İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Blinnes Brotherhood / Blinnes Kardeşliği - Alliance Rp Guildi <İnaktif - Üye Alımı Yok>

• Please log in to reply
Bu konuya 210 yanıt gönderildi

#201 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 17 Aralık 2011 - 06:31 ÖS

Karakter Adı : Beatrise

Roleplaying İsmi : Beatrice Willturne

Irk : Alterac Human

Fiziksel Görünüş : Zayıf ve düzgün bir vücuda sahip olan Beatrice henüz 16 yaşında olmasına rağmen altın renginde saçları, gökleri andıran mavi gözleri görenleri mest edicek değerdedir. Çok soluk tenli değildir daha çok elf buğdayına kaçan ten rengi vardır.

Karakterist Özellikler : Beatrice, ilk gördüğü kişilere karşın ilk çok soğuk davranır, hele bir cüceye kan kusturabilir fakat zaman geçtikce varlığı anlayarak tavırları değişebilir, boş zamanlarında durmadan kitap okuyan,notlar alan, araştırmacı ve empati kuran bir ruhsal özelliği vardır.

Karakter Geçmişi : Beatrice, 16 yıl önce Alterac topraklarınında bulunan ‘’ Dalaran ‘’ adlı büyücü şehrinde doğmuştur . Ailesi çok fakir olduğundan eğitimini sadece üç yıl sürdürebildi, ailesine katkıda bulunmak için bir ‘’Dalaran ‘’da bir handa çalışmaya başladı. Bir gün handa servis yaparken ayyaş bir adamın tacize uğramasıyla ne yaptığını bilmeden adamı sandalyeden düşürmüştü, bunu nasıl yaptığını anlamayan Beatrice, tutuklu bir şekilde ‘’ Menekşe Kule’’sine götürüldü çünkü düşürdüğü adam bir senatör idi ne söylese nafile, ben yapmadım diyor dinletemiyordu çünkü şahitleri yoktu tüm tanıklar senatör tarafındaydı. Mahkemenin bitişinde Beatrice’in cezası idam idi…

İki gün sonra Beatrice, idam için meydana getirildiğinde halk ona destek veriyordu çünkü onun suçsuz olduğuna inanıyorlardı fakat nafile , gardiyanlar apar topar protestocuları oradan uzaklaştırılıyordu.
Fakat, uzaktan bir ses ‘’ Bırakın onu, o kız bana lazım o kızda büyücü potansiyeli var ! ‘’ tüm kalabalık arkasına dönerek o seslenen kalın sesli adamın Başbüyücü Antodias olduğunu gördü, halk ve dar ağacında bekleyen Beatrice çok şaşırmıştı, Başbüyücü, dar ağacının yanına gelerek boynuna bağlanmış ipi yakarak onu aşağıya indirir ve bir konuşma yapmak için yutkunur ‘’ Ben bu gün haksız yere idam edilmek üzere olan genç bir büyücü… Gen bir kız gördüm yapmak istemediği bir suçdan dolayı ölmek üzere olan bir kız gördüm… ‘’ diyerek beraber Menekşe hisarına giderler, Antodias sen neden eğitimine devam etmedin der gibi bir bakış atar, Beatrice kafasını öne eğerek durumumuz yoktu Başbüyücü ancak üç yıl okuyabildim der.
Antodias, birkaç adım ileride bulunan sandığın kapağını yaşlanmış eliyle açarak içeriden burs belgesi, cüppe,kitap ve birkaç kese altın kesesi çıkararak Beatrice’e uzatır.
Beatrice 16 yaşına geldiğinde ‘’ Ejder Dişi ‘’ denilen bir pusulayı bulmak üzere İttifak topraklarına gelir burada Blinnes kardeşliği ile tanışarak onlara katılır fakat görevini tamamlamak için kardeşliğin arkasından planlar yapmayırda unutmuyor…

Deneyimler : SoR / AoTs / Thunderwolf council ve BB

Zaman : Her gün saat 8’e kadar.

Hala bir cümleyi anlamak için 2-3 kez okumam gerekse de, hikaye güzel. Ancak bu cümle kurma sorununa acilen çare bulman gerekiyor diye düşünüyorum. Yine de yeterli.
  • 1

Dark Lion Onslaught.

#202 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 17 Aralık 2011 - 07:54 ÖS

Katılım azlığı sebebiyle bugünkü eventı erken bitirmek zorunda kaldık. Yarın ynie 18:30'da daha fazla kişiyle görüşmek dileğiyle... İyi oyunlar
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#203 Riddler

Riddler

Moderatör

• Moderators
  • 889 İleti

Yazma tarihi: 28 Aralık 2011 - 07:21 ÖS

Eee bu gün event yokmuydu?
  • 0

#204 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 29 Aralık 2011 - 10:02 ÖS

Aweke up my guild !
  • 0

#205 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 29 Aralık 2011 - 10:39 ÖS

Arkadaşlar tebrik etmek sebebi ile geldim, Türk olarak Türkçe Rp yapmak bence harika birşey. Oyundan artık midem bulanmıyor olsaydı Lore tutkunu biri olarak aranıza katılmak isterdim. Swtor olayına girdik bakalım hayırlısı. :)
  • 0

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde

#206 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 30 Aralık 2011 - 12:00 ÖS

Arkadaşlar rp gear ve rpp sistemiyle ilgili haftalardır yapmak isteyip de yapamadığım şeyleri bir düzenlemek istiyorum. Bu hususlara dikkat ederseniz sevinirim.

Yeni RP gearı.

Mail Set(Warrior, Paladin, DK, 40+ Hunter vb. için)
Runed Copper Breastplate
Runed Copper Belt
Runed Copper Pants
Runed Copper Bracers
Runed Copper Gauntlets
Copper Chain Boots
Common Brown Shirt

Cloth Set(Büyücü, Druid, Warlock[gerçi yok ama], şifacı, vs.)

Crimson Silk Robe(Büyücü classlar için)
Crimson Silk Vest(Diğerleri için)
Crimson Silk Shoulders
Crimson Silk Pantaloons
Crimson Silk Gloves
Crimson Silk Belt
Common Brown Shirt
Linen Boots

*Burada linklediklerim dışında giyilecek birşey yok. Çok yakında bunlara uygun ve head ve back slot da ekleyeceğim ama şimdilik bu kadar.
*Linklenen itemlerin tamamı craft itemdir. Mail Set için Honorwing, Cloth set için Trooga(Ben) yardımcı olabiliriz -ki mail set şu an guild bank'ta sizi bekliyor zaten :)

Gelelim RPP(Role Play Point) sistemine; çarşamba, cumartesi ve pazar günleri eventlara katılan her oyuncu her event başına 1-5 arası bir puan alacak ve bu puan toplama eklenecek ve IC olarak "level" atlayacaksınız.
0-10 level arası için 10 rpp;
10-15 level arası için 20 rpp;
15-20 level arası için 30 rpp;
20+ level için 40 rpp gerekecek.

*Guild'e yeni katılan biri ilk 1 hafta 1-10 arasını level başına 5 rpp'de atlayacak.
*2 hafta mazeretsiz eventlara katılmayan karakter, 3 level düşürülecektir.
*Level sisteminin Gulid Bank'taki itemlere erişim önceliği gibi rp dışında herhangi bir yerde işe yaramayacığını aklınızdan çıkarmayın. Guild'teki IC itibarınızla leveliniz doğru orantılı değildir, ters orantılı hiç değildir.

Peki bu levellar ne işe yarayacak? Basit: Bildiğiniz gibi guild'de rp roll sistemi var. Yani dövüşlerde, force emote'larda /roll atılıyor ve 1-100 arası çıkan sayıya göre kazanılıyor veya kaybediliyor. Diyelim ki sizin leveliniz 5, roll atarken "/roll" yerine "/roll 0+5*2-100+5*2 yani "/roll 10-110" yazacaksınız, böylece yüksek levelliler daha avantajlı olacak. Her seferinde uğraşmamak için bir macro atayabilirsiniz. Her level atladığınızda da kolayca değiştirirsiniz.

Ayrıca guild bank'e yatıracağınız her 10 gold için 5 rpp arttırabiliyoruz, hani olur da level atlamanız için azcık bir rpp gerekir *fakir üyelerin attığı bozuk domateslerden kaçar* Tabi bu yöntemle en fazla 50 rpp arttırabiliyorsunuz.

Şimdilik bu kadar, bu bilgiler doğrultusunda ilk postu da güncelleyeceğim. Aklınıza takılan ya da beğenmediğiniz bir durum varsa çekinmeden söyleyin lütfen.

Sevgiler, saygılar...

Arkadaşlar tebrik etmek sebebi ile geldim, Türk olarak Türkçe Rp yapmak bence harika birşey. Oyundan artık midem bulanmıyor olsaydı Lore tutkunu biri olarak aranıza katılmak isterdim. Swtor olayına girdik bakalım hayırlısı. :blink:

Ehehe teşekkürler. O mide bulanma olayını ben dee bazen raidlerde hissediyorum. Sanırım Wow benim için de tedavülden çıkmaya başladı yavaş yavaş(pvp/pve kısmı sadece yanlış anlamayın).
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#207 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 30 Aralık 2011 - 03:01 ÖS

Ne diyecektim heh guild geara green iron shouldersda ekle ekip olarak süperler
  • 0

#208 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 06 Ocak 2012 - 03:29 ÖS

Event saatleri, birçok kişinin mevcut saatlerde işi olması ve horde tarafındaki guild'imizin saatleriyle çakışmasını engellemek sebebiyle değiştirilmiştir. Buna göre yeni event saatleri;

-Cuma saat 20:00

-Pazar saat 18:30

olacaktır. RPP puanları her iki event için de geçerlidir. Lütfen bütün üyelerimiz bu saatlerde katılım göstermeye gayret etsinler. Herkese keyifli forumlar.
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#209 Riddler

Riddler

Moderatör

• Moderators
  • 889 İleti

Yazma tarihi: 06 Ocak 2012 - 11:27 ÖS

Bu gün 1 saat geç geldim resmen ama okuldan gelince uyumuştum :D. Ancak uyanıp gelebildim adsasada :).
  • 0

#210 zypherius

zypherius

Scout

• Members
  • 56 İleti

Yazma tarihi: 15 Ocak 2012 - 03:22 ÖÖ

Doğa kapatıcam dedikten sonra bi gelişme olmadımı yav ses çıkmıyor ne zamandır bi event ssi falan :huh:
  • 0

#211 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 15 Ocak 2012 - 10:44 ÖÖ

Daha kapatmaya çok var yav :huh: Ben finaller için mola vermiş durumdayım şu an. Sonra birkaç event daha yaparız.
  • 0

Dark Lion Onslaught.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı