İçeriğe git

Resim
- - - - -

Trooga Brazenbeard - Bir Paladin'in Dönüşü

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 22 Ekim 2011 - 01:42 ÖS

Bir Dwarf paladin ve bir insan mage arasında geçen yaşanmış bir RP event'ın hikayesidir :)

1. BÖLÜM: MAVİ KEŞİŞ
Stormwind şehrinin büyücüler mahallesinde bulunan Mavi Keşiş isimli taverna, Şehrin tartışılmaz en gözde mekanıydı. Burada, Dun Morogh'da bile bulamayacağınız her türden, her lezzette içkiler olurdu. Bu yüzden olacak ki, tavernada her türden kişileri görmek mümkündü: Arsız mücevher hırsızları, Yorucu bir günden sonra kafa dağıtmak isteyen şehir muhafızları, kendilerine yeni hikayeler arayan gnome gazeteciler ve tabii ki içki ve kumar bağımlısı eski bir paladin, Trooga Brazenbeard...

Trooga Brazenbeard, geçmişte pek çok insanın hayatını kurtaran maceralara atılan bir Dwarf paladindi. Neredeyse üç aydır tam anlamıyla tavernanın simgesi haline gelmişti. Para kazanmak için bir takım ayak işleri yapmadığı ya da Cut-throat pasajında kumar oynamadığı zamanlar -ki bu onun günde 8 saatini alıyordu- Mavi Keşiş'te içki içerdi. O dondurucu kış rüzgarlarının şehri etkisi altına aldığı o berbat akşamda da bunu yapıyordu zaten.

Stormwind kilisesin sağır edici çanları saatin geceyarısı olduğunu haber verirken, Trooga içi dwarf birası dolu sekizinci bardağı henüz bitirmişti. Ortalık epey sessizdi, bu saatte burada pek dolaşılmazdı çünkü. İçtiği son bardaktan kalan bir kaç damla, Trooga'nın pirinç rengindeki bıyığından yere düşüyordu. Ne dediğini bile zar zor anlayarak bağırdı:
"Aelflax... Biğ... hic! Biğ bağdağa daha iğtiyacığm vağ!"
"Bu kadar yeter Trooga, biraz daha içersen, üç günlük içkini tezgahtan kazımak zorunda kalacağım... Yine!"
Aelflax, beş ay önce Mavi Keşiş'i eski sahibinden satın alan zengin bir insan tüccarın kızıydı. Babası, kıının güzelliği nedeniyle daha çok müşteri çekeceğini düşünerek orada görevlendirmişti ve Aelflax kesinlikle işini layığı ile yapıyordu.
"Değdimi unutmam için teğ yol bu, neden anlamığosun kadın!?" diye bağırdı Trooga. Ciddi şekilde sallanıyordu. "Boğcumu o tefecileğe ödemem geğekiyo yoğsa bu zavağlı dwağfı öğdü'ecekleğ!"
"Oh olsun o zaman sana!" diye tersledi Aelflax. "Kimse sana sırf kumar oynamak için tefecilere 500 altın borçlan demedi."
Trooga'nın çok ciddi şekilde kumar ve içki bağımlılığı vardı. Bir hafta önce kumar oynamak ve bu yolla daha fazla para kazanmak uğruna tefecilerden 400 altın borç almıştı. Borcunu bir hafta ödemediği için bu borç 500'e çıkmıştı ve tefeciler ertesi gün borcunu ödemezse onun kafasını koparıp şöminenin duvarına asmakla tehdit etmişlerdi.
"Pağaya iğtiyacım vağdı!" diye itiraz etti Trooga. "Biğ lonca kuğmak için 400 ağtın yetiyoğdu. Ancak bu pağayı geği ödemem için daha fazlasını kazanmalığdım. Elimde biğ kupa biğ maça ası vağdı ve yeğde de lanet oğası üç maça dağa... Kaybetme olas..."
"Yeter, yeter... Anladım!" diye bağırdı Aelflax. Bu hikayeyi 5. defa dinliyordu. Trooga'nın nasır tutmuş elimi kavradı. "Bak ne diyeceğim. Bir yolunu bulup seni saklayacağız. Daha sonra para kazanmana yardım edeceğim. Borcunu ödeyeceksin ve herkes mutlu olacak, bu nasıl?"
"Geğ.. geğçekten mi?"
"Tabii ki!" dedi Aelflax, ağlayan küçük bir çocuğu susturmak için söylüyormuşçasına şevkatli bir tonda. "Gel hadi, saklanmak için iyi bir yer biliyorum."

Aelflax, önce masalardaki dağınıklığı topladı. Tezgahını temizledi ve ışıkları söndürdükten sonra Trooga ile birlikte dışarı çıkarak tavernanın kapısını kitledi.
"Nereye gideceğiz?" diye sordu Trooga.
"Çok uzağa değil... Elwynn ormanında bir yerde..."
Aelflax sol cebinden garip bir düdük çıkardı ve şiddetle üfledi. Trooga beyninin çınlamasını engellemek için kulaklarını kapadı. Ancak hiçbir ses çıkmadı.
"Buğ da neyin nesiğdi?" diye sordu Trooga.
"Göreceksin!"
Birkaç saniye sonra simsiyah gökyüzünde bir beyaz bir yaratık belirdi. Büyücü kulesinin çevresinde süzülerek yumuşak bir şekildi yere kondu ve koşarak Aelflax'ın yanında durdu.
"Trooga... Sevgili grifonum Işıksaçan'a merhaba de!"
Önce Aelflax bindi, ardından Trooga...
"Hazır mısın, dwarf efendi?" diye sordu Aelflax, alaycı bir şekilde.
"Ben biğ dwarfım, giğifona binmek biğse doğuştan beğşediğmiş biğ yeteneğtir. Eğbette hazığım!"
"Tamam o zaman" dedi Aelflax. "Gidiyoruz!"

Devam edecek...

• 0

Dark Lion Onslaught.

#2 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 22 Ekim 2011 - 01:48 ÖS

Anlatımı oldukça iyi, tebrikler. Devamını bekliyorum.

#3 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 22 Ekim 2011 - 03:56 ÖS

Güzel bir çalışma umarım daha uzunlarıyla tekrar yazarsın. Çoğu kişi yarım bırakıyor, bırakmayın ya okumayı seviyoruz valla yazın. Seve seve okuruz.
  • 0

#4 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 22 Ekim 2011 - 04:23 ÖS

Lol benim başarısız hikayemden sonra güzel bi çıkış bi solukta okudum sağol
  • 0

#5 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 22 Ekim 2011 - 08:02 ÖS

Yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.

Çoğu kişi yarım bırakıyor, bırakmayın ya okumayı seviyoruz valla yazın.

Normalde ben de çok fazla yarım bırakırım ama bu seferkini epey ilerletmeyi düşünüyorum. Zaten en fazla 4-5 bölüm olur.
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#6 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 22 Ekim 2011 - 08:41 ÖS

Lol benim başarısız hikayemden sonra güzel bi çıkış bi solukta okudum sağol

Seninki başarısız değildi, sadece törpülenmemişti kendine haksızlık etme kesinlikle. Benim yorumlar seni yanıltmasın. Ben sadece dahada iyileri için genel okunsun diye yazmıştım. Sende yazacaksın diye bekliyorum bende. :)
  • 0

#7 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 22 Ekim 2011 - 09:07 ÖS

O.o Bekliyomusun tamam yazıyorum o zaman
  • 0

#8 karakagan

karakagan

Corporal

• Members
  • 28 İleti

Yazma tarihi: 25 Ekim 2012 - 09:42 ÖS

Güzel olmuş, etkileyici...
  • 0

#9 wow1164

wow1164

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 49 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2013 - 01:04 ÖS

ÇOK UYUZ iş yav oyunun hikayesiyle ilgili kafamda bir kurgu yapamıyorum çok şey var aklımda ama bağlantı kuramıyorum..
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı