İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Blinnes Brotherhood / Blinnes Kardeşliği - Alliance Rp Guildi <İnaktif - Üye Alımı Yok>

• Please log in to reply
Bu konuya 210 yanıt gönderildi

#1 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 22 Ekim 2011 - 08:05 ÖS

GUILD ANA SAYFASI: http://blinnes-broth...d.wowstead.com/
Resmi ekleyen
IN CHARACTER:
*Stormwind Katedralinin önünde büyük bir kalabalık toplanmıştır. Eski Güneyin Kalkanları üyesi paladin Trooga Brazenbeard, büyükçe bir kutunun üstüne çıkmış, etrafındaki halka bir konuşma yapmaktadır*

"İyi akşamlar, Stormwind halkı *kalabalığa göz gezdirir*. Benim adım Trooga Brazenbeard. Pek çoğunuzun beni tanımadığını biliyorum ancak ben sizi çok iyi tanıyorum. Sizler, ittifağın cesaret dolu mensuplarısınız. Gözlerinize baktığım zaman, orada öfke ve acı görüyorum. Bu bitmek bilmeyen savaşlar boyunca kiminiz anne/babanızı, kiminiz çocuklarınızı kaybettiniz. Bundan daha da kötüsü, savaş hala sürüyor! Kanatlıölüm tüm Azeroth'ta dehşet saçıyor, onun hizmetinde olan lanetlenmiş "yaratıklar" sizin ailelerinize, dostlarınıza zarar veriyorlar *derin bir nefes alır*

Bu dehşet ve kaos ortamına rağmen, İttifak'ın halen elle tutulur bir hamle yapmadığını siz de farketmişsinizdir. Halkın, yani bizim cebimizden çıkan vergiler doğruca kraliyet ailesinin midesine iniyor. İttifak komutanları sadece parayı basıp o mevkiye geldiği için, ordumuz bir avuç paragöz insanlarca yönetiliyor ve bu yüzden Alacakaranlık çekici'ne ve daha nicesine karşı mağlup oluyoruz *kalabalıkta tek tük alkış sesleri yükselirken birkaç kişinin kalabalığı söylene söylene terkettiği görülür* Her birinizin intikam almak için yanıp tutuştuğunu ancak bu fırsatı bulamadığınızı biliyorum.Ancak size çok iyi bir haberim var: Bu durum artık bitecek! Bugün, buradaki onlarca kişinin ve kutsal ışık'ın huzurunda, size yeni bir kardeşliğin kurulduğunu ilan ediyorum: Blinnes kardeşliği! Artık, orduda yükselmek için ayak işleri yapmak veya komutanlara dalkavukluk etmeye ihtiyacımız yok. Herşeyi yavaşlatan ve zora sokan emir komuta zinciri de yok. İttifağın cesur halkı, ailenizin hatta Azeroth'un geleceğine bir iyilik yapmak istiyor musunuz? *Kalabalıktan pek çok 'evet' sesi yükselir* Öyleyse sizi Blinnes Kardeşliğine davet ediyorum. İttifak için değil, adınızı duyurmak için hiç değil. Sadece ve sadece sevdikleriniz ve dünyamız için... Bana katılın kardeşlerim, bana katılın ve Azeroth'u daha iyi bir yer haline getirelim."

OUT OF CHARACTER:
Yukarıdaki ufak IC öyküden de anlayabileceğiniz gibi yepyeni bir türkçe RP guild'i Blinnes Brotherhood tarafımdan kurulmuş bulunuyor :) Amacımız; Azeroth'tki barış ve huzuru tehdit eden her türlü güruh, hilkat garibesi, katil, yaratık ve orduyla savaşmak. Ancak birçok RP guild'inin aksine, Blinnes kardeşliği bir ordu yapılanması değil. Herkesin söz hakkına sahip olduğu, demokratik bir ortam...

Şartlarımız:
  • Blizzard'ın koyduğu roleplay kuralları aynen geçerlidir.
  • Roleplay konusunda en azından temel bir bilginiz olması tercih sebebidir(Çok fazla tercih seçeneğimiz var ya[!])
  • IC nedenlerden dolayı, çok tecrübeli ya da emmioğlu olmadığınız sürece death knight ve warlock alımı yapmıyoruz.
  • Minimum level 15, hadi taş çatlasa level 10 olmanız gerekiyor.
  • Birlikte söz hakkına sahip olduğunuz gibi, başkalarının söz hakkına da saygı göstermelisiniz.
  • E şimdilik yeter bu kadar kural hemen soğutmayayım sizi :D
Güncel RP gearını öğrenmek için tıklayın

Nasıl başvurabilirsiniz:
Guild'e katılmak için aşağıdaki başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

Oyundaki karakter adı: Oyunda gözüken adınız. RP yaparken kullandığınızla aynı olmak zorunda DEĞİL.

Karakter Adı-Soyadı: RP yaparken kullandığınız karakter adı ve soyadı. WoW'daki tarihi kişiliklerin adını koyamazsınız.

Irk: Oynadığınız karakterin ırkı. Darkiron Dwarf ya da High-elf gibi çetrefilli şeyler de olabilir.

Fiziksel Görünüş: Fazla cılkını çıkarmadan karakterinizin genel görünüşü. Yüzünde bir yara izi var mı? Dövmesi, piercingi var mı vs. vs.

Karakteristik özellikler: Sizi siz, daha doğrusu karakterinizi karakter yapan temel şeyler. Sinirli, komik, burnu havada vb...

Karakter Geçmişi: Karakterinizin geçmiş yaşamı. Onu etkileyen olaylar ve dahası... En az 3 paragraf olmasına.

Geçmiş RP deneyimleriniz: Daha önce RP yaptınız mı? Yaptıysanız ne kadar süre nerede?

Aktif olabileceğiniz süre: Günde-haftada ne kadar süre online olabilirsiniz?

Hepsi bu! Bu formu doldurduktan sonra bu konuya mesaj olarak atabilirsiniz. Lütfen gerçeken birlikte birşeyler yapıp eğlenmek istiyorsanız gelin, aksi halde ne sizin ne de benim zamanımız harcansın :)
_____________________________________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________________________________

AKTİVİTELERİMİZ:

Ejder Dişi
"Ejder Dişi" olarak da tabir edilen büyülü bir gereci ele geçirmek için Burning Steppes'te bir yolculuk yaptık Bu tehlikelerle dolu bölgede başımıza gelmeyen kalmadı. Yolda Leonthtar ve Jack'e rastladık, ancak hala orduya bağlı olan Leonthar yüzünden Orc'lar ve insanlar arasındaki bir svaşın ortasında kaldık. Daha sonra can güvenliğimizi sağlamak için Lakeshire'a kaçtık.

Hearthglen

Kardeşlik üyesi Muragan'dan, Hearthglen'e saldırı olacağına dair bir ihbar mektubu aldık. Hemen Hearthglen'e gittik ama bizzat Muragan tarafından tuzağa düşürüldük. Volff Plankton Muragan tarafından öldürüldü ve Honorwing da Muragan'ı öldürdü. Ancak Muragan, bir şekilde tekrar dirildi ve Volff'un cesedini de alarak kaçtı.

Gilneas
Bir zamanlar Leonthar'ın yaşadığı malikaneden zırh ve silah temin etmek amacıyla Gilneas'a gittik. Orada eski bir düşman, büyücü Haen tarafından gafil avlandık. Haen, Leonthar'ın öldüğünü sanmamıza yol açacak bir ilüzyon yarattı. Biz Leonthar'ı öldü sanarken, Jack Hope şovalyeleriyle birlikte Gilneas'a geldi ve Leonthar'ı yaralı olarak buldu. Grup tekrar bir araya geldikten sonra Haen ortaya çıktı ve Leonthar'a şafak vaktinde bir duello teklif ederek ortadan kayboldu.

Kara Büyücü Haen
Büyücü Haen ile, söylediği saatte söylediği yerde karşılaştık. Leonthar'ı kollamak için ben ve Zyphe oradaydık. Haen de adamlarını getirmişti ve aramızda bir kapışma yaşandı. Haen'in ilüzyon yetenekleri bizi defalarca şaşırttı ancak Leonthar son bir oyunla onu yendi. Dönüşte Cælan adı bir druidle karşılaştık, tanışma ve konuşma faslının ardından onu kardeşliğimize kabul ettik ve kayıt işini resmileştirmek için günler sonra Stormwind'a döndük.

Ölülerin Baskını
İttifak tarafından izlendiğimizi düşünerek Darkshire'da gizli bir toplantı ayarladık. Ancak toplantı sırasında Darkshire'a ölüler ordusu tarafından bir saldırı oldu. Tüm gücümüzü kullanarak, ışığın da yardımıyla köyün bu saldırıyı atlatmasını sağladık. Bu başarımızdan dolayı, Darkshire belediye başkanı tarafından madalya ve bir miktar para ile ödüllendirildik. Olaylar yatıştıktan sonra toplantıyı tamamladık.

Garoot'un Yardımı
Elimize "Garoot" adlı birisi tarafından gizemli bir mektup geçti. 'Ejder Dişi' denilen artifact'ı bulmamıza yardım edeceğini söylüyordu. Bir dedektif gibi ipuçlarını toplayarak, Garoot denilen bu gizemli yabancı sayesinde 'Ejder Dişi'ni bulduk. Ertesi gün hiç vakit kaybetmeden Ironforge Kütüphanesine gittik. Orada Garoot'u bulamadık ancak yine Garoot'un bir oyunu sayesinde Muragan'ın aslında ne kadar tehlikeli olduğunu gördük.

Zaman Mağaraları
Baş düşmanımız Muragan'ı bulmak için ne zamanımız, ne de her hangi bir ipucumuz olmadığı için çılgınca bir planı uygulamaya koyduk: Zamanda geri gitme ve Muragan'ın nerede olabileceğine dair bir ipucu bulmak... Bunun nasıl yapılacağını yanlızca dünyanın en güçlü büyücüleri bilebilirdi. Bağlantılarımızı kullanarak Tirisifal Bekçileriyle ve tabii ki de Med'an ile bir görüşme ayarladık. Neredeyse imkansız gibi görünen bu plan, tuhaf derecede kolay bir şekilde ilerledi ve Med'an tarafından zaman mağaralarına gönderildik. Orada, Leonthar ile ilgili korkunç bir gerçek ortaya çıktı. Ne yazık ki bunu irdelemeye fırsat bulamadan kendimizi geçmişte, Hearthglen'de bulduk. Geçmişe gitmeyi başarmıştık.

Ne var ki, zamanın normal akışında birşeyler feci şekilde ters gitmeye başlamıştı. Oraya gittiğimizde Leonthar'ın geçmişteki haliyle karşılaştık. Hearthglen'e geldiğimizde Muragan'ı sorguladık ancak daha cevap bile vermeden Caelan onu yanlışlıkla öldürdü. Muragan'ın o an ölmesi herşeyi berbat edebilir, zamanda tamir edilemeyen bir hasara yol açabilirdi. Trooga Muragan'ın elindeki lanetli kitabı kullanarak Muragan'ı yeniden diriltti. Zaman eski haline dönüp Caelan geri geldiğinde, Trooga kayıptı.

Trooga'nın Oyunu

Garoot; birliğimizin bütün üyelerine Stormwind'da buluşmak için bir mektup gönderdi. Zamanı geldiğinde neredeyse herkes oradaydı. O sırada Garoot gelerek kendini tanıttı. Bir süre konuştuktan sonra yüzündeki peçeyi çıkardı ve onun Trooga olduğunu gördük. Bir süre yaşanan şaşkınlıktan sonra, Trooga'nın aslında zamanda hiç geri gelmediğini, Hearthglen'de yaşanan fiyaskodan sonra bronz ejderlerin onu zamanı düzeltmekle görevlendirdiğini öğrendik. Zamanda sürekli yolculuk yaptıktan ve verdikleri hasarı düzelttikten sonra Trooga en sonunda azat edilmişti ve Garoot olarak kardeşliğe yardım ediyordu. Kardeşliğin üyeleri bunu öğrendiğinde başta oldukça kızdılar, ancak sonradan 'Ejder Dişi'ni kullanarak Muragan'ın peşine düşmek için yola çıktılar.

Güneye Yolculuk
Muragan'a hakettiği cezayı vermek için güneye doğru yola çıktık. Darkshire'da iken Beatrise yaralandı, onu bir şifacıya emanet edip yolumuza devam ettik ve Leonthar ile karşılaştık. Ekipteki kimse Leonthar's güvenmiyordu, ancak herşeye burnunu sokmaması karşılığında yanımıza alıp devam ettik. Booty Bay'e geldiğimizde Muragan'la karşılaştık ancak o yine gizemli bir şekilde bizi atlatım Kalimdor'a kaçtı. Bu başarısızlıktan sonra, Leonthar tek başına Muragan'ın peşinden gitti. Garuk ise, bize yardım edecek birilerini bulmak için şehre döndü.

devam edecek...

ÜYELER:

Trooga Brazenbeard:
Dun Morogh'da orta halli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Trooga, gençliğini bitmek bilmeyen acılar içinde geçirdi. Ironforge kütüphanesinde görevli olarak çalışan Trooga, elemental istilasından sonra annesini kaybedince paladinlik eğitimine başladı. Orduya bağlı bir yapılanma olan Aegis of the South ekibine katıldı. Orada başına gelenlerle ordunun elitist ve yozlaşmış yapısına tanık oldu. Bu yüzden Aegis of the South'tan ayrıldı ve ittifağa bağlı olmayan yarı-askeri bir örgüt kurdu.

O günden bu yana Blinnes'in liderliğini ve akıl hocalığını yapıyor.

Garuk Honorwing:
Garuk, sıradan bir köyde sıradan bir dwarf madeciyken, bir paladinin köyünü ziyaret etmesiyle bütün hayatı değişti. Garuk, orduya katılarak bir paladin oldu ve Honorwing soyadını aldı. Daha sonra çeşitli sebeplerle ordudan ayrıldı ve Blinnes Kardeşliği'nin çekirdek kadrosundan biri haline geldi.

Honorwing, şu sıralar Muragan'ın ihanetinden ve Volff'un ölümünden kendini suçlu hissediyor ve en kısa zamanda Muragan'ı alt etmek istiyor. Ayrıca Leonthar ile arasında başından beri bir çekişme var.

Zyphe Ironhammer:
Thelsamar'da doğan bir dwarf olan Zyphe, paladin olan babası ve arkeolog olan annesini iki ayrı savaş sırasında kaybetti. Babası gibi bir paladin olan Zyphe, Lich King'in ölümünden sonra arkeologluk eğitimi de aldı. Aegis of the South'ta bulundu.

Blinnes kardeşliği kurulduğundan beri orada olan Zyphe, tam bir içki düşkünü çileden çıkarabilecek derecede vurdumduymaz. Ancak o da kendisini böyle sevdirmeyi biliyor.

Leonthar Willmore:
Tam bir asker çocuğu olan Leonthar, Gilneas'ta asil bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Daha genç yaşta askeri anlamda büyük başarılar elde eden Leonthar, Aegis of the South'un üst düzey subaylarındandı. Blinnes'in Burning Steppes'e yaptığı bir operasyonda Trooga'yla karşılaştı ve Blinnes'e katıldı.

Leonthar, her ne kadar insan formunda kalmayı tercih etsede, çok öfkelendiği zaman ister istemez Worgen'a dönüşebiliyor ve çevresindekilere zarar verebiliyor. İttifak ve Blinnes kardeşliği arasında diplomatik bir köprü görevi de görüyor.

Cælan Jadefang: Gilneas'ta bekçilik yaparken, Blinnes kardeşliğiyle karşılaşan ve onlara katılan Cælan, katıldığından beri hep ekibin yanında oldu. Ekipteki tek Druid olma özelliğini de taşıyan Cælan'ın Cenarion Circle ile de güçlü bağlantıları var. Worgen lanetinden pek çok Gilneas'lı gibi o da etkilenmiş

Cælan her ne kadar kavga ve dövüşü sevmeyen bir de olsa, oldukça güçlü bir druid. Pek çok Gilneas'lının aksine kibirli biri değil. Genellikle kuzgun ya da ayı formunda olmayı tercih ediyor.

Pavlin Berlynn: Pavlin, ittifağın candamarlarından biri olan Theramore adasında, bir tüccarın oğlu olarak doğdu. Küçük yaşta anne ve babasını kaybedince bir rahip tarafından büyütüldü ve genç yaştan itibaren Paladin olmak için eğitildi. Karakaya orklarının Elwynn'a olan saldırısında sevdiği kadın öldürülünce uzun süre içine kapandı ancak sonra katedraldeki başka bir paladin'in yardımıyla tekrar kötülükle savaşmaya başladı.

Paviln, Blinnes'e geleli birkaç hafta oldu. Karakter olarak biraz patavatsız da olsa, oldukça saygılı ve eleştiriye açık birisi. Garuk ile iyi anlaşıyor ve tıpkı onun gibi içmeyi çok seviyor.

Khean Dragonfriend:
Bir wildhammer cücesi olan Khean, Grifon ustası bir ailenin küçük çocuğuydu. O ve abisi, çok genç yaştan itibaren grifon kullanmayı öğrendiler. Khean ile abisinin ilişkileri çok iyiydi. İkisi sürekli yolculuk edip en korkunç tehditleri ortadan kaldırıyor, en büyük canavarları deviriyorlardı. Günün birinde abisi gizemli bir şekilde bir ejderhayı eğitmeyi başardı, ancak o ve ejderi diğer cüceler tarafından öldürüldü. Khean ise köy halkına küsüp orayı terketti.

Ironforge'a gittikten sonra Blinnes Kardeşliği'yle tanışan Khean, doğası gereği oldukça ırkçı ve barbar bir görüntü çiziyor ancak hatırı sayılır derecede cesur ve girişken biri.

Beatrise Willturne:
Beatrise; 16 yıl önce Dalaran'da doğdu. Ailesini geçindirmek için genç yaştan itibaren barmaid'lik yapmaya başladı. Bir senatörü yaraladığı için idama mahkum edilse de, Rhonin tarafından kurtarıldı ve bizzat Rhonin tarafından sağlanan burs ile büyücülük eğitimi görmeye başladı.

Beatrise, başlangıçta sadece Blinnes Karderşliği'nin elindeki 'Ejder Dişi'ni ele geçirmek için Blinnes'in içine sızmış olsa da, daha sonra Blinnes ile kaynaşmayı başardı. Yine de Blinnes üyelerinin neredeyse hepsi onun kibirli ve saldırgan tavırları yüzünden ondan hoşlanmıyor.

Ayrılan, Ölen ya da Kayıp Karakterler.

Muragan Steelhearth: Bir numaralı istenmeyen kişi, kardeşliğin baş düşmanı ve aynı zamanda çok güçlü bir warlock, çok güçlü bir necromancer... Muragan Steelhearth'ı tanımlamak için bu sözler yeterli. Kardeşliğin kurucu üyelerinden olan Muragan, cataclysm'den hemen sonra Trooga tarafından yaralı halde bulunmuştu. Bilinmeyen bir nedenden dolayı geçmişine dair bütün anıları silinen Muragan, Trooga tarafından şehre getirildikten sonra sıhhıyecilik de yaptı. Blinnes Kardeşliği kurulduktan birkaç hafta sonra hafızası geri geldi ve Blinnes üyelerinden Volff Plankton'u öldürerek kayıplara karıştı.

O zamandan beri Blinnes Kardeşliği tarafından her yerde aranıyor.

Volff Plankton:
Küçüklüğünden beri Stormwind'da kol gezen bir hırsız çetesinin elemanı olan Volff, küçük yaşta hırsızlık yaparken yakalanınca aldığı bir sosyal hizmet cezasında ünlü bir korsan olan Kaptan Sanders ile tanıştı. kaptan Sanders tarafından Plankton soyadını alan Volff, uzun yıllar boyunca korsanlık yaptı. Günün birinde Kaptan Sanders öldürüldü ve tayfası dağıldı, şehirde başıboş gezidiği birgün Trooga'nın halka seslendiğini gördü, söylediği şeyler aklına yattı ve Blinnes'e katıldı.

Blinnes'teki ilk haftalarında, Hearthglen'de iken Muragan tarafından hunharca öldürüldü, ancak cesedi muhtemelen yine Muragan tarafından kaçırıldı.

Shallw V. Ctesponh:
Shallw, Gilneas'lı orta halli bir ailenin ilk çocuğuydu. Küçüklüğünden itibaren içinde ciddi bir büyücülük potansiyeli bulunan Shallw, aynı zamanda kehanet güçerine de sahipti. Babasının ölümünden sonra annesiyle Stormwind'a taşındı. İyi bir aile terbiyesi alan Shallw, Leonthar'ın katkılarıyla Blinnes'e katıldıktan sonra kardeşliğin özel simyacısı oldu.

Büyü güçleri artmaya başlayınca bunu değerlendirmek için Dalaran'da eğitim görmeye karar verdi. Burada yine tüm masrafları Leonthar tarafından karşılanan Shallw aynı zamanda Leonthar'ın babası olduğunu öğrenince büyük şok geçirdi. O zamandan beri Dalaran'da eğitim görüyor.

Esenlikle kalın...

Doğa.

Konu dogabeey tarafından 30 Aralık 2011 - 03:38 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 2

Dark Lion Onslaught.

#2 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 22 Ekim 2011 - 08:35 ÖS

Öncelikle çalışmalarını ve RP guild tanıtımını yabancıların arzu ettiği kalitede yaptığın için seni tebrik ederim. Bu durum senin deneyimlerini ve güvenilebilecek bir RP'ci olduğunu gösterir. :)

Umarım çalışmalarına destekçi, gerçekten samimi ve güzel RP yapabilecek birilerini bulabilirsin. Benim ve AotS'un RP'ye emek harcamış pek çok yöneticisinin seni desteklediğine emin olabilirsin. Kolay gelsin. :)

Konu Nem. tarafından 22 Ekim 2011 - 08:36 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#3 zypherius

zypherius

Scout

• Members
  • 56 İleti

Yazma tarihi: 23 Ekim 2011 - 04:17 ÖÖ

Tanıtım çok güzel olmuş aslında katılmak isterim ama soyadını bile unuttuğum karakterle ne kadar güzel olur bilemicem :) başarılar
  • 0

#4 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 23 Ekim 2011 - 06:32 ÖS

Lol kesinlikle katılıyorum

Oyun karakter adı:Honorwing

Karakter Adı-Soyadı:Garuk Honorwing

Irk:Dwarf

Fiziksel Görünüş:Bildiğimiz sakallı cücenin bakımlı versyonu

Karakter Geçmişi:Özet geçiyorum.Benim cüce eski bir bakır madencisi annesi-babasını tanımıyor bir gün Radulf Leder adında bir Paladin komutanla tanışıyor ve paladin oluyor kısaca bu uzatmaya gerek yok

Geçmiş RP deneyimleriniz:Yok.

Aktif olabileceği süre:Her gün 3-4 saat civarı

Ayrıca bana ne zaman aktif olacağını bildir bir RP yapalım ucundan da öğreneyim bu işleri
  • 0

#5 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 23 Ekim 2011 - 08:23 ÖS

Lol kesinlikle katılıyorum

Oyun karakter adı:Honorwing

Karakter Adı-Soyadı:Garuk Honorwing

Irk:Dwarf

Fiziksel Görünüş:Bildiğimiz sakallı cücenin bakımlı versyonu

Karakter Geçmişi:Özet geçiyorum.Benim cüce eski bir bakır madencisi annesi-babasını tanımıyor bir gün Radulf Leder adında bir Paladin komutanla tanışıyor ve paladin oluyor kısaca bu uzatmaya gerek yok

Geçmiş RP deneyimleriniz:Yok.

Aktif olabileceği süre:Her gün 3-4 saat civarı

Ayrıca bana ne zaman aktif olacağını bildir bir RP yapalım ucundan da öğreneyim bu işleri

Geçmişi biraz daha uzun tutsaydın daha hoş olurdu. Mesela anne babasını neden tanımıyor, maddi durumu vs. vs... Ha kafanda ayrıntılı olarak kurduysan benim için hiç problem değil, sonucta in-character olarak benim oynadığım karakter senin oynadığın karakteri tanımıyor ve geçmişini bilmiyor ki biliyormuş gibi yapmak -yabancı RP guildlerinde- direk kick sebebidir zaten(bkz. meta gaming). Ama bir karakter ne kadar ayrıntılı olursa her seferinde aynı kişiyi canlandırmak daha kolay olur. Tabi dediğim gibi kafanda ayrıntılı bir özgeçmiş varsa şahsen ben sorun etmem.

Aktif olduğum süre konusunda, öğlen 1, en geç 2'de ben orada olurum doğaçlama bir RP yaparız :)
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#6 Riddler

Riddler

Moderatör

• Moderators
  • 889 İleti

Yazma tarihi: 23 Ekim 2011 - 08:32 ÖS

Bende en yakında zamanda katılmak isterim doğrusu ancak, 1-2 hafta süreyle WoW'a girmem mümkün değil.(Belki daha kısa olabilir.) Formu direk burayamı yazıyım yoksa, özel mesaj yoluyla mı yollayabilirim? :)

Konu Riddler tarafından 23 Ekim 2011 - 08:32 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#7 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 23 Ekim 2011 - 08:40 ÖS

Bende en yakında zamanda katılmak isterim doğrusu ancak, 1-2 hafta süreyle WoW'a girmem mümkün değil.(Belki daha kısa olabilir.) Formu direk burayamı yazıyım yoksa, özel mesaj yoluyla mı yollayabilirim? :)

Buraya yazarsan daha iyi olur hem diğerleri de görmüş/tanımış olur, hem de konu daha çok ilgi çeker(bkz. çıkarcı :))
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#8 Riddler

Riddler

Moderatör

• Moderators
  • 889 İleti

Yazma tarihi: 23 Ekim 2011 - 09:18 ÖS

Oyundaki karakter adı: Shallw (Şuanda isim olarak bunu seçtim ancak henüz bir karakterim yok.)

Karakter Adı-Soyadı: Shallw Valenso Ctesphon

Irk: Human Male

Fiziksel Görünüş: Shallw, açık bir ten rengine sahip ve aynı şekilde açık sarı renginde hafif uzun bir saçı var.
Sağ kolunda çocukluğundan kalma bir yaranın izleri, sağ alt sırtında ise ateşi andıran doğum lekesi bulunmakta.
Resmi ekleyen

Karakteristik özellikler: Shallw, genellikle birçok şeye şüpheci yaklaşan bir karaktere sahip.
Çocukluğunda çok fazla savaş, çatışma görmediği için hala üzerinde savaş korkusu bulunmakta ve bu korku bazen rüyalarını dahi etkilemekte...
Shallw, babasının ölümünden önce biraz varlıklı bir yaşam sürmesi nedeniyle, arada burnu havada davranışlar sergileyebiliyor...
(Daha birsürü şey yazardım belki ama şimdilik yeter heralde :)...)

Karakter Geçmişi:
Ailesi aslen Gilneaslı olan Shallw, ailesinin yaptığı bir göç sırasında doğmuştur. Doğduğu yerin Duskhaven yakınlarında olduğu tahmin ediliyor. Çünkü, ailesi göçe başladıkdan kısa bir süre sonra doğmuştur. Şimdilerde Redridge dağlarında yaşayan Shallw, annesiyle beraber Lakeshire kasabasında yaşamakta... Shallw'in babası, iyi bir ticaret adamı ve diplomatdır. Genellikle goblinlerle ve Horde ile çalışan, Edric Ctesphon geçirdiği ağır hastalık ve yaş nedeniyle hayatını kaybetmiştir.Babasının ölümüyle şok geçiren Shallw, gün geçtikçe daha içine kapanık bir hale gelmiş aynı zamanda ailesi eski varlığını yitirmiştir.
Lakeshire'da yaşayıp, orada çalışmakta ve ailesini geçindirmektedir. Shallw son yıllarda büyüye merak sarmış ve öğrenmek istemektedir ancak, annesi bu durumdan korkmakta olup onu engellemektedir.Blinnes Brotherhood'u duyduğunda, artık zamanın geldigini anlamış, evini terk edip bilinmezliğe doğru adımını atmıştır ...

(Shallw 17 yaşında olmakta :) )

Geçmiş RP deneyimleriniz: Daha önce bu tarz guild olaylarına katılmak istedim ancak mümkün olmadı ama, bunun dışında arkadaşlarımla kendi aramızda çeşitli rp etkinlikleri yapıyoruz.

Aktif olabileceğiniz süre: Hafta içi okulum var fakat saat 16.00 gibi online olabilir, 22.00-23.00 belkide daha geç vakte kadar WoW'dayım :D. (Özel durumlar hariç.)(Derken sınavlar vs..)

Not: Aslında deathknight alımı yapsanız , birgün rp yaparım düşüncesiyle bir sürü şey topladığım dk mı oraya migrate edebilirim :/..

Konu Riddler tarafından 24 Ekim 2011 - 01:16 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#9 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 23 Ekim 2011 - 09:21 ÖS

Kafamda ayrıntılı plan var buraya özet geçtim sadece
  • 0

#10 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2011 - 09:40 ÖÖ

Fiziksel Görünüş: Fazla cılkını çıkarmadan karakterinizin genel görünüşü. Yüzünde bir yara izi var mı? Dövmesi, piercingi var mı vs. vs.

konu ile alakasız ama sormadan edemiceğim, yüzde yara nasıl oluyor yav? karakter görüntüsüne uyarlayabiliyor muyuz yaraları?
eğer öyleyse benim vücudumda olan bütün dikiş izlerini charada yapmak istiyorum :)

bu arada daha önce de Falwen isimli arkadaşa sormuştum( ismini yanlış hatırlamıyorsam )

death knightlara karşı olan bu tutumun sebebi nedir diye. olurda bir gün RP yapmaya başlarsam yine death knight oynamak isterim.
sonuçta bilinci yerine geliyor ve (horde&ally) liderlerine sadakatlarını sunuyorlar.

hem yaptıklarından dolayı pişmanlık hemde kendisine yapılanlardan dolayı intikam ateşiyle yanan,

çektiği acılar yüzünden acıma duygusunu kaybeden, ruhsuz bir savaşçı, soğuk kanlı bir katil...

güzel RP olur sanki:)

Konu SoulSlay tarafından 24 Ekim 2011 - 09:41 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#11 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 24 Ekim 2011 - 10:02 ÖÖ

DK'lara olan tepki şu şekilde:
-58 levelde başlıyor olmalarından dolayı en başta RP'ye katılımda samimiyet duygusunu vermiyor.
-Duygusuz oldukları düşüncesinin yaygın olmasından dolayı RP'lerde deneyimsizliğinde getirdiği bir şuursuzlukla RP ekibini yoruyorlar, sıkıntı çıkarabiliyorlar.
-Genelde herkes DK açıp gelmeyi, RP ortamını görmeyi ve ona göre karar vermeyi düşünüyor ama bilmiyorlar ki RP'de 1 günlük karakter ekleme durumları öyle kolay olmuyor. Bizde diyoruz ki RP konusunda samimiysen adam akıllı aç kas ya da migrate yap samimiyetine ve RP yapacağına inanalım.
-Başka bir durum DK'ların katılımcılığının saçma olduğu yerlerde yani biraz daha basit yerlerde RP yapıyoruz. Deneyimsizler deneyim kazansınlar diye. Oralarda da mantıken daha büyük sorunları kendine hedef edinmiş bir 'hero' sınıfının aramızda olması abes kaçıyor.

Ama ama ama DK oynamak isteyip oynayamazsın diye bir şey yok tabii ki. Ally tarafında oynayan var. Pasif olsa da horde tarafında bir DK guildimiz var şu anda. İlerleyen zamanlarda aktif olursak seni aramızda görmek isteriz.

P.s: Horde Guildi (The Frozen Anguish) AA sayfası

Konu Nem. tarafından 24 Ekim 2011 - 10:04 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#12 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2011 - 12:37 ÖS

konu ile alakasız ama sormadan edemiceğim, yüzde yara nasıl oluyor yav? karakter görüntüsüne uyarlayabiliyor muyuz yaraları?
eğer öyleyse benim vücudumda olan bütün dikiş izlerini charada yapmak istiyorum :)

bu arada daha önce de Falwen isimli arkadaşa sormuştum( ismini yanlış hatırlamıyorsam )

death knightlara karşı olan bu tutumun sebebi nedir diye. olurda bir gün RP yapmaya başlarsam yine death knight oynamak isterim.
sonuçta bilinci yerine geliyor ve (horde&ally) liderlerine sadakatlarını sunuyorlar.

hem yaptıklarından dolayı pişmanlık hemde kendisine yapılanlardan dolayı intikam ateşiyle yanan,

çektiği acılar yüzünden acıma duygusunu kaybeden, ruhsuz bir savaşçı, soğuk kanlı bir katil...

güzel RP olur sanki:)

İsmet abi OOC olarak sebeplerini saymış ama ben de kendimce bu durumun sebebini açıklamak isterim. Aslında DK'lara karşı bir garezim yok. Sadece bu guild tamamen birilerine yapılan iyilikler üzerine kurulu. Terim olarak açıklamak gerekirse Lawful Good, DKlar ve Warlocklar ise üzerinden yıllar geçse bile silinmeyecek bir lekeye sahipler ve genel görüş (IC anlamda) onların hala içinde kötülük olduğu yönünde(Chaotic Good-Chaotic Neutral). Bir paladin'in, hele hele dwarf bir paladin'in(ırkçılar ya o açıdan) DK'leri ve warlock'ları guild'ine kabul etmesi ve ona "kardeş" demesi saçma olur.

Yanlış anlaşılmasın, Blinnes Kardeşliği İttfak'ın eylemlerine karşı değil. Yalnızca bu eylemlerin yeterli olmadığı görüşünde...

Yara izi sorusu hakkında; maalesef wow oyun motoruna henüz öyle hoş birşey eklemedi ve bunu yapan hiçbir add-on yok. Ancak kişiye baktığınız zaman fiziksel tabirde karakteri için "kör" demişse ona öyle davranmak zorundasın :) Bazı add-onlar metin tabanlı da olsa bu hizmeti sunuyor(TRP ve GHI'yı deneyin derim)
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#13 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 25 Ekim 2011 - 05:46 ÖS

Lol oyuna girebilirmisin şu an hey
  • 0

#14 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2011 - 03:03 ÖS

Lol oyuna girebilirmisin şu an hey

Oyun süresini yenilemeyi unutmuşum bitti dün :blink: Bugün girerim muhtemelen.

Bir de, daha kayıt olmak isteyen yok mudur millet? Bakın pişman olmayacaksınız ^^ Öyle süper bir deneyiminizin olmasına gerek yok. RP dışarıdan çok kurallı birşey gibi gözükse de aslında çok kolaydır. Kendinizi yaptığınız işe verirseniz gerisi kendiliğinden gelir. Sadec eğlenceyi ciddiye almanız gerkiyor :unsure:

Konu dogabeey tarafından 26 Ekim 2011 - 03:03 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Dark Lion Onslaught.

#15 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2011 - 03:18 ÖS

raid yaptığım arkadaşlara ayıp olmaması için,
ve onlar sayesinde baya baya item topladığım için onları terk edemem malesef
ileride vaktim olursa mutlaka gelmek isterim ama:)

birşey daha takıldı aklıma, sıfırdan kasmak mı gerekiyor bunun için?
85 lvl full item, bol arcvh vs olmuyor sanırım yanlış anlamadım di mi:)
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

#16 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 26 Ekim 2011 - 03:43 ÖS

Migrate edebilir, karakterine geçmişe yönelik geniş bir hikaye yazabilirsin. Bu sayede istediğin karakteri alıp RP'ye sokabilirsin. Bu konuyla ilgili bir sınırlama yok. Ama deneyimsizsen RP'de fazla iddiaalı bir karakteri canlandırmaman hata yapma riskini minimize eder. Bu sayede farkında olmadan RP aktivitelerini trollememiş olursun. Mutlu mesut RP etkinliklerine katılırsın.

İlerleyen zamanlarda RP'yi kavradığını düşündüğün anda RP ve guild kordinatörleriyle durumu konuşur daha büyük işlerde görev almak için izin istersin. Bu zamandan sonra karakterinin sevk ve idaresini belirli dozlarda abartarak yapman kimseyi rahatsız etmez. İşini biliyor olmanın verdiği bir güveni aşılarsın millete.

Ama her zaman söylediğimiz gibi RP'ye yeni katılmış biriyseniz; "Ben LK'yı kesen adamım." veya "Ben Thrall'ın amca oğlunun, teyzesinin üçüncü kuşaktan akrabasıyım." gibi girişler yapmanız sadece RP'cileri sizden soğutur ve kendinizi, bu kasıntı giriş yapmış olmanızdan dolayı geliştiremezsiniz. Mümkün olduğu kadar küçük rollerle büyümekte fayda vardır RP'de. Böylelikle deneyim sizi daha rahat yoğurur.
  • 0

#17 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2011 - 04:06 ÖS

Migrate edebilir, karakterine geçmişe yönelik geniş bir hikaye yazabilirsin. Bu sayede istediğin karakteri alıp RP'ye sokabilirsin. Bu konuyla ilgili bir sınırlama yok. Ama deneyimsizsen RP'de fazla iddiaalı bir karakteri canlandırmaman hata yapma riskini minimize eder. Bu sayede farkında olmadan RP aktivitelerini trollememiş olursun. Mutlu mesut RP etkinliklerine katılırsın.

İlerleyen zamanlarda RP'yi kavradığını düşündüğün anda RP ve guild kordinatörleriyle durumu konuşur daha büyük işlerde görev almak için izin istersin. Bu zamandan sonra karakterinin sevk ve idaresini belirli dozlarda abartarak yapman kimseyi rahatsız etmez. İşini biliyor olmanın verdiği bir güveni aşılarsın millete.

Ama her zaman söylediğimiz gibi RP'ye yeni katılmış biriyseniz; "Ben LK'yı kesen adamım." veya "Ben Thrall'ın amca oğlunun, teyzesinin üçüncü kuşaktan akrabasıyım." gibi girişler yapmanız sadece RP'cileri sizden soğutur ve kendinizi, bu kasıntı giriş yapmış olmanızdan dolayı geliştiremezsiniz. Mümkün olduğu kadar küçük rollerle büyümekte fayda vardır RP'de. Böylelikle deneyim sizi daha rahat yoğurur.

açıklama için tşk ederim:)
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

#18 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2011 - 05:03 ÖS

raid yaptığım arkadaşlara ayıp olmaması için,
ve onlar sayesinde baya baya item topladığım için onları terk edemem malesef
ileride vaktim olursa mutlaka gelmek isterim ama:)

birşey daha takıldı aklıma, sıfırdan kasmak mı gerekiyor bunun için?
85 lvl full item, bol arcvh vs olmuyor sanırım yanlış anlamadım di mi:)

PVE ya da PVP konusunda istediğin kadar gelişmiş olabilir karakterin, o konuda sorun olmaz. Ancak RP'ye bir karakterle başladığın zaman o karakter ister yeni açılmış olsun ister 384 ilvl pve set takıyor olsun RP karakteri olarak bu ona etki etmez. Yani "Lich King, Realm First!" achisi sende olsun yine de Lich King'i kesen adam sen olamazsın ^^

Zaten 85 isen RP yapmak senin için daha kolay olur. Bir evnt'ın ortasında sana saldıran moblarla uğraşmazsın ya da karakterin giyimine özgürce yön verebilirsin.
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#19 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2011 - 08:05 ÖS

yok öyle iddialı başmamam zaten, olurda başlarsam RP'ye.

dışarda ki huyum neyse öyle takılırım yine.
derinden giden, sessiz, ummadık taş cinsinden:D

chara geçmiş yaratmakta zorlanabilirim belki, o zaman yardım isterim gerçi

edebiyatım kötüde biraz:(
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

#20 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2011 - 08:30 ÖS

yok öyle iddialı başmamam zaten, olurda başlarsam RP'ye.

dışarda ki huyum neyse öyle takılırım yine.
derinden giden, sessiz, ummadık taş cinsinden:D

chara geçmiş yaratmakta zorlanabilirim belki, o zaman yardım isterim gerçi

edebiyatım kötüde biraz:(

Problem değil o kısım, derdini anlatabilecek kadar dilin dönüyorsa sorun yok :unsure:

Karakter geçmişinde, o an bulunduğun konuma nasıl geldiğinden, ailenin maddi/manevi duumundan ve karakterin için dönüm noktası olabilecek şeylerden bahset.
  • 0

Dark Lion Onslaught.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı