İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Blinnes Brotherhood / Blinnes Kardeşliği - Alliance Rp Guildi <İnaktif - Üye Alımı Yok>

• Please log in to reply
Bu konuya 210 yanıt gönderildi

#41 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 08:41 ÖS

Bu RP işlerini biraz eğitim havasında yapmanızda yarar var. Yani RP yaparken bilgi aktar yeni olan arkadaşlara. Guild chatten bakın bu böyle bakın sırası gelmişken bu şöyle gibi. Bu sayede kısa sürede pek çok yeni RP'ci elde edersin. Kendilerinin araştırıp öğrenmelerini istemek onlara fazla geliyor genelde. O yüzden erinip bırakabiliyorlar. Sen RP'ler esnasında aralara bilgi serpiştir. En fazla 4 RP'de kral RP'ciler çıkar.

Aynı zamanda herkese görev vermeye çalış. Emote yazmaları konusunda telkin et. Yoksa sen bişey demezsen sadece peşinde gezinip izliyorlar. Sonra da sıkılıyorlar.

RP'yi sadece dünyayı kurtarmak sananlar var. Bi' gün çıkıp kamp kurup saatlerce yemek yapıp o yemeği ballandıra ballandıra 3 saat boyunca yiyebileceklerini akıllarına bile getirmiyorlar. Çoğu RP isteği olan insan azeroth'un kahramanıymış gibi paso vurdu-kırdı yapacaklarını sanıyorlar. Birileri bu işlerin böyle olmadığını o insanların zihinlerin enjekte etmeli. :D

Biz yapmadık zamanında o yüzden çok zorlandık. Ama sen yeni gelenlere bunu yap. :P Ellerine silah alıp hadi adam dövelim demesinler her gün. ^^

Ps: Aynı kişi birden fazla kadroyu ancak gerekli kadroyu yapamayacak adam varsa işgal edebilir. Ama aranızda senin yaptığın iki işten birini yapabilecek birisi varsa o iki kadroyuda senin işgal etmen RP'de bencillik olur. Yani dünya senin etrafında döner gibi olur bu seferde diğer katılımcılar bu durumdan memnun olmazlar. O yüzden en temiz olanı; bildiğin işi yapman ya da sevdiğin işi yapman o kadroyu doldurman en mantıklısı olur.

Konu Nem. tarafından 02 Kasım 2011 - 08:44 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

#42 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 08:44 ÖS

Nem sen böyle "Babadan Tavsiyeler" adlı bir konu açsana yakışır.Dalga geçmiyorum çok ciddiyim
  • 0

#43 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 08:46 ÖS

Evet İsmet abi gerçekten çok doğru şeyler söylüyorsun. Bazıları benim aklımın ucundan bile geçmemişti ^^

Bu arada cumartesi günkü eventın planı omw'dir :P Bizi izlemeye devam edin.
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#44 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 08:55 ÖS

Nem sen böyle "Babadan Tavsiyeler" adlı bir konu açsana yakışır.Dalga geçmiyorum çok ciddiyim

Ahaha http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif

Ben de zamanında çok amatördüm RP'de. Ama içimde aşırı bir istek vardı. Hiç unutmam forumu şenlendiren bir Shamanisticure adında Lore aktaran arkadaş vardı. Hala giriyor mu bilmiyorum ama neredeyse onun gibi adamlar sayesinde bu oyunun altını üstüne getirdik. :D Abartmıyorum elime bir kap patlamış mısırla kola alır oturur onların lore anlatımlarını okurdum. Sonradan RP'ye sempati başladı bende. Ardından Bu foruma bi' girdim baktım RP yapan adamlar var. Takip ettim öğrendim. Ally oynamam hatta nefret ederim ama ilk defa onlarla birlikte ally oynayıp RP'yi öğrendim. İnanılmaz keyif aldım.

Her neyse.. :P Yani işin özü istemekle merak etmekle oluyor RP. 4 günde 60'a paladin kastım LK zamanında. Öyle öyle attım ilk adımları. Sonrasında sevdik kaptık işi.

Ama bu RP işinin kötü yanı; o kadar uzun zamandır RP koordine edip, RP'ye adam topluyoruz da 3'ü bilemedin 5'i aramızdalar. Yaklaşık 50'ye yakın kişi geldi geçti RP'den. Biz de hepsine öğrettik ama avcumuzu yaladık. Sonuç olarakta öğretmekten yorulduk. Ama ben yine de birilerinin bu işe merak saldığını görünce heveslenip birebire kadar anlatıyorum. Ama karşımdaki insanda heves görmezsem kasmıyorum bırakıyorum.

Sizde heves var umarım devamını getirirsiniz. Ben AotS'un profesyonel RP'cileri adına da söz veriyorum; siz bu işi hak edin bizde toplanıp farklı bir açıdan RP'lere gerekli desteği gösterecez. Hayırlısı bakalım. :D
  • 0

#45 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 09:19 ÖS

Ahaha http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif

Ben de zamanında çok amatördüm RP'de. Ama içimde aşırı bir istek vardı. Hiç unutmam forumu şenlendiren bir Shamanisticure adında Lore aktaran arkadaş vardı. Hala giriyor mu bilmiyorum ama neredeyse onun gibi adamlar sayesinde bu oyunun altını üstüne getirdik. :P Abartmıyorum elime bir kap patlamış mısırla kola alır oturur onların lore anlatımlarını okurdum. Sonradan RP'ye sempati başladı bende. Ardından Bu foruma bi' girdim baktım RP yapan adamlar var. Takip ettim öğrendim. Ally oynamam hatta nefret ederim ama ilk defa onlarla birlikte ally oynayıp RP'yi öğrendim. İnanılmaz keyif aldım.

Her neyse.. :D Yani işin özü istemekle merak etmekle oluyor RP. 4 günde 60'a paladin kastım LK zamanında. Öyle öyle attım ilk adımları. Sonrasında sevdik kaptık işi.

Ama bu RP işinin kötü yanı; o kadar uzun zamandır RP koordine edip, RP'ye adam topluyoruz da 3'ü bilemedin 5'i aramızdalar. Yaklaşık 50'ye yakın kişi geldi geçti RP'den. Biz de hepsine öğrettik ama avcumuzu yaladık. Sonuç olarakta öğretmekten yorulduk. Ama ben yine de birilerinin bu işe merak saldığını görünce heveslenip birebire kadar anlatıyorum. Ama karşımdaki insanda heves görmezsem kasmıyorum bırakıyorum.

Sizde heves var umarım devamını getirirsiniz. Ben AotS'un profesyonel RP'cileri adına da söz veriyorum; siz bu işi hak edin bizde toplanıp farklı bir açıdan RP'lere gerekli desteği gösterecez. Hayırlısı bakalım. :D

Farklı bir açı? Hmm merak ettim şimdi http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif

Event planını burada yazıyorum, zaten daha sonra IC olarak posta kutunuzda bulacaksınız sayın üyeler :)
  • Lakeshire'da planı açıklama.
  • Lakeshire'dan Burning Steppes'e geçiş.
  • Morgan's Vigil'de dinlenme ve zırhların temin edilmesi.
  • 'Ejder Dişi' ile ilgili Morgan's Vigil'dekilere sorular yöneltme, sorgulama.
  • Elde edilen ipuçları neticesinde Chiselgrip'e yolculuk.
  • Orada bir goblin'in ağzından laf almaya çalışma.
  • 'Ejder Dişi'ni ele geçirmek için Altar of the Storms'a baskın yapma.
  • Spoiler Alert :D Birkaç sürpriz ve eve dönüş.

Tabii sizin karakterleriniz bunları şimdiden bilmeyecek. Trooga (ben) ne yapacağımızı orada açıklayacak ve ona göre yola çıkacağız. Ayrıca belirtmek isterim, bu plan olabildiğince esnektir. Yani bu sadece kabataslak birşey. Orda başımıza gelecekler tamamen farklı olabilir( yine DM'nin elindesiniz -- nıhahahaha)
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#46 Baratheon

Baratheon

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 10:01 ÖS

Merhaba ^^

Ben şu Sidore'um daha doğrusu sidore, ben(kafalar karışık :P). Şimdi wow elime geçti, hesabı aktifleştireyim derken yanlışlıkla 2. wow hesabın açmısım :D yani o nigth elf druid ilk hesapta (deneme hesabında) kaldı. Şimdi tekrardan yeni bir karakter kasıp, geçmiş yazıp tekrardan başvuru yapıcam. Biraz bekletiyorum kusura bakmayın, gerçi iyi de oldu; night elf'e pek alışamamıştım. Neyse Cumartesi'ye kadar karakteri hazırlamaya çalışıcam. İyi oyunlar ^^
  • 0

#47 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 10:03 ÖS

Haydi hayırlısı sen ne açacaksın şimdi
  • 0

#48 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 10:06 ÖS

Merhaba ^^

Ben şu Sidore'um daha doğrusu sidore, ben(kafalar karışık :P). Şimdi wow elime geçti, hesabı aktifleştireyim derken yanlışlıkla 2. wow hesabın açmısım :D yani o nigth elf druid ilk hesapta (deneme hesabında) kaldı. Şimdi tekrardan yeni bir karakter kasıp, geçmiş yazıp tekrardan başvuru yapıcam. Biraz bekletiyorum kusura bakmayın, gerçi iyi de oldu; night elf'e pek alışamamıştım. Neyse Cumartesi'ye kadar karakteri hazırlamaya çalışıcam. İyi oyunlar ^^

Ahh çok yapılıyo bu hata çok :/ Gerçi sen yine iyisin benim bir arkadaş 2 eu 1 us açtı istemeden :D
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#49 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 10:08 ÖS

Bende 4 tane var onlardan birşey olmaz http://www.wow-turk....tyle_emoticons/default/icon_mrgreen.gif
  • 0

#50 Baratheon

Baratheon

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2011 - 11:57 ÖS

Ama çok gereksiz yapmışlar ya :P Keşke biraz daha dikkat etseydim heyecandan direk tıkladım. ^^

Bu arada human, rogue açtım. Bir kılıf uydurup katılıcam aranıza, umarım. ^^
  • 0

#51 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 03 Kasım 2011 - 06:41 ÖS

Ama çok gereksiz yapmışlar ya :D Keşke biraz daha dikkat etseydim heyecandan direk tıkladım. ^^

Bu arada human, rogue açtım. Bir kılıf uydurup katılıcam aranıza, umarım. ^^

Enn kısa zamanda bekliyoruz aramıza :P Hatta sen nickini söyle direk katalım şimdiden.

Konu dogabeey tarafından 03 Kasım 2011 - 06:42 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Dark Lion Onslaught.

#52 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 03 Kasım 2011 - 09:02 ÖS

o kadar da gereksiz değil ben eskiden sürelerimi prepaid card la alırken sürem bittiğinde açıp takılıyodum
  • 0

#53 Baratheon

Baratheon

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 03 Kasım 2011 - 09:08 ÖS

Yok en azından bi 15 level olmadan gelmeyeyim :D Ben size oyun içinden mektup yollarım. Bu arada rogue kasmak ne zormuş, benle aynı seviyedeki canavarları rahat kesiyorum da ben 2 seviye yüksek canavarı kesemiyorum. Görev yaparken kaç kez öldüm :P
  • 0

#54 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 03 Kasım 2011 - 09:10 ÖS

Yok en azından bi 15 level olmadan gelmeyeyim :D Ben size oyun içinden mektup yollarım. Bu arada rogue kasmak ne zormuş, benle aynı seviyedeki canavarları rahat kesiyorum da ben 2 seviye yüksek canavarı kesemiyorum. Görev yaparken kaç kez öldüm :P

Bunun için Blizz'e teşekkür edebilirsin ^^
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#55 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 03 Kasım 2011 - 09:10 ÖS

Rogue cumartesine kadar rahat olursun 20 korkma bide oyun süreni aldın mı ?
  • 0

#56 sinan263

sinan263

Corporal

• Members
  • 64 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2011 - 01:49 ÖS

Warlock alınmıyormuş ama ben warlock doktor olarak kullanyıordum o şekide kabul olunur mu?

RP tecrübemide İsmet abi söylesin horde dk guilddeki Alæna
  • 0

#57 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2011 - 03:26 ÖS

Warlock alınmıyormuş ama ben warlock doktor olarak kullanyıordum o şekide kabul olunur mu?

RP tecrübemide İsmet abi söylesin horde dk guilddeki Alæna

Zaten bir warlock doktorumuz var, çok sorun olmaz ama sana başka mesleklerden birini tavsiye ederim. Özellikle bir savaş mühendisi ya da aşçı çok iyi olurdu... Bir de mümkünse dwarf olmasın :P
  • 0

Dark Lion Onslaught.

#58 sinan263

sinan263

Corporal

• Members
  • 64 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2011 - 03:59 ÖS

Worgen warlock ama worgen formda gezmem pek
  • 0

#59 DooMBolt61

DooMBolt61

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2011 - 04:01 ÖS

aslında worgen formda daha çok şeyler ürete bilirdik.Savaş mühendisini tuttum bence mühendis ol
  • 0

#60 dogabeey

dogabeey

Moderatör

• Moderators
  • 299 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2011 - 04:30 ÖS

aslında worgen formda daha çok şeyler ürete bilirdik.Savaş mühendisini tuttum bence mühendis ol

*Alæna bir Blinnes Kardeşliği üyesidir, kardeşliğin gerçekleştirdiği operasyonlardan birinde bir worgen tarafından ısırılır ve worgen'a dönüşür.* Tuttum bunu ben güzel olabilir. Gerçi bir mühendisin operasyonda işi ne o da var :P Bir kılıf uydururuz ya :D
  • 0

Dark Lion Onslaught.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı