İçeriğe git

Resim
- - - - -

Wow-Türk Haber

• Please log in to reply
Bu konuya 90 yanıt gönderildi

#1 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2011 - 10:07 ÖS

Buradan sizinle WoW ile ilgili en güncel haberleri paylaşacağım arkadaşlar. Sizin de bildiğiniz haberler varsa yazmaktan çekinmeyin.

Whisperwind Kızgın!

Resmi ekleyen

Haşin bakışının nedeni ortaya çıktı!

Cataclysm loading screenlerinden birisinde haşin bakışıyla boy gösteren Tyrande Whisperwind oyuncular tarafından büyük tepki almıştı. Güzel Night Elf sonunda dayanamayarak sıkıntısını bizimle paylaştı.

"Artık tatmin edemiyor!"

Kocası Malfurion Stormrage'in Emerald Dream'den kurtulduktan sonra kendisini hiç tatmin edemediğinden yakınan Tyrande Whisperwind, kocasını Cataclysm geldiğinden beri artık yatağa almadığını ve Malfurion Stormrage'in de uzun süredir bir ağaca yaptığı yuvada kuş formunda uyuduğu bilgisini aldık.

"Umutlarım boşa çıktı!"

Yıllarca kocasının yolunu iffetle gözlediğini vurgulayan Tyrande, "Böyle olacağını bileydim, Fandral'a varırdım." dedi. Bu da aklımıza Tyrande W. ile Fandral S. arasında gizli bir ilişki olduğu ve Malfurion S. geri döndükten sonra bunu öğrenip Fandral'ı kıskançlık nedeniyle hapse attırdığı şüphelerini getirdi. Bu konuda Fandral Staghelm ise bir yorum yapmadı.

Stormrage üzgün!

Emerald Dream'de her şeyin libido düşürecek kadar yeşil olduğundan yakınan Malfurion Stormrage, "Eh, o kadar yıl idmansız kalınca insan hamlıyor tabii." yorumunda bulundu. Stormrage'in yorumunda "insan" kelimesini kullanması ise Stormwind Keep Kütüphanesi Irk ve Tarih Kurumu başta olmak üzere birçok kişi ve grup tarafından eleştirildi. Ayrıca Malfurion Stormrage'in hayvan-vari vücudunun alan darlığı nedeniyle problem yarattığı da konuşulan iddialar arasında.

Takipte kalın,
WoW-Türk Haber

#2 SeKoMaN

SeKoMaN

First Sergeant

• Members
  • 259 İleti
  • LocationAntalya

Yazma tarihi: 14 Ekim 2011 - 01:38 ÖÖ

"Böyle olacağını bileydim, Fandral'a varırdım."

Aahahahaha Tam türk magazin programı gibi, çok sevdim ben bunu :mellow:
  • 0

#3 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 14 Ekim 2011 - 05:27 ÖÖ

Bir Ezekeel klasigi daha :mellow:
buyuksun Hocam :(

Konu H.L.L tarafından 14 Ekim 2011 - 07:01 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#4 LuckyBlood

LuckyBlood

Sergeant

• Members
  • 63 İleti

Yazma tarihi: 14 Ekim 2011 - 10:23 ÖÖ

Süper bişi ya :mellow:

"Eh, o kadar yıl idmansız kalınca insan hamlıyor tabii."

Heheh :(
  • 0

#5 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 14 Ekim 2011 - 02:00 ÖS

Resmi ekleyen

Garip Davet

Acar muhabirimiz Ezekeel'in haberinden hemen sonra Illidan Stormrage büromuzu arayarak randevu talep etti. Ofiste bu iş için en uygun(!) adayın ben olduğum kararı verildi. Acımasız topraklarda Black Temple'ı kendine yuva edinmiş ve hain damgasını yemiş eski bir dosta ziyaret için yola çıktım.

Alakasız Gelebilir Ama Önemli

Biliyorsunuz Kral Varian Wrynn Outland üzerindeki ticari uçuş haklarını geçen ay ihaleye çıkarmış, ihalede finale Gnomejet ve Cüce Hava Yolları kalıştı. Kıyasıya geçen 3 günün ardında Cüce Hava Yolları'nın İhaleye katılan ekibinden bir kişi esrarengiz bir biçimde ölü bulunmuş diğer iki kişi ise kaybolmuştu. O günden sonra Outland üzerinde her türlü ticari uçuş iznin eline geçiren Gnomejet jet hızıyla değişiklikler yapmış, yaptığığı bu değişikliklerle Outland halkının haklı tepkisinin çekmiştir. Bir şişe Water Element Suyu'nun 20 altından satılması en büyük şikayet konusu olmuştur.

Beklenmedik Karşılaşma

Black Temple'a vardığımda kapıda Okuno tarafından karşılandım. Aradan geçen bunca yılın ardından gözle görülür bir değişiklik olmamsı beni şaşırttı. Okuno bunun nedeninin ev sahibi ile yaptıkları sözleşmeden dolayı olduğu olduğunu söyledi ve ekledi "bu zamanda hala bekara ev vermeyen insanlar var, efendim ev bulmakta çok zorlanıyor. Eğer bildiğiniz 300-400 odalı kiralık bir yer varsa..."

Eski Düşman Yeni Dost

Illidan Stormrage beni çalışma odasında ayakta karşıladı. Beklemediğim bir kuçaklaşmadan sonra çaylarımızı içerken yavaş yavaş sohbetimize başladık. "wow-turk'ü takip ediyorum ama ziyaretçi olarak, insanlar kim olduğumu öğrendikleri anda "abi azzinothları bi verde fotoğraf çekilelim" diyor, hayır onlarda bana emanet arkadaş bu kadar yılışık olmaya gerek yok di mi ama?!"

Eski Aşk Açık Yara

Söz dönüp dolaşıp malum habere geliyor. O heybetli cüssünin iç çektiğini, yanaktan aşağıya bir damla yaş süzüldüğünü görmüyor değilim. "Zamanına çok uğraştım Hanua, ama olmadı mı olmuyor işte. Gönül bu otada konar şeyede" diyor. "Onun gözü hep yükseklerdeydi. Bir cüceye ya da bir insana ya da bir orka sorsanız güç peşinde benim koştuğumu söyler ama onlar bilmezlerki ben bütün yaptıklarımı Tyrande için yaptığımı."

Bomba Düşüyorum Demez!!

"Evet şu ana kadar yaptığım herşeyi Tyrande'in gözüne girebilmek için yaptım. O hatun güç delisi, Malfurion'un benden daha güçlü olacağını sezdiği için sonunu düşünmeden onu seçti. Şimdi gelinen nokta sadece onun güç isteği ve annemin Malfurion'u zorla olmadığı birine dönüştürme çabası sonucudur. Hatırlarsın Wolk zamanı Tyrande ile Arthas'ın elele dizdize fotoğraflarını sen yayınlamıştınki Arthas o zamanlar Lich te olsa kraldı.Şimdilerde Kanatlı Ölüm geri dönmüş diyorlar, artık gerisini sen düşün". Hatırlamayan okuyucumuz olur mu bilmem ama ben gayet iyi hatırlıyorum o fotoğrafları. Fotoğrafçım Büyülücüce o fotoğrafları çektikten sonra kimliği belirsiz bir gurup orkun saldırısına uğramış ve "cüce" kısmını orada kaybetmişti. Kendisine o olaydan beri "büyülümmm" deme sebebim bu yüzdendir.

İlginç "Anne olayı"

"Annemin zorlaması mı dediniz??" soruma biraz bozulmuş birazda kızmış gibi bir bakış attı ama o bakışta memnuniyet ifadeside yok değildi. "Kesin duymuşsundur şu meşhur Emerald Dream'de olanları ya da senin bilmen istenilen şeklini. Dream ama neyin Dream mi?? Emerald diyorlar ama ilgisi bile yok. Malfurion'un içinde bulunduğu durum daha doğrusu seçimi nerdeyse her druidin seçimi. Neyse bunları ben anlatmayayım zaten adım çıkmış haine, birde ispiyoncu derler sonra" diyor ve basıyor kahkahayı.

Illidan Illidan ama Stormrage Nerde??

Röportajın sonlarına doğru artık karşımda o eski Illidan Stormrage'in olmadığını fark ettim. "peki ne oldu böyle değiştiniz??" diye sorabilme cesaretini kendimede güç bela buldum. "Bu yavrucaklar" dedi etrafta dolanan kan elflerini göstererek "bunlar beni değiştirdi. Herkes benim Tyrande'dan sonra harem kurduğumu günümü gün ettiğimi düşünüyor ama ben onları evlat edindim. Bakın bir çoğunu annesini babasını kaybetti, aç kaldılar, açıkta kaldılar. Bazıları hala aranızda kötü şeyler yapmaya zorlanıyor. Bunlara sahip çıkılsa, hadi onu yapmıyorsunuz yol parası verin benim yanıma gönderin, paranız yoksa arayın ben aldırtırım, kontörüm yok diyorsanız çaldırın ben ararım sizi. Outlandcell sabah8akşam8 bedava hattım var" diye haklı serzenişini dile getiriyor. "İnsanlar harem gibi algılamarı doğal aslında ben bile buradan görüyorum atrafta yarı çıplak dolaşıyorlar" sözüme biraz kızarak birazda gülerek cevap veriyor "var efendim var, hepsinde bir kamyon dolusu elbise var. Diyorum etrafta böyle cıbıl dolaşmayın, gören olur yalnış anlar, namus meselesi olur hiçbir şey olmazsa soğuk çarpar diyorum bize birşey olmaz Illidan baba diyorlar"

Giderken

Buraya ne amaçla geldiğimi tam bilmiyordum. Aslında bulduklarım beni bildiklerimi tekrar gözden geçirmemi öğütler nitelikte diyebilirim. Hiç görmediğim bir Illidan buldum burada, bir dost, bir baba, yaralı bir kalp... Çok ilginiç şeyler öğrendim burada; Tyrande aslında kim ya da ne?? Malfurion ve druidler hakkındaki büyük sır ne?? Emerald Dream'de aslında ne oluyor?? Gnomejet bir şişe Water Element Suyu'nu 20 altından satarken hiç mi utanmıyor?? Büyülücüce'ye saldıran ve onu büyülümmm'e mahkum eden saldırının arkasında gerçekte kim var?? Sorular soruları kovalarken benim aklımda tek bir düşünce var, bu lanet uçağın pilotu neden paraşütle atladı ve diğer paraşüt nerede??

Esen kalın
Outland semalarında süzülen muhabiriniz Hanua.
  • 3
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#6 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 14 Ekim 2011 - 03:14 ÖS

asdfasdfasdf http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif abi efsanevi bişey olmuş eline sağlık...

Konu büyülücüce tarafından 14 Ekim 2011 - 06:08 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#7 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 14 Ekim 2011 - 04:11 ÖS

Resmi ekleyen

Fotoğrafçım Büyülücüce o fotoğrafları çektikten sonra kimliği belirsiz bir gurup orkun saldırısına uğramış ve "cüce" kısmını orada kaybetmişti. Kendisine o olaydan beri "büyülümmm" deme sebebim bu yüzdendir.

oha koptum haha :)
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#8 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 14 Ekim 2011 - 04:36 ÖS

Teşekkürler. :)

@hanua: Hahasdasfasdas irl şeyleri de de katmışsın(uçaktaki şişe suyun fiyatı vs.) ve çok güzel olmuş abi. :) Ben de ilerleyen saatlerde ikinci haberimi yazacağım.

#9 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 14 Ekim 2011 - 08:21 ÖS

Duel Yüzünden Canına Kıydı!

Psikolojik işkence!

Geçtiğimiz günlerde Dunemaul sunucusunda ilginç bir olay yaşandı. Orgrimmar önünde düelloya girişen Türk hunter "Firdumsenu" hükmen yenik sayıldığını sindiremeyip karakterini sildi. Recep D.(32), "Durotar'da durmuş, raid toplanana kadar duel atıyordum. Rogueun teki gelip duel teklif etti ve ben de kabul ettim. Ancak duel başladıktan sonra rogue bir türlü ortaya çıkmadı. Flare atıp durdum ama yine de onu bulamadım. Bir süre aradıktan sonra raid hazır olduğundan hükmen mağlup sayılıp gitmek zorunda kaldım. Raid boyunca kendi kendimi yedikten sonra sonunda dayanamayıp raidin ortasında çıkıp karakterimi sildim." diye konuştu.

Olay sonradan anlaşıldı!

Sonradan duel başladığı sırada "Roqué" adlı karakterin sahibi olan Berk S.(15) adlı oyuncuyu annesinin yemeğe çağırdığı ve onun da aceleyle karakterini görünmezken olduğu yere bıraktığı anlaşıldı. Berk S. ise "Annem kızgın bir sesle beni salona çağırdığında duel birden aklımdan çıktı ve hemen salona koştum. Çok üzgünüm." diyerek pişmanlığını belirtti.

Gmler karakterini geri verdi!

Sonradan pişman olan Recep D. oyuna girip ticket açarak karakterini geri istedi. Siniri yatıştıktan sonra ise durumu "Biraz fazla abarttım sanırım. Ayrıca onu bulamamamın nedeni attığım tüm Flare skillerini kendi durduğum yere atmam da olabilir." diye yorumladı. Raid arkadaşlarından özür dileyen Recep D. sevgiyle karşılandığı için oldukça mutluydu.

Rövanş maçında terslik!

Bu duruma çok üzülen Berk S. sonrasında rövanş maçı teklif etti ve bilerek yenilmek için sadece Mutilate spamledi. Ancak yine de kıl payıyla yenince işler iyice karıştı. Recep D. iyi olduğunu söylese de hemen oyundan çıktı. Ulaştığımız bilgilere göre ise kendisine son bir gün içinde oyundan ya da oyun dışından kimse ulaşamadı. Bunun üzerine yakınları resmi forumu basarak Mutilate'in nerflenmesini istedi. Blizzard ise şimdilik bu konuya kayıtsız gözüküyor. Başka bir ilginç haber ise sunucuda tanınmayan bir oyuncunun "Firtupenu" adlı mage karakterini üç saat içinde 67 level yaparak leveling rekoru kırması ve son hızla yoluna devam etmesiydi. Blizzard'a göre ilgili hesabın Recep D. ortadan kaybolduktan sonra açılmış olması ise herkes tarafından şüpheyle karşılandı.

Takipte kalın,
WTH

#10 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 14 Ekim 2011 - 08:39 ÖS

Obaaa çok güzel şeyler çıkıyo aynen zaytung gibi :)
  • 0

#11 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2011 - 06:50 ÖS

WTH Gnomejet basın toplantısındaydı, işte toplantıda yaşananların kısa bir özeti;

Resmi ekleyen

Gnomejet yönetim kurulu başkanı Zingor Alkaç Hellfire Peninsula'da Honor Hold'dun 346 km doğusunda düşen OL-842 uçuş numaralı Goldshire uçağı ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında uçağın teknik durumunun iyi olduğunu ama bilinmeyen bir teknik arıza nedeniyle düşmüş olabileceğini açıkladı. Uçağın enkazının bulunması için çok özel bir ekip getirtiklerini söyleyen Zingor Alkaç "üstümüzdeki bütün şüphe bulutlarını dağıtmak için dışarıdan tarafsız bir ekip getirtik. Bu çok özel ekip sadece uçağı bulmakla kalmayacak aynı zamanda enkazıda inceleyecek ve kazaya ilişkin bir rapor hazırlayacak. Hazırlanan kaza raporunu tamamlanır tamamlanmaz sizlerle paylaşacağız. işte dışarıdan getirtiğim ekip;"

Resmi ekleyen

Düşen uçakta 1'i pilot olmak üzere 2 kişi olduğunu dile getiren Zingor Alkaç "Kayıp demek yersiz olur, o uçak o hızla uçuyor havada işte, hah onun düştüğünü düşün, ne olacak onlara biliyor musun? Nasıl muazzam bir güç ortaya çıkıyor haberin var mı?? Yoksa eğer al şu dometesi at duvara bak bakalım uçaktakilere ne oluyor..." sözleri salonda soğuk duş etkisi yaratırken sözlerine devam etti, "bende isterim pilotumdan bir şeyleri gömebilmeyi ama adamcağız kendisini zaten gömmüş. Bakın şu konuda çok samimiyim; en kaz bulunsun oraya en kralından iki tane mezar taşı, bir heykel, üç çeşme ve birde hela diktireceğim hemde kendi cembimden yapacağım masrafları. Ne ben ne Gnomejet oz-413 silvırşırı unutmayacağız unutturmayacağız..."

Toplantı bitiminde soru kabul etmeyen Zingor Alkaç bir gazetecinin kendisine sorduğu "Bir şişe Water Element suyunun 20 altından satılmasını nasıl açıklıyorsunuz?" sorusuna "Açıklamıyoruz zaten satıyoruz. Sen biliyor musun bu gün goblinsaş ya da orkros bir şişe Water Element suyunu kaç altından satıyor?" sorusuna karşılık olarak "5 gümüş" yanıtını alınca "çok bilmiş, sen kendine dikkat canım" diyerek sinirli bir şekilde toplantıyı terk etti.

Takipte kalın,
WTH
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#12 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2011 - 11:08 ÖS

Yine güldüm :)
  • 0

#13 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 16 Ekim 2011 - 03:26 ÖS

Bu konu süpermiş ben bunu niye göremedim
  • 0

#14 peace

peace

Knight Lieutenant

• Members
  • 573 İleti

Yazma tarihi: 16 Ekim 2011 - 05:20 ÖS

ÜNLÜ İTEM NİNJA ÇETESİ DÜN AKŞAM YAPILAN OPERASYON İLE GÖZ ALTINA ALINDI.

Dört kişiden oluşan ninja çetesi dün akşam "Lol Pwned" isimli operasyon ile Ashenvale civarında yakalandı. Yaklaşık 3 aydır çeşitli PuG ve Random Dungeon ile ninjaladıkları item ve mountlar envanterlerinde ele geçirildi. Ele geçirilenler ise; 25 adet epic weapon, 21 adet epic ranged weapon, 18 adet epic trinket, 7 adet Legendary & epic mount ve çeşitli setler bulundu. Çete lideri (Adoolf) ve üyeleriyle birlikte (Divinespirit, Scroll, Shocknorris) 2 ila 3 yıl ban cezasına çarptırıldı.

Konu peace tarafından 16 Ekim 2011 - 05:22 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#15 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 17 Ekim 2011 - 08:44 ÖÖ

veba sonucu humana dönüşen şanssız forsaken intihar etti.

olmadı biliyorum :)
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

#16 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2011 - 03:57 ÖS

asdasfasdhg iyiymiş ya elinize sağlık. Uyanır uyanmaz gülmek güzel bi duygu. =)
  • 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

#17 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2011 - 04:16 ÖS

Nerelerdesin Dead Finger? :)

#18 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2011 - 04:34 ÖS

dedi ya işte, uyuyormuş :)
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

#19 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2011 - 04:48 ÖS

:) Daha uzun bir vadeden söz ediyordum ben. :)

#20 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2011 - 04:54 ÖS

bendeee :)

ee yeni haberler bekliyoruz yav.
ben bile iğrenç espiri yeteneğime rağmen bir tane salladım
hadi hadi devam :)
  • 0
Darth Kanwulf