İçeriğe git

Resim
- - - - -

4.3 - Değişiklikler

• Please log in to reply
Bu konuya 46 yanıt gönderildi

#1 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2011 - 09:41 ÖS

PTR'de yaptığımızda son değişiklik şu şekildedir:

4.3'te, Chaos Orblar artık soulbound olmayacak! Düşen her yeni orba herkes roll atabilecek ve tüm var olan orblar alınıp satılabilecek. Kaynak

Aşşağıdaki bilgilerin daha uzun(aslında özet yapayım dedim ama çoğu şeyi çevirdim istemeden, birkaç ufak cümle eksik sadece) ve aslına ulaşmak isterseniz yanlarındaki linklerden ulaşabilirsiniz:

4.3'te Raid AP Bonus, Meleelere %20 AP verecek
Melee dps genellikle tüm oyun bazında iyi bir yerde. Diğer meleelere göre çok yukarıda ya da çok aşşağıda kalan melee specler var ancak bütünde casterlar meleeleri tüm durumlarda gölgede bırakmıyor. Ancak casterlar meleelere göre raidlerde çok daha fazla hasar veriyor(çok geniş konuşuyoruz, ayrı ayrı bakıldığında karşılaşmadan karşılaşmaya belirgin farklılıklar olacaktır, ayrıca legendary silahlı casterlar mevcut).

Sadece sürekli melee dpsi bufflayan bir çözüm istemedik. Onun yerine melee dpsi, meleeler stacklenen raid bufflarından yararlanabileceğinde bufflamak istiyoruz. (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

Unique Eşyalar Void Storage'a Konamayacak
Maalesef, unique eşyaların Void Storage'de kullanılmasını engellemek eşyaları unique olmaya zorlayacağından gerekliydi. Böyle bir limitleme olmaksızın, unique olması gereken bir eşyanın birden fazla kopyasına sahip olabilecektiniz. Neyse ki artık "unique" konseptinden çok "unique-equipped" konseptini kullanıyoruz ve bu türdeki eşyalar Void Storage'a kabul ediliyor.

Ayrıca birçok eşyayı da "unique" durumundan "unique-equipped" durumuna çeviriyoruz.

Yine de unique olarak kalacak birkaç eşya olacak, legendaryler gibi. (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

Raid Finder
Raid Finder lootlarının değişik görünmesi
Bu normal/heroic eşyalarının renginin değişmesi mi yoksa hepsinin yeni modellemeye mi sahip olması demek?
Eğer görüntüleri değişecekse değişik renklerde olacaklar. (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

Raid Finder Lootları ve Diğer Raid Lootları(Lockoutlar)
Bir raidi ''LFR' modunda bitirirsem sonradan yaptığım normal/heroic raidlerdeki lootlara ulaşabilir miyim?
Hayır, bu ilgili raidin kilitlenmesine yol açmadığından normal ve heroic lootlarına da ulaşabileceksiniz. (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

Battle.net partysindeyken Raid Finder?
Bu kesinlikle istediğimiz bir şey olsa da hâlâ belirlenmedi. Hâlâ aşılması gereken teknik engeller var. (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

Raid Leader
İdeal olarak leader olarak sıraya giren oyuncular başarılı olmak ve diğer oyuncuların da başarılı olması için bunu sağlama almak isteyeceklerdir. Eğer raid ilerleme göstermezse kimse bir ödül alamaz. Normal pug raidlerin aksine, eğer bir grup işe yaramıyorsa çaresiz durumda değilsiniz, tekrar deneyebilirsiniz. (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

Deserter Debuffı
Deserter debuffının kayda değer bir süresi olacak. (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

Loot Roll ve Kilitlenmeleri(Lockoutlar)
Sistem lootu normal raidlerdeki kilit sistemindeki gibi dağıtacak ancak raid kilitleriyle ilgili sorunlar olmadan

Bir an için Raid Finder raidinin pug raid gibi olduğunu düşünün. Herhangi bir raidde(pug ya da organize) her boss için tek bir şansınız vardır, boss bir kere öldüğünde o haftalık o boss için şansınız biter. Raid Finder da aynen böyle. Farkı ise Raid Finder ileyken grubunuz parçalanırsa çaresiz durumda olmayacak diğer bosslar için gelecek haftayı beklemek zorunda olmayacaksınız, hâlâ varlığınızda kesilmemiş bosslar için şansınızı deneyebilirsiniz. (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

Loot Roll - Update
Bazılarınız loot rollün Raid Finder içindeki sınıf rolüne bakarak nasıl çalışacağıyla ilgili endişelerinizi dile getirdiniz.

Sizi bilgilendirmek isterim ki bu konudaki endişelerinizin farkındayız ve bunun için bazı seçenekleri gözden geçiriyoruz. Bu seçeneklerin 4.3'e Raid Finder ile ya da hatta kısa vadede yetişip yetişemeyeceği ise belli değil. (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

İnaktif Guild Leaderının Değiştirilmesi
İnaktif Guild Master + İnaktif Officerlar
Sadece o karakterlerin seviyeleri aktifse çalışacak. Guild leader inaktif olarak işaretlendikten sonra eğer Rank 1(guild leaderın hemen altındaki rank) bir hafta içinde hiçbir aktif üye içermiyorsa sıra Rank 2'ye gelecek. Eğer gerekiyorsa bu en alt seviyelere kadar inebilir.

Örneğin: Bir guild leaderının 5 tane officer olarak belirlenmiş alt karakteri olsun. Başka hiç kimse ise o seviyeye sahip değil. Eğer guild leader inaktif olursa ve hiçbir altı aktif olmazsa o zaman Rank 2 karakterlerin leader olmasına izin verilecel. Eğer Rank 1 ve Rank 2 olan hiçbir aktif oyuncu yoksa sıra Rank 3 olanlara gelecek(ve böyle devam edecek). (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

Karakter/Hesap Aktivite Takibi
Sadece guild leader olan karakter mi aktif olmazsa yoksa hesap mı aktif olmazsa?

Bu durum karakter bazında, hesapla ilgili değil. Guild leaderlarının altlarını levellamaktan zevk aldığını anlasak da yine de en azından ayda bir karakterlerine girmelerini istemeyi haklı buluyoruz.

Yine de inaktiflik süresi nihai değil. Kesinlikle oyuncuların geri bildirimlerini gözden geçireceğiz ve belki 4.3 çıkmadan önce ayarlamalar yapabileceğiz. (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

Birisini öncelikli aday göstermenin bir yolu var mı?
İlgili kişi guild leaderdan sonraki en yüksek rütbeye atanarak bu yapılabilir. Eğer zaten yaptıysanız ama rütbe paylaşılıyorsa(yani guild leader olmasını istemediğiniz başka karakterler de o rütbeye sahipse) guild leader olmasını istediğiniz karakteri ayrı ve daha üstün bir rütbeye atayabilirsiniz. Böylece sizin yokluğunuzda ilk fırsat ona verilecektir, tabii ki siz inaktif olduğunuz hafta karakterine giriş yaparsa.

Tabii ki bu şimdiki işlevselliği bakımından basit bir öneri. Sistemin birçok öğesi nihai değil, yani tüm geri bildirimlere kesinlikle minnettarız. Sizin geri bildirimleriniz için teşekkürler! :D (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

Resmi ekleyen Paladin (Forum / Talent Hesaplayıcı / Skiller/Talentlar)
Divine Plea Holy Power üretmeyecek (Not: Şu anda aksi şekilde gözüküyor.)
Hemen kısa bir not, Divine Plea Holy Power -Protection talentı, Shield of the Templar'ın yokluğunda- üretmeyecek. Bu ya bir bug ya da kötü veri madenciliği This is either a bug or bad data-mining.

Oyuncuların bu eskiye dönüşle nerflenmiş gibi hissetmesini gerçekten istemiyoruz(ki aslında böyle bir değişiklik de hiç yapılmadı). (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

Resmi ekleyen Warlock (Forum / Talent Hesaplayıcı / Skiller/Talentlar)
PTR'de Doomguard'a "Nerf"
4.3'te, Doomguard'ın masteryden çok fazla yararlanmasını düzelttik. Karşılığında da demonology warlockları buffladık. Ayrıca 4.3 için denge ayarlamalarını daha bitirmediğimizi de göz önünde bulundurun.

Dengenin bütünde iyi bir yerde olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden büyük değişiklikler düşünenler muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacak. (Blue Tracker / Resmi Forumlar)

Çeviri yapmayalı yıllar olmuş yahu. O.o Bayağı unutmuşum. :( Önceden her şeyi kelimesi kelimesine tam aynı anlamda çevirmeye çalıştığımdan biraz karışık oluyordu ve Google Translate-vari bir şey ortaya çıkmış gibi oluyordu. Sizin de geri bildirimlerinizi göz önünde bulundurarak bu sefer ondan kaçınmaya çalıştım, umarım biraz daha iyi olmuştur. Düzeltilmesini istediğiniz bir şey varsa yazın. Teşekkürler.

Not: Linklerden falan hep belli zaten ama, bir MMO-Champion çevirisidir.

#2 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 04 Ekim 2011 - 09:51 ÖS

Eline koluna sağlık. Kaynağın linkini de vermen iyi olmuş. :D
  • 0

#3 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2011 - 09:56 ÖS

O eski havayı yakalama amaçlı arada böyle çeviriler yapmayı düşünüyorum. http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/rolleyes2.gif Umarım arkası gelir. :D Teşekkürler. :(

#4 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2011 - 10:38 ÖS

Eline sağlık güzel olmuş.
  • 0

#5 Keari

Keari

Knight Lieutenant

• Members
  • 597 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2011 - 11:03 ÖS

Raid Finder'ın lockout u etkilememesi çok iyi ya :D
  • 0

#6 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 05 Ekim 2011 - 05:51 ÖÖ

Raid Finder'ın lockout u etkilememesi çok iyi ya :D

sen Raid finder ile lockout olacak kadar ilerleme kaydedebilecegine inaniyormusun?
gunduzleri 12-15 yas arasi ne kadar hunter - mage varsa oraya siraya girecek.
onlara laf anlatana kadar ya verem olursun yada kanser...

RF ile girilen raidler DG tadi verecek, kacip giden, dispell atmayan atesin icinde duran adam dolacak....
hakkimizda hayirlisi...

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#7 Keari

Keari

Knight Lieutenant

• Members
  • 597 İleti

Yazma tarihi: 05 Ekim 2011 - 07:02 ÖÖ

Bir de 25 man olacakmış raid finder :D
  • 0

#8 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 12 Ekim 2011 - 05:53 ÖÖ

Patch 4.3: Heirloom Changes
It appears that you can no longer delete characters that have heirlooms in their bags or mail on the PTR.
Heirloom olan chari silerken uyari vereyor(mus) su anda PTR da,

Patch 4.3: Jewelcrafting Changes
Jewelcrafting received some pricing adjustments on the PTR, mostly dealing with uncut gems.
JW asagidaki degisiklikler var(mis) PTR da

• Uncut Cataclysm uncommon, rare, and meta gems can no longer be sold to the vendor.
  • Cut uncommon gems sell for more to the vendor and cost more to list on the Auction House.
  • Uncut Cataclysm gems cost 1 to list on the Auction House for 48 hours.
Patch 4.3: Enchanting Changes
Enchanting also got an adjustment, as it seems that you can now vendor enchanting materials on the PTR

Kaynak

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#9 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2011 - 06:04 ÖS

"Big Cauldron of Battle ve Cauldron of Battle alındığında bağlanırken Battle.net hesabına bağlanır hale geldi."

Yeni Hurricane animasyonu:
http://www.youtube.com/watch?v=pv2O4PcCsNQ&

Şimşek daha az ve dönen hortumumsu şeyler daha ön planda olsa daha iyi olabilirmiş, pek sevmedim.

Yeni Wrath animasyonu:
http://www.youtube.com/watch?v=YT4oxc-6PJk&

Yeşile alışmıştık. O.o Rengi yeşil daha iyi olabilirmiş.

#10 peace

peace

Knight Lieutenant

• Members
  • 573 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2011 - 06:13 ÖS

Hurricane iyi güzel ama Wrath ne öyle be? Eskisi daha güzeldi. Birkaç spell daha değişmiş. Lighting bolt, Shadow bolt filan. Bir Warlock olarak sevdim yeni Shadow bolt'u. ^^

Konu peace tarafından 12 Ekim 2011 - 06:40 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#11 Cursex

Cursex

Senior Sergeant

• Members
  • 106 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2011 - 07:06 ÖS

Hurricane iyi güzel ama Wrath ne öyle be? Eskisi daha güzeldi. Birkaç spell daha değişmiş. Lighting bolt, Shadow bolt filan. Bir Warlock olarak sevdim yeni Shadow bolt'u. ^^

aynen SB çok güzel olmuş eskisine göre, inc için dest oynuyordum, SB için affli oynucam şimdi :mellow: yeni spell efektlerin hepsi eskisine göre daha iyi olmuş bence, rain of fire ada yeni bir efekt koysalar (şatafatlı bişiler) iyi olurmuş ama eskisiyle idare edicez :(
  • 0

#12 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2011 - 07:50 ÖS

Evet, gördüğümde ben de bayağı sevmiştim. Çok basit kalıyordu, şimdi yardırıyor. Darısı Fireball'un başına, tabii ben yokken değiştirilmediyse.

Edit: Lightning Bolt'u görmemiştim, o da iyi olmuş. http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/rolleyes2.gif

#13 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2011 - 12:14 ÖÖ

Yeni gelen glyph ile Shadowform değişimi:
Resmi ekleyen

Ben çok iyi bulmadım, Frostbolt yemişten fazla farkı yok. Arkasına biraz daha gölgemsi aura falan konabilirdi.

Divine Aegis yeni animasyon:
http://www.youtube.com/watch?v=BzAOmj6I0o4

Hurricane yeni animasyon(önceki değişiklikten daha iyi bence):
http://www.youtube.com/watch?v=aqHYGHQdP54

#14 cem3203

cem3203

Knight Lieutenant

• Members
  • 792 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2011 - 02:00 ÖÖ

Void Storege 'in ne olduğunu hala anlayabilmiş değilim, çözen varsa bir yazsa iyi olur.
  • 0

#15 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2011 - 05:23 ÖS

Eski setlerimizi, kıyafetlerimizi atmak zorunda kalmayalım diye(ki banka falan dayanmıyordu zaten WotLK zamanı bile) yapılmış bir özel banka diyebiliriz.

#16 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2011 - 06:50 ÖS

Blizzin eski oyunculara attığı güzel bir kazık. O kadar set attım yer yok diye şimdi bu yapılan ayıp ayıp ;)
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#17 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2011 - 07:48 ÖS

Ben setleri saklamıştım ama modellemesini beğendiğim için sakladığım bir sürü şeyi yer olmadığından silmek zorunda kaldım. :'(

#18 Riddler

Riddler

Moderatör

• Moderators
  • 889 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2011 - 08:19 ÖS

Resmi ekleyen

<3 Gerçi ben tier toplamıyorum ama ;).. Değişik şeyler daha hoşuma gidiyor :). Bu kadar dağınık bir bag görmemişsinizdir birde.. İtem dışında ne kadar saçma sapan fun item varsada saklarım genelde. Şu storage olayı benim için iyi :(. asdasdsda
  • 0

#19 Keari

Keari

Knight Lieutenant

• Members
  • 597 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2011 - 09:57 ÖS

O değilde skill barının dizilişi çok garibime gitti ;)

Edit: Zenginmişsin :(

Konu Keari tarafından 31 Ekim 2011 - 09:58 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#20 Riddler

Riddler

Moderatör

• Moderators
  • 889 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2011 - 09:59 ÖS

Öyle alıştım değiştiremiyorum asdaassa http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif. Gerçi daha sonradan değştirdiğim şeyler var bu ss den sonra :/. Resim eskiden kalmış birazcık ;). Genelde goldu banka karakterimde tutuyorum ama o sıralar pek param yoktu, Eskiden zengindim salak gibi paramı bitirdim http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif .

Konu Riddler tarafından 31 Ekim 2011 - 10:00 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı