman verdi ve demirciliği öğretti Bengus gerçekten iyi bir dosttu.Onun sayesinde yeni evim ıronforge idi artık.
5.gün

Iron forge e gelişimin üstünden 5 gün geçti öğretmenlerim hızlı geliştiğimi söylüyorlar ama ben yeterli bulmuyorum . Işık beni yeterli bulmuyor sanırım çünkü artık yaralarımı tam olarak iyileştiremiyorum . Cesaretimi geri kazanmam gerek bu yüzden bir kaç yandaşla beraber Scarlet manastırını bastık geri dönüş yolu zararsızdı. Bengus bana ne kadar arkadaşlık etse bile onun işleri vardı ve genelde yanlız kalıyorum bir arkadaşa ihityacım var . Stormwind e de uğradım ve orda dranie denilen yaratıkları gördüm yüzlerinin iğrenç olduğunu düşünüyorum onlarla iş yapmayı da sevmedim biriyle bir pazarlığımız oldu ama ...
Param hızla tükenirken sevgili dostum Bengus bana işe sıkıştığını söyledi onun işlerinden birazını devraldım ve para işimi bir süreliğine giderdim . Bengus bana gidip savaş ustalarıyla konuşmamı önerdi bu sayede ıronforge içinde adımı duyurabilecektim . Birkaç savaşa girdim ışığın bana verdiği güçlerle savaştan sağçıktım pek yetekli bir savaşçı olmama karşın savaş sonunda onurlandırıldım ışığa hizmet etmek gerçekten mutluluk verici bir duygu . Goblinleri gördüm ve gnomlara benzediklerini fark ettim iki ırkta mekatik zımbırtılarla uğraşıyor ve de kısalar ayrıca goblinlerin 3 parmak boyundaki burunları da çok dikkat çekici onlarla savaşırken uzak durmanızı sağlıyor boyunuz onlarla aynıysa burunları gözünüze girebilir . Savaşlar sırasında sakalımın sağ kanadı boydan boya kesildi ve sakalımı kısaltmak zorunda kaldım lanet olsun! Paladin olduğumdan beri sakalımı özenle tarayıp örerdim lanet olsun! 5 günde pek birşey yaşayamadım ışık bana güç versin ışık bana güç versin ki iyi bir paladin olayım sanırım yarın Radulf'u görmeye gidicem . Bu seferlik bu kadar sevgili günlük umarım daha iyi mecaralarım olurda seninle paylaşırım

Konu DooMBolt61 tarafından 06 Ekim 2011 - 08:56 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#24 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 06 Ekim 2011 - 05:09 ÖS

Öncelikle hayırlısı olsun, umarım istikrarlı bir şekilde yazmaya devam edebilirsin. Şimdi senin yazın hakkında da bir şeyler söylemek istiyorum ama çekiniyorum da. Çünkü herkesin yazısına konuşuyorum ve öyle ukala gibi öğretmeye çalışır şekilde gözükmek istemiyorum. Yine de ben bir kaç şey yazayım:) ;

Öncelikle yazım kurallarınla alakalı bir şeyler;

...ondan alacağım eğitim beni çok güçlü yapardı...

-Bu cümlen, hikayenin başlangıç zamanına göre hikaye akışını bozan bir zaman içeriyor. Başta eğitimini tamamlamış birisi gibi başlamışsın. Bu cümleden sonra eğitime başlamadığın zamana sarmışsın. Bu cümlede "ondan alacağım eğitim beni çok güçlü yapacaktı." dersen daha doğru olurmuş.
-Dilimizde kesinlik bildirmeyen '-ebilmek' eki ayrı yazılmaz. Bir kaç yerde 'anlaşa bilirim' vb. şeyler yazmışsın. :(

gerçekden iğrençler

-'p,ç,t,k' sert ünsüzleri yanlarına eklenenleri sertleştirirler.
-Normalde hikaye yazılarında rakam '1,2,3,...' kullanılmaz onun yerine yazıyla yazılır.
-Cümlelerinin okuyucu tarafından daha iyi ve sindirilerek alınabilmesi için noktalama işaretlerine dikkat etmenin önemi de büyüktür. Mesela üç cümleyi bağlamışsın ama noktalama kullanmamışsın.

Neyse daha fazla bu konuyu kurcalamam saygısızlık gibi anlamana sebep olabilir. Daha dikkatli yazman okuyucunun yazılarını daha iyi anlamasını sağlayabilir.

Hikayen olarak;

- Geçmiş bölümünde biraz daha ayrıntı vermen güzel olabilirdi aslında. İlk yazılar genelde okuyucuyu meraklandırabilmek için biraz daha uzun yazılmalı diye düşünüyorum.
- Duygusal ifadeler (emote) kullanman okuyucuya aktarmak istediğini daha iyi aktarmanı sağlar.
- Babanın bir paladin olması, savaşarak ölmesi, büyük ve yetenekli bir adam olması... Bunlar bir yerde kalıplaşmış şeyler. Dilerdim ki daha yaratıcı bir şeyler düşünebilmiş ol. Ama üstünde fazla durmamışsın tahmin ediyorum ki.
- Hikayelerinde kullandığın karakterler senin için ilerleyen hikaye kurgunda, önemli adamlar olacaklarsa tipleri, görünüşleri, isimleri ve yapabildikleri hakkında kısa bilgiler ver. Bu şekilde okuyucu yan karakterleri benimsesin.

Genel olarak kendini geliştirmen gereken bir kurgu ama başlaman ve devam ettirceğini söylemen güzel. Umarım şevkini kırmamışımdır. Sadece daha iyi yazılar çıkarmanı ve daha fazla tebrik ve beğeni kazanmanı sağlayacak şeylere vurgu yapmak istedim.

Not: Dilersen bu yazıyı (eğer rahatsız olursan) adminlerden rica edip sildirebilirsin. Ben izin veriyorum. Kolay gelsin.

Konu Nem. tarafından 06 Ekim 2011 - 05:22 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#25 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 06 Ekim 2011 - 07:50 ÖS

yok canım yorumun iyisi kötüsü olmaz yapıcı bir yorum bence ve bilirim i ayırmak benim adetim dir diğer yazılarım da msnde oyun içinde hep ayırıyorum space basma hastalığı olsa gerek hikaye üzerinde fazla durmadım çünkü hikaye tam anlamıyla "döndü" ilk başta insanlığını kaybetmiş bir human rogue canlandıracakdım ama sonradan zırhlar vs gibi etkenler (bide oyun videolarındaki dwarf paladinlerin karizması) beni buna yoğunlaştırdı ve olayı değiştiricem teşekkürler ve geçmişi anlatmamamın en büyük sebebi eğer başarılı olursa karakter geçmişimi vermek gerçekden de rp açısından çok işime yarar ve daha sağlam bir kurgu çıkarta biliriz (biliriz gene ayrı oldu dikkat etdiysen) yani açıkcası bir cüce kan bağına önem verir diye düşündüm ama değiştiricem dediğim gibi değişik biri olayım bari http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

#26 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 08 Ekim 2011 - 12:18 ÖS

bide bu yazının bir cüce hemde madenci bir cüce tarafından yazıldığını unutma türkçe öğretmenii yazmıyo demi ?
  • 0

#27 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 09 Ekim 2011 - 03:52 ÖS

Adamım sen oynicakmısın ya oyunda adam gibi rp yapan guild yok Stormwindde rp yapanları gördükçe içim gidiyo yaf mesela bu gün birini infaz ettiler denize attılar http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

#28 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 11 Ekim 2011 - 08:07 ÖS

pek tutulmadığı ve çok class olduğu için paladinden rogueye geçiyorum bilginize yeni bir hikaye kurgulamam lazım açıkcası biraz baştansavma olmuştu
  • 0

#29 zypherius

zypherius

Scout

• Members
  • 56 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2011 - 09:32 ÖÖ

http://eu.battle.net...wn/Zyphe/simple
bunu şahsen zevkle kasmadım o sırada zorla kastırmıştı bir arkadaş o yüzden üzerinde duramammıştım.
http://eu.battle.net...ynestria/simple
Şimdi main dailylerden sonra direk buna girip quest ve dungeonlarla kasıyorum şahsen en güzelide o yani anlıcan sevdiğin factionda sevdiğin ırkla classı açman 85 olduktan sonra rp en kolayı bilsende bilmesende ben online ım genelde eklersen horde tarafında konuşalım yetişirsen beraber kasarız :mellow:
  • 0

#30 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 15 Ekim 2011 - 05:08 ÖS

Bu aralar oyuna girecek kadar vakit bulamayacağımı düşündüğüm için oyunu açıpta parama yazık etmek istemiyorum. Onun yerine bir (reklamı yasak olduğu için yazmıyorum) private realm buldum orda hasret gideriyorum. realm cataclysmde olduğu ve hiç bir değişiklik gerektirmediği için kolayıma gitti açtım oyunda dolanıyorum.

RP için veya takılmak için gelmek isteyen varsa oyunu özelden verebilirim. Maksat kafa dağıtmak biraz RP yapmak. Ayrıca 2 faction'da arasında konuşabiliyor bu da istediğiniz karakteri açmanıza engel olmadığını gösteriyor. (: Gelmek isteyen özelden ulaşsın bana.

Konu Nem. tarafından 15 Ekim 2011 - 05:09 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#31 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2011 - 07:24 ÖS

Lanet beyler burda hiç RP yapcak adam yokmu ayrıca orc warior açtım adamım biraz bg yap yetişiyim sana ama çok kararsızım daha 10 lv olduğum için eğer sana lazım olan bi class varsa sölee omu açam
  • 0

#32 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 21 Ekim 2011 - 07:41 ÖS

Hey! Ho! Sarhoş Dwarf Paladin Trooga Brazenbeard hizmetinizde.

Keşke biraz daha online olsaymışım ya. Herkes beni arıyormuş meğersem :)
Arkadaşlar ben diyorum ki AotS tekrardan aktif hale geçecek mi geçmeyecek mi? Çünkü geçmeyekse ben yeni bir RP guildi kurma işine ciddi ciddi gireceğim. Adı, amacı, hatta argent post sayfası bile hazır. AotS benim ilk RP deneyimimdi (masa başı RP hariç) ve diyebilirim ki RP yapabilmek için şu an resmen yanıp tutuşuyorum. Öyle doğaçlama RP eventları da pek olmuyor argent dawn'da. Adamla RP için IC olarak konuşuyorum, ufacık bir gramer hatasında adam benle muhabbeti kesiveriyor fazla üstelersem engelliyor. AotS'tan ingilizce RPnin üstesnden gelirim diye çıkmıştım ama adamlar Shakespare'ye taş çıkartırken ben bildiğim ingilizceyi de unutuyorum :) Ben ingilizce muafiyet sınavını A+ ile geçmiş adamım, bu durumlara nasıl düştüm iblmiyorum... neyse.

Bir türkçe RP işine soyunabilmemiz için önce herkesin kararlı olması lazım Yani şu değil: "Yaa kanka sen topla bir kaç kişi bakarız duruma göreaaaæee...zzz". Şunu demelisiniz: "Tamam, ben hazırım! Hadi bitirelim şu işi, siz de hazır mısınız? Hayır mı? Sorun değil, ben gidiyom!". Yine de, etrafta avare avare RP yapma çabası gösterirken birkaç şey kaptığımı inkar edemem. Bu benim için ciddi bir tecrübe oldu, aklıma bile gelmeyen ancak çok çok önemli olan kurallar öğrendim. mesela ingilizcenin yanına bir de dwarf ingilizcesi, sarhoş ingilizcesi vb. öğrenmek zorunda kaldım. Ha zevklimiydi, evet! Süpeğdi... Yiğne lafı ç-ç-çok uzzattım... hic!

Şunu diyorum kısaca: Bu işte var mısınız, yok musunuz? cevabınız evetse;
  • Kim ne derse desin, bu iş için argent dawn- EU işinin ehlidir. Argent Dawn'a kayt olun-tercihen Ally olun çünkü orda RP olayı daha fazla.
  • www.argentarchives.org sitesinden haberdar olun. Bu Azeroth'un gazetesi gibidir, orası o kadar sakin bir dünya değil ve orada internet YOK. AA'yı izleyin, haberiniz olsun kısaca :D
  • Tercihen bu sitede bir profiliniz olsun. Burada karakterinizin huylarını, geçmişini, en sevdiği yemeği, yüzünde neden kılıç yarası olduğunu vb. yazın
  • Karakterinizi KASIN. Burdan kastım hem RP, hem de level tecrübesi anlamında...
  • Elinize geçen bütün RP rehberlerini ve bütün Warcraft hikayelerini okuyun. S:"E kitap okumam ki ben?" C: "E o zaman RP yapmayı de sevmezsin muhtemelen. Sen War3 oynarken bölüm arası vidyolar çıktığında hemen Esc'ye basan ve muhtemelen DotA oynayan gençsin"
  • Hangi ırkla RP yapıyorsanız o ırkın gelmişini geçmişini ve en önemlisi de şivesini öğrenin. Şiveyi konuşmakta zorluk çekiyorsanız Tongues denilen bir add-on var piyasada, tavsiye ederim.
  • Hala bu maddeleri okuyorsanız sizde RP potansiyeli var demektir. Aramıza hoşgeldiniz :)

Haa unutmadan... Ciddi bir türkçe RP oluşumunun içinde CİDDİ CİDDİ yer almak istiyorsanız bu mesajın altına yazın... Ya da durun, PM atın daha iyi olur. Eğer AotS tarafında durum ümitsizse ve yeterli sayı olursa ben guildi aktif hale getirip bir de forum kurup hepinizi çağıracağım :)

Konu dogabeey tarafından 21 Ekim 2011 - 07:57 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Dark Lion Onslaught.

#33 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 21 Ekim 2011 - 07:59 ÖS

Ha bir de mümkünse eski AotS oyuncularıyla temasa geçebilir misin sayın Sæns. Ben AotS'un sitesinde 1-2 mesaj attım ama tık yok hala :) Bilelim AotS tekrar aktif hale geçecek mi, geçmeyecek mi?

Konu dogabeey tarafından 21 Ekim 2011 - 08:05 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Dark Lion Onslaught.

#34 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 21 Ekim 2011 - 08:48 ÖS

Eğer RP yapacaksak 39 lv dwarf paladinime seve seve dönerim ama eğer yapmayacaksak boşuna troll hunterımı yeme ne diyosun

yani ciddisen gelirim yanına
  • 0

#35 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 21 Ekim 2011 - 08:56 ÖS

Eğer RP yapacaksak 39 lv dwarf paladinime seve seve dönerim ama eğer yapmayacaksak boşuna troll hunterımı yeme ne diyosun

yani ciddisen gelirim yanına

Valla dediğim gibi guild profili bile hazır :) O zaman senin için "katılacak" olarak not düşebilir miyim? Bir de oyundaki karakter adın da lazım :)
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#36 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 21 Ekim 2011 - 09:41 ÖS

Ha bir de mümkünse eski AotS oyuncularıyla temasa geçebilir misin sayın Sæns. Ben AotS'un sitesinde 1-2 mesaj attım ama tık yok hala :) Bilelim AotS tekrar aktif hale geçecek mi, geçmeyecek mi?

Ben bir kaçına ulaştım ama şimdilik onlarda pasif kalmayı seçiyorlar. Kimisinin üniversite hazırlıkları başlamış, kimisinin üniversitede nete girecek yeri yok. Onları bizim davet etmemiz yerine şu konuları takip ediyorlarsa katılım gösterip göstermeyecekleri hakkında net bir tavır sergileyebilirler.

Zaten görünen o ki; bizim Türkçe RP oluşumunda ulaşabileceğimiz en fazla sayı 12-15 arası bile nadir oluyor. Demek istediğim sen 5-7 kişi bulduğunda bence yeterli bir sayıdır. RP yapmak isteyen adamlarsa her türlü zevk alınır.

Dogabeey'e katılmak isteyen olursa kararsızlıklarını bir kenara atmalı ve söylediklerine destek olmalıdır. Ben kendisini oyundan da taıyorum RP'de iyi bir arkadaşımız kendisi. Özel mazeretleriniz dışında oyuna sadece dolanmak için giriyor ve RP'lere de keyfiniz olunca katılıyorsanız boşuna arkadaşımızı da ümitlendirip şu an içindeki hevesini ve emeklerini boşa çıkarmayınız.

Kolay gelsin. Ben destekliyorum. Ancak şu aralar biraz yoğun bir programım olduğu için oyuna dönemiyorum. Döndüğüm an sizlere buradan ya da oyundan ulaşırım zaten.
  • 0

#37 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 21 Ekim 2011 - 10:28 ÖS

Ben bir kaçına ulaştım ama şimdilik onlarda pasif kalmayı seçiyorlar. Kimisinin üniversite hazırlıkları başlamış, kimisinin üniversitede nete girecek yeri yok. Onları bizim davet etmemiz yerine şu konuları takip ediyorlarsa katılım gösterip göstermeyecekleri hakkında net bir tavır sergileyebilirler.

Zaten görünen o ki; bizim Türkçe RP oluşumunda ulaşabileceğimiz en fazla sayı 12-15 arası bile nadir oluyor. Demek istediğim sen 5-7 kişi bulduğunda bence yeterli bir sayıdır. RP yapmak isteyen adamlarsa her türlü zevk alınır.

Dogabeey'e katılmak isteyen olursa kararsızlıklarını bir kenara atmalı ve söylediklerine destek olmalıdır. Ben kendisini oyundan da taıyorum RP'de iyi bir arkadaşımız kendisi. Özel mazeretleriniz dışında oyuna sadece dolanmak için giriyor ve RP'lere de keyfiniz olunca katılıyorsanız boşuna arkadaşımızı da ümitlendirip şu an içindeki hevesini ve emeklerini boşa çıkarmayınız.

Kolay gelsin. Ben destekliyorum. Ancak şu aralar biraz yoğun bir programım olduğu için oyuna dönemiyorum. Döndüğüm an sizlere buradan ya da oyundan ulaşırım zaten.

Çok teşekkürler desteğin için. AotS'takiler eğer üniversite yüzünden gelemiyorlarsa onlara karışmam. Zira kimsenin hayatını karartmaya niyetim yok :) Önümüzdeki gün içerisinde forumun roleplay bölümünden birlik duyurusunu yapacağım. Sizlerin de yardımıyla bu guild'i rayına oturtabilirsek çok eğleneceğimizi düşünüyorum. 1 hafta içinde de siteyi kurarım muhtemelen ve yeterli sayıya ulaşınca başlarız. Katılmayı düşünen arkadaşlardan isteğim, şimdiden oynayacakları karakteri belirleyip biraz level atlamaya başlamaları. Çünkü bir event'in ortasında birkaç high-level mobun gelip de guild üyelerinin yarısını öldürmesini istemeyiz :)

Sevgiler, saygılar...
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#38 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 22 Ekim 2011 - 12:14 ÖS

Bak şimdi Adım Honowing adımı yaz o zaman ben bu hesabı 60 honor item çekerim bırakırım çünkü Hunter oynamam lazım ama yaz sen adımı girebileceğim bütün RP lere girerim

Konu DooMBolt61 tarafından 22 Ekim 2011 - 12:15 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#39 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 23 Ekim 2011 - 06:49 ÖS

Siyahlara bürünmüş bir adam yavaşça Stone fire tavernasına girdi Stone Fire tavernasında insanlara fazla raslanmazdı çünkü burası bir cüce tavernasıydı.Sakince bara gidip bir bira söyledi.Cücelerden nefret ediyordu ama onlarla iş yapması gerekmişti işte.Sonra gidip boş ve ıssız bir masaya oturdu.Biraz bekledikten sonra parlak zırhlar giymiş şişman bir cüce içeri daldı ve karşısındaki sandalyeye oturdu.
-Merhaba insan
-Gevezelik etme burdan hiç hoşlanmadım çabuk konuş
-Eee evet şeyy birini öldürmeni istiyorum
-Orasını bende biliyorum kimi öldürmemi istiyorsun bira fıçısı çabuk söyle
-Bir büyücü şeyy
-Lanet olası daha hızlı konuş fazla vaktim yok
-Bir başbüyücü
İnsanın gözleri genişledi o bile bir baş büyücüyle uraşmak istemezdi ama uyurken boğazını kesmek hiçte zor olmazdı sonra bir çuval altınla burdan kaçardı evet
-Fiyat?
-Eee evet biraz pahalı olacağını düşündüm ve 2000 altın getirdim iş bittikten sonrada 8000 altın alacaksın uygun mu?
-Pekala kimi öldürmemi istiyorsun tam adını ver kıllı yer elması
Cüce cebinden kirli ve buruşuk bir kağıt çıkartıp siyahlara bürünmüş adama uzatır adam tek kelime etmeden kağıdı alıp uzaklaşır
Cüce alnında ki terleri siler ve tuttuğu nefesini verir bu iş ona pahalıya patlamıştı ama sonunda o büyücüden kurtulacaktı.Hayır BAŞBÜYÜCÜden kurtulacaktı.
Sandalyeden kalkıp bara gitti ve en sert biradan aldı bir dikişte bitirdikten sonra bir daha istedi...

Devamı gelecek ama bunu sadece yazıyorum yani oyunda uygulanmıyacak
  • 0

#40 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 23 Ekim 2011 - 09:09 ÖS

Hikayeni yazarken geçmişte yaşanmışları aktarır gibi aktarırsan şayet, oyunda yaşamak zorunda kalmadan geniş bir şekilde hikaye yazabilirsin.

Güzel giriş yapmışsın ama cüce sever pek bir insan vardır RP'cilerin arasında. Eğer ki cüceden bahsin dwarfsa kızarlar sana demedi deme. :) Takipteyim, kolay gelsin.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı