İçeriğe git

Resim
- - - - -

Wow-Türk Haber

• Please log in to reply
Bu konuya 90 yanıt gönderildi

#41 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 25 Ekim 2011 - 05:42 ÖS

Ya niye kimse "Hayır ben liseliyim" demiyo
  • 0

#42 peace

peace

Knight Lieutenant

• Members
  • 573 İleti

Yazma tarihi: 25 Ekim 2011 - 06:13 ÖS

Ben dedim.

Edit: Konu nereye gidiyor ya? Dur aklıma haber gelsinde yazayım. :unsure:

Konu peace tarafından 25 Ekim 2011 - 06:18 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#43 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 25 Ekim 2011 - 06:20 ÖS

Evet o dedi bizde dalga geçtik http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#44 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2011 - 05:47 ÖS

Şok Baskın

Düngece istanbul saati ile 00.00'da İstanbul, Ankara ve İzmir Emniyet Müdürlüklerinin ortaklaşa yaptıkları baskınlarda korsan server açan 7 kişi göz altına alındı. Yakalanan kişilerin www.wow-turk.com internet sitesi aracılığıyla tanıştıkları tespit edildi.

Emir Paraguay'dan

Bilinmediği daha doğrusu Blizzcon yüzünden umursanmadığı için, geçtiğimiz hafta blizzard yöbetimi ani bir kararla güvenlik merkezlerini Paraguay'a taşımış ve yeni merkeze Blizzard Server Security Center (BSSC) adı verilmişti. Bu merkezin dünya üzerindeki ilk operasyonunu yapılan bir ihbar neticesinde ülkemizde gerçekleştirme kararını almışlar.

Süpriz olmayan Karar

Yapılan baskında korsan server kurup işlettileri belirlenen Malkavian, Dead Finger, Philetairos, Dammit, ancientsign, Gleominas sorgulamalarının ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı. Bu kişilerin item, talent ve her türlü puanı oyunculara yüksek meblalardan sattıkları bildirildi.

Uzun Süren Sorgu

Benegesseritus'un sorgusunun normalinden uzun sürdüğünü belirten yetkililer "bu adam nasıl isim koymuşsa kendisine hani bakın biz yazmıyoruz, yazamıyoruz, "kopyala-yapıştır"la yazım işini hallediyoruz ama sorgu öyle değilki. 15 adam başında daha ismini söyleyebilen olmadı. Kendisine de avukatı susmasını söyleyince işler arap saçına döndü. İsmini söylese işimiz kalmayacak, adliyeye sevk edeceğiz ama söylemiyor. Türk Dil Kurumuyla irtibata geçtik. Yarın bize 25 kişilik özel bir heyet gönderecekler. İsmi söyleyebildiğimiz vakit adliyeye sevk edeceğiz. Eskiden olsa alırdık o ismin okunuşunu ama işte uyum yasaları elimizi kolumuzu bağlıyor" dedi.

Yurt Dışına Kaçan Şüpheli

İsminin oHo olduğunu öğrendiğimiz ve çetenin elebaşı olduğu düşünülen kişiye ait ev ve iş yerine yapılan baskınlarda bulunamamsı üzerine yurt dışına kaçmış olabileceği düşünülmekte. İnterpol'le görüşüldüğü ve kırmızı bülten çıkartılacağına dair söylentiler var. Şahsın Şili ya da Uganda'ya kaçmış olabileceğinden şüpheleniliyor.

Sonun Başlangıçı

Yapılan operasyonun 11 yaşındaki N.Ç. adlı biri tarafından yapılan ihbar sonucu başladığı bilgisine ulaştık. N.Ç. verdiği ifadesinde "abi ben kendi halimde sw önünde pvp atıyordum. Baktım adam kalkanlı, canı falan benden çok bir pala. Dedim bu prottur kesin. Ana dedim adam yandı döndü, bir şeyler attı bana. Baktım bu adam retri gibi skill atıyor bana, holy gibi can basıyor kendine. Huylandım tabi doğal olarak. Bakayım dedim ne talentler kullanıyor diye. Bütün talentleri açıktı. O zaman şüphelendim bende. gm'e öm attım. Tabi bende ingilizce kötü ama derdimi anlattım güzelce. gm geldi baktı baktı tamam dedi bana, ben ilgileneceğim dedi. Sonra oyundan düştüm bir daha giremedim. Bende mail attım bilizzarta. Sonradan öğrendim bende korsan servermış orası. Ben pvp server diye biliyordum abi yeminle bak" dediği bildirildi.

Paraguay'dan Özel Ekip

N.Ç.'nin attığı maille harekete geçen BSSC 30 kişilik özel bir ekip kurup Dışişleri Bakanlığıyla irtibata geçti. Yapılan görüşmeler sonucunda ortak operasyon yapılması kararı çıktı. BSSC'nin gönderdiği özel ekibin başında bulunan MR. Brown yaptığı açıklamada "Evet arkadaşlar bizde brown sizdeli ahmet mehmet gibi, çok yaygın yani. Bunda şaşılacak bir şey yok." dedi. Operasyonla ilgili sorular içinse "Paraguayda yaptığımız ön incelemeler sonucunda zaten hayretler içindeydik ama asıl burada gördüklerimiz bizi şok etti. 4573 kişilik bir server benim iphone4'ümden daha yavaş bir makinada stabil olarak oyunu oynayabiliyorlar. Böyel bir teknpoloji bizde yok ne yazıkki" dedi.

İlk Gayri resmi Açıklama

İsminin açıklanmasını istemeyn bir yetili "şimdi bu adamların forumları mı ne varmış. Onu yenilerken baya bir olay olmuş. Sonra ismi lazım değil başka bir serverla karıştırılmışlar habire bu süre zarfında. Sonra aralarında "bizde kursak mı" şakası yapılırken oHo gizliden çalışmalara başlamış. Çok geçmeden çete şuanki halini almış. Kullandıkları teknolojide baya iyi ama. Paraguaydan gelen ekibin bazı üyeleri şuanda bunların serverında oynuyorlar ve 60 olmak üzereler. Şuana kadarda herhangi bir sorunlada karşılaşmamışlar hatta orjinaldeki sorunların bile olmadığını söylüyorlardı."

Siyam, Siyam Değilmiş

Aynı yetkili "Dead Finger aslında bir kişiymiş, oda kafamızı çok karıştırmıştı ilk başta. Hani dead sen isen finger nerde, finger sen isen dead nerde dedik başlarda. Siyam ikizi olabilir mi dedik ama ikinci kafa gözükmüyordu. Bizde tam bir vicut kontrolü yaptık ve aslında bu şahsın iki isim kullanan birisi olduğunu anladık. Zaten bu herifler bir garip, tuhaf tuhaf isimler veriyorlar kendilerine, bakın içerde biri kaldı, dışarı çıkartamıyoruz, neden, ismini söyleyemiyoruzda ondan. Bence kendiside söyleyemiyordur ya neyse"

Kafayı Bulan Liseli Talebe

Bu şahıslarla ilişkisi olduğu öğrenilen E. adlı kişinin okul müdürünün odasında ve gözetiminde yapılan sorgulamada, şahsın heyecanlı olması ve konuşamamsı üzerine kendisine verilen gazozdan kafayı bulduğu ve verdiği ifadede "şimdi ben tam şeedemedim şeyi ama tam şeediyorumki o zaman şey bana şey dedi, bende şeeettim yani. Sizin şeettirmeniz beni zaten şeettirince bende bu şeeden çok şey oldum yani" gibi bir ifade şeeden şahısa çok şeeden polislerin "abi çamlıca ile kafayı buldu bu gariban, bu mu server açacak" deyip şahsı şüpheli listesinden şeettikleri bildirildi.

Gergin Bekleyiş

Olayın duyulmasıyla birlikte wow-turk forumunun kullanıcıları da gergin saatler geçirdi. Bir çok kullanıcının ve moderatörlerinden bazılarının "formalı" diye tabir edilen 18 yaş altı kişilerden oluşması ve bu kişilerin anne ve babalarının bu olay karşısında gösterdikleri tepkiler nedeniyle zor saatler geçiriyor. Ulaşabildiğimiz bazı kullanıcılar yaptıkları açıklamalar şöyle;

büyülücüce: Benim haberim yoktu vallaha. Ben arkadaşlarla 70lik vodka devirmiştim yani tam hatırlamıyorum. Misal bakın ben kimim, sen kimsin, o kim, biz kimiz, siz kimsiniz, onlar kim. Gördünüz mü vodka çarpıyor beni abi.

Empyrium: Ben diyordum zaten Ankarada sorun yok onlarda sorun var diye ama işte dinletemedim kendimi.

peace: Benim icetea bağımlısı olduğuma dair söylentiler yalan dolan hatta iftiradır. Komplo kurulmaya çalışılıyor benim üzerimden.

DooMBolt61: Paladin ya da hunter oyanır arkadaşım. Bakın mop çıksın göreceksiniz sizde.

Oyuncuların Dikkatine

Çetenin isim karışıklığından tam olarak faydalanabilmek için ww-turk, waw-turk, wuw-turk, wiw-turk, wii-turk, ps3-turk gibi yaklaşık 567 alan adı satın aldıkları bildirildi. Yetkililer Oyunculardan oynadıkları serverın isminde tuhaf olan kelimelere karşı dikkatli olmalarını, buldukları tuhaflıkları en kısa sürede yetkililere bilirmeleri gerektiğini kaydettiler.

WoW-Türk Haber

Konu hanua tarafından 27 Ekim 2011 - 05:48 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 6
AMİNTOBELLO

#45 Riddler

Riddler

Moderatör

• Moderators
  • 889 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2011 - 06:01 ÖS

Ahahaha haber süper http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif ! Öff öldüm burda ... http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

#46 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2011 - 07:15 ÖS

Abi koptum :unsure:
  • 0

#47 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2011 - 07:52 ÖS

Yarıldım. :unsure: En beğendiğim yerleri alıntılayacaktım ama 213124512312 tane var. :blink: Haberi yazarken hep bir yerlerden akıllıca göndermeler yapmışsın, süper olmuş abi. :) Çok iyiydi. :) Müthiş bir gerçek-kurgu sentezi olmuş.

Not: Paraguay şimdi anlaşıldı.

#48 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2011 - 07:59 ÖS

Yarıldım ya hele benle ilgili olan şakaya çok güldüm http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

#49 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2011 - 09:59 ÖS

asdhasdjfkhsdjf bu adam bir numara ya. Adamsın be hanuamm :unsure: uzun zaman oldu böyle gülmeyeli. :blink:
  • 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

#50 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 29 Ekim 2011 - 07:40 ÖS

Geçtiğimiz günlerde haklarında çıkan korsan server kurdukları yönündeki haberler için basın toplantısı düzenleyen Malkavian, Dead, Finger, Philetairos, Dammit, ancientsign, Gleominas, oHo ve Benegesseritus çarpıcı açıklamalarda bulundular.

Ne Demek Söyleyemiyor

Toplantıda ilk söz alan Benegesseritus " Ne demek kendi ismimi söyleyemiyorum. Bu isim için 3 yıl Odtü'de 2 yıl İtü'de 6 ayda Cbü'de çalışma yaptık. Çok değerli hocalarımızın gözetiminde 103 faklı, 50şer kişiden oluşan gruplar üzerinde 18 ay deneyler yapıldı. Çok büyük bir çaba ve emek söz konusu. İşin maliyet yönüne hiç bahsetmiyeceğim zira hepinizin bildiği gibi Paris Hilton benim kuzenim olur. O karı şimdi villalarda köşklerde ben nerede?! Birde yaşadığım o kadar sıkıntı üstüne birde bu yalan haber. Bakın sevgili basın mensubu arkadaşlar burada hepinizin gözü önünde ben Benegrestistus... Benegmeritus... Benegermitos... Benegesirosuz... Beneg...

Yapılan Çok Ayıp

Benegesseritus'tan sonra söz alan Dead "Biz kardeşimle çok rencide olduk. Bir kere siyam ikizleriyle böylesine kırıcı, rencide edici, böylesine insanlık dışı ifadelerin olduğu bir şakanın, yalan haberde olsa basında yer almış olması biz siyam ikizlerini ve Türkiye Siyam İkizleri Odasını ve oda başkanımız olan Finger'ı ziyadesiyle üzmüştür." dedi. Bu sırada siyam ikizlerinden Finger'ın ağlaması kameralardan kaçmadı. Sözü kardeşinden alan TSİO başkanı Finger "Bakın sevgili arkadaşlar, bir siyam ikizi olarak hatun yapma olayımız zaten hiç yok. Hani kırk yılın başında iki sapık bulursak ne ala yoksa... Bizim gibi olan insanlarla yakınlaşalım dedik, zaten dörk kişiyiz oda olarak. Bizi çıkarsanız On ve Ton kalıyor geriye. Onlarda isimlerinin hakkını veriyor. Yarısı 103 kilo. Takdiri size bırakıyorum" dedi.

Şili Neresidir??

Söz sırası oHo'ya geçtiğinde gözündeki morluk dikkatlerden kaçmadı. oHo haberden sonra yaşadıklarını şu şekilde dile getirdi; "Efendim eşim haberi okumuş. Dedi Şili'de işin ne?? Dedim Şili ne?? Dedi oradaymışsın şimdi?? Dedim nasıl yani?? Dedi polisten kaçıyormuşsun. Dedim Ne polisi?? Dedi türk polisi. Dedim iğrençsin. Dedi bırak onu bunu şiliye neden kaçtın?? Dedim ben kaçsam Brezilyaya kaçarım krarnaval zamanı. Dedi samba yapmaya mı?? Dedim yok karılara bakmaya... demez olaydım. Bir an bir bir şeyin geldiğini gördüm, aldığım tek taş gibime geldi. Sabah güç bela kalkabildim. Eşim evi terk etmiş, diz üstünüde almış babasının evine gitmiş. Aşkım, bir tanem evine geri dön. Sen dönmeyeceksen diz üstünü gönder bari, en azından hafta sonları bende kalsın kız."

Yanlış Bildirim

Toplantıya katılan ve toplantı başından beri suskuluğunu koruyan Philetairos "Arkadaş beni buraya Emine Beder konferans veriyor diye çağırdınız. Nerede konferans nerede Emine nerede Beder?? Ayıp ya ayıp!! O kadar sene sizinle seviyeli bir birlikteliğimiz var, bu yalan dolan nedir?? Hemde izin günümde!!" sözlerinden sonra sinirli bir şekilde toplantıyı uçarak, basın mensuplarının şaşkın bakışları arasında, terk etti.

Toplantının Amacı

Sinirli tavırları giderek arttığı gözden kaçmayan Malkavian, "Ben hala Toplantının amacını anlamadım ama..." şeklindeki sözleri sözleri Benegesseritus tarafından "oldu galiba, Benegessssili" sözleriyle kesilince "yok ebesilli şeyili" diyerek Benegesseritus'un üzerine atladı. İkiliyi ayırmaya çalışan Dammit'in dudağı bu arbede sırasında yarıldı. Bu sırada ancientsign ve Gleominas kendi aralarında konuştukları ceplerinden para çıkardıkları ve ikiliye tezahurat yaptıkları gözlendi.

Toplantının Mecburi Sonu

Malkavian ve Benegesseritus ayrılmayınca ve arada Dammit ciddi hasar alınca toplantı mecburen bitirilmek zorunda kalındı. Toplantı bitiminde Basın mensupları binayı terkederken kafası güzel bir gencin "masturbasyon yapın, masturbasyon iyidir, ben yapmıyorum ama siz yapın" diyerek bağırması ve soyunmaya başlamalsı üzerine polis bu genci göz altına aldı.

WoW-Türk Haber
  • 4
AMİNTOBELLO

#51 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 29 Ekim 2011 - 08:02 ÖS

Hahahaha adamım benim ya çok güldüm her zamanki gibi ;)
  • 0

#52 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 29 Ekim 2011 - 08:22 ÖS

Löl yine yazmışsın abi. ;) En güzeli de herkesin kendinden bir şeyler bulması sanırım. :(

#53 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 29 Ekim 2011 - 08:35 ÖS

gülmekten akciğeri bırakıyordum klavyenin üstüne.. etrafımdaki herkes hasta oluyordu, sonunda beni de buldu.

birer tylol hot içermiyiz?
  • 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#54 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 29 Ekim 2011 - 09:57 ÖS

bir kaç dakika önce içtim şimdi girdiğimde yazını gördüm şoklardayım. ;)
  • 0

#55 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 29 Ekim 2011 - 10:53 ÖS

ehm pardon

Konu DooMBolt61 tarafından 29 Ekim 2011 - 10:54 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#56 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 15 Kasım 2011 - 03:14 ÖS

İkinci Şok Baskın

Polis gectiğimiz aylarda korsan sunucu açtıkları için baskın düzenledikleri adrese dün gece tekrar baskın düzenledi. wow-turk camiası korsan sunucu skandalını unutamamışken bu sefer daha vahim bir skandalın patlak vermesinden korkuyor.

Operasyonun Ayrıntıları

Operasyon dün gece 00:05'te Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere altmış ilde gerçekleştirildi. Operasyon için izni alır almaz harekete geçen ekipler şüphelileri uykularında kıskıvrak yakaladılar. Hiçbir şüphelinin kaçamadığı operasyon Emniyet Genel Müdürlüğünün koordinesinde ve Milli İstihbarat Teşkilatı ile Genel Kurmay Başkanlığının desteğiyle 1283 polis tarafından gerçekleştirildi. Ayrıca operasyonda 35 helikopter, 12 f-16, 8 sahil güvenlik botu ve TCG Gemlik fırkateynininde desteklediği belirtildi.

Gözaltı Listesi Kabarık

Gözaltına alınan Riddler, Makaveli, Echell, Keari, DooMBolt61, H.L.L, Silvernight, wookiee, peace, tipicik ve Ezekeel sorgularının ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafında tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıca korsan sunucu davası nedeniyle tutuklu bulunan Dammit ifadesinin alınması için gece yarısı apar topar tutulduğu ceza evinden emniyet genel müdürlüğüne getirildi. Aynı davada şüpheli olan ve yurt dışına kaçtığı belirlenen oHo için interpolden ikinci kırmızı bülten çıkartıldı.

Şeytanın Aklına Gelmeyecek Şey Bulundu

Şüphelilerin çıkar amaçlı çete kurmak suçundan tutuklandıkları açıklandı. Şüphelilerden Ezekeel administratör(admin) olduğu wow-turk sitesinin forumunda para karşılığı üyeleri moderatör(mod) yaptığı belirtildi. Bilindiği gibi wow-turk forumlarında minimum altı ay çalışan bir mod bağ-kurdan emeklilik hakkı kazanıyor, mod olduğu süreye göre emekli maaşına her ay fazladan prim alıyor. Ayrıca bütün modlara yönetim tarafında her ay yüz liralık bir akbil, üç yüz liralık gıda yardımı ve isteğe göre 20'lik, 40'lık ve 60'lık paketlerde prezervatif veriliyor.

Saygın Tepkisi

Daha önce yönetim kadrosunda olan ama çeşitli sebeplerle emekli olmak zorunda kalan ve "Saygın Uye" ile ünvanlandırılan emekli yöneticiler adına açıklama yapan MickeyTheKing "Biliyorum hepiniz beni gördüğünüze sevindiniz. Zira siz Benegesseritus'u (kopyala yapıştır) bekliyordunuz ama Saygın Uyeler olarak bizlerde sizin gibi okumada olsun yazmada olsun bu adamın ismi ile başa çıkamadığımız için açıklamayı ben yapacağım. İşte açıklamam; kınıyoruz." diyerek basın mensuplarının haklı tepkisini ve dahada haklı sevgisini kazandı.

AFK Şaşkın

AFK adına açıklama yapan büyülücüce "Bilindiği gibi wow-turk camiası içinde baskın kullanıcı grubu olan AFK bu son baskından ve beraberinde gelişen olaylardan cidden rahatsız olmuştur. Yaşanan bu son olaylarla birlikte AFK olarak ne gibi önlemler alacağımızı görüşmeye başladık bile. Hiç şüphesiz emir 66 masaya yatırılacaktır ama umarım o haddeye gelmeyiz" dedi. Bir basın mensubunun ""formalı"lar bir çatı altında birleşecekmiş, bildiğiniz gibi onların sayısı yaklaşık 7, bu durumda baskın kullanıcı grubu siz olmayacaksınız. Bu durum sizi endişelendiriyor mu?" sorusuna "Onlar gitsinde sivilcelerini patlatsın önce, ergen gençlikten korkacaksak bırakalım gidelim wow-tur'ü metin2 falan oynamaya başlayalım" cevabını verdi.

WoW-Türk Haber
  • 5
AMİNTOBELLO

#57 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 15 Kasım 2011 - 03:35 ÖS

iyi sardın bu işe he:D
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#58 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 15 Kasım 2011 - 04:54 ÖS

asdfasdfasdf http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif yeminle ki koptum nerdeyse sandalyeden düşüyodum http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

#59 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 15 Kasım 2011 - 05:37 ÖS

Löl, yine beklemediğim yerlerden şaka çıktı. :D Prezervatif ne ya asdasfasdfasd. :) Hayır, onlar bayatlar yani. :) Bu arada Gleominas unutulmuş, adamın en başta olması lazım tutuklananlar listesinde. :(

#60 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 15 Kasım 2011 - 05:42 ÖS

Yok unutmak değil farklı bir proje diyelim :D
  • 0
AMİNTOBELLO

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı