İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Blinnes Brotherhood / Blinnes Kardeşliği - Alliance Rp Guildi <İnaktif - Üye Alımı Yok>

• Please log in to reply
Bu konuya 210 yanıt gönderildi

#21 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2011 - 08:33 ÖS

tamamdır =)

Bankada Veri merkezinin yerini değiştiricez o yüzden raide giricek anca vakit buluyorum haftada 2 gün sadece.
şu yoğunluk bitsin, katılıcam bir şekilde=)
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#22 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2011 - 11:07 ÖÖ

Guild'imizin websitesi açılmıştır, herkese hayırlı uğurlu olsun :blink:
http://blinnes-broth...d.wowstead.com/
Ekstradan oradan da başvuru yaparsanız sevinirim. Sorularda ufak değişiklikler var çünkü. Şu anda epey boş ama zamanla yararlı bilgilerle dolup taşacak :)

tamamdır =)

Bankada Veri merkezinin yerini değiştiricez o yüzden raide giricek anca vakit buluyorum haftada 2 gün sadece.
şu yoğunluk bitsin, katılıcam bir şekilde=)

"Hele sen düzgün bir liseyi kazan da gerisi rahat." "Hele sen bir üniversiteye kapak at, gerisi geliyo!" "Hele sen bir mezun ol da..."

Hiç bitmiyor değil mi :) :unsure: :)

konu dışı bir soru: Konudaki ilk mesajımı editleyemiyorum, bu bir bug mu yoksa forum kurallarıyla mı alakalı?

Konu dogabeey tarafından 27 Ekim 2011 - 11:27 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Dark Lion Onslaught.

#23 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2011 - 01:31 ÖS

Hiç bitmiyor gerçekten.
Ama olsun,o süreçlerin sonunda kendi parasını kazanmak insanı motive ediyor:)
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#24 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 27 Ekim 2011 - 05:12 ÖS

Siteniz hayırlı olsun. Umarım erken pes etmezsin.

Unutmaki bu iş çok insanla değil, ciddiye alan insanla yürür. Mahir'in (Falven) bu RP kurgusu için ne kadar çok uğraştığını bilmeyenleriniz olabilir ama benim bildiğim kadarıyla 2 sene boyunca katılımcı bulmak için tabiri caizse köpek gibi uğraştı, didindi. Ama yılmadığı için Türk RP'sini şu an ki durumlara getirebildi. Şu anda pek çok kişinin RP'yi aklının kenarından geçirebilmesini sağlayan kişi Mahir'dir büyük ihtimalle.

Belki artık onun üstüne düşeni fazlasıyla yaptığı ve artık daha temiz, daha canlı ve daha hevesli zihinlere bu işi devretmesinin zamanı geldiği bir evredeyizdir. Bu evrede ise ne kadar zorlanacak olsanız da yılmadan uğraşırsanız yeni RP liderleri, kurucuları, yönetenleri artık ne tür yakıştırma yapmak isterseniz, sizler o olacaksınızdır.

Hiç bir çalışmadan erken sonuç alamayacağınızı unutmayın. Sabır gösterin, yeniliklerinizi, içinizdeki hevesi, RP'ye duyduğunuz ilgiyi insanlarla paylaşın, onları özendirin. Şimdi olmasa bile ilerleyen zamanlarda fazlasıyla katılımcı bulacağınıza eminim. Dediğim gibi sadece yaptığınızı yapmaya devam edin, gerisini zamana bırakın. Mutlaka birileri çıkacaktır.

Tekrar çalışmaların için seni tebrik ederim, dogabeey. İlgiyle takip ediyorum. Kolay gelsin.
  • 0

#25 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2011 - 05:56 ÖS

Siteniz hayırlı olsun. Umarım erken pes etmezsin.

Unutmaki bu iş çok insanla değil, ciddiye alan insanla yürür. Mahir'in (Falven) bu RP kurgusu için ne kadar çok uğraştığını bilmeyenleriniz olabilir ama benim bildiğim kadarıyla 2 sene boyunca katılımcı bulmak için tabiri caizse köpek gibi uğraştı, didindi. Ama yılmadığı için Türk RP'sini şu an ki durumlara getirebildi. Şu anda pek çok kişinin RP'yi aklının kenarından geçirebilmesini sağlayan kişi Mahir'dir büyük ihtimalle.

Belki artık onun üstüne düşeni fazlasıyla yaptığı ve artık daha temiz, daha canlı ve daha hevesli zihinlere bu işi devretmesinin zamanı geldiği bir evredeyizdir. Bu evrede ise ne kadar zorlanacak olsanız da yılmadan uğraşırsanız yeni RP liderleri, kurucuları, yönetenleri artık ne tür yakıştırma yapmak isterseniz, sizler o olacaksınızdır.

Hiç bir çalışmadan erken sonuç alamayacağınızı unutmayın. Sabır gösterin, yeniliklerinizi, içinizdeki hevesi, RP'ye duyduğunuz ilgiyi insanlarla paylaşın, onları özendirin. Şimdi olmasa bile ilerleyen zamanlarda fazlasıyla katılımcı bulacağınıza eminim. Dediğim gibi sadece yaptığınızı yapmaya devam edin, gerisini zamana bırakın. Mutlaka birileri çıkacaktır.

Tekrar çalışmaların için seni tebrik ederim, dogabeey. İlgiyle takip ediyorum. Kolay gelsin.

Umarım ki birileri çıkar İsmet abi. Sonuçta ben bu işe google'a "türkçe RP argent dawn" yazarak başladım :unsure: Güzel milletimin içinde RPye ilgi duyan topu topu birkaç insan olduğumuzu sanmıyorum, illa ki çıkacaktır ama o zamana kadar bir arada durabilmek önemli. Zaten şu an 4 kişi olduk, bir kişi daha gelse çok rahat RP yaparız.

AotS'ta türkçe RPnin gelişimine katkı saplamış herkesi birgün guild'imizde görmek benim için onurdur, hepinizin yeri hazırdır guild'de ve hep öyle olacak.
  • 1

Dark Lion Onslaught.

#26 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2011 - 10:30 ÖS

Doğa ömlerine bir bak anladığım kadarıyla rp bölümüne bakıp çıkıyosun :unsure:
  • 0

#27 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 28 Ekim 2011 - 10:00 ÖÖ

Doğa ömlerine bir bak anladığım kadarıyla rp bölümüne bakıp çıkıyosun :blink:

Eeöhe biraz öyle oluyor diyebilirim :) bu sabah gördüm. Artık 4 + 1 kişiyiz zaten muhtemelen sorun çıkmaz ^^ Ama dediğim gibi kurduğum sitenin application kısmından da ayrıa kaydolun. Derli toplu olsun başvurular.

http://blinnes-broth...d.wowstead.com/

Bir de ben neden ilk mesajı editleyemiyom yaf? Valla gıcık oldum değiştirmem gereken şeyler var değiştiremiyruom kaldı öyle :unsure:
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#28 Falven

Falven

Moderatör

• Moderators
  • 405 İleti
  • LocationBodrum

Yazma tarihi: 31 Ekim 2011 - 08:00 ÖS

TR-RP organizasyonunun desteğini almış bir kuruluş olduğunu söylemeden geçmek istemedim. :( Eline sağlık. Yalnız bir kaç hata var senaryoda bunları sana anlatmak isterim. Onun dışında bol şans dilerim,kim bilir belki TFA ve AotS ile yolunuz kesişir bir gün. ;)
  • 0

Resmi ekleyen

#29 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2011 - 08:20 ÖS

TR-RP organizasyonunun desteğini almış bir kuruluş olduğunu söylemeden geçmek istemedim. ;) Eline sağlık. Yalnız bir kaç hata var senaryoda bunları sana anlatmak isterim. Onun dışında bol şans dilerim,kim bilir belki TFA ve AotS ile yolunuz kesişir bir gün. :(

Teşekkürler Mahir Abi, kimbilir, belki TFA ile bir cross-faction event yaparız bir ara ^^ Hata yapmışsam -ki kesin yapmışımdır eminim ona- ben de duymak isterim. Hatta burada söylersen herkes bilir daha iyi olur. Umarım kısa zamanda işlerin biter ve TFA'yı yeniden kurarsın.

Bir de daha sık gir foruma ya, bizim daha çook Mahir Abi'lere ihtiyacımız olacak :)
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#30 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2011 - 11:26 ÖS

Guild'imizin resmi forması eklenmiştir. Sayın üyeler gidip guild bank'tan itemleri çekebilirsiniz ^^ Burada da itemleri listeleyeyim. Henüz tam oturmadı üniforma ama şimdilik kesin olnlar bunlar:
  • Guild Tabard.
  • Green Linen Shirt.
  • herhangi KOLSUZ bir chest(tabard'dan görünmeyecek şekilde).
  • Heavy weave pants, Heavy weave bracers ve Heavy weave gloves.
  • Bot görnümünde herhangi bir ayakkabı. Tercihen koyu yeşil tonlu.
  • Helmet tarzında birşey olmayacak ama gözlük ya da gözbandı olabilir.
  • Pelerin sadece o anki grubu yönetecen kişi tarafından giyilecek. Bunun için değişik bir pelerin bulmaya çalışıyorum İnsanlar gördüğünde "Aha Blinnes Brotherhood geliyor" dedirtecek türden...

Konu dogabeey tarafından 31 Ekim 2011 - 11:37 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Dark Lion Onslaught.

#31 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 01 Kasım 2011 - 11:15 ÖS

Guild olarak ilk event'imiz oldukça başarlı geçti. Guild'in bütün üyeleri oradaydı[tam 4 kişi!] Sadece konuşmadan ibaret bir event olduğu için çok da zor olmadı ve çok kompleks şeyler yapmadık tabi. Ama oldukça başarılı bir "ilk performans" sergilediğimizi düşnüyorum zyphe ironhammer, garuk honorwing, muragan steelheart http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif (feysbuk terk)

İşte birkaç kare event'tan.

Event'tan önce taverna küçük bir "rahatlama":
Resmi ekleyen
Toplantı anı. "ongen masa şovalyeyleri" olarak kendimizi tanıtıyoz ^^
Resmi ekleyen
Toplantının sonunda honorwing'in kadeh kaldırdığı an. Blinnes şerefine...
Resmi ekleyen

Konu dogabeey tarafından 01 Kasım 2011 - 11:22 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Dark Lion Onslaught.

#32 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 06:26 ÖS

Guilde de adam aranıyor RP yapacak herkezi bekleriz ayrıca bizim guilddekilerde bildikleri başka forumlarda vs paylaşırlarsa çok iyi olur ciddi adam ihtiyacımız var
  • 0

#33 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 07:28 ÖS

Heyt! Hayırlı olsun ilk event. Ama biraz dwarf sempatizanı olan insanların toplandığı bir guild gibi geldi bana. :P Dwarf RP'leri canlı olur. RP'de yeni olanların ortama alışmasıyla çok keyifli işler yapacağınıza eminim. :D

Fazla adam düşüncesiyle hareket etmemenizi tavsiye ederim. Önemli olan daimi RP'ciler elde edebilmek. Çünkü biz zamanında 17 kişiyle de RP yaptık 2 kişi de RP yaptık. RP'de usta olan bir adamı acemi 20 adama değişirim şahsen. O yüzden sayıya aldanmayın. Birbirinizi RP konusunda geliştirmeye, eksiklerinizi kapatmaya bakın. Emin olun siz size yetersiniz ve büyük keyif alırsınız.

Umarım daha nice resimler koyarsınız buraya. Nedense mutlu oldum be. :D

Hadi kolay gelsin takip ediyorum. :D
  • 0

#34 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 07:33 ÖS

Yok yaf 4 kişiyle de hiç olumuyor başkanım hiç değilde daha büyük diyelim

Konu DooMBolt61 tarafından 02 Kasım 2011 - 07:34 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#35 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 08:05 ÖS

Heyt! Hayırlı olsun ilk event. Ama biraz dwarf sempatizanı olan insanların toplandığı bir guild gibi geldi bana. :P Dwarf RP'leri canlı olur. RP'de yeni olanların ortama alışmasıyla çok keyifli işler yapacağınıza eminim. :D

Fazla adam düşüncesiyle hareket etmemenizi tavsiye ederim. Önemli olan daimi RP'ciler elde edebilmek. Çünkü biz zamanında 17 kişiyle de RP yaptık 2 kişi de RP yaptık. RP'de usta olan bir adamı acemi 20 adama değişirim şahsen. O yüzden sayıya aldanmayın. Birbirinizi RP konusunda geliştirmeye, eksiklerinizi kapatmaya bakın. Emin olun siz size yetersiniz ve büyük keyif alırsınız.

Umarım daha nice resimler koyarsınız buraya. Nedense mutlu oldum be. :D

Hadi kolay gelsin takip ediyorum. :)

Sağolasın İsmet abi, inan event bittiğinde yaşadığım rahatlamayı sana anlatamam :D Bayağı bir stres vardı üzerimde beceremem diye...

Başta sadece dwarflardan oluşacağını, hatta neredeyse sadece paladinlerden oluşacağını hiç tahmin etmiyordum. Tam bir kilise guild'i gibi görünüyoruz. Hani açılışı northshire abbey'de yapmamızın buna katkısı olmadı değil :) O yüzden şimdilik mümkünse daha fazla paladinle ve dwarfla başvuru kabul etmiyoruz. Ne biliyim, warrior açın, şaman açın ^^

Bu arada guild için şöyle bir görev dağılımı sistemi düşünüyorum ileride. Sizin de fikrinizi almak isterim.

- Temel Kadro:
* Lider / Leader
* Çekirdek Üye / Cadre Member
* Üye Alım Sorumlusu / Recruit officer
* Diplomat / Diplomat :)

- Questing Kadrosu:
* Komutan / Commander
* Savaşçı / Combatant
* Büyücü / Wizard
* Haritacı / Cartographer

- Sıhhi Departman:
* Tıbbi Sorumlu / Medical Officer
* Doktor / Medic
* Rahip / Priest
* İksir Ustası / Potionmaster

- Silah/Zırh Üretim:
* Armory sorumlusu / Armory Master
* Demirci / Blacksmith
* Derici / Leatherworker
* Terzi / Tailor
* Mühendis / Engineer

Rütbeler bu şekilde olacak(tabi bu daha taslak, değişiklikler olması muhtemel) ve bunlara göre RP gearı ayarlayacağım. Böylece savaşçıların cloth giyme zorunluluğu olması gibi engeller de ortadan kalkacak. Böylece scarlet monastery ya da people's milita tarzında bir örgüt olacağız. Zaten tam da bu yüzden daha fazla üyeye ihtiyacımız var.

Bir de guild'imizin türü ve amacı konusuna açıklık getirmek istiyorum: Blinnes Kardeşliği, taraf olarak ittifağın tarafında olan, ancak ittifak için çalışmayan bir örgüttür. Tam olarak bir askeri yapılanma değildir. Sadece Azeroth'a kıyameti getirmek isteyenlerle savaşan, ittifağın bunu bşarmasını beklemek yerine kendileri harekete geçen gözüpek kişilerden oluşur. Yanlış anlaşılmasın; ittifağa karşı soğuk bir tutum izlemedikleri gibi, horde'a karşı da kesinlikle tarafsız değildirler.

Umarım tam olarak anlatabilmişimdir. Cumartesi günkü event'a gelmeyi unutmayın ^^

Konu dogabeey tarafından 02 Kasım 2011 - 08:06 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Dark Lion Onslaught.

#36 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 08:13 ÖS

Görevlendirme alt başlıklarını daha az tutman en mantıklısı olur. Yani her iş için birilerini bulabilceğini pek sanmıyorum. En fazla 7-8 farklı görev için RP'ci bulursun. Gerisi gelip geçici oluyor genelde. Çünkü ya katılıp sevmeyip bırakıyorlar, ya başka realmde karakterleri oluyor, ya gelip katılmaya eriniyorlar. Mutlaka kopmalar oluyor yani. O yüzden görev dağılımları için bir rekabet havası yaratmakta yarar var.

Demek istediğim; ne kadar az görev o kadar fazla görev edinme rekabeti demek. Tabii bu casual ve full time RP'ciler için geçerli. Öyle veni-vidi-vici RP'cilere göre değil. :P
  • 0

#37 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 08:23 ÖS

Görevlendirme alt başlıklarını daha az tutman en mantıklısı olur. Yani her iş için birilerini bulabilceğini pek sanmıyorum. En fazla 7-8 farklı görev için RP'ci bulursun. Gerisi gelip geçici oluyor genelde. Çünkü ya katılıp sevmeyip bırakıyorlar, ya başka realmde karakterleri oluyor, ya gelip katılmaya eriniyorlar. Mutlaka kopmalar oluyor yani. O yüzden görev dağılımları için bir rekabet havası yaratmakta yarar var.

Demek istediğim; ne kadar az görev o kadar fazla görev edinme rekabeti demek. Tabii bu casual ve full time RP'ciler için geçerli. Öyle veni-vidi-vici RP'cilere göre değil. :D

Güzel öneri... üzerinde birkaç oynama yapacağım. Zaten kara kara düşünüyodum bu kadar adamı ve rp gearı nereden bulacam diye :P

Konu dogabeey tarafından 02 Kasım 2011 - 08:23 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Dark Lion Onslaught.

#38 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 08:23 ÖS

Aynı kişi 1-2 kadroya girebilir mi ?Ayrıca ben hala daha disiplinli bir guild i destekliyorum Rütbe şart bence.Yani açıkcası sıraya girmek için sabırsızlanıyorum"Hazır Ol"
  • 0

#39 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 08:31 ÖS

Aynı kişi 1-2 kadroya girebilir mi ?Ayrıca ben hala daha disiplinli bir guild i destekliyorum Rütbe şart bence.Yani açıkcası sıraya girmek için sabırsızlanıyorum"Hazır Ol"

Bilemeyeceğim doombolt, yani ben bile beceremem o disiplinli asker olayını(bu yüzden ironforge mountaineersten atılmıştım ^^) şimdilik kuva-i milliye tarzı dağınık bir ordu daha iyi gider düşüncesindeyim. Daha sonra olmazsa oylama da yaparız, bir karara bağlarız.

Son aldığım bilgilere göre aots'tan leonthar da gelmeyi düşünüyormuş *kadehini hızla havaya kaldırır*. Ayrıca riddler ve soulslay sizden cevap bekliyorum cumartesine kadar ona göre :P
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#40 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 08:34 ÖS

Tabi daha yeniyiz ayrıca Nem yorum bekliyorum
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı