İçeriğe git

Resim
- - - - -

Recipe Ve Plan Lar Hakkında

• Please log in to reply
Bu konuya 6 yanıt gönderildi

#1 sonsuzluk

sonsuzluk

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2011 - 02:44 ÖS

Değerli arkadaşlar tüm konuları aramama rağmen malesef bu konu hakkında bilgi sahibi olamadım lütfen cevaplarsanız memnun olurum
  • 0

#2 guardian99

guardian99

First Sergeant

• Members
  • 432 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2011 - 03:01 ÖS

Soru neydi?
  • 0

#3 sonsuzluk

sonsuzluk

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2011 - 03:04 ÖS

1 recipe nedir ne işe yarar nasıl kullanılır nerde kullanılır recipeler ne gibi özellikler katar ve recipe her zamanmı lazım

2 bazılarında recipe gibi plan diye başlayan şeyler var bu palnalar nedir ne işe yarar neler yaılır nasıl işler

3 enchanting mesleğindeyim enc level 55 oldu journeyman denen şey 50 levelde olunuyor ama ben 55 de journeyman yaptım bu journeyman ne gibi bir özelllik kattı meslegğime

4 enc mesleğini sadece des yoluylamı ilerletecem 50 den 90 a major brecer health omı ne idi onunla yaılabiliyormuş ama ben yapamadım nasıl yapılıyor

5 bu itemlerime enc nasıl basacam nasıl basılıyor ne ile basılıyor ne gerekiyor ve ben yuzde kaç basabiliyom bunu nasıl öğrenecem (mesela agility +5 gibi)

6 enchanting meslegiyle beraber enc npc sinde devamlı birseyler yapabilecegimize dair bırsey alıyoz bunları nasıl uretecez

7 bu runed copper rod ürettim bu ne işe yarıyor neye lazım devamlımı üretecem

8 ben sadece bu tozlarımı cikaracam başka ilerletme yolu yokmu varsa nasıl açıklamalı olsun lütfen

9 sizden ricam yeniden soru sormayacak bir açıklama yapmanız ingilizcem yok bana lütfen wowhead ın falan linkini yazmayın anlamıyorum ordan birşey

ilginiz için teşekkür ederim şimdiden..
  • 0

#4 guardian99

guardian99

First Sergeant

• Members
  • 432 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2011 - 03:34 ÖS

1- Recipe bazı itemleri, ench.leri, yemekleri veya iksirleri yapmayı öğreten şeylerdir genel olarak.

2- Plan, blacksmith ve leatherworking itemleri yapabilmeni sağlar. Recipe ile aynı mantık.

3- Journeyman, master vb... gibi ünvanlar meslekte ilerledikçe daha üst leveldeki bilgileri öğrenebilmeni sağlar. Pek bi numarası yok aslında. Tamamen şekil.

4 ve 5- Dis ile belli bir levele kadar yükseltirsin mesleği. Sonrasında trainerdan öğreneceğin şeylerle ench. yapacaksın. Yapacağın ench. in yanında hangi iteme yapılacağı yazar. Ona dikkat et. Ench. yapmak için gereken matları da dis. ile sağlayacaksın. Veya ah'yi kullancaksın. Ayrıca vellum denen şeyler var. Enc. npc.'si satıyor. İlerde ona basacağın enc. ah'de satabilir veya diğer karakterlerine yollayabilirsin.

6- Anlamayamadım tam olarak ne sorduğunu.

7- Runed copper ench. yapabilmek için tek sefer yapıp kenarda tuttuğun bir item. Level arttıkça runed silver, runed bilmem ne gibi şeyler yapacaksın. Bir sefer yapman yeter.

8- Ench lvlin arttıkça çıkan tozlar değişecek hiç merak etme.
  • 0

#5 sonsuzluk

sonsuzluk

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2011 - 03:44 ÖS

şuanda enc levelim 55 itemlerime enc atabilirmiyim şu anda atabiliyorsam itemlerime nasıl enc atacam?

6 soru şuydu : Enc npc si enc seviyenle beraber birşeyler yapabilmeni sağlıyorya onu diyorum şimdi o nep den öğrendiğim enc leri itemlere atamıyom sebebi nedir?

birde repice nin bazı özel itemleri yapmak için gerekli olduğunu yazmışsınız ben şimdi birine enc basarken repice mi gerekiyor
  • 0

#6 guardian99

guardian99

First Sergeant

• Members
  • 432 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2011 - 04:00 ÖS

Enc. yaptıkça levelin artıyor. NPC'de leveline uygun olan yeni şeyleri öğreniyorsun. Her ench.'i her iteme yapamazsın. Skillde yazar hangi item için olduğu, chest, bracer, feet vb. Atamama sebebin bu olsa gerek. Yanlış iteme enc. yapmaya çalışıyorsun. Veya elinde o enchi yapabilmek için gerekli mat yok.

Birine ench. yapmanın iki yolu var. Biri vellum denen kağıtlara, yapmak istediğin enchi uygularsın. O kağıdı da elemana verirsin. Ya da trade açtığında en alttaki kutuya diğer eleman ench. yapılmasını istediği itemi koyar. Sende ordan ench. yaparsın.

Recipe olayı yanlış anlaşılmasın. Recipe yi okuyunca o skilli öğrenmiş oluyorsun. Mat olduğu sürece istediğin kadar yaparsın ench. ekranından seçip.
  • 0

#7 sonsuzluk

sonsuzluk

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2011 - 07:45 ÖÖ

Enc. yaptıkça levelin artıyor. NPC'de leveline uygun olan yeni şeyleri öğreniyorsun. Her ench.'i her iteme yapamazsın. Skillde yazar hangi item için olduğu, chest, bracer, feet vb. Atamama sebebin bu olsa gerek. Yanlış iteme enc. yapmaya çalışıyorsun. Veya elinde o enchi yapabilmek için gerekli mat yok.

Birine ench. yapmanın iki yolu var. Biri vellum denen kağıtlara, yapmak istediğin enchi uygularsın. O kağıdı da elemana verirsin. Ya da trade açtığında en alttaki kutuya diğer eleman ench. yapılmasını istediği itemi koyar. Sende ordan ench. yaparsın.

Recipe olayı yanlış anlaşılmasın. Recipe yi okuyunca o skilli öğrenmiş oluyorsun. Mat olduğu sürece istediğin kadar yaparsın ench. ekranından seçip.

çok teşekkür ederim repice olayını çok iyi bir şkilde anladım encide doğru attım çok sagğol k.g

Konu sonsuzluk tarafından 13 Ekim 2011 - 07:46 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı